Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1319161 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8440 dnia: Grudzień 05, 2022, 12:03:18 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8441 dnia: Grudzień 05, 2022, 13:57:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A gdzie reszta tej atówki? Przecież dach też trzeba umieć polakierować. Na innej hali mają? Te resztki poloneza przypominają mi tego manekina bez rąk i nóg, na którym ratownicy itp. uczą się robić resuscytację. Niby czegoś brakuje, ale to co najważniejsze, to jest. Tu pewnie wyszli z podobnego założenia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8442 dnia: Grudzień 05, 2022, 16:24:08 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1686
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Z początku pomyślałem, ze tak skończył ten przewężony polonez, ale widzę, że to tylko poszycia przymocowane do ramy.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8443 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:46:09 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Coś dla banneda. Jak mnie rajdy zbytnio nie interesują, tak to tutaj, z tej perspektywy, to bym oglądał.
https://youtu.be/O_Zx195tD1Y

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8444 dnia: Grudzień 17, 2022, 15:45:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Coś dla banneda. Jak mnie rajdy zbytnio nie interesują, tak to tutaj, z tej perspektywy, to bym oglądał.
https://youtu.be/O_Zx195tD1Y

Może więc ten oryginalny dokument z epoki Cię zainteresuje:

https://www.youtube.com/watch?v=wdy8CG09rSU
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8445 dnia: Grudzień 17, 2022, 18:08:54 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bardziej mi chodziło o sposób filmowania, tzn. z drona, a nie o sam samochód, ale ok. Tutaj mamy klasyczne on board, czyli z wnętrza. Ale silnik przepięknie w tym chodzi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8446 dnia: Grudzień 19, 2022, 13:15:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Mało brakowało, a niezłą jatkę by zrobiła ta pierwsza Łada.

https://www.youtube.com/watch?v=LsCY4iCc6Js

W ogóle to fajnie im te silniki chodzą.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8447 dnia: Grudzień 19, 2022, 14:00:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mało brakowało, a niezłą jatkę by zrobiła ta pierwsza Łada.
Właśnie dlatego zawsze uważałem, że obserwowanie tych rajdów z tak bliskiej odległości, to proszenie się o kłopoty. Delikatnie mówiąc. Przecież można sobie stanąć kilkanaście metrów dalej i też będzie widać, a nie prawie na jezdni. I jak tak obserwuję reakcje niektórych "kibiców" to utwierdzam się w przekonaniu, że dalej nam bliżej do wschodniej mentalności, niż do zachodu. Widać skutek rosyjskiego "wyzwalania" dalej siedzi mocno w genach.
P.S. Wiem, że to nie u nas, tylko u braci ze wschodu, ale u nas niektórzy zachowują się identycznie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8448 dnia: Grudzień 19, 2022, 21:29:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
instruktarz jak postepowac z glupimi pieszymi na przejsciach https://www.youtube.com/shorts/g48o9VT_X14

przyklad reprezentacyjny sluzb RParafialnej https://www.youtube.com/channel/UC0RMGb1GX8bEy4yAFAi-2bg/community?lb=UgkxdPJzM8ICVm0xj6u_9oFM1XnI1KV8d2xX
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8449 dnia: Grudzień 19, 2022, 21:33:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
instruktarz jak postepowac z glupimi pieszymi na przejsciach
Dobrze dziwce powiedział, ale nie zmienia to faktu, że twórca tych wspaniałych przepisów, zamienił się chyba na łby wiadomo z czym.
przyklad reprezentacyjny sluzb RParafialnej
Co wolno wojewodzie... A spróbuj tylko pisnąć na ten temat.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8450 dnia: Grudzień 19, 2022, 23:40:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
twórca tych wspaniałych przepisów, zamienił się chyba na łby wiadomo z czym.
I tu się mylisz! To jest część dobrze przemyślanej układanki, która polega na tym, że ludzie sprawujący władzę nie potrafią dobrze rządzić. Co wtedy robią? Napuszczają jednych na drugich. W tym przypadku - pieszych na kierowców i odwrotnie. Jak to działa? Nawet jeżeli pieszy ma po prostu dobre chęci i przytrzyma się przed przejściem, żeby kierowca uniknął gwałtownego hamowania i spokojnie sobie przejechał, kierowca i tak dostaje mandat. Piesi mają być znienawidzeni przez kierowców (bo święte krowy), a kierowcy - gnębieni mandatami (z powodu własnej nieuwagi), a rząd może z dumą pokazywać, jak bohatersko walczy z problemem... kierowców na drogach.  <marzyciel>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8451 dnia: Grudzień 20, 2022, 00:02:06 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dobrze dziwce powiedział,
chodzi mi bardziej o kierowce <>,
gdybym kiedys taka meganka jechal, to pomyslalbym, ze moze mnie nagrali  :P
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8452 dnia: Grudzień 20, 2022, 00:43:01 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
"kibiców" to utwierdzam się w przekonaniu, że dalej nam bliżej do wschodniej mentalności, niż do zachodu. Widać skutek rosyjskiego "wyzwalania" dalej siedzi mocno w genach.
P.S. Wiem, że to nie u nas, tylko u braci ze wschodu, ale u nas niektórzy zachowują się identycznie.

To obejrzyj nagrania z Grupy B. W latach 80 na Zachodzie stali na jezdni. U nas po prostu dalej jest względna wolność.
A mentalność "zachodnia" też jest paskudna, tyle że na swój sposób.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8453 dnia: Grudzień 20, 2022, 00:48:32 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
instruktarz jak postepowac z glupimi pieszymi na przejsciach https://www.youtube.com/shorts/g48o9VT_X14

Aż mi się przypomniało jak kilka lat temu pracowałem w hotelu i był wjazd na parking zastawiony. Stanąłem przed barykadą, nie zgasiłem silnika, nawet drzwi zostawiłem otwarte i rowerzysta który akurat przejeżdżał już po trzech sekundach powiedział "Tu nie wolno parkować".
Niektórzy po prostu muszą się leczyć na nogi, bo na głowę już za późno.

Ale co do pieszych to przy obecnych przepisach to tylko robić wydech bezpośredni jak tutaj i ich straszyć, bo inaczej nie znasz dnia ani godziny.

https://www.youtube.com/watch?v=54n68pQp1iY
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8454 dnia: Grudzień 20, 2022, 01:44:26 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
I tu się mylisz! To jest część dobrze przemyślanej układanki, która polega na tym, że ludzie sprawujący władzę nie potrafią dobrze rządzić. Co wtedy robią? Napuszczają jednych na drugich
Dziel i rządź, to wiem, ale po prostu nie rozpatrywałem tych konkretnych działań, jako elementu tej układanki, tylko po prostu jako kolejne, głupie i na kolanie pisane prawo. Ale pewnie masz rację, bo zapominamy, że mamy tyle różnych grup społecznych, że ci na górze, wcale nie muszą się ograniczać tylko do kilku, ale jechać już po całości. Zawsze to większa szansa na zrealizowanie "planu".
To obejrzyj nagrania z Grupy B. W latach 80 na Zachodzie stali na jezdni. U nas po prostu dalej jest względna wolność.
A mentalność "zachodnia" też jest paskudna, tyle że na swój sposób.
Bardziej mi chodziło o to bezmyślne darcie mordy i ryki jak małpy w klatce co poniektórych jegomości. Ja wiem, ze ktoś się cieszy, ale takie zachowanie jest żenujące.
Ale co do pieszych to przy obecnych przepisach to tylko robić wydech bezpośredni jak tutaj i ich straszyć, bo inaczej nie znasz dnia ani godziny.
A ile to ma dB? No bo wiesz, dzisiaj nieco bardziej rygorystycznie podchodzą do tego, a zresztą, do wszystkiego się czepiają, bo mandaty muszą być wypisywane za co się da. Z pieszymi zawsze był problem, a teraz jest jeszcze gorzej. Jak ja jestem pieszym, to myślę za siebie i za kierowców i nie wpierdalam się nikomu na chama przed maskę, bo "mam pierwszeństwo" i nie chcę być połamany, kaleką, albo trupem. Ale tak to jest, jak społeczeństwu, które składa się w większości z idiotów, wmówi się jakieś głupoty. A najgorsze gówniarstwo z telefonami. Ja nie wiem, jak można iść i zamiast patrzeć na drogę i co się dzieje wokół, to gapić się w telefon.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8455 dnia: Grudzień 20, 2022, 04:40:22 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ale Sąd Najwyższy nawet wydał interpretację podczas uniewinniania kierowców z kary za nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu. Bo zdrowie i życie ludzkie jest ważniejsze niż przepisy ruchu drogowego. A poszło o to, że kilku kierowców dojeżdżając do przejścia zwalniali widząc pieszego chcącego przejść, ale ci kierowcy zauważyli w lusterkach, że sąsiednim pasie zapitala klient i nie widać, że da radę zauważyć i przyhamować, to ten kierowca  delikatnie wtacza się na przejście, żeby przytrzymać pieszego, coby nie został potrącony lub zabity nawet.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8456 dnia: Grudzień 20, 2022, 08:15:03 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A tu jaskrawy przykład wadliwości pierwszeństwa  pieszego.;/    Około godziny 11:40 na ulicy Zawadzkiej w Łomży, na wysokości ulicy Prusa, doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 71-letnia kierująca volkswagenem jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Sikorskiego, ominęła pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej będącej na przejściu dla pieszych i najechała na przechodzącą. W golfie, który zatrzymał się kilkanaście metrów dalej. Poszkodowana trafiła do szpitala. Jej stan nie jest znany.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8457 dnia: Grudzień 20, 2022, 09:36:32 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Mareks, nie rozumiem początku Twojego posta.

Wynika z niego ze na przejściu dla pieszych na drodze o dwóch pasach w każdą strone babka popełniła jedno z najwyżej karanych wykroczeń drogowych czyli wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych a nawet ominięcie pojazdu ustępującego pierszeństwa pieszemu - ja tutaj nie widzę wadliwości. Karygodny błąd kierowcy.



Wg mnie nie ma usprawiedliwienia dla kierującej - prowadząc samochód nie można zostać zaskoczonym przez pieszego na przejściu.

A bierze się to stąd, że ludzie jadąc autem nie patrzą na znaki.

Wiadomo, że jedynym lekarstwem na takie potrącenia jest wprowadzanie sygnalizacji świetlnej na przejście przez więcej niż 1 pas ruchu w danym kierunku.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8458 dnia: Grudzień 20, 2022, 09:58:53 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Fajna dyskusja.
Wzburzeni, jak tylko miną Odrę albo Karpaty, to od razu U M  I O M jeździć 50 - gdzie jest 50, 30 - gdzie jest 30, zatrzymać się przed przejściem, albo przepuścić rowerzystę, tudzież jechać za nim NAWET 100metrów !
Bez narzekania, pi...lenia, za to obsrani na wypadek mandatu. Nie wiem, czy w Czechach albo Germanii nagle refleksja się pojawia, że miasto to miejsce gdzie są i samochody _i_ ludzie, _i_ rowery, może. Ale jest faktem.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8459 dnia: Grudzień 20, 2022, 11:00:48 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Najbardziej są obsrani Ci co nie umieją liczyć i myślą "o "kur*" mandat w euro to będzie drogo" a rzeczywistość jest całkowicie inna tym bardziej przy tym co nasza milicja odpierdala.W życiu dostałem dwa pozdrowienia zza granicy,oba z Niemiec (jeden z fotoradaru na autostradzie,drugi też fotoradar ale już zatrzymany przez policję) i po przeliczeniu na nasze wyszło taniej niż takie samo przewinienie u nas a to było jeszcze przed podwyżkami przez naszych  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali