Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317754 razy)

diodalodz i 16 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1240 dnia: Luty 21, 2012, 19:38:17 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Amerykanie picują bryki a Polacy je wymieniają. Przykład Poldka i Mecra- karawanu ;-|

http://kwejk.pl/obrazek/953029/bokiem,:d.html

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1241 dnia: Luty 21, 2012, 19:50:41 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To mnie właśnie zdziwiło,bo mimo,że ten merc to było sito,to jednak to mercedes.Myślałem,że tylko poldka tak potraktowali,bo to polonez  ;> A amerykanie to robią tylko na pokaz,dla picu.Zresztą,tam jest chyba trochę inaczej w kwestii samochodów,chociaż był jeden odcinek,gdzie gościowi dali inne auto,bo jego to był totalny złom,więc chyba nawet oni maja swoje granice.  :P

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1242 dnia: Luty 21, 2012, 20:57:55 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1243 dnia: Luty 21, 2012, 23:15:00 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
amerykanie bez względu na płeć i wiek, nadają się co najwyżej, na przerobienie na żarcie dla psów.
maciejowski mistrzostwo świata,należy Ci się zasłużenie nagroda "złote usta"  :-) :-)
A tak apropo dyskusji o amerykańcach,to powiem wam jedno.Tak na przykładzie programu Pimp My Ride.Oglądając wersję amerykańską można się śmiać,ale też niekoniecznie,bo amerykanie tacy już są,to taki durny naród ze skłonnością do przesady,lubujący się w programach typu reality show (nawiasem mówiąc,u nas już się robi podobnie) ale jak obejrzałem ostatnio ta "polską" wersję,o aż mnie cofnęło.Czy to naprawdę musi być zmałpowane na wzór ameryki?A może oni tak muszą robić?Ten cały Kasta udaje Xzibita,reszta matołów udaje "amerykańskie pierwowzory" masakra.Nie dało się tego oglądać.Żenada.
ehh, no właśnie, niech sobie ci biedni amerykanie żyją tysiące kilometrów stąd, tylko dlaczego my za wszelką cenę, bezkrytycznie kserujemy zachód?
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1244 dnia: Luty 21, 2012, 23:21:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To tak samo,jak z naszym "polskim" hip-hopem/rapem.Może i niektórzy fajne numery robią,bo działają parę lat na rynku i zarobili na porządny sprzęt,ale jak patrze na niektóre teledyski,to widzę białych murzynów  :P :P Normalnie zgapiają z czarnych i robią to samo,albo usiłują.Żałośnie to wygląda.Zakładają "grile" na zęby "kajdany" itp. W naszych polskich realiach to wygląda po prostu śmiesznie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1245 dnia: Luty 21, 2012, 23:44:07 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
ehh, no właśnie, niech sobie ci biedni amerykanie żyją tysiące kilometrów stąd, tylko dlaczego my za wszelką cenę, bezkrytycznie kserujemy zachód?

Bo u władzy siedzą średnio ogarnięci kulturowo ludzie, administracja to miernota ,a w mediach siedzą ludzie pozbawieni ideii i kulturowego wykształcenia. Zupełnie to inaczej wygląda we Francji gdzie centralna administracja uznała kulturę amerykańską za poważne zagrożenie i idą potworne pieniądze na promowanie rodzimej kultury, zwłaszcza tej ambitnej (coś jak w Polsce za PRLu, teraz to się u nas dotuje plakaty z hasłem "Zimo wypierdalaj"). Dodajmy że Francuzi robią co mogą by chronić także resztę Europy, czy wiecie że Francuski Canal+ 10% dochodów wypracowanych w każdym kraju Europejskim przeznacza na dotowanie kinematografii tego kraju? To nie jest inwestycja, to jest bezzwrotna dotacja! Tymczasem u nas jest pełno Hamerykańskich filmów i seriali (na TVP puszczają już nawet dokumenty o Paris Hilton) a francuskiej produkcji jest stosunkowo niewiele. Podobnie, czy oglądami filmy Szwedzkie, Węgierskie, Hiszpańskie? (O naszych nie wspominam bo w tym kraju od zamknięcia Rywina nic dobrego nie wyprodukowano) Wszędzie amerykański chłam.

"Komunistyczna" doktryna miała m.in. tę zaletę że chroniła nas przed amerykańskim gównem i pchała potworne pieniądze w aktywność kulturową, filmy, ekranizacje powieści, teatry, konkursy artystyczne, galerie obrazów, promocja tychże wydarzeń- na to wszystko były pieniądze i to duże.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 23:48:56 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1246 dnia: Luty 22, 2012, 00:37:37 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tymczasem u nas jest pełno Hamerykańskich filmów i seriali (na TVP puszczają już nawet dokumenty o Paris Hilton) a francuskiej produkcji jest stosunkowo niewiele. Podobnie, czy oglądami filmy Szwedzkie, Węgierskie, Hiszpańskie? (O naszych nie wspominam bo w tym kraju od zamknięcia Rywina nic dobrego nie wyprodukowano) Wszędzie amerykański chłam.
To też jest wina naszych "filmowców" bo nic ciekawego nie kręcą,tylko same komedie romantyczne, albo inne gówno.Amerykańskie filmy może nie są jakieś cudowne pod względem artystycznym,ale też trudno od nich tego wymagać.Ja osobiście lubię to oglądać,ale traktuję to raczej tylko w kategoriach rozrywki,niczego więcej.Co do kina europejskiego,to nie oglądam może filmów np. Almodovara,bo to nie moje klimaty,ale np. francuzi robią świetne filmy,o niebo lepsze niż nasze.Mam tu na myśli głównie filmy tzw. komercyjne.Dlaczego u nas nie mogą nakręcić czegoś przyzwoitego?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1247 dnia: Luty 22, 2012, 11:00:20 am »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1248 dnia: Luty 22, 2012, 14:34:43 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1249 dnia: Luty 22, 2012, 16:23:24 pm »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1250 dnia: Luty 23, 2012, 11:42:36 am »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1251 dnia: Luty 23, 2012, 14:03:08 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
125p chyba w Hiszpanii czy innym podobnym latynoskim kraju :)
http://www.youtube.com/watch?v=BZgFwbqa__k&feature=related

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1252 dnia: Luty 23, 2012, 14:11:41 pm »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
Czaro po tablicy rej. wnioskuje że to Argentyna  <spoko>
Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1253 dnia: Luty 23, 2012, 14:25:27 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
http://www.youtube.com/watch?v=2HdwdLUb3CY&feature=related

Nw czy było ale aż sie płakać chce ;-|

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1254 dnia: Luty 23, 2012, 14:45:10 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To już jest normalne dewastowanie.Szkoda tu komentarzy.Zapewne już ''do niczego się nie nadawały" i dlatego trzeba było zniszczyć do końca.  <uoee>  A tu następni debile.Ten poldek wydaje się zdrowszy od mojego,a oni go niszczą  <smutny>
http://www.youtube.com/watch?v=DG72IDyvf7o&feature=related

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1255 dnia: Luty 23, 2012, 14:47:12 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Jak patrzę na te filmiki to normalnie żałość mnie za serce chwyta, że "oni" niszcza Poldki a ja się jednego do nauki mechaniki dorobić nie moge ;-|
Btw. ciekawe czemu też srebrnej A4 nie katowali??

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1256 dnia: Luty 23, 2012, 14:57:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo to jest porządny samochód,a nie paść,który się nadaje tylko do jazdy po polach,krzakach,rowach,katowania i rozwalania.Ten samochód zapewnia prestiż i "szacun'' na drodze.Ma super osiągi i niezniszczalny silnik,a przy tym pali tyle,co nic.Blacha jest orginalna od fabryki,nie to co polonez,który już z fabryki wyjeżdżał zgniły.Polonezem to wstyd się nawet na wsi pokazać (to akurat prawda,bo wszędzie pasaty) polonez to g*wno jakich mało,polonez to największe zło i hańba w historii naszej motoryzacji.Najlepiej by było,gdybyśmy tu teraz mieli niemcy,bo jeździlibyśmy porządnymi autami,a nie złomem. ***
Właśnie dlatego nie zniszczyli audi.

***Prezentowane opinie nie są moimi i całkowicie się od nich odcinam  <uoee>
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 15:16:29 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1257 dnia: Luty 23, 2012, 15:12:51 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
I ja włąsnie tego "złoma" chce mieć w posiadaniu :-) Wystarczy, że w garażu stoi "bezwypadkowy" Seat prosto nie niemiec, który odkąd jest w posiadaniu mojego dziadka nie opuszcza zakładu mechanicznego bo co chwila się coś psuje <lol2> Jedyne zagraniczne auto, które bym chciał mieć w przyszłosci to albo zadbane E21, E28 albo Seicento Sporting Abarth  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 20:27:35 pm wysłana przez PutiN|FSO »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1258 dnia: Luty 23, 2012, 15:20:14 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
125p chyba w Hiszpanii czy innym podobnym latynoskim kraju :)
http://www.youtube.com/watch?v=BZgFwbqa__k&feature=related
argentyński fiat 125 (bez p).
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #1259 dnia: Luty 23, 2012, 15:25:27 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenie/uzywane/news/uzywane-marzenie-polaka-golf-z-silnikiem-19-tdi,1763388
I Wy się dziwicie,ze tak z poldkami postępują.Jeździłem golfem,raz jako kierowca,wielokrotnie jako pasażer.Auto jak auto,żadne cuda,ale żeby to było marzenie?  <blee> Właśnie sobie przed chwila zrobiłem rundkę poldkiem w tą i z powrotem (po siostrę byłem) i jestem bardzo zadowolony.Nic mi więcej do szczęścia nie potrzebne,mimo ze ohv pod maską,to i tak się super jeździ.Muza gra,ciepełko grzeje,grokliny pod tyłkiem,żyć nie umierać.A tych,którym się to nie podoba,odsyłam do mojego podpisu  <lol2> <lol2>