Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1320412 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6800 dnia: Październik 28, 2019, 13:05:54 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Ciekawy wywiad, przyjemniej można się troszkę dowiedzieć o rzeczywistości eksportu FSO, za jednego pickupa 3 sedany, ekstra polityka spotykana tylko na wschodzie :d

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6801 dnia: Październik 28, 2019, 13:34:07 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Faktycznie bardzo przyjemne lekki w czytaniu wywiad.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6802 dnia: Październik 28, 2019, 20:48:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
W takich warunkach, nie zdziwiłoby mnie gdyby jakiś dealer zaczął na własną rękę przerabiać sedany na pickupy.
Kretyńska polityka. Skoro pickupy się sprzedawały, to powinni byli po prostu tłuc ich więcej.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6803 dnia: Październik 28, 2019, 21:21:03 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Chcieli być cwani. Potrzebowali kasy, to próbowali wypychać wszystko.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6804 dnia: Październik 28, 2019, 22:07:11 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Ciekawe też ile kosztował pickup, a ile sedan pewnie dostawczaków była mniejsza ilość przerobowa i deficyt, temu wymagali brać osobówki by też schodziły i były dewizy tak zwana sprzedaż wiązana.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6805 dnia: Październik 28, 2019, 23:20:44 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6806 dnia: Październik 28, 2019, 23:35:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeba jeszcze dodać że te ceny musiały uwzględniać cło... więc po marży dealerskiej i cle, fabryka dostawała dużo mniej, a jeszcze koszty.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6807 dnia: Październik 30, 2019, 14:22:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://youtu.be/5YI9pLrAzik widać zadbany egzemplarz nie ma co <lol>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6808 dnia: Październik 30, 2019, 15:00:38 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Urzekł mnie hamulec ręczny...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6809 dnia: Październik 31, 2019, 05:36:39 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No co chcesz - obiekt muzealny, więc klasyczne rozwiązania - jak najbardziej wskazane. Ciekawe, czy napęd też jest z opcją jak w bryce Freda Flinstone'a. Jakoś to wygląąąda...  <rotfl2> Tylko kto ma takie długie nogi... <marzyciel>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6810 dnia: Październik 31, 2019, 08:33:19 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ktoś w komentarzach na YT stwierdził, że póki co ta funkcja dostępna jest tylko dla pasażera, ale niedługo pewnie odblokuje się również dla kierowcy <lol2>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6811 dnia: Październik 31, 2019, 18:36:45 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ha, ha; faktycznie. :d
I może tutaj nie jest najlepsze miejsce na takie spekulacje i teorie spiskowe, ale skoro temat już zszedł na tego pana...
Jak gdzieś pokazuje te swoje samochody, zastanawiam się, co się dzieje i co się naprawdę stało z jego syreną 104, rzekomo skradzioną dwa lata temu. Może facet po prostu pozbył się w białych rękawiczkach jednego ze swoich problemów.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6812 dnia: Październik 31, 2019, 19:27:59 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Ogólnie ja tego Analoga już tu kiedyś komentowałem. Jak byłem w Otrębusach ten Analog stał w hali, na łączeniu dwóch budynków, gdzie po prostu ciurkiem leciało z dachu na niego. Cały ogólnie zapyziały. Wtedy dowiedziałem się, że to i tak sukces, bo wcześniej długo wrastał w "lasku" za płotem, gdzie gniją (a przynajmniej wtedy gniły) inne auta na żółtych blaszkach. :)
Byłem tam w sobotę, pogoda była słaba więc i ruch był żaden a nikogo z obsługi - prócz pani na kasie - nie było, pozwoliłem sobie wtedy obejrzeć ten samochód z bliska. Dziura w podłodze po stronie pasażera była na tyle duża, że pewnie ktoś szczuplejszy mógłby nią wejść do środka.

Ponoć - ale nie mam żadnych dowodów na to - auto jeździło po Zawierciu lub okolicach, ale nigdy go nie widziałem na żywo. Potwierdza to też "znajomy znajomego" z którym - jak będzie okazja - obgadam temat. :) Za czasów jak jeszcze miałem diesla od kogoś usłyszałem plotę w stylu "terenowy Polonez jest na sprzedaż w Zawierciu" ale nie dostałem żadnych namiarów ani przybliżonej lokalizacji więc też nie mogłem tego potwierdzić więc równie dobrze mogła to być jakaś terenówka na ramie z wsadzoną budą z trucka zamiast oryginalnej - tego nie wiem. Ale jeśli Mikiciuk "kupił go na studiach" to jest jednak szansa, że to nie to auto (no chyba, że bardzo późno studiował).

Nie traktujcie oczywiście tych informacji jako pewniaka, powtarzam tylko plotki, których nie byłem w stanie potwierdzić. :)

Jak gdzieś pokazuje te swoje samochody, zastanawiam się, co się dzieje i co się naprawdę stało z jego syreną 104, rzekomo skradzioną dwa lata temu. Może facet po prostu pozbył się w białych rękawiczkach jednego ze swoich problemów.

Z tymi autami to ogólnie nie jest tak zerojedynkowo - z tego co wiem samo muzeum prowadzi jego ojciec i chyba cierpi on trochę na syndrom zbieractwa. Kupuje wszystko, co ma okazję kupić chociaż wie, że nie jest do końca w stanie zapewnić opieki tym samochodom. Jak tam byłem te kilka lat temu to przykro się oglądało naprawy w stylu kierunkowskaz od DFa wklejony klejem na gorąco zamiast kierunku od Rollsa, nawet wiedząc, że to tylko tymczasowa naprawa.
http://kuwetka.pl/wp-content/grand-media/image/muzeum_otrebusy_26.jpg
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2019, 19:36:03 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6813 dnia: Listopad 01, 2019, 01:30:54 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Krótko mówiąc, standardowe warunki polskich muzeów. U mnie kustosz państwowego muzeum poszedł siedzieć, bo sprzedał na lewo zbiory, że już nie wspomnieć o innych rzeczach,,,
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6814 dnia: Listopad 02, 2019, 00:49:44 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6815 dnia: Listopad 02, 2019, 09:31:17 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Lata lecą, a propaganda wiele się nie zmieniła, cały czas sukces goni sukces i sukcesem pogania <lol2>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6816 dnia: Listopad 03, 2019, 07:38:30 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie ma co porównywać, bo wtedy jeszcze gospodarczo całkiem nieźle się trzymaliśmy i w propagandzie z tego filmu było jednak sporo prawdy. O ile znam ten kraj, Daewoo w FSO nie dało rady przez pazerność Polaków, bo każdy "udziałowiec" chciał zrobić interes życia, na zasadzie "napchać prywatną kiesę, a taka prężna firma zawsze jakoś sobie poradzi". Takie rozumowanie chłopa pańszczyźnianego, które przeniosło się na skarb państwa, bo fabryki już nie ma, a kraść się chce. Nierozliczenie komuszków po 1989 wlecze się za nami do dziś i w końcu pogrąży Polskę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6817 dnia: Listopad 03, 2019, 11:25:00 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Raczej mam wrażenie, że propagandę mamy teraz mocniejszą, silniej zakłamaną, w dodatku bardziej prymitywną, wystarczy włączyć pierwszy program o 19:30.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6818 dnia: Listopad 03, 2019, 20:19:46 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
O ile znam ten kraj, Daewoo w FSO nie dało rady przez pazerność Polaków, bo każdy "udziałowiec" chciał zrobić interes życia

W tym przypadku to akurat trafiła kosa na kamień. Oddział motoryzacyjny daewoo był tylko częścią znacznie większej całości, która pociągnęła to wszystko na dno. https://en.wikipedia.org/wiki/Daewoo_dissolution_and_corruption_scandal

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6819 dnia: Listopad 03, 2019, 21:09:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Raczej mam wrażenie, że propagandę mamy teraz mocniejszą, silniej zakłamaną, w dodatku bardziej prymitywną, wystarczy włączyć pierwszy program o 19:30.
<ok>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E