Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317745 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7720 dnia: Luty 16, 2021, 10:40:02 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiem o tym. Miałem na myśli typowo fabrykę i linię produkcyjną.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7721 dnia: Luty 16, 2021, 13:17:50 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co wy na to?
 https://www.poboczem.pl/video,vId,3032716
W komentarzach wysyp samych mistrzów kierownicy. Kto ma rację, ci, którzy każą jeździć ostrożnie czy ci, którzy uważają, że jak mają zimówki i cały alfabet systemów, to już można sobie ciąć? Ja wiem, że to ekspresówka, ale jezdnia jest częściowo zaśnieżona, częściowo nie, więc to może niezbyt dobre warunki do szybkiej jazdy?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7722 dnia: Luty 16, 2021, 13:44:33 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Poczekajmy na opinię forumowego mistrza kierownicy,pewnie jak ominie kilka drzew czy tam innych jeleni to wpadnie potem się wypowiedzieć  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7723 dnia: Luty 16, 2021, 18:26:57 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
 <lol2> <rotfl2>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7724 dnia: Luty 16, 2021, 18:57:49 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ale co tam się stało... nic nie zapowiadało tragedii.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7725 dnia: Luty 16, 2021, 21:01:20 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
To raczej jeleń widmo, który postanowil zupełnie bez pardonu wkroczyć na jezdnię omijając przy tym widmo drzewo...
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7726 dnia: Luty 16, 2021, 21:22:53 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A może odblaski tym jeleniom zamontować?

Kiedyś, gdzieś na jutubie, widziałem jakiś kabaret i tam usłyszałem coś  stylu...
Cytuj (zaznaczone)
Nagle, rozpędzone drzewo, z impetem uderzyło w samochód posła
Dokładnie tego nie pamiętam i nie dam rady tego znaleźć, ale to tak mi się skojarzyło.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7727 dnia: Luty 16, 2021, 21:25:45 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mi i kumplowi ostatnio zajechał drogę koń Rafał jak jechali wską do monopolowego tak że wszystko się może zdarzyć
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7728 dnia: Luty 16, 2021, 21:51:00 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
A może odblaski tym jeleniom zamontować?

Kiedyś, gdzieś na jutubie, widziałem jakiś kabaret i tam usłyszałem coś  stylu...
Cytuj (zaznaczone)
Nagle, rozpędzone drzewo, z impetem uderzyło w samochód posła
Dokładnie tego nie pamiętam i nie dam rady tego znaleźć, ale to tak mi się skojarzyło.

Akurat to w rzeczywistości ma spore zastosowanie. Mój brat, kierowca 40 tonowej ciężarówki, z kilkunastoletnim doświadczeniem, to rozwiązanie uważa za naprawdę dobre. W nocy świecące poroża doskonale widać, a takie fluorescenzyje tym bardziej i wtedy noga z gazu z automatu ucieka. Żaden znak drogowy lepiej nie działa
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7729 dnia: Luty 16, 2021, 21:53:38 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Morfina, rozumiem twój sarkazm i inny humor ale akurat świecące poroża to jednak jest coś naprawdę trzeźwiejącego podczas drogi...
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7730 dnia: Luty 16, 2021, 22:28:29 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiadomo, pomysł z tym odblaskiem, nie jest głupi. Tyle się ludziom wtłacza do pustych łbów, żeby zakładali te kamizelki, bo to ratuje życie, a barany nadal nie rozumieją. Ciemno, szaro, światła z jadących z naprzeciwka wypasionych fur, oślepiają jak ch*j, a taki jeden z drugim kretyn, wlecze się ubrany na czarno/szaro, czy tam jak jeszcze, albo nieoświetlonym rowerem jedzie. Ja się w życiu boję najbardziej tego, że kogoś przejadę, bo go zwyczajnie nie dojrzę, a wina i tak będzie moja. Raz już miałem taką sytuację, lata temu. Ciemno jak piź*zie, z naprzeciwka auto, oślepia jak ch*j, a ja nic nie widzę.Minęło mnie, to ja długie i w ostatniej chwili odbiłem na lewy pas, bo jakieś na*ebane bydle szło, zataczając się od lewa do prawa. To jeszcze wtedy żukiem jechałem. Raz też jakieś na*ebane zwierzę (człowiek, znaczy) mi wylazło na środek drogi i drze ryja. Musiałem go omijać, bo nie zlazł. Na szczęście, prędkości małe, bo rynek, w małym miasteczku i dobrze oświetlony. Sobotni melanż się najwyraźniej komuś zbytnio spodobał i nieśmiertelność się włączyła.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7731 dnia: Luty 16, 2021, 22:41:30 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A nam dzisiaj na wiosce (fakt że na uboczu) dwie sarenki śmignęły. Na szczęście w pracy często poruszamy się "tempem patrolowym"

Innym razem kolega w biały dzień na starej siudemce za Radomiem mało młodego łosia nie zdjął...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7732 dnia: Luty 16, 2021, 23:08:01 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
U mnie kilka lat temu, kolega załadowanym LT-kiem, zdjął dzika. Rozwalił chłodnicę i lampę, poza tym, jakoś cudem nic się nie stało, ale dzik musiał być duży, bo lampy w LT, nie są jakoś specjalnie nisko. Winowajca zbiegł do lasu, choć ciężko to lasem nazwać, bo to ni las, ni teren zabudowany, ale jegomość jednak postanowił tamtędy przebiec. Mi się parę razy trafiło spotkać parę sarenek, ale na szczęście, nie zdecydowały się przebiegać, tylko stały na poboczu. Oczywiście w nocy I niech mi dalej ktoś powie, że przez las się tnie, bo przecież "mnie to nie spotka". Pół biedy, jak się "tylko" auto rozwali, ale życie jest jedno.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7733 dnia: Luty 16, 2021, 23:40:58 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Co wy na to?
 https://www.poboczem.pl/video,vId,3032716
W komentarzach wysyp samych mistrzów kierownicy. Kto ma rację, ci, którzy każą jeździć ostrożnie czy ci, którzy uważają, że jak mają zimówki i cały alfabet systemów, to już można sobie ciąć? Ja wiem, że to ekspresówka, ale jezdnia jest częściowo zaśnieżona, częściowo nie, więc to może niezbyt dobre warunki do szybkiej jazdy?

Może się naoglądał: https://www.youtube.com/watch?v=xON_yLGfEHA
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7734 dnia: Luty 18, 2021, 02:06:09 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
nie panikuje, może coś więcej zdziałać, ale nie każdy jest taką osobą.
To nie jest kwestia bycia taką czy inną osobą, to jest kwestia przyzwyczajenia się.
Nikt głupiego hamowania awaryjnego nie wykona za pierwszym razem poprawnie nawet z ABSem, a co tu dopiero mówić o celowaniu w co przywalić gdy już wiemy że auta na drodze nie utrzymamy. Jak nie nauczysz swojego mózgu że możesz w coś przywalić, to panika uniemożliwi Ci reakcję obronną nawet kiedy sytuacja jest jeszcze zupełnie do wyprowadzenia.

A co do banneda, to rzeczywiście, tyle tych dziwnych zdarzeń było, że to aż nieprawdopodobne. Taki z kolegi ryzykant, czy aspiruje do miana drugiego Kubicy, którego najwyraźniej lubi?
Ale o jakich zdarzeniach ty mówisz? Konkretnie? Przez 10 lat miałem dwa zderzenia tym samym autem, z czego jedno miałem chyba 2 miechy po otrzymaniu prawa jazdy, i w żadnym nie skasowałem samochodu.
Owszem, podczas ostatniej jazdy dla zabawy tył w Polonezie poszedł za szeroko i skosiłem słupek. I to by było na tyle. Trening czy jazda sportowa to nie jest jazda po bułki, czy jazda do innego miasta. Pojmijcie to w końcu, że żeby nauczyć się panować samochodem w sytuacjach trudnych, to trzeba te sytuacje wielokrotnie sprowokować, i ja to robiłem w warunkach kontrolowanych. Czyli zamiast czekać aż mnie za rok, za 5, 10, czy 20 lat taka sytuacja spotka i kogoś być może zabiję, sprowokowałem takie sytuacje w warunkach w których nikt nie mógł nawet zostać ranny i robiłem to do kilkudziesięciu razy na trening.


Wspomniany pan Robert, na własne życzenie, załatwił sobie karierę w F1,
Wspomniany pan Robert nie mógł się spodziewać że bariera energochłonna była zrobiona gorzej niż Polonez w PRLowski poniedziałek, bo w Polonezach nawet z poniedziałku buda się nie rozpadała przy pierwszym użyciu. :]
Poza tym, to czysty fart że jego kariera nie skończyła się podczas Grand Prix w Kanadzie gdzie przy ponad 200km/h przywalił prosto w mur. Dziób bolidu tak oberwało że stopy mu wystawały. Trochę inny kąt albo hamowanie jeszcze późniejsze o mrugęnie oka i urwałoby nogi pod kolanami. Nie wiem jakbyś chciał prowadzić 800 konny bolid w protezach bez czucia. :]

Dla mnie osobiście, te wszystkie rajdy, to bezsensowny sport, tak samo jak wszelakie mordobicia.
Oczywiście masz prawo do własnej opini, ale skoro niejako odnosisz się do mojego stanowiska w tym względzie, to pozwól że odpowiem;
Praktycznie każdy sport dzisiaj jest bezsensowny. Po co rzucać oszczepem, kulą itd.?

Współczesny sport wywodzi się, jak zapewne wiesz, ze starożytnej tradycji Greckiej, kiedy bycie dobrym w bieganiu i skokach było dowodem kondycji przydatnej w bitwie, a rzucanie oszczepem i dyskiem było techniką walki przydatną gdy ktoś napadał na twoje miasto.
Sokrates przeszedł do historii jako filozof, ale w młodości był dobrym żołnierzem (czy może należałoby raczej powiedzieć wojownikiem), a jego uczeń Platon nazywał się tak naprawdę Arystokles, a Platon to przezwisko oznaczające "barczysty".

Krótko mówiąc, bieganie jak ktoś kogo nie stać na samochód, i rzucanie różnymi przedmiotami były kiedyś bardzo przydatnymi umiejętnościami.
Prowadzenie samochodu jest przydatną umiejętnością teraz. Zauważ, że wygranie rajdu nie polega na rozpierdoleniu się na drzewie, tylko dojechania do mety przed innymi, czyli wygrywa ten kto umie jeździć lepiej. Charakter rajdów zmienia się proporcjonalnie do długości tras. Jak trasa wiodła z Londynu do Sydney to wszyscy jechali w miarę wolno żeby w ogóle samochód przeżył. Jak wynosiła 3-5 tys. km to najlepiej umiał jeździć ten kto najumiejętniej osiągał kompromis pomiędzy szybkością, a oszczędzaniem samochodu i unikaniem wypadków.
Jak teraz trasa ma 200-300km, i wprowadzono system Super Rally, kiedy po zniszczeniu samochodu możesz jechać dalej, pod warunkiem że mechanicy odbudują go do następnego dnia, to liczy się bardziej szybkość, ale w dalszym ciągu nie wygrasz jeżeli rozbijesz auto po drodze :]


A już najgorsze, to F1. Tam idzie usnąć na tym, nic się nie dzieje. Raz to próbowałem oglądać i wyłączyłem po paru minutach. Nuda w ch*j.

Wyścigi torowe w ogóle zawsze były pewną degeneracją sportu bo nie ma dróg ukształtowanych jak tory. Są czymś jak rzucanie kulą w XXI wieku, albo jak uprawianie skoków narciarskich w Polsce- czymś zupełnie z d***, zupełnie niepotrzebnym.
Ale do lat 80. się do dało oglądać bo bolidy chodziły bokiem, a nawet skakały. Dopiero później tak zmieniono przepisy żeby było bezpiecznie, i nic się nie działo i dziś dyscyplina ta funkcjonuje właściwie wyłącznie dzięki wielkim pieniądzom, a wielkie pieniądze są tam w uproszczeniu dlatego, że każdy spasiony impotent z kasą i bez mózgu musi sobie znaleźć jakiś sposób żeby wirtualnie mieć większego, i znajdują go sobie w tym że kupują auto firmy która wygrała w F1.
A taka Honda która tam startuje, nie musi wygrywać, bo ich celem nie jest oferowanie wirtualnej wiagry, tylko pokazanie że znają się na robieniu silników. Pokazanie debilom, którym się wydaje że zrobienie dobrego silnika do F1, świadczy o tym że silnik w aucie na drogę się nie zepsuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2021, 02:12:57 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7735 dnia: Luty 18, 2021, 02:16:02 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Poczekajmy na opinię forumowego mistrza kierownicy,pewnie jak ominie kilka drzew czy tam innych jeleni to wpadnie potem się wypowiedzieć  <spoko>

Jeżeli potrzebujesz mojej opinii w tak banalnym przypadku, to znaczy tylko że nie powinieneś wsadzać V6 do Poloneza, ogrodzenia w całej okolicy będą zagrożone.

Co wy na to?
 https://www.poboczem.pl/video,vId,3032716
W komentarzach wysyp samych mistrzów kierownicy. Kto ma rację, ci, którzy każą jeździć ostrożnie czy ci, którzy uważają, że jak mają zimówki i cały alfabet systemów, to już można sobie ciąć?

Ale o czym mówisz? To jest stare Audi bez systemów, jeszcze widać że z tylnym zawieszeniem po naprawie u Janusza mechaniki ze źle dobranymi sprężynami, do poślizgu doszło bo typ nie umiał kierować kompensacyjnie, i nie znał podstawowej zasady że jak tył ucieka przy przednim napędzie, to trzeba dodać gazu, (albo znał, ale nie trenował, więc nerwy go zjadły i włączył się odruch zwalniania). A potem to już typowa seria błędów kogoś kto nigdy nie trenował kontrowania. Czyli kontry za duże i za późno kończone.

Każdy kto w Polonezie jedną porządną zimę przejeździł, by dał radę to opanować dłubiąc przysłowiowym palcem w nosie.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2021, 02:22:58 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7736 dnia: Luty 18, 2021, 02:19:51 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Banned, ogólnie się zgadzam, ale zapominasz o jednej istotnej kwestii. F1 jest i była polem doświadczalnym nowych rozwiązań, materiałów i technologii, podobnie jak rajdy czy wyścigi płaskie. Dlatego dwusuwy mimo olbrzymiego potencjału wyścigowego już w żadnej liczącej się serii motocyklowej nie występują - są szybkie ale to martwy rynek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7737 dnia: Luty 18, 2021, 02:49:32 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Banned, ogólnie się zgadzam, ale zapominasz o jednej istotnej kwestii. F1 jest i była polem doświadczalnym nowych rozwiązań, materiałów i technologii, podobnie jak rajdy czy wyścigi płaskie. Dlatego dwusuwy mimo olbrzymiego potencjału wyścigowego już w żadnej liczącej się serii motocyklowej nie występują - są szybkie ale to martwy rynek.

Masz rację, z tym że to było w czasach kiedy praca firm polegała na tym, co dzisiaj robią małe firmy tunerskie, wiedziano jeszcze mniej, niczego nie było (np. badanie aerodynamiczne polegało na klepaniu karoserii i sprawdzaniu ile pod danym klepaniu wyciągnie na autostradzie), i nie było tysiąca zakazów zakazujących niemal wszystkiego co da się zrobić ze znanych pierwiastków chemicznych. Zgaduję że w latach 80. F1 nie miało już nic wspólnego z rozwojem samochodów- bo przecież nikt nie wyciągął 1500KM z silnika 1.5 dla auta seryjnego, ani nawet 1/8 tej mocy.

Do dzisiaj większość samochodów korzysta z hamulców opracowanych w latach 60. Zmieniły się tylko średnice.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7738 dnia: Luty 18, 2021, 07:16:30 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mało tego. Korzystają z koła wymyślonego ponad 5 tys lat temu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7739 dnia: Luty 18, 2021, 08:36:44 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Do dzisiaj większość samochodów korzysta z hamulców opracowanych w latach 60. Zmieniły się tylko średnice.
Nie do końca. Do tego dołożyli jeszcze pół alfabetu...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.