Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317828 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8500 dnia: Styczeń 03, 2023, 00:30:06 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8501 dnia: Styczeń 03, 2023, 00:38:30 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
spalinowe sie ostatnio nie pala, bo trudno im plonac z pustym bakiem   <lol2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8502 dnia: Styczeń 06, 2023, 22:44:02 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://youtu.be/06s4OX5lJrU?t=394 jakby się ktoś zastanawiał z czego podobrać dżoja luster do PNa <lol>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8503 dnia: Styczeń 07, 2023, 18:51:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
spalinowe sie ostatnio nie pala, bo trudno im plonac z pustym bakiem 
Akurat, ponoć najbardziej wybuchowe są opary w zbiorniku, więc im mniej paliwa, tym gorzej.
jakby się ktoś zastanawiał z czego podobrać dżoja luster do PNa
Tego bym się nie spodziewał. Ale to jest tam niby fabrycznie? Bo jakoś mi się nie wydaje.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8504 dnia: Styczeń 07, 2023, 19:12:58 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Noo podobno pala się opary a nie plyn. Szkoda, tylko, że jak ludzie mówią, że wiozę za sobą blisko 40 tys paliwa to mam bombę a jak na pusto to nic mi nie grozi. To chyba sami wyborcy PISu mi się trafiali... xD
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8505 dnia: Styczeń 07, 2023, 19:33:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, czego wymagać od narodu, jakiego poziomu edukacji? Z amerykańskich filmów? Jak to dawno temu oglądałem jakiś program naukowy, gdzie gość powiedział coś w stylu, że "samochody wybuchają tylko na amerykańskich filmach" gdzie np. auto spada a klifu i uderzając o ziemię, wybucha. Jest gdzieś nawet na jutubie film, chyba na kanale Stako, firmy produkującej zbiorniki LPG, gdzie właśnie chcieli obalić parę mitów dotyczących wybuchających zbiorników gazowych w samochodach i robili testy typu strzelanie do nich z ostrej amunicji, podpalanie, zgniatanie itd, i jedyne, co udało im się osiągnąć, to wypływ gazu, lub jego jednoczesne zapalenie, ale w żadnym przypadku, nic nie wybuchło. Nawet mogę przytoczyć taką jedną anegdotę. Jeden taki gościu u mnie, złomował kiedyś starą nysę (nieużywaną od kilku lat) i wymyślił sobie, że przepali ramę na pół za pomocą spawarki (duży prąd i idzie bez problemu). Pech chciał, że był tam pusty zbiornik paliwa, którego nie zabezpieczył w żaden sposób i i w pewnym momencie, jakieś ikry albo wleciały do środka, albo po prostu stężenie oparów było na tyle duże, że "złapało" już w locie i wybuchło mu dosłownie w twarz. Zbiornik rozerwało, a jego troszkę poraniło. To tyle, jeśli chodzi o palące się paliwo. Mój kuzyn też raz  chciał sprawdzić ilość paliwa w zbiorniku ciągnika i poświecił zapałką. Tylko fuchnęło do góry ogniem i ropa zaczęła się palić w zbiorniku, ale był przytomny i zatkał to szybko szmatą, odcinając dopływ powietrza. Niby ropa nie jest aż tak wybuchowa, a jednak. To samo z ladującymi się akumulatorami. Były przypadki wybuchów, gdy ktoś majstrował szlifierką w pobliżu ładowanych akumulatorów. Czasem po prostu rutyna gubi ludzi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8506 dnia: Styczeń 07, 2023, 19:38:55 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Akurat, ponoć najbardziej wybuchowe są opary w zbiorniku, więc im mniej paliwa, tym gorzej.
opary wybuchaja, ale wybuch to nie pozar - sa nawet sposoby gaszenia pozarow detonacjami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8507 dnia: Styczeń 07, 2023, 19:41:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No tak, fakt, trochę się zagalopowałem, bo zestawiłem ze sobą dwie rożne sytuacje, niepotrzebnie stawiając znak równości pomiędzy pożarem, a wybuchem, chociaż jedno nie wyklucza drugiego.
sa nawet sposoby gaszenia pozarow detonacjami
No, jest niby coś takiego. Chodzi o odcięcie dopływu tlenu do pożaru. Gdzieś kiedyś widziałem coś takiego w tv lub na necie.
A wracając do tesli, to podobno straszny problem mieli to ugasić. Gasili 5 godzin, zużywając 50 000 litrów wody, podczas gdy na zwykłe auto starcza 2. Był nawet przygotowany specjalny kontener, żeby to gówno tam wsadzić i zatopić w wodzie, żeby obniżyć temperaturę baterii. Tyle jest warta ta cała ekologia. To, to dopiero ślad węglowy zostawiło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2023, 19:45:55 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8508 dnia: Styczeń 07, 2023, 19:46:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ale to jest tam niby fabrycznie?
Raczej nieinaczej :P Starczy w google wstukać frazę "Hummer H1 mirror switch" i od razu wyskakuje.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8509 dnia: Styczeń 07, 2023, 20:08:19 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Faktycznie, wyskakuje ten przełącznik, jako do hummera. To ciekawe, kto to produkuje, skoro nawet w hummerach znalazł zastosowanie?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8510 dnia: Styczeń 07, 2023, 20:48:26 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 277
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8511 dnia: Styczeń 07, 2023, 22:07:41 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie tylko hummer.
https://bus-art-parts.pl/pl/lusterka-nadwozie-karoseria/1640-przelacznik-regulacji-lusterek-joystick-oryginal.html
Cena bardzo przystępna, wręcz okazyjna, bym powiedział. Z miejsca zachęcili mnie do zakupu. A tak poważnie, to przynajmniej nikt nie wykupi i nie wystawi potem z "delikatną przebitką" bo to już jest drogo. Towar niby na zamówienie, więc nowa cena może być jeszcze bardziej promocyjna.
Edit: A tak zmieniając na chwile temat, to tak sobie czytam taki artykuł
https://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ile-kosztowaly-zetory-pod-koniec-lat-90,126998.html?fbclid=IwAR2AfRTkCFQatrY8SRqB-oKyR1HZ14siSxZ6H1zujASGOgWgTAOdYpZKplE
A tam autorowi się wspomniało na temat cen paru samochodów.
Cytuj (zaznaczone)
Ciekawym przelicznikiem wartości są samochody. W 1997 r. standardowy Fiat 126 el kosztował 12 450 zł, a Fiat Cinquecento 704 Young wart był 19 500 zł. FSO Polonez Caro Plus zmodernizowany już pod sterami Koreańczyków z Daewoo w najtańszej wersji 1.6 GLi wyceniano na 22 600 zł, zaś wersja z szesnastozaworowym silnikiem Rovera o mocy ponad 100 KM kosztowała w salonie FSO 25 100 zł. Z drugiej strony angielski Rover z tym samym silnikiem, trzydrzwiowy model 214 Si, kosztował wówczas 48 900 zł.

A jeśli marzył nam się nowy produkt żerańskiej fabryki to eleganckie Daewoo Espero kosztowało 36 500 zł, a małe Tico 21 900 zł. Bohater memów z handlarzem Mirkiem, czyli Volkswagen Passat z silnikiem 1.9 TDi w cennikach pojawiał się z ceną 85 tys. zł. Z czystej ciekawości warto poznać także ceny najdroższych aut, np. za Mercedesa Benza S 600 Coupe trzeba było zapłacić 510 tys. zł, czyli 10 Zetorów 5340. Nieco mniej czeskich Zetorów należało przeznaczyć na BMW 850 Ci z automatyczną skrzynią biegów, które warte było nieco ponad 358 tys. zł. Ceny obydwu luksusowych coupe podane są bez cła i podatku Vat, reszta wymienionych kwot obejmowała obie wartości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2023, 22:51:50 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8512 dnia: Styczeń 07, 2023, 23:06:29 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
o przynajmniej nikt nie wykupi i nie wystawi potem z "delikatną przebitką" bo to już jest drogo.
Temat tych przełączników wraca jak bumerang co jakiś czas :d To jest od wielu lat ogólnie dostępne w każdym sklepie z częściami do samochodów cięzarowych/autobusów. Kilka lat temu u mnie na osiedlu likwidował się sklep z częsciami do autobusów, to wyprzedawali je po 2 dychy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8513 dnia: Styczeń 08, 2023, 11:16:28 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
https://youtu.be/wXq0mnIEELk ciekawie to wygląda. Pytanie jak by wyglądał ruch mieszanki w momencie znaczącego ogrzania/schłodzenia kolektora?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8514 dnia: Styczeń 08, 2023, 14:32:11 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 277
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8515 dnia: Styczeń 08, 2023, 14:50:42 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A teraz lepiej? :]
Trochę lepiej, ale jak mawia klasyk, "gratis, to uczciwa cena".  :P  Swego czasu były jeszcze tańsze, ale widocznie ta inflacja wszystko zżera  :-) A poważnie, to dobrze, że to da się normalnie kupić, w przeciwieństwie do niektórych innych przełączników.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8516 dnia: Styczeń 08, 2023, 21:28:34 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
slyszeliscie o LUBelskiej odwrotnej grawitacji, ktora przypadkowo przelacza sie na przyciaganie przez slupy? https://www.youtube.com/channel/UC1aMl_M42tWqgm_QPiJtaHA/community?lb=UgkxxE6A_kOCMwAAbvEF-y7Pcp5exkwFnYIm

to chyba ten przypadek, taki streem to nadal relacja na zywo, czy juz na martwo?
140km/h to troche malo, zeby zakrzywic czasoprzestrzen, ale wystarczy zeby zakrzywic piec zer https://streamable.com/uks08z
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8517 dnia: Styczeń 09, 2023, 11:13:52 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Jakby ktoś szukał nagrania "jak zginać to w dzień przed 3 króli"

https://www.youtube.com/watch?v=pnEIIosA78E

To tamto KGB już wygasło
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8518 dnia: Styczeń 09, 2023, 12:10:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, życie to nie GTA. W sumie, skasowali się na własne życzenie. Też byłem młody, ale takich głupot starałem się nie robić. Może i nie miałem za bardzo czym i to mnie uratowało? Ale wydaje mi się, że jednak trochę myślałem nad konsekwencjami własnych czynów.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8519 dnia: Styczeń 09, 2023, 13:01:02 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
typ co prowadził miał prawo jazdy od 3 tygodni, generalnie wszystkie łebki  z jednego osiedla, akurat z tego  na którym pracuje.   Na łuku  drogi było ślisko i zaczął iść bokiem jak Bublewicz i tak samo skończył. generalnie auto nie do wyprowadzenia przy takim poślizgu,  zabiła ich głupota i prędkość.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem