Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317812 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8560 dnia: Styczeń 31, 2023, 21:00:24 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Właścicielowi się podoba, to starczy. Ja tam jestem konserwatystą i według mnie, najlepiej by wyglądał w miarę fabryczny, z ładnym lakierem i tyle. Lifting zrobiony w plusie, to jest max, co można było zrobić z tak kanciastym nadwoziem, żeby nie przedobrzyć, bez całkowitej zmiany oblachowania. Tutaj mamy strasznie obły i opływowy dół, w połączeniu z nadal kanciastą górą i wygląda to niezbyt udanie. Lotka z tyłu również przesadzona. Silnik jak najbardziej, kibicuję każdemu swapowi, do którego nie trzeba wycinać tunelu i połowy auta, a tu chyba wszystko weszło. Trochę takich silników ludzie mają, tzn, nie konkretnie takich, tylko ogólnie, innych niż fabryka i zawsze fajnie jest zobaczyć coś innego w tej komorze.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8561 dnia: Styczeń 31, 2023, 22:19:15 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A ja lubię hasła tyłu zbudowałem samochód a chwilę później litania osób które zrobiły każde z osobna swoją działkę,to zbudowałem czy zleciłem zbudowanie? Mechanicznie ładne ale gość ma straszne parcie na szkło w sieci  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8562 dnia: Styczeń 31, 2023, 22:24:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No, ja też myślałem, że to autorskie dzieło, a tu zonk. Gdybym miał kupę siana, to nie tyle mógłbym zlecić komuś do zrobienia. Mając worki pieniędzy, to teoretycznie, można by całego poloneza pokryć ocynkiem i polakierować na nowo, co za problem?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8563 dnia: Luty 01, 2023, 09:18:14 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Mądrze zrobił, jak wolał wydać kase niż się narobić po łokcie. Miał gotowca od gościa który to raz złożył, zlecił przełożenie wszystkiego to nawet lepiej bo jak się drugi raz taką rzeźbę robi to mozna poprawić parę rzeczy które się wtedy zrobiło nienajlepiej.

Sam jakbym drugi raz miał wkładać silnik nubiry/leganzy do poloneza to bym to lepiej wykombinował niż jak robiłem za 1szym razem.

No wiecie, jakby robił sam to byśmy gościa tu na forum znali - bo miałby pytania wątpliwości, wtedy by pewnie nie było komentarzy ze ma parcie na szkło bo byłby swój/ nasz kolega

A że swój projekt prowadzi innymi drogami to mu tu do nas nie po drodze.

swoją drogą to Limanowa to jakaś małopolska kolebka tuningu , jak to rozwija mój kolega z Bochni to jest Kraina Ludzi Innych (KLI)  <lol>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8564 dnia: Luty 01, 2023, 12:12:00 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A ja lubię hasła tyłu zbudowałem samochód a chwilę później litania osób które zrobiły każde z osobna swoją działkę,to zbudowałem czy zleciłem zbudowanie?
A znasz kogoś, kto sam własnoręcznie robi kompleksowe remonty i przeróbki samochodów, począwszy od tapicerki siedzeń, kończąc na silniku?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8565 dnia: Luty 01, 2023, 12:32:43 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Znam i to przynajmniej dwóch,trzech  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8566 dnia: Luty 01, 2023, 16:18:16 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No i co - mają w jednym garażu tapicernię, lakiernię i warsztat mechaniczny ze ślusarnią...??  <glupek>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8567 dnia: Luty 01, 2023, 16:51:17 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Nie wiem o co chodzi z tym parciem na szkło, gość zaprezentował swoje auto w jednym filmie, to źle ? Polonez przyciąga spojrzenia to nie dziwota że przewija się gdzieś tam w internetach. Widziałem na żywo pod fso i spodobał mi się skurczybyk, na prawdę dobrze zrobiony, na filmie w bagażniku szpeci ta rura wlewowa, parę rzeczy można by jeszcze doszlifować.

Silnik jak najbardziej, kibicuję każdemu swapowi, do którego nie trzeba wycinać tunelu i połowy auta, a tu chyba wszystko weszło

Podpisuję się pod tym. Najbardziej mnie cieszy kiedy modyfikacje zachowują ducha auta, silnik i skrzynia wchodzą bez większych modyfikacji nadal mamy most na resorach a nawet lewarek zmiany biegów pozostał na swoim miejscu. Trochę mi zgrzytło kiedy usłyszałem że ma zamontowane niesławne amortyzatory od t4, ale to można łatwo zmienić.

Właściciel sam nie zbudował tego auta fakt, ale i tak szacun że wyłożył pieniądze na spełnienie swojej wizji.


Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8568 dnia: Luty 01, 2023, 23:53:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie podoba mi sie ta stylowa, zbyt odpustowa,
ale samo wykonanie wyglada na niezla jakosc,
koles nie udaje, ze to sam zrobil, od razu wymienia osoby i zaklady, ktore wykonaly poszczegolne prace - wymyslil, zlecil, zaplacil i ma zrobione tak jak chcial,
mowi tez przy czym sam sobie grzebie,
to jest uczciwe podejscie do widza i samego siebie,

podoba mi sie to, ze drazek zmiany biegow pozostal na swoim miejscu i jest nwet troche pochylony - to zapewne wymagalo dodatkowych zabiegow przy tej skrzyni biegow (nie czuje jak rymuje  :P)

No i co - mają w jednym garażu tapicernię, lakiernię i warsztat mechaniczny ze ślusarnią...?? 
malo tego, pewnie dla relaksu szydelkuja, pracuja w gastronomii, a po godzinach dorabiaja tanczac na rurze ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8569 dnia: Luty 02, 2023, 00:43:38 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
nie podoba mi sie ta stylowa, zbyt odpustowa,
Może tak, może nie, choć fakt, że na dzisiejsze czasy trąci nieco kiczem, ale bardziej to kłuje w oczy dlatego, że polonez jest bardzo prostym, kanciastym autem i ten dół kłóci się z górą. Ale jemu się podoba i ok.
ale samo wykonanie wyglada na niezla jakosc
Oczywiście, sam środek nawet widać, że zrobiony jest starannie i nawet nie wygląda to źle.
koles nie udaje, ze to sam zrobil, od razu wymienia osoby i zaklady, ktore wykonaly poszczegolne prace - wymyslil, zlecil, zaplacil i ma zrobione tak jak chcial,
mowi tez przy czym sam sobie grzebie,
to jest uczciwe podejscie do widza i samego siebie,
Jak najbardziej, nie mam nic do niego, a tym bardziej, że człowieka nie znam. Powiedział od razu, że sam nie robił, tylko zlecił. Nie każdy musi być mechanikiem własnego auta, bo nie każdy się do tego rodzi. Też bym czasem wolał zapłacić, żeby mnie nic nie obchodziło, zamiast leżeć pod autem, ale cóż.
podoba mi sie to, ze drazek zmiany biegow pozostal na swoim miejscu i jest nwet troche pochylony
To jest właśnie to, o czym pisałem wyżej. Najbardziej podobają mi się właśnie takie swapy, gdzie z zewnątrz i od wewnątrz nie widać na pierwszy rzut oka, że jest tu "coś nie tak". Jak widziałem nieraz te silniki z bmw upchane tak, że trzeba było wycinać tunel i pół grodzi, to naprawdę nóż się w kieszeni otwierał. W dzisiejszych czasach, w dobie downsizingu, pewnie udało by się znaleźć parę fajnych silniczków (dosłownie) które można by było przeszczepić, tylko dzisiaj wszystko jest FWD, choć przecież rover też był FWD.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2023, 00:50:57 am wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8570 dnia: Luty 02, 2023, 13:00:01 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nigdy nie rozumiałem tej stylizacji na szybkich i wściekłych, chyba taki wygląd auta to efekt obejrzenia wszystkich części, i pragnienie posiadania czegoś na wzór tych aut z filmu, ze spojlerem typu pług. Auto pewnie by się znalazło w jakimś magazynie tuningowym w 2007 roku, teraz wygląda komicznie :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8571 dnia: Luty 03, 2023, 15:27:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Może tak, może nie, choć fakt, że na dzisiejsze czasy trąci nieco kiczem, ale bardziej to kłuje w oczy dlatego, że polonez jest bardzo prostym, kanciastym autem i ten dół kłóci się z górą. Ale jemu się podoba i ok.
jest jakis kontrast przez te oblosci, ale to konsekwencja zstosownia wybranej technologii,
ja przeciwnikiem plastiku i zywicy nie jestem, ale tych zacnych lekkich i nierdzewnych materialow mozna uzyc na rozne sposoby,
tutaj niestety poszlo tak grubo, ze az masy przybylo, bo plastikowe poszerzenia zostaly zapewne potraktowane zywica i szpachla,
wyglad to jedno, a druga sprawa to trwalosc takiej rzezby polaczenia blachy z zywica,
te poszerzenia to nadaja sie do szroto-rajdowek, a nie do elegancko polakierowanego auta,

no wlasnie, lakierowanie,
gosc kupil ladny egzemplarz, bo chcial miec ladna bude,
a jak sie rozkrecil, to wycial blache akurat w tych miejscach, gdzie najczesciej rdzewieje; czyli wszystkie ranty blotnika i progi,
zastapil to plastikiem i polakierowal na nowo cale auto,
tu na pewno projekt jest nieprzemyslany, bo do takich prac najlepiej nadawalby sie egzemplarz w srednim stanie - nie zal by bylo wyrzucac ta wycieta zdrowa blache ; ciekawe czy wyrzucil, pewnie na reperaturki by sie nadawaly  :P
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2023, 15:29:16 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8572 dnia: Luty 03, 2023, 21:41:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak jeszcze w temacie konserwacji. Tamten tam, w tamtym filmie, od tego moto kronika, wywalił "tylko" 8 stów, ale tutaj mamy "usługę" za 9000. To jest dopiero jazda.
https://www.youtube.com/watch?v=klZv2rEkCFc
Ostrzegam wszystkich wrażliwych, że to nasz łysy celebryta z M4K.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8573 dnia: Luty 08, 2023, 16:06:05 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Mądrze zrobił, jak wolał wydać kase niż się narobić po łokcie. Miał gotowca od gościa który to raz złożył, zlecił przełożenie wszystkiego to nawet lepiej bo jak się drugi raz taką rzeźbę robi to mozna poprawić parę rzeczy które się wtedy zrobiło nienajlepiej.

Sam jakbym drugi raz miał wkładać silnik nubiry/leganzy do poloneza to bym to lepiej wykombinował niż jak robiłem za 1szym razem.

No wiecie, jakby robił sam to byśmy gościa tu na forum znali - bo miałby pytania wątpliwości, wtedy by pewnie nie było komentarzy ze ma parcie na szkło bo byłby swój/ nasz kolega

A że swój projekt prowadzi innymi drogami to mu tu do nas nie po drodze.

swoją drogą to Limanowa to jakaś małopolska kolebka tuningu , jak to rozwija mój kolega z Bochni to jest Kraina Ludzi Innych (KLI)  <lol>

Znam chłopaka.
Też jest kierowcą ciężarówki.
Ma pojęcie i nie lubi lipy tylko wszystko ogarnia tak jak być powinno.

Jego wizja jego projekt a też wolałbym zapłacić komuś bo ma wiedzę. Bo finalnie taniej to wychodzi .

I tak ma ogromną wiedzę i dużo zrobił własnymi rękami.

To jest ren sam słynny polonez co mercedes go gonił po limanowej i sporo problemów miał przez to na policjii.
Ale wszystkie zmiany silnikowe ma wbite w dowód rejstracyjny.

https://youtu.be/ZIe7ABnbmLk
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 16:09:33 pm wysłana przez Czaroo#1879 »
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8574 dnia: Luty 08, 2023, 16:40:39 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
To chyba dużo kierowców ciężarówek ma upodobania w Polonezach 😜
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8575 dnia: Luty 08, 2023, 16:47:35 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Specyfika pracy taka, że jak mieć auto to bardziej weekendowe bo i tak mało kiedy jest okazja pojeździć  :jezyk2:

edit:

Pamiętam ten filmik robił wrażenie, oczywiście nie pochlebiam tak szybkiej jazdy niemniej robił wrażenie.
Sam za podobne wybryki miałem nieprzyjemności, sekundy dzieliły mnie od zamknięcia bramy przed nosem radiowozu a tak zdązyli wparować i była awantura na podwórku  :d
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 16:51:05 pm wysłana przez Tomasz#1969 »
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8576 dnia: Luty 08, 2023, 17:17:05 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ja też jeżdżę ciężarówka w dodatku z paliwem a są dni że jeżdżę Polonezem codziennie😁😁😁😁
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8577 dnia: Luty 08, 2023, 22:13:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To jest ren sam słynny polonez co mercedes go gonił po limanowej i sporo problemów miał przez to na policjii.
Na tym filmie jeszcze chyba był w oryginale i ja bym go tak zostawił, ale cóż, nie moje auto. Taki fabryczny plus z lepszym sercem, robi fajniejsze wrażenie, bo nikt się niczego nie spodziewa.
To chyba dużo kierowców ciężarówek ma upodobania w Polonezach 😜
Znam dwóch kolegów z naszego forum, którzy aktualnie jeżdżą zestawami, tak więc, coś w tym jest.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2023, 22:21:47 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8578 dnia: Luty 09, 2023, 02:37:26 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
To samo robili kiedyś niektórzy w majestacie prawa:

https://youtu.be/B3J6buMB28Q?t=41

Trening na niezabezpieczonej trasie, widać że prawie babcię rozjechał.

Jest też nagranie, do którego nie mam dostępu, na którym widać jak Bublewicz na treningu wyleciał na czołówkę z popielatym Polonezem. Też albo nie zabezpieczyli trasy, albo kolega z zespołu mu wjechał.

Osobiście jestem bardziej zwolennikiem przepisów represyjnych niż prewencyjnych. Nic się nie stało, dać mu spokój, miał rację. Co innego jakby kogoś rozjechał. Wtedy bezapelacyjnie kara śmierci.
Myślę że perspektywa dostania kuli w łeb bez możliwości apelacji, dużo skuteczniej rozwiązałaby problem jeżdżenia 180 po terenie zabudowanym.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2023, 03:10:59 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8579 dnia: Luty 09, 2023, 18:00:33 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Ja też jeżdżę ciężarówka w dodatku z paliwem a są dni że jeżdżę Polonezem codziennie😁😁😁😁
Jeździsz z Emilianowa ?

Ja dłuższe turnusy 2-3 tyg czasem nawet 5 wpada
Więc nie wyda jazda Polonezem za często
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE