Autor Wątek: klimatyzacja - prośba pomoc  (Przeczytany 76738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #240 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:40:38 am »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Trochę siana na uruchomienie tej klimy pójdzie. Zrobienie skraplacza od podstaw pod wymiar: 400 zł, nowy osuszacz, bo ten co masz to już się do niczego nie nadaje, chyba że jedynie do sprawdzenia szczelności układy znowu kilka stówek, nowe oringi do węży, regeneracja kompresora jeśli ma zużyte łożysko na kole pasowym i przepuszczające uszczelnienia kolejne 300 zł, tak więc 1000 zł może nie starczyć jak by się chciało wszystko robić na ideał;)  Koszt napełnienia układu czynnikiem R12 w Poznaniu wynosi 400 zł i to po wielkich kombinacjach, bo nikt tego legalnie nie chce robić, a nabicie czynnikiem R132a do pełna znajdzie się już za 80-100 zł. Osobiście mając wszystko w drzazgach przerobiłbym układ na nowy typ czynnika.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 08:44:56 am wysłana przez pawlack »
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 30, 2014, 23:31:17 pm »

Offline zastava

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez Atu Plus 1.4 Rover / Caro 1.6 GLI / 3x Zastava1100p/ FSO 1500c
    • domki
Teraz mam tylko fotki mocowania alternatora i sprężarki na silniku.
Możesz pokazać jak to tam upchałeś?

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #242 dnia: Lipiec 31, 2014, 07:33:02 am »

Offline paweł1989

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 16V Orciari & Atu 1.8 16V
W weekend postaram się wrzucić je jak usiąde przed kompem w domu, w pracy mam poblokowane wszystkie porty usb i dostęp do serwerów gdzie moge takie foto zamieścic :( Ogolnie to wzorowalem się na Maxiu i jego pomysle, łapa do sprezarki zrobiona na podstawie wymiarów oryginalnej łapy tyle że bardziej przytulona do bloku silnika. Altek tez standardowo jak w normalnym roverze, zastosowałem taki jak ktoś już pisał predzej że pasuje P&P - z mondeo 1,8. Rolka na osobnym mocowaniu przukrecona do nieużywanej łapy z przodu silnika.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #243 dnia: Lipiec 31, 2014, 11:26:02 am »

Offline zastava

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez Atu Plus 1.4 Rover / Caro 1.6 GLI / 3x Zastava1100p/ FSO 1500c
    • domki
zrobiona na podstawie wymiarów oryginalnej łapy tyle że bardziej przytulona do bloku silnika

A masz może te wymiary gdzieś zanotowane?

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #244 dnia: Lipiec 31, 2014, 11:51:02 am »

Offline paweł1989

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 16V Orciari & Atu 1.8 16V
Szczerze mówiac - nie. Ale mając łapę bez problemu się to kopiuje - wymiary z płaszczyzny bloku silnika poprostu przerysowalem na blachę. Z uszami sprężarki to już zależy od ciebie jak je rozmieścisz - przed uchem spreżarki, za etc. czy beda tulejki dystansowe czy nie. Dzis rozbieram cały układ bo muszę olej w spreżarce zmienić, to porobię fotki aparatem na porządnie. Jeśli interesuje Cię bardziej ten temat -> pisz na pw, podam swój telefon, zdzwonimy sie, latwiej bedzie wytłumaczyc co i jak.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #245 dnia: Lipiec 31, 2014, 16:48:55 pm »

Offline zastava

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez Atu Plus 1.4 Rover / Caro 1.6 GLI / 3x Zastava1100p/ FSO 1500c
    • domki
Interesuje, bo tez mam rovera pod maską i prawie wszystko skompletowane do założenia klimy - brak mi właściwie już tylko sprężarki i zastanawiam się gdzie ją zamontować aby dało się to upchać pod maskę. Zastanawiam się też czy najlepiej nie założyć od rovera sprężarki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2014, 16:50:49 pm wysłana przez zastava »

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #246 dnia: Lipiec 31, 2014, 22:57:37 pm »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
Czy wszystkie poloneza z klimatyzacją z przodu są trochę niżej zawieszone niż zwykle polonez bez klimy?
Czy klima nie wpływa na wysokość przedniego zawieszenia?

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpień 01, 2014, 08:18:43 am »

Offline paweł1989

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 16V Orciari & Atu 1.8 16V
Ja mam spreząrkę własnie od rovera ;) wszytsko ładne pasuje. Co do wysokości przedniego zawieszenia - klima to dodatkowe pare kg pod maską, ale nie sądze by aż tak to wpływało wizualnie na "glebe". Ale generalnie po za masą nie ma żandego wpływu.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpień 05, 2014, 18:45:50 pm »

Offline Kondi90

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro + 1.6
Potrzebuję danych odnośnie tulejek do mocowania sprężarki, dokładnie chodzi mi o ich grubość jeśli ktoś może zmierzyć lub pamięta to byłbym wdzięczny. Chodzi mi oczywiście o klimę do plusa

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpień 14, 2014, 16:04:29 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Pytanie gdzie się znajduje komputer z przekaźnikami w minusie ponieważ w schowku tym mniejszym niema nigdzie żadnych otworów na nie czy cos jak w schowku bez klimy? Nad schowkiem to wszystko jest?
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 14, 2014, 22:28:06 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Chyba pod maską na prawym fartuchu powinny być.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 17, 2014, 23:28:45 pm »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
Czy klimatyzacja od plusa na maksymalnym chłodzeniu tak mocno chłodzi?
bo u mnie jest około 5-6 stopni.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 10, 2017, 18:49:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Czas wziąć złotą łopatę w dłoń i trochę pokopać :)
Otóż po przewertowaniu całego tematu wiem, że żeby złożyć klimę potrzebował będę skraplacza z Xantii 2.0 (fabryczny jest już mocno sfatygowany i najpewniej nieszczelny) i reszty gratów do plusa, które mam (zostały po liftingu wstecznym atówki). Problemy jakie mam z tym przedsięwzięciem to:
1. Pod uchwyt sprężarki wchodziły tulejki, jakie są ich wymiary, gdzie można takie nabyć (pytając się w kilku sklepach o tulejki pod rolkę prowadzącą pasek sprężarki wszyscy rozkładali ręce)?
2. Rozumiem, że nowy osuszacz jest już niemal świętym gralem, więc pytanie brzmi, czy jest dla niego jakaś alternatywa?
3. Jeden przewód klimy (sprężarka-skraplacz) jest rozwalony, czy serwisy klimatyzacji są w stanie dorobić taki przewód?

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 10, 2017, 20:27:44 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Dokładnie to skraplacz z xanti + stara chłodnica z plusa. Choć jest też możliwość zrobienia nowej na wzór
1. Tulejki możesz dorobić z czegokolwiek, kawałek rurki a w ostateczności to z 10 podkładek. Postaram się jutro jakoś to zmierzyć. (o ile nie zapomnę)
2. Przypadkiem widziałem identyczny osuszacz w kia sportage. Obadam temat.
3. Jeśli masz ten przewód, to dowolny zakład gdzie zakuwają węże ci to bardzo ładnie odtworzy.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 10, 2017, 22:17:47 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Znaczy się króćce od starej i stelaż, tak?
Nie no fuszerki nie mam zamiaru odwalać jak już bym żywcem nie miał gdzie kupić tych tulejek to wolałbym się udać do zaprzyjaźnionej mechaniki precyzyjnej, żeby mi kilka takich dorobili.
W sumie to najważniejsze, żeby gwinty siadły,czujnik ciśnienia można przełożyć bo faktycznie bliźniaczo podobny.
U mnie są takie orły, że jedyne co są w stanie zakuć to węże pod standardowe końcówki hydrauliczne i zupełnie nic więcej :(

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 11, 2017, 08:42:23 am »

Offline paweł1989

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 16V Orciari & Atu 1.8 16V
Ostatnio wisi taki ouszacz cały czas na olx :) Natomiast jeśli chodzi o taki z Kia sportage: mam takowy na podwórku, ale jeszcze działający wiec nie mierzyłem gwintów. Ale wertując katalogi wiem, że gwinty na wejściu/wyjściu są takie jak u nas, natomiast inny jest gwint pod czujnik. Sam czujnik z Kia ma 2 piny - rozłacza klime w przypadku za niskiego/wysokiego ciśnienia. Nie ma sterowania dodatkowym wiatrkaiem - kia go poprostu nie ma. Można to ominać w taki sposób, że albo wiatraki na chłodnicy będą Ci chodziły oba cały czas - większa wydajnosć układu, niższa temp. na kratkach- albo skorzystasz z zależności,  że temperatura i ciśnienie są ze sobą sprzeżone. Na allegro jest pełno bimetalicznych czujników temperatury - dobierasz taki na około 50st C ze stykami NO i przyklejasz do rurki na wyjściu skraplacza. Temperatura leci w góre - styki zamykają sie i przez przekaźnik załaczas wentylator.

Ostatnio byłem u klimaciarzy i rozmawiałem własnie o doborze osuszacza uniwersalnego: bez problemu znależliśmy w katalogu takie coś co potrzeba, z gwintem pod nasz czujnik. Cena koło 100pln i temat rozwiazany.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 11, 2017, 09:14:12 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przecież to nie PRL i powinno się wszystko dać dopasować, bo wybór na rynku jest spory.Tyle aut wychodziło z klimatyzacją, że idzie coś dobrać.W polonezie, to też jest jakiś misz masz nie wiadomo z czego.Kto to w ogóle produkował? Sądząc po koreańskich "krzaczkach" na sprężarce klimy, to pewnie żółci?

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 11, 2017, 11:34:19 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Producentem kompresora w Plusie był zdaje się Delphi-Harrison model V5, a w minusie Sanden.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 12, 2017, 00:00:22 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
2. Rozumiem, że nowy osuszacz jest już niemal świętym gralem, więc pytanie brzmi, czy jest dla niego jakaś alternatywa?
Żaden gral są na olx i bywają na allegro.Ten z Kia niestety nie pasuje.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:13:35 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
2. Rozumiem, że nowy osuszacz jest już niemal świętym gralem, więc pytanie brzmi, czy jest dla niego jakaś alternatywa?
Żaden gral są na olx i bywają na allegro.Ten z Kia niestety nie pasuje.
A jak z tematem tzw uniwersalnych osuszaczy? Ktoś testował takie rozwiązanie? Wystarczy dobrać połączenia gwintowe/ redukcje i działa?
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!