Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 316393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1160 dnia: Wrzesień 24, 2015, 14:59:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie chodzi o ilosc spalin,tylko o jakosc spalin ,wiec silnik od kosiarki nie da rady ;]

bardzo dobrze, ze jest szansa dobrania im sie do tylka, bo sami ptuja za zaistrzaniem norm, zeby wciskac na sile nowe samochody i eliminowac konkurencje ,a teraz sie okazuje ,ze nie spelniaja norm,bo oszukuja

P.S.
Gomulsky co ma norma euro do rynku usa ?
jak tak lubisz spalinki z wkladka to nikt Ci nie broni przyssania sie do rury wydechowej - amatorzy takich wrazen zamykaja sie w garazach i dogrzewaja wlaczajac silnik,
wywiera to na nich wrazenie,ktore pamietaja do konca zycia - ZAWSZE
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1161 dnia: Wrzesień 24, 2015, 16:16:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tylko, że łatwiej oczyścić mniejszą ilość spalin, chyba logiczne.
Co mają wspólnego? To, że jedno wzoruje się na drugim, z tym, że rzekomo w USA badanie jest bardziej miarodajne.
Spaliny z wkładką? Przecież napisałem, że Euro3 mogłaby obowiązywać bo jest to norma, którą jeszcze da się spełnić bez zbędnego oszukiwania.
nikt Ci nie broni przyssania sie do rury wydechowej - amatorzy takich wrazen zamykaja sie w garazach i dogrzewaja wlaczajac silnik,
wywiera to na nich wrazenie,ktore pamietaja do konca zycia - ZAWSZE
Ostatnio mi się przytrafiła taka przygoda, silnik pracował w zamkniętym garażu przez dosłownie minutę, ale słabo skopało, po 15 minutach przestało mi się kręcić w głowie, dziś za to jak wykręcałem zawór z butli od LPG (przy otwartych drzwiach), starzało mnie tak, że przez pół godziny dochodziłem do siebie.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1162 dnia: Wrzesień 24, 2015, 16:31:34 pm »

Offline romoo

  • Mod samochodowy
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 108
  • Elektrocars - elektronika samochodowa
    • ------------
    • http://www.romoo.republika.pl
Sami polegli na własnym wyścigu.
Pozatym  w dieslach emisja spalin ma pierwszorzędne znaczenie.
Modyfikacje i naprawy prądu w sprzęcie jeżdżącym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1163 dnia: Wrzesień 24, 2015, 16:50:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
 Gomulsky e tam gadasz - spaliny z benzynki trzepia duzo mocniej niz propan-butan w powietrzu :p

co do norm euro ,to nie jestem za ich bezrefleksyjnym zaostrzaniem, ale wyskoczyles z euro0 ,wiec przechyl w druga strone,
problem jest taki,ze gdyby producenci (najwieksi) sie postawili i razem stwierdzili,ze w silniku spalinowym juz nie da sie "czysciej" spalac to nie bylo by podstaw, by wprowadzac nowe normy ,
zreszta zobacz sobie roznice miedzy euro5 a euro6 dla benzyniakow - roznic brak, a euro6 dociska diesle,
sami producenci wplywaja na to, ze normy sa zaostrzane, wprowadzaja produkt ktory tym normom spelnia,a ci co nie daja rady wprowadzic laduja z reka w nocniku (w przypadku diesli - dosłownie) ,
ale tu sie nagle okazuje,ze ci przodownicy oszukuja na masowa skalę
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1164 dnia: Październik 04, 2015, 12:08:17 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Chwile temu w radiu słyszałem - inżynierowie VW dostali odgórnie takie hasło z tymi badaniami OBD itd. do zaprogramowania. No i zrobili tylko jeszcze nie wiadomo kto tak im kazał.. <lol2>
Musieli tak zrobić, bo technologia nie jest na takim etapie żeby te normy spełnić. Do tego jeszcze koszty byłyby za wysokie, więc poszli na łatwizne.
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1165 dnia: Październik 31, 2015, 17:38:32 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
A najlepsze że merce gniją szybciej od polonezów a w przeciwieństwie do poloneza nowe kosztują od h....
No i oczywiście awaryjność też częstsza a koszta napraw wysokie. Merce ze względu na jakość wykonania to powinny być najtańsze samochody, dziwne że tak nie jest.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 17:40:21 pm wysłana przez Bartekcom »
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1166 dnia: Listopad 03, 2015, 10:05:57 am »

Offline Dariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
A najlepsze że merce gniją szybciej od polonezów a w przeciwieństwie do poloneza nowe kosztują od h....
No i oczywiście awaryjność też częstsza a koszta napraw wysokie. Merce ze względu na jakość wykonania to powinny być najtańsze samochody, dziwne że tak nie jest.
Zapomiałeś dodać kolego - NOWE MERCEDESY . Przykład modelu W123 oraz W124 pokazuje , że samochody można było produkować na długie lata a ich eksploatacja nie wiązała się z praktycznie żadnymi kosztami .. Myśle , że do tego grona można również zaliczyć auta takie jak Mazda czy Nissan (lata 80te) jak i VW Golf II. Niemcy i japonia potrafili robić samochody ale przyszedł i na nich czas...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1167 dnia: Listopad 03, 2015, 14:52:15 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Panowie to ekonomia gra główną rolę. Przez wspominane w123 i w124 Mercedes mało nie zbankrutował. Ile fabryka musiałaby wyprodukować i sprzedać aut żeby nie upaść przez 20 lat w trakcie których klient zajeżdża nasz poprzedni produkt. Teraz towar w zasadzie każdy ma się zepsuć zestarzeć czy zniszczyć tuż po gwarancji po to żeby klient kupił nowy wyrób...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1168 dnia: Listopad 03, 2015, 15:32:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Przez wspominane w123 i w124 Mercedes mało nie zbankrutował.
to sa takie bzdury drugiej polowy XXI wieku,
w czasach beczek i baleronow rynek samochodow nie byl nasycony i wchlanial wszystko co sie pojawilo od modnych producentow - Mercedesowi nie grozilo bankructwo,a wrecz przeciwnie,

zreszta beczki i balerony tez niezle rdzewieja, wiec na pewno nie sa to niezniszczalne auta w strefie klimatu umiarkowanego,
okular z kolei rdzewieje szybciej niz baleron ,ale wcale nie szybciej niz Polonez ,
dzisiaj te wszystkie auta laczy jedno - jezeli jest egzemplarz bez rdzy tzn. ze zostal wyciagniety spod kocyka dziadkowego garazu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1169 dnia: Listopad 03, 2015, 16:25:58 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
"chciałbym tak zbankrutować jak mercedes"
http://automobilownia.pl/355/

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1170 dnia: Listopad 03, 2015, 20:03:27 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czy ktoś kogo stać na nowego Mercedesa kupuje go i jeździ nim do śmierci, czy zmienia po 3 latach na nowszy model? Ma gdzieś korozję, awaryjność itp, bo to będzie interesowało kolejnych właścicieli, których nie było stać na zakup nowych egzemplarzy i będą męczyć się z gównem.

Co do bankructwa z powodu niezniszczalnych egzemplarzy, to bardziej groziłoby ono innym producentom niż samemu Mercedesowi. Używane egzemplarze odbierałyby klientów nowych aut marek typu VW, Opel, Ford itd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 22:46:55 pm wysłana przez utek »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1171 dnia: Listopad 03, 2015, 20:15:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czy ktoś kogo stać na nowego Mercedesa kupuje go i jeździ nim do śmierci, czy zmienia po 3 latach na nowszy model?
nawet nie sprzedaje - po prostu dostaje nowy egzemplarz i ciagle placi taka sama rate lizingu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1172 dnia: Listopad 05, 2015, 22:44:20 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jedyną firmą na świecie, która miała tego typu problem jest Land Rover. Natomiast co do Merca, to przecież na zachodzie nikt nie jeździł nimi po 20 lat. Ludzie po 3-5 latach zmieniali na nowy, a ich auta wędrowały do drugiego, trzeciego, czwartego i tak dalej właściciela. 123 wcale nie była taka strasznie trwała. Mechanizmy i owszem były świetne, ale już blacharka rdzewiała w niezłym tempie. Nadwozie miało ten sam problem co borek - progi poniżej drzwi były zagłębione i całe błocko spod kół leciało wprost na ich spody. Uszczelka na samym dole drzwi i listwa ozdobna na ich krawędzi fantastycznie przechowywały wilgoć i generowały korozję. :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1173 dnia: Grudzień 11, 2015, 18:08:28 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Aspekt filozoficzny nieco szerszy, aniżeli tylko motoryzacja - polecam:
http://wyborcza.pl/1,145452,19269920,samochod-zdecyduje-kogo-zabic.html
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1174 dnia: Styczeń 14, 2016, 17:20:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6596
  • Płeć: Mężczyzna
Komu nowe auto sprzed 40 lat?

http://bristolcars.co.uk/
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 18, 2016, 15:25:38 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 18, 2016, 17:34:23 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6596
  • Płeć: Mężczyzna
Nie podoba mi się to. Wygląda to na promocję za fundusze unijne o innym przeznaczeniu, i przy okazji niezamierzony sabotaż projektu AK, który też mnie nie przekonuje ale przynajmniej jakoś wygląda i jest licencjonowany przez FSO.

Nie bardzo to widzę, jak AMZ ma produkować tę mydelniczkę na ramie kratownicowej, chyba chodzi o to żeby cośtam sprzedać komukolwiek żeby nie było że wykonali defraudację.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1177 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:51:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przy okazji niezamierzony sabotaż projektu AK
czego ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1178 dnia: Styczeń 22, 2016, 12:03:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6596
  • Płeć: Mężczyzna
AK Motors kupił przecież od FSO licencję na nazwę Syrena. Jak na razie jedynym efektem ich pracy jest mechanika Lancera wstawiona w ramę uspawaną i obłożoną laminatem przez Pawła Dytkę. Niemniej robienie dwóch różnych projektów pod mylonymi ze sobą nazwami nie jest pomocne.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1179 dnia: Styczeń 22, 2016, 12:10:59 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
AMZ ma nazwę SYRENKA
AK ma nazwę SYRENA