Autor Wątek: Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...  (Przeczytany 13020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2004, 23:41:22 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Nie robcie darowizny po co placic kase, wypiszcie umowe ponize 1000 zl i nie musisie zadnych podatkow od tego placic!
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 01, 2004, 23:42:00 pm »

paroos#1831

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
W urzedzie mowisz ze chcesz zrobic kogos wspolwlascicielem. Umowa kupna byla na mnie ale starsza byla zemna i nie bylo wiekszych problemow z takim zarejestrowaniem auta!


Ale ja jush mam auto zarejestrowane, wiec wchodzi w gre tylko jego przerejestrowanie, a w tym wypadku takie cos chyba nie przejdzie

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2004, 23:46:05 pm »

vollvo#1821

  • Gość
CHWILA CHWILA DZISIAJ ROZMAWIAŁEM Z KUMPLEM Z PRACY ON JEST KIEROWNIKIEM TRANSPORTU I MOWI ŻE JEST COS TAKIEGO JAK WSPÓLNA BAZA DANYCH. ZAŁATWIAL ON NIEDAWNO KOMUS Z MOJEJ FIRMY COŚ TAKIEGO:
GOŚCIU SPOWODOWAŁ WYPADEK I ZABRALI MU POŁOWE ZNIŻEK WIEC BYL W PLECY A BYŁ UBEZPIECZONY W PZU .TO KUMPEL WŁAŚNIE ZAŁATWIL MU PRZENIESIENIE DO WARTY  PO PRZEZ PEWNĄ OSOBĘ KTÓREJ MUSIAŁ POSMAROWAC ZEBY TYCH ODEBRANYCH ZNIŻEK NIE WIDZIAŁA.
Z TAEGO CO PAMIĘTAM JAK UBEZPIECZAŁEM SWOJE DRUGIE AUTO TO BABKA TEŻ DZWONILA I CZEKALA NA FAX Z JAKIEJŚTAM BAZY O POTWIERDZENIU NIE SZKODLIWOŚCI BO MIAŁEM WTEDY 19LAT I JUŻ DRUGIE AUTO I JAK ONA MOWILA COŚ JEJ TAM ŚMIERDZIAŁO.
WIĘC TAKA BAZA DANYCH ISTNIEJE

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 01, 2004, 23:50:06 pm »

kowal

  • Gość
1. nie krzycz :-)
2. babka dzwonila do twojej porzedniej ubezpieczalni zeby sprawdzic autentycznosc papierka :-)

[ Dodano: 2004-09-01, 23:50 ]
takie moje zdanie...

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 01, 2004, 23:55:49 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytuj (zaznaczone)
Ale ja jush mam auto zarejestrowane, wiec wchodzi w gre tylko jego przerejestrowanie, a w tym wypadku takie cos chyba nie przejdzie

Tez nie powinno byc z tym problemow tylko to by sie wiazalo z dopisanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym tak jak ja mam zrobione. Musial bys pojsc do urzedu albo do nich zadzwonic i sie spytac. Ale napewno nie powinno byc z tym problemow.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:02:38 am »

Czaku

  • Gość
Dzis dowiadywalem sie o ubezpieczenie polda i znajmoa polecila mi zeby ubezpieczyc auto w samopomocy(oc) a Nw w pzu wyjdzie najtaniej

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:06:49 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Ja wykupilem pakiet w PTU (polskie towarzystwo ubezpieczeniowe - dawne daewoo) zaplacilem 743 zl (bez zadnych znizek) i ma OC, NW, ubez. na dom i assistance. Nie wim czy to dobra ubezpieczalnia ale na pewno tania. Mnie tylko chodzilo aby miec jak najmnieszym kosztem OC!
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:10:12 am »

Czaku

  • Gość
Cytat: "MaciejFSO#1830"
Ja wykupilem pakiet w PTU (polskie towarzystwo ubezpieczeniowe - dawne daewoo) zaplacilem 743 zl (bez zadnych znizek) i ma OC, NW, ubez. na dom i assistance. Nie wim czy to dobra ubezpieczalnia ale na pewno tania. Mnie tylko chodzilo aby miec jak najmnieszym kosztem OC!

Tylko radzilbym ci przeniesc Nw do ubezpieczalni PZU bo to panstwowe i wyplacalne

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:17:54 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Samo NW mozna przeniesc?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:23:34 am »

Czaku

  • Gość
Ta bo Pzu jest bardziej zaufane :mrgreen: a oc moze byc gdzie indziej bo i tak tylko chodzi o pieczatke  na blankiecie dla policji :mrgreen:

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:26:31 am »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
A jak tocza zrobic? Albo wiesz ile moze kosztowac wykupienie samego NW w PZU?
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:29:34 am »

Czaku

  • Gość
Bodajze 54 zl( wartos 8 tys) na rok idziesz do pzu i mowisz ze chcialbys wykupic Nw na auto i juz musze ci sprzedac

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:38:47 am »

Przemek#1844

  • Gość
a po kiego komu NW :?: przeciez kwota 8 patykow (gdzieniegdzie mniejsza, zalezy od powiatu bodajrze) jest i tak smiesznie mala wiec bez dodatkoego ubezpieczenia nawt reki w aucie sie zlamac nie oplaca... a to przeciez od tego ubezpieczenie

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2004, 00:43:22 am »

Czaku

  • Gość
Cytat: "przemx"
a po kiego komu NW :?: przeciez kwota 8 patykow (gdzieniegdzie mniejsza, zalezy od powiatu bodajrze) jest i tak smiesznie mala wiec bez dodatkoego ubezpieczenia nawt reki w aucie sie zlamac nie oplaca... a to przeciez od tego ubezpieczenie

Nw masz od nieszczesliwych wypadkow takich ja pozar powodz spadajace drzewo i takie tam bzdety ale 54 zl to nie duzo ale warto miec

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2004, 09:08:40 am »

kowal

  • Gość
Czaku NW to sa Nastepstwa Wypadkow ! Od spadajacego drzewa to masz AC i jest ono duuuzo drozsze niz 54zeta, u mnie jest cos kolo 300, nie chce mi sie teraz szukac w papierach

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2004, 09:46:53 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Panowie sprawa z OC jest taka. Jak ktoś słusznie powiedział najwazniejszy jest papier dla policji. W razie wypadku z winy innego kierowcy odszkodowanie płaci jego ubezpieczyciel. W praypadku wyapdku spowodowanego przez waz odszkodowanie idzie od waszego ubezpieczyciela ale czy tam dotrze gdzie trzeba zależy tylko i wyłącznie od dociekliwości poszkodowanego. Wasza rola w tym zdarzeniu ogranicza się do podania danych osobowych i ubezpieczyciela. Reszta już jest załatwiana między nimi.

Tak słyszałem. Zatem wniosek prosty. Samo OC dla odczepnego można mnieć w najbardzoej obskurnym i najmniej wypłacalnym i najtańszym ubezpieczeniu. Tyle że ja wtedy niechciałbym sie z wami stuknąć.

Ps. Po sprzedarzy auta jeśli nie kontynuujemy ubezpieczenia OC na jakikolwiek pojazd to z każdym rokiem tracimy zniżki na które tak cięzko pracowaliśmy. Sposobem na to jest kupno jakiegoś pojazdu wymagającego OC tylko dla dowodu np jakiś motor (sprzedany potem na części coby się zwrócił ;)), albo przyczepka. rejestrujemy i opłacamy śmieszne sumy za OC. Zniżki nam od tego nie przybędzie ale i nie ubędzie. PO kilku latach kupujemy autko i odrazu startujemy z poziomu jaki mieliśmy w chwili sprzedania autka.

Warto o tym pamiętać i dobrze to sprawdzić !!!!!!
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2004, 11:57:45 am »

Przemek#1844

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
Czaku NW to sa Nastepstwa Wypadkow ! Od spadajacego drzewa to masz AC i jest ono duuuzo drozsze niz 54zeta, u mnie jest cos kolo 300, nie chce mi sie teraz szukac w papierach


dokladnie tak, a NW dziala wtedy jak np. pasazer zlamie sobie noge wsiadjac do Twego wozka, albo rozbijesz sobie nos o szybe przy hamowaniu i tym podobne obrazenia na ciele i umysle, za ktore i tak mozesz byc pociagniety do odpowiedzialnosci przez pasazera jesli mu sie cos stanie z Twojej winy i  i tak zadne ubezp nic ci nie pomoze, chyba ze ubezpieczysz sie od OC ale dodatkowo (bo zwykle OC zalatwia sprawe tylko jesli rozsmarujesz kogos obcego autem po asfalcie, a w Twoim autku, odpowiadasz sam...)

a jeszcze jedno - jak masz niewyplacalne TU to moze byc ZONK ze sam bedziesz musial bulic za wyzadzona szkode :|

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 02, 2004, 12:45:40 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "przemx"
a jeszcze jedno - jak masz niewyplacalne TU to moze byc ZONK ze sam bedziesz musial bulic za wyzadzona szkode :|


Nie w przypadku bankructwa TU w ktorym ubezpiczony byl sprawca do gry wchodzi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 02, 2004, 15:20:36 pm »

Przemek#1844

  • Gość
a, racja... ty odpowiadasz za szkody prze kraczajace sume na ktora jestes ubezpieczony (tzn ak rozpieprzysz komus super-hiper-nowiutkie ferrari to moze byc zonk jesli Twoja kwota na ktora jestes ubezp nie pokryje szkody w calosci...)

Rejestracja, zniżki, ubezpieczenie...
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 02, 2004, 15:25:11 pm »

kowal

  • Gość
Szkody w mieniu do 200ooo eur, na osobie 350ooo eur - tak pisze na mojej polisie.

Co do cen ubezpieczenia, ja place tak:
Assistance PL, NW na 6000, AC na 700 - 370zl po max znizkach. OC 349zl lub 2 raty po 183zl