Autor Wątek: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu  (Przeczytany 29999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 11, 2007, 13:22:52 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
nie widzisz ze ma pomalowany na pierwszym foto

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 12, 2007, 08:38:48 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Kołcz_1906"
nie widzisz ze ma pomalowany na pierwszym foto


widze widze...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 12, 2007, 11:12:51 am »

Cycu_E30

  • Gość
to po co pytasz :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 12, 2007, 22:03:17 pm »

videlec1

  • Gość
Jak malowałem swoje, to szybciej mi zeszło nad demontażem lusterek, niż bym oklejał pół samochodu papierem... a i trójkąta nie pomalowałem, a gumowy mieszek zsunąłem z ramek i zakleiłem taśmą - normalnie wyszło jak z fabryki :) hehe

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 12, 2007, 22:16:42 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Mr.D, tez planuje polakierowac swoje.Podaj prosze ile dales za podklad (grunt) i czy wyjmowales szkło?
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 12, 2007, 22:55:28 pm »

videlec1

  • Gość
Byłem w sklepie, poprosiłem o podkład do plastików. Koleś nalał mi do plastikowej buteleczki jakiegoś śmierdzącego płynu. Pędzelkiem dokładnie tym płynem pomalowałem całą obudowę lusterka.Poczekałem godzinę (na wszelki wypadek), bo instrukcji nie dostałem... :) potem farba w sprayu - kilka warstw, potem na to kilka warstw bezbarwnego, potem schnięcie, i na koniec polerka - świeci się jak lusterko :) koszt tego śmierdzącego dziwadła co mi odlał - 7zł za 250ml. Ale to coś jest bardzo wydajne, ma konsystencję wody, i spokojnie by mi jeszcze starczyło na zaimpregnowanie plastikowych progów...

[ Dodano: 12 Maj 2007 22:58 ]
Aha, zapomniałem, szkła nie wyjmowałem, zalepiłem szczelnie i dokladnie taśmą izolacyjną. Po odklejeniu, psiknąłem dezodorantem, wytarłem i było ok...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 12, 2007, 23:08:05 pm »

e_gregor

  • Gość
videlec1, ja słyszałem od jednego gości że on jak coś plastikowego maluje (np elementy wnetrza bo się bawi w car audio) to przygotowuje to najpierw rozpuszczalnikiem nitro. Przypuszczalnie ten Twój podkład to właśnie costakiego. Nitro ma to do siebie że wręcz rozpuszcza plastik i potem lakier się niemal miesza z plastikiem na powierzchni styku.

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 12, 2007, 23:19:19 pm »

videlec1

  • Gość
Pewnie masz rację, troszkę się bawiłem rozpuszczalnikami, ale takiego śmierdzucha to jeszcze nie używałem.
Powiem tak, wcześniej, kilka razy malowałem plastikową listwę do otwierania bagażnika pod kolor nadwozia. Robiłem to sprayem z kodem koloru karoserii (inna rzecz, że lakierek już wypłowiał nieco). Powierzchnię odtłuszczałem zwykłą benzyną ekstrakcyjną, malowałem, a potem na to bezbarwny. Jak wszystko wyschło to się robiły normalnie białe plamy, tak że trzeba było przemalowywać.Za każdym razem jak używałem bezbarwnego to się robiły plamy - więc przestałem, ale wtedy element nie ma połysku... Aż do teraz, jak mam śmierdzącą ciecz :) mogę malować każdy element plastikowy i to z dobrym efektem... Ostatnio malowałem atrapę chłodnicy i tą właśnie listwę i wyszło super, lakierek ładnie się trzyma, nie odlatuje - jest ok

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 12, 2007, 23:23:10 pm »

maras

  • Gość
e_gregor#1917, to nie jest to samo, grunt na plastik składa się głównie z ksylenu. Ja kupuje APP, za 60zł/litr. Nitro rozpuszcza niektóre plastiki, np plexe, te tworzywa z których robią modele plastikowe, ale napewno nie żadne z tych stosowanych w mototoryzacji, czyli abs,pa,pp/epdm

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 12, 2007, 23:30:02 pm »

videlec1

  • Gość
Ogólnie, to ja bym chciał kupić sobie normalny kompresor, normalny pistolet i wogóle, a nie bawić się takim bardziewiem w sprayu... którym można efektownie pomalować klocki lego... No ale, mam narazie inne wydatki..... :)

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 13, 2007, 08:52:49 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "maras"
e_gregor#1917, to nie jest to samo, grunt na plastik składa się głównie z ksylenu. Ja kupuje APP, za 60zł/litr. Nitro rozpuszcza niektóre plastiki, np plexe, te tworzywa z których robią modele plastikowe, ale napewno nie żadne z tych stosowanych w mototoryzacji, czyli abs,pa,pp/epdm


Hmm ja kiedys rozpuszczalnikiem potraktowalem ten zielony plastik od zapalniczki bo chcialem zmyk kolor z niego ale niestety on jest z zielonego plastiku wiec po myciu zrobil sie strasznie szorstki i jak patrzylem podczas myscia robil sie troche bialy taki matowy tak jak by jakas reakcja byla, i szybko osuszulem zeby calkiem sie nie zepsulo...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 13, 2007, 09:09:14 am »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "Pudzian_Puławy"
Hmm ja kiedys rozpuszczalnikiem potraktowalem ten zielony plastik od zapalniczki bo chcialem zmyk kolor z niego ale niestety on jest z zielonego plastiku wiec po myciu zrobil sie strasznie szorstki i jak patrzylem podczas myscia robil sie troche bialy taki matowy tak jak by jakas reakcja byla, i szybko osuszulem zeby calkiem sie nie zepsulo...


No o tym właśnie mówię. Sam sienei znam wiec pewnie wiecie wiecej odemnie ale widziałem jak koleś tak malował elementy wnętrza i kiedysteż obudowę starej nokii tak pomalował. najpier jachwile pomoczył w nitro i na bank zaczęło ja rozpuszczać. Z tego co pamietam nie była to juz taka trwałośc jak oryginalnie malowane obudowy ale tez bez tragedii

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 13, 2007, 10:12:15 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
No ja tez nie probowalem ale bede mial na czym sie pobawic wiec poprobuje... a co do obudowy od telefonu to u mnie znajomi maluja ale nie wiem co i jak dokladnie ale pewnie tylko delikatnie matowane i tyle...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 13, 2007, 10:57:14 am »

videlec1

  • Gość
Ja też malowałem obudowę Nokii 3310, a potem 3410. Wychodziło super, tylko wtedy nie wiedziałem że dobrze jest pociągnąć bezbarwnym - połysk. Co do trwałości, to raz na 4-5 miechów zmienialem kolor :) tak więc u mnie 5 miechów wytrzymywało, a kolor zmieniałem - bo wzięło mnie to :) hehe

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 13, 2007, 14:21:21 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
W sobote biore sie za składanie grilla ponieważ uszkodził się po kolizji. Ramka z siatką wytrzymały reszta niestety nie. Teraz jeszcze tylko wyciąć żeberka przykleić ramke z siatką do reszty i bedzie jak nowa :)
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 13, 2007, 14:32:08 pm »

videlec1

  • Gość
a możesz mi wysłać na maila fotkę swojego grila z siatką? videlec1@tlen.pl

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 13, 2007, 14:47:31 pm »

Offline hans

  • go hard or go home !
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 969
  • Płeć: Mężczyzna
    • ulep
videlec1, w tej chwili nie bardzo bo mi skrzynke zablokowali bo nie zapłaciłem ale podaje ci linka gdzie mozesz sobie obejżeć fote:

http://www.kiswie.gower.pl/PICT0024.JPG

na focie jest brudna bo lezala 2,5 godziny w kałuży i jeszcze po niej przejechalismy ale całe szczescie nie jest porysowana masakrycznie :)
nie masz hebla w gazie?! To narazie!

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 13, 2007, 14:53:18 pm »

videlec1

  • Gość
hej, a jak ją zrobiłeś? fajna ta atrapa...

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 13, 2007, 20:34:23 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
videlec1 mógłbyś zajrzeć na początek tematu to dowiedziałbyś się jak takiego grilla zrobić  :P
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Sobotnie grillowanie
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 13, 2007, 21:04:48 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "hans"
hej, a jak ją zrobiłeś? fajna ta atrapa...
Meine prodakszyn 8)
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650