Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1656802 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6500 dnia: Październik 05, 2016, 12:01:34 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Czy jest szansa, że Borek miał fabryczny szyber?
Jeśli wycięty w salonie sprzedaży też jest "fabryczny", to w Belgii i Englandzie takie były.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6501 dnia: Październik 07, 2016, 21:14:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6502 dnia: Październik 07, 2016, 21:38:44 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Poproszę z niego atrapę wraz z mocowaniem znaczka i prawy pozycjo-kierunek oraz nie starty włącznik dmuchawy:)
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6503 dnia: Październik 09, 2016, 16:00:22 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
 


Takie wspomnienia  8)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6504 dnia: Październik 10, 2016, 06:51:56 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
Tez mam co wspominać <lol>


Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6505 dnia: Październik 10, 2016, 13:16:03 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Ha, poznaję czcionkę :)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6506 dnia: Październik 17, 2016, 18:03:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6507 dnia: Październik 17, 2016, 18:22:59 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Idea przebiegu się nie sprawdzi każdy z odrobiną obycia da radę sobie zmienić przebieg w dużej części aut. Innej możliwości jak wyznacznik czasowy nie ma jak narazie i nie będzie. Konieczne byłoby zamontowanie w każdym aucie bez wyjątku urządzenia,  które liczy przebieg, posiada homologację,  oraz plombe,  która przy przeglądzie stacja zrywa sprawdza czy wszystko jest ok i nie było nic kombinowane i zakłada nową. 
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6508 dnia: Październik 17, 2016, 21:17:17 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Jaka jest kara za jazdę autem sprawnym technicznie i ubezpieczonym ,ale bez ważnego przeglądu np.od dwóch lat?Wiem, zawsze mogę powiedzieć że właśnie jadę do oskp na przegląd :d

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6509 dnia: Październik 17, 2016, 21:21:00 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Idea przebiegu się nie sprawdzi każdy z odrobiną obycia da radę sobie zmienić przebieg w dużej części aut. Innej możliwości jak wyznacznik czasowy nie ma jak narazie i nie będzie. Konieczne byłoby zamontowanie w każdym aucie bez wyjątku urządzenia,  które liczy przebieg, posiada homologację,  oraz plombe,  która przy przeglądzie stacja zrywa sprawdza czy wszystko jest ok i nie było nic kombinowane i zakłada nową.
Podobnie tak jak mamy w tachografach cyfrowych.
Co 2 lata legalizacja weryfokacja wysokości opon w stosunku do liczby obrotów, sprawdzenie plomby na impulsatorze, wymiana bateri w pamięci tachografu....... i co z tego osobiście jeżdze autem od 2 lat  które ma 832211 dzisiaj a przyszło z niemiec jak miało 950550 (przypominam że robie ok 11000km miesięcznie )  >:D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6510 dnia: Październik 17, 2016, 21:32:13 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Jaka jest kara za jazdę autem sprawnym technicznie i ubezpieczonym ,ale bez ważnego przeglądu np.od dwóch lat?Wiem, zawsze mogę powiedzieć że właśnie jadę do oskp na przegląd :d
Chyba tylko zatrzymują dowód bez mandatu ale nie jestem pewien, możliwe że jest również opcjonalny mandat zależny od woli pana policjanta.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6511 dnia: Październik 17, 2016, 21:55:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mam przy sobie piątkową gazetę z taryfikatorem mandatów i tam jest napisane coś, z czego można wnioskować, że za brak aktualnych badań technicznych 50 zł (brak dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu, art. 71).
EOT

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6512 dnia: Październik 17, 2016, 21:59:53 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Mam przy sobie piątkową gazetę z taryfikatorem mandatów i tam jest napisane coś, z czego można wnioskować, że za brak aktualnych badań technicznych 50 zł (brak dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu, art. 71).
EOT
50zł jest za brak dokumentu czyli dowodu rejestracyjnego albo polisy OC a nie przeglądu.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6513 dnia: Październik 17, 2016, 22:20:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Teoretycznie nadgorliwiec mógłby stwierdzić, że jeśli dowód nie posiada pieczątki potwierdzającej ważność badanie technicznego to teoretycznie jest on nie ważny (czyli tak jakby go nie było),ale czy prócz tego są jakieś kart ekstra to nie wiem. Kilka razy widziałem chyba w "uwaga pirat" jak ktoś jeździł samochodem na niemieckich blachach (oc miał już polskie) i ładowali mu mandat bo "pojazd nie miał dopuszczenia do ruchu na terenie RP", lecz to już chyba inne paragrafy.
A co do samej dobrej zmiany, to tak to jest jak jedne ameby umysłowe wodzone głosem z Torunia, głosują na inne nieco sprytniejsze ameby umysłowe sprzedane tym poj***m biurwom z unii...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6514 dnia: Październik 17, 2016, 22:28:46 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
50zł jest za brak dokumentu czyli dowodu rejestracyjnego albo polisy OC a nie przeglądu.
No tak, czyli w sumie pod tym względem jest tak, jak było wcześniej. Nie miałeś dowodu albo mówiłeś, że go nie masz - dostawałeś 50 zł, ale nie musiałeś bujać się później do urzędu po dowód.
Jeden dostawca mówił mi niedawno, że wcześniej faktycznie tylko zabierali dowód, ale teraz dodatkowo "dorzucają stówkę". Nie udało mi się jednak znaleźć podstaw do wystawiania takiego mandatu.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6515 dnia: Październik 17, 2016, 22:32:46 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Idea przebiegu się nie sprawdzi każdy z odrobiną obycia da radę sobie zmienić przebieg w dużej części aut.

Nie sprawdzi się, bo jej nie wprowadzą. We w miarę nowoczesnych samochodach przebieg jest dodatkowo zapisywany w body computer, a w Polonezie mamy plomby na skrzyni i na licznikach (w każdym razie ja mam). Byłbym za tym żeby dla wozów zaplombowanych i z body computer był wyznaczony przebieg np. 30 tys. km, a dla tych bez plomb dopiero co roku.

Przez 8 lat jazdy miałem może cztery kontrole, z czego jedna to była trzeźwość bez sprawdzania dokumentów, a o jedną sam się prosiłem bo jechałem na pozycyjnych (oczywiście za dnia). Zupełny nonsens, bardziej się będzie opłacać w ogóle nie robić przeglądów.
Powinno być tak, że przegląd jest po cenie rynkowej + drobna opłata urzędowa, a za jazdę z przeglądem przeterminowanym o 14 dni 5 tys. zł kary.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 22:38:12 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6516 dnia: Październik 17, 2016, 22:49:06 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Powinno być tak, że przegląd jest po cenie rynkowej + drobna opłata urzędowa, a za jazdę z przeglądem przeterminowanym o 14 dni 5 tys. zł kary.

A za co ta kara, jeżeli auto jest sprawne?

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6517 dnia: Październik 17, 2016, 23:01:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
A za co ta kara, jeżeli auto jest sprawne?

A czemu mam być karany za brak prawa jazdy jeżeli znam przepisy i umiem jeździć?

Są pewne uproszczone metody weryfikacji, bo na skalę masową się tego inaczej nie da zrobić i za ich niedopełnienie trzeba karać, inaczej nie będą respektowane.

A poza tym to byłbym za tym, żeby mandaty były proporcjonalne do dochodów, albo do wartości samochodu. Albo jeszcze lepiej odpowiednio do tych dwóch, żeby cwaniak podatkowy jadący autem za pół miliona się nie wywinął. Co to za kara, 500zł np. dla prezesa banku, albo dla właściciela sieci nocnych klubów?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 23:05:03 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6518 dnia: Październik 17, 2016, 23:08:18 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Banned, Ty to masz pomysły.Jak ktoś ma sprawne auto, bo dba o nie z myślą o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich, to co zmieni w tym temacie głupia pieczątka? Jest to tylko sposób na dojenie kasy, którą każdy myślący człowiek, spokojnie mógłby przeznaczyć np. na olej do swojego auta.Pieczątka nie jest potrzebna zarówno temu, kto dba o auto, jak i temu, kto ma to w dupie.Jeden i drugi będzie robił swoje, nie biorąc tego pod uwagę.A ilu w ogóle bez przeglądu jeździ? Co to w ogóle za głupota, że auto np. z przeglądem nieważnym tydzień, czy nawet miesiąc, nagle ma być bardziej zepsute, niż wtedy, gdy pieczątka była ważna?
Po przeczytaniu Twojego kolejnego posta, to tak sobie myślę, że idealnie byś się odnalazł administracji państwowej.Siedział byś na stołku i myślał byś intensywnie, jak i czym tu obywatelowi dzisiaj doje*ać.Przepis z posiadaniem przy sobie prawa jazdy, jest tak samo niedorzeczny, jak ten z ciągłością przeglądu, o ubezpieczeniu nie wspominam, bo przecież największe tragedie na drogach powodują te samochody, które stoją remontowane, lub śpią snem zimowym, jak niektóre tu na forum.Dojenie kasy z obywateli-jeleni i tyle.
Co do mandatów, to masz nawet rację, ale po pierwsze, to taki nowobogacki się zawsze wywinie, bo go stać na wszystko, a po drugie, to jak byle krawężnik ma zweryfikować, jakie gościu ma dochody? Musiałby chyba wprowadzać to w system, a dopiero ktoś inny by mu naliczał "należność" w stosunku do dochodu i mandat przychodził by delikwentowi pocztą, jak z pstryczka-elektryczka w żółtej skrzynce.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 23:14:57 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6519 dnia: Październik 18, 2016, 00:04:51 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
.Jak ktoś ma sprawne auto, bo dba o nie z myślą o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich, to co zmieni w tym temacie głupia pieczątka?

Najwyraźniej nie próbowałeś patrzeć na ten problem z punktu widzenia zarządzania tysiącami, czy milionami samochodów.

Jak się spotyka dwóch ludzi, to od tego co się stanie zależy ich moralność, ale jak już organizowała się wioska dla wspólnej obrony, zbierania żarcia itd. to musiała istnieć jakaś rada starszych która pilnowała żeby ludzie we wiosce przestrzegali pewnych zasad- niekoniecznie wcale chodziło o płacenie haraczu, ale to co należy do kogo i kto ma rację w danym sporze, żeby to załatwiać pokojowo i żeby wspólnota mogła istnieć.

Po to jest prawo, sądownictwo i policja, żeby w państwie był porządek i dało się współżyć z innymi, nawet jeżeli jest jakiś odsetek idiotów, cwaniaków i potencjalnych zbrodniarzy.

Tak samo: po to są m.in. ograniczenia prędkości, czy przeglądy okresowe żeby w jakiś łatwy sposób dało się utrzymać jako takie bezpieczeństwo na drogach. Bo może ty potrafisz drogę do Koniakowa przejechać trzy razy szybciej niż inni, i dbasz o auto sam z siebie, ale nie ma żadnej gwarancji że ktoś inny będzie umiał tak jeździć ani dbać chciał i umiał dbać tak samo, więc trzeba coś wymyślić żeby te kilka mln samochodów i kierowców było w miarę bezpiecznych, więc od tego są ograniczenia prędkości pod blondynki w tipsach i ciężarówki na bieżnikowanych oponach, i przeglądy.

A policja nie może kontrolować sprawności samochodów, bo nie da się wyszkolić całej drogówki w mechanice, i nie stać nas na to żeby policja siedziała pod każdym autem kilkanaście min. żeby wszystko sprawdzić, a poza tym, chciałbyś np. jadąc do pracy policjanci wyszarpywali ci zawieszenie i tarzali się pod autem (np. przez 15 minut) żeby sprawdzić czy jest sprawne? Poza tym byłaby to b. korupcjogenna sytuacja, policjanci mogliby się np. upierać że masz luz na zawieszeniu, chociaż nie możesz go mieć bo dopiero co wszystko wymieniłeś, i co wtedy?

Po przeczytaniu Twojego kolejnego posta, to tak sobie myślę, że idealnie byś się odnalazł administracji państwowej.

Po pierwsze, to nie wiesz na czym polega praca administracji państwowej: Administracja wykonuje ustawy uchwalane przez Sejm i rozporządzenia do ustaw wydawane przez właściwego ministra, a nie zastanawia się jak utrudnić ludziom życia. Oni tylko są trybikami które egzekwują głupie przepisy wymyślone wyżej, a ich wina ogranicza się głównie do nadgorliwości albo czasami nieumiejętności zrozumienia przepisów, albo tego że ktoś chce coś ukraść, względnie wyrobić normę, bo debil minister (lub co bardziej prawdopodobne, ktoś z jego kancelarii) z góry założył że trzeba udupić konkretną liczbę osób za to czy tamto.

A po drugie, to pracowałem w administracji państwowej przez miesiąc i jeden tydzień, i uciekłem stamtąd bo poza tym że miałem poczucie bezsensowności pracy, to jeszcze mi się tam nudziło i wkur##$@ mnie charakter roboty. Choć bywało i zabawnie, np. jak organizator zawodów we wspinaczce w dzień zawodów wysłał zapytanie czy może przed Muzeum Śląskim postawić kilkunastotonową ściankę i w dodatku wysłał zapytanie do złego wydziału- całe szczęście że chociaż próbował ubiegać o pozwolenie, bo gdyby po prostu tę ściankę postawił, to zawody odbyłyby się w kanalizacji pod poziomem chodnika.

Co do mandatów, to masz nawet rację, ale po pierwsze, to taki nowobogacki się zawsze wywinie, bo go stać na wszystko

Bez przesady, to nie USA, a poza tym nawet w USA jest jakieś prawo i nie wszystko zawsze da się wybronić. Zresztą, pomimo ewidentnych matactw- kradzieży akt sądowych i korupcji w sądzie rejonowym dokonanych przez bank, mój znajomy który pół roku temu nie miał na jedzenie i mu dawałem benzynę żeby do sądu mógł dojechać, wygrywa proces z bankiem. Nawet pomimo panoszącej się korupcji, da się winnego często dopaść, choć jest to b. trudne.

jak byle krawężnik ma zweryfikować, jakie gościu ma dochody? Musiałby chyba wprowadzać to w system, a dopiero ktoś inny by mu naliczał "należność" w stosunku do dochodu i mandat przychodził by delikwentowi pocztą, jak z pstryczka-elektryczka w żółtej skrzynce.

Przecież mandaty i tak są kredytowane. Karę naliczałby urząd skarbowy, a zapis o wartości samochodu dodałem po to żeby nawet zatajenie dochodu przez życie na firmowych lokalach, sprzęcie itd. nic nie dało. Np. zapis że za wykroczenie takie, a takie jest kara taki, a taki % dochodu rocznego, ale nie mniej niż taki, a taki % wartości samochodu którym popełniono wykroczenie (skarbówka nawet teraz nie ma z tym szacowaniem problemu). Powiedzmy że przekroczyłeś prędkość w terenie zabudowanym o 50km/h Polonezem wartym 3000zł. Naliczają Ci mandat w wysokości 1/6 wartości wozu czyli 500zł. Prezes jadący Mercedesem za 300 000 zapłaciłby 50 tys. zł.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 00:16:53 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E