Autor Wątek: Przegląd a ubezpieczenie  (Przeczytany 5071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przegląd a ubezpieczenie
« dnia: Luty 21, 2012, 14:53:55 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Witam
Mam pytanie. Taka sytuacja: poldek stoi od listopada w garażu, wyjedzie pewnie dopiero na Wielkanoc więc postanowiłem nie robić przeglądu (żeby trochę przedłużyć datę przeglądu coby za rok nie robić w lutym jak są śniegi tylko już jak będzie ciepło), przegląd miałem do 9 lutego, ubezpieczenie jest do dzisiaj. Kwestia jest taka czy przy przedłużeniu ubezpieczenia będą wymagać przeglądu czy jedno nie ma nic do drugiego ? Ojciec na mnie wrzeszczy że będą problemy z tym ale mi się wydaje że nie powinno, np jak ktoś remontuje auto czy coś i nie może wyjechać na przegląd, czy ma jakieś auto zabytkowe nie do jeżdżenia (bez przeglądu) a mu się skończy ubezpieczenie to przecież ta sama sytuacja. Ubezpieczyciel powinien się czepiać dopiero jak byłby jakiś wypadek a nie miałby przeglądu-tak mi sie wydaje.
Pozdrawiam

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 14:58:58 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
auto zabytkowe
To zupełnie inna kategoria aut... TZW żółte blachy dają trochę przywilejów ale i ograniczeń o czym można poczytać w PTK CLASSIC.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 15:00:45 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
w krakowie, w pzu o przegląd nie pytają. nie wiem jak gdzie indziej, ale myślę, że jak przedłużasz to nawet o dowód nie poproszą.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 15:02:30 pm »

Offline Marki89

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 311
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6 GSI
Nie powinni robić żadnych problemów, po za tym skoro polisa była ważna do dziś to automatycznie się przedłużyła, miałem kilkakrotnie taką sytuacje i nigdy nie było problemów.

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 15:03:31 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
To zupełnie inna kategoria aut... TZW żółte blachy dają trochę przywilejów ale i ograniczeń o czym można poczytać w PTK CLASSIC.
Może źle się wyraziłem, może nie zabytkowe a takie do chuchania i pucowania a nie do jeżdżenia :)

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 15:04:00 pm »

piciek

  • Gość
ja teraz pod koniec stycznia w poldku wykupowałem AC i chceili dowód w PZU i sprawdzali przegląd, więc zależy chyba od tego u kogo się ubzepiecza.

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 15:09:12 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Mówimy o OC, AC to inna bajka.

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 15:13:31 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Poszedłem z nowym kwitem OC (dostałem pocztą do opłacenia od PZU), zapłaciłem, dowodu nikt nie widział:)

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2012, 15:19:15 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
No to myślę że sprawa wyjaśniona :) Pogadam z ojcem bo wczoraj się na mnie pofochał że mu jakiś problemów narobie  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 15:20:47 pm wysłana przez Trojan »

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2012, 15:33:17 pm »

Offline pumex

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 132
    • Polonez Caro '96
Niektóre ubezpieczalnie sprawdzają przegląd (chociaż nie wiem na ile to jest legalne). Ale jesli po prostu przedłużasz umowę ubezpieczenia, to na pewno nikt nie będzie tego sprawdzał, bo po prostu musisz zrobić przelew :)

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2012, 15:38:17 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Co więcej jak przenosiłem się z PZU do Uniqa to nawet nie mieli oryginalnych dokumentów tylko skany i jakos problemów nie robili więc myśle że i w tym przypadku będzie ok :)

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 20:29:47 pm »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
A oc przez internet, np ja mam w axie to oni nigdy nawet mojego dowodu rej. nie widzieli:)
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 20:46:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
W TUWie normalnie wykupywałem ubezpieczenie do auta bez przeglądu i nikogo to nie obchodziło.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 21:32:42 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
dodam nawet, że jak po kolizji starałem się o odszkodowanie w firmie ubezpieczeniowej sprawcy w rubryce data przeglądu zgodnie z prawdą wpisałem że nie miał przeglądu mój pojazd...
i
odszkodowanie wpłynęło na konto bez dodatkowych pytań...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 23:01:39 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
Ja dolacze do pytania tylko ciut w innym sensie.
Jak teraz w marcu mam przeglad a butla konczy sie w maju to podbija przeglad na caly rok?
a jesli tak to czy odrazu w maju zmieniac butle? i czy policja czepia sie do tego>?
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 23:55:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
i czy policja czepia sie do tego>?

Wpierw cię muszą złapać
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2012, 20:17:25 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
Ja dolacze do pytania tylko ciut w innym sensie.
Jak teraz w marcu mam przeglad a butla konczy sie w maju to podbija przeglad na caly rok?
a jesli tak to czy odrazu w maju zmieniac butle? i czy policja czepia sie do tego>?

Nikt się nie czepia. Przy kontroli ma być przegląd którego nie zrobisz ( :) ) jeśli butla jest nieważna. Więc jeśli masz przegląd to przy kontroli liczy się tylko on, nie licząc już OC. U mnie też koniec ważności jest jakoś lipiec/sierpień a przegląd w czerwcu i sami powiedzieli rok temu, że jeszcze jeden przegląd spokojnie zrobią.

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2012, 20:49:56 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
fajnie gites :D dzieki :)
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2012, 14:48:25 pm »

Offline seba601s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 1.9 GLD
kiedyś tak było chyba ,ze jak przeglądu samochód nie miał ważnego to ileś % było wiecej składki(ale to chyba 6 lat temu pamietam jak mnie Pani pytała i sprawdzała czy mam przegląd przy podpisywaniu polisy na Trabanta)...teraz przy przedłużaniu nikt o to nie pyta...
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki...

Odp: Przegląd a ubezpieczenie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2012, 14:50:38 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Dobra ubezpieczenie bezproblemowo przedłużone, dokumentów nie widzieli, nawet sama polisa tylko ksero, a z przeglądem czekam do wiosny, dzieki za pomoc i temat może iść do kosza :)