Autor Wątek: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?  (Przeczytany 40870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 18, 2014, 12:39:50 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czy samochód na filmiku wyprzedza na skrzyżowaniu? Prosta odpowiedź KGB. Tak czy nie?
oczywiscie,ze nie ,bo jest zasadnicza roznica miedzy NA a PRZED ,a scislej 100m przed

No własnie, prosta, a Ty najwyraźniej nie potrafisz zrozumieć, że na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać. Nie ma miejsca żeby zakończyć manewr, to się go nie podejmuje. Bus nie ma tu znaczenia, bo czy wyjechał, czy nie wyjechał, seat wyprzedzał na skrzyżowaniu.

bus ma zasadnicze znaczenie, poniewaz to jego kierowca zlamal przepisy i doprowadzil tym samym do kolizji innych pojazdow,
o kierowcy seata mozna myslec,ze postapil nieostroznie i nierozsadnie - zle ocenil sytuacje,
widac,ze hamuje,wiec moze chcial sie schowac za zielonego - jezeli tego nie zrobil,to moze zielony zaczal nagle go wpuszczac intensywnie zwalniajac (wprost uwielbiam takich przyjaznych dupkow),
a moze nie i swir w seacie postanowil jednak wbic sie z przodu,
tego nie wiemy,ale zdarzenie jest nagrane i wyraznie widac,ze to bus byl panem tej sytuacji i jego wykroczenie wymusilo rozwiazanie

bez nagrania mozna by bylo bez refleksji skazac seata na potepienie ,bo przeciez wyprzedzal na skrzyzowaniu (bezedura !) ,ale na szczescie jest nagranie,
sa gorsze sytuacje np. gdy skrecasz w lewo i dostajesz w lewy bok od wyprzedzajacego cie idioty - wina jest twoja,bo nie udowodnisz,ze wrzuciles kierunek duzo wczesniej niz tamten zaczal cie wyprzedzac ,
tzn. udowodnic to mozna majac z tylu kamerke ,ktora zarejestruje sytuacje na drodze i prace twoich kierunkowskazow - proscizna i powszechnosc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 18, 2014, 13:36:11 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
oczywiscie,ze nie ,bo jest zasadnicza roznica miedzy NA a PRZED ,a scislej 100m przed

oczywiscie,ze nie ,bo jest zasadnicza roznica miedzy NA a PRZED ,a scislej 100m przed

A rozumiem, czyli taka sytuacja:


To też wg Ciebie wyprzedzanie PRZED a nie NA przejściu dla pieszych?

Nie wiem, czy zdawałeś prawo jazdy, ale manewr wyprzedzania z tego co mi wiadomo powinien się nie tylko rozpocząć w miejscu dozwolonym, a cały przebieg wyprzedzania powinien być w miejscu dozwolonym. Pan z filmiku zakończył na skrzyżowaniu więc chyba trochę nie tak?

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 18, 2014, 14:30:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
lanos stoi rownolegle do linii podwojnej ciaglej,wiec nie wolno go wyprzedzic z tego powodu ,jak tez z innego,a mianowicie nie wolno wyprzedzic auta, ktore zatrzymalo sie przed przejsciem dla pieszych

Nie wiem, czy zdawałeś prawo jazdy,
oczywiscie,ze nie zdawalem ,tylko sobie wydrukowalem,
dobra drukarka byla,bo wyszlo za pierwszym razem ,jednej kobiecie za trzecim razem ,a pozostalym 10 osobom zabraklo papieru,
przy czym instruktor po tym jak sie dowiedzial, na jakiej drukarce bede drukowal to tylko machnal reka komentujac,ze ta drukarka jest ch..owa i prawie nigdy nie drukuje


manewr wyprzedzania z tego co mi wiadomo powinien się nie tylko rozpocząć w miejscu dozwolonym, a cały przebieg wyprzedzania powinien być w miejscu dozwolonym. Pan z filmiku zakończył na skrzyżowaniu więc chyba trochę nie tak?
jezeli jestes Nikolasem Cage w filmie NEXT to oczywiscie tak moze byc,
ale jezeli jestes zwyklym smiertelnikiem ,zaczynasz wyprzedzac i na twoj pas laduje sie jakis qtas ,a ty zaczynasz hamowac i uciekac to twoj manewr zazwyczaj sie wydluza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 18, 2014, 15:21:36 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
ale jezeli jestes zwyklym smiertelnikiem ,zaczynasz wyprzedzac i na twoj pas laduje sie jakis qtas ,a ty zaczynasz hamowac i uciekac to twoj manewr zazwyczaj sie wydluza

Może jestem dziwny, ale zawsze wyprzedzam mając przed sobą więcej drogi do wyprzedzania niż jest mi potrzebne, może jeżdżę krótko bo dopiero 4 lata ale jeszcze nie udało mi się skończyć na skrzyżowaniu/pasach/podwójnej ciągłej.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 18, 2014, 17:25:31 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czyli dla kolegi KGB wyprzedzanie to nie jest całość, tylko sam początek. Jeśli ktoś przejechał na lewy pas przed miejscem zabronionym, to potem już cały manewr jest zgodny z przepisami. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 18, 2014, 19:43:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Może jestem dziwny, ale zawsze wyprzedzam mając przed sobą więcej drogi do wyprzedzania niż jest mi potrzebne, może jeżdżę krótko bo dopiero 4 lata ale jeszcze nie udało mi się skończyć na skrzyżowaniu/pasach/podwójnej ciągłej.
i bardzo dobrze,rob tak dalej ,ale nie zabieraj innym ich praw
Czyli dla kolegi KGB wyprzedzanie to nie jest całość, tylko sam początek. Jeśli ktoś przejechał na lewy pas przed miejscem zabronionym, to potem już cały manewr jest zgodny z przepisami. :)
wiem Grzechu ze przezyles juz kazda sytuacje na swiecie,a dodatkowo potrafisz przewidziec gdzie sie jaka linia konczy nie widzac jej konca ,ale nie kazdy ma takie zdolnosci telepatyczne,
oczywiscie tez nikt nigdy nie sciga sie z Toba podczas roznych manewrow, a nawet jesli to twoj matematyczny umysl ma zawsze wszystko wyliczone do milimetra,
tot teraz sobie pomysl,ze kierowca seata tez mial wszystko wyliczone co do milimetra,ale pojawil sie bus na jego pasie i obliczenia diabli wzieli
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 18, 2014, 20:31:49 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Sorki kolego, ale normalny człowiek widząc przed sobą skrzyżowanie i pojazd na podporządkowanej nie wpada na pomysł żeby wyprzedzić bo akurat jeszcze jest linia przerywana.  <lol2>
 Nie trzeba być jasnowidzem żeby domyśleć się, że zaraz się skończy - najpierw był znak ostrzegawczy a po prawej drogowskazy skierowane w lewo.
A co do ilości sytuacji, które przeżyłem na drodze to i owszem - przez ostatnich 28 lat było ich sporo. :P
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 18, 2014, 21:45:53 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Dajcie już sobie spokój bo i tak KGB nie zrozumie tak podstawowych przepisów. Jego odpowiedź na post kuby92 też wiele mówi o jego znajomości przepisów. Stojącego przed przejściem nie wolno wyprzedzać, ale pewnie jadący już tak. A druga sprawa, to nie da się wyprzedzić stojącego pojazdu. Można go jedynie ominąć.

Pomyśleć, że wystarczy zrozumieć i stosować poniższe:

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
- ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
- przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
- na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
- na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.



Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 19, 2014, 01:24:36 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Swoje zdanie napisałem już w przedostatnim poście. Zmieniając nieco temat, to nie pamiętam czy jest to w przepisach czy nie, ale jak robiłem prawo jazdy to mnie uczyli, że: "dojeżdżając do skrzyżowania należy zachować szczególną ostrożność". Ten tekst nigdy nie traci aktualności. Co widać w filmiku pod linkiem poniżej.

http://www.youtube.com/watch?v=k5uZgp1N1SU
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 19, 2014, 02:15:20 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dajcie już sobie spokój bo i tak KGB nie zrozumie tak podstawowych przepisów. Jego odpowiedź na post kuby92 też wiele mówi o jego znajomości przepisów. Stojącego przed przejściem nie wolno wyprzedzać, ale pewnie jadący już tak. A druga sprawa, to nie da się wyprzedzić stojącego pojazdu. Można go jedynie ominąć.
o tak,przechodzimy do lapania za slowka - co ma niby podwazyc merytorycznosc wypowiedzi ;]
oczywiscie omylilem sie,ale to i tak lepsze niz "omijanie jadacego samochodu" lub "wymijanie jadacego samochodu" ,gdzie ktos widac musi sie dowartosciowac ,

ale spoko,jestem pamietliwy,wiec odwdziecze sie tym samym


Pomyśleć, że wystarczy zrozumieć i stosować poniższe:

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
- ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
- przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
- na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
- na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.
oczywiscie radze pomyslec i dac odpowiedzi na pytania wynikajace z tych paragrafow :
1.czy wyprzedzajacy nie mial dostatecznej widocznosci,miejsca i komu utrudnil ruch ?
7.
- nie dotyczy
- nie dotyczy
- czy wyprzedzal na skrzyzowaniu ,a jesli tak lub nie to jak jest okreslone miejsce zwane skrzyzowaniem oraz jaki obszar obejmuje ?

pytanie bonusowe, ale jednak kluczowe : kto jest winny (i dlaczego kierowca busa) ?

tym koncze darmowa lekcje logiki,bo nie bede sie meczyc za darmo (nauczyciele maja przynajmniej niezla pensje, malo godzin w etacie i 2 miechy wakacji),
niniejsza historia moze posluzyc za inspiracje do scenariusza filmu "przerwana lekcja logiki"

Sorki kolego, ale normalny człowiek widząc przed sobą skrzyżowanie i pojazd na podporządkowanej nie wpada na pomysł żeby wyprzedzić bo akurat jeszcze jest linia przerywana.
pewnie normalny czlowiek tak robi,bo norme wyznacza wiekszosc, a ta z kolei nigdy nie ma racji,
ale abstra"gęś"ąc od tego,to dlaczego pojazd na glownej ma ustepowac pojazdowi na podporzadkowanej ? w ten sposob nie warto wprowadzac zadnych zasad ruchu ,poza jedna - wiekszy ma zawsze pierszenstwo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 19, 2014, 11:12:02 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
ale abstra"gęś"ąc od tego,to dlaczego pojazd na glownej ma ustepowac pojazdowi na podporzadkowanej ? w ten sposob nie warto wprowadzac zadnych zasad ruchu ,poza jedna - wiekszy ma zawsze pierszenstwo


Ja osobiście to w takiej sytuacji widzę dwie możliwości. Wyegzekwuję przepisy i będę miał stłuczkę, albo w drodze wyjątku ustąpię komuś i auto będzie całe. Za bardzo lubię mój samochód by stosować rozwiązanie numer jeden. :P

Mi zależy bym się bezwypadkowo dostał tam dokąd chcę dotrzeć. Są typy co uwielbiają egzekwować przepisy i specjalnie nie ustąpią żeby dowieść swojej racji, ale ja mam to gdzieś.
 Jeżdżę bezpiecznie i ustępuję miejsca kretynom gnającym gdzieś żeby się zabić albo rozbić. Teraz jest lepiej ogólnie, bo ludzie mają równiej w głowach, ale przez lata na mojej drodze z domu do Warszawy miałem za każdym razem co najmniej jedną sytuację wypadkowo-twórczą gdybym nie ustąpił. Najczęściej wyprzedzanie "na trzeciego".
Przepisów nie ma co zmieniać - po prostu myślenia trzeba używać. I korzystać ze znaków. Jak jest żółty trójkąt informujący o skrzyżowaniu, to się brać za wyprzedzanie za skrzyżowaniem dopiero. :P
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2014, 11:31:30 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 19, 2014, 11:49:32 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
oczywiscie radze pomyslec i dac odpowiedzi na pytania wynikajace z tych paragrafow :
1.czy wyprzedzajacy nie mial dostatecznej widocznosci,miejsca i komu utrudnil ruch ?
7.
- nie dotyczy
- nie dotyczy
- czy wyprzedzal na skrzyzowaniu ,a jesli tak lub nie to jak jest okreslone miejsce zwane skrzyzowaniem oraz jaki obszar obejmuje ?


Teraz będziesz filozofował na temat obszaru jaki zajmuje skrzyżowanie. Więc skrzyżowanie jest miejscem, gdzie przecinają się dwie drogi,  najprościej mówiąc. Stosując Twój tok rozumowania, to będzie miejsce gdzie ok 6m asfaltu bądź innej nawierzchni np prostopadle spotyka się z innym asfaltem lub inną nawierzchnią. I teraz analizując filmik bus wyjeżdża z tego podporządkowanego asfaltu wprost pod koła seata jadącego na asfalcie z pierwszeństwem. Wynika więc że jest to miejsce gdzie przecinają się drogi, bo inaczej te auta by się tam nie spotkały. Czyli wygląda na to, że można nazwać to skrzyżowaniem.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 19, 2014, 15:38:55 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Skrzyżowanie jest to przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia.

Skrzyżowanie obejmuje wspólną część przecinających się lub łączących się dróg oraz odcinki tych dróg, na których występują poszerzenia jezdni spowodowane dodatkowymi pasami ruchu i/lub wyspami kanalizującymi, a w przypadku braku poszerzenia - na odcinku obejmującym minimalne długości akumulacji i zwalniania.
(Cytaty z odpowiednich przepisów).
W tym przypadku jest to ten odcinek jest tam gdzie są podwójne linie ciągłe - czyli pan na drugiej fotce ewidentnie jest na skrzyżowaniu już i właśnie łamie przepisy. (No chyba, że się teleportuje w ułamek sekundy na swój pas :P )



« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2014, 15:41:19 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 22, 2014, 14:28:32 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Jezeli mogę to dodam coś od siebie w sprawie tej kolizji z udzialem seata. Otóż winny spowodowania kolizji jest niewątpliwie kierowca auta dostawczego , to on włączając się do ruchu z drogi podporządkowej jest zobowiązzany ustąpic pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu znajdującym się na drodze z pierwszeństwem przejazdu i tu nie ma zbytnio co dyskutowac bo tak jest. To jednak nie koniec , kierowca seata też popelnia wykroczenie za ktore powinien otrzymac mandat ,  wyprzedzac na tak oznakowanym skrzyzowaniu nie może i mało ważne jest czy rozpoczął manewr wyprzedzania na lini P1 , choć tu widac eweidentnie  ze na P6 , ale skonczył go na P4... niemniej  nie on jest sprawcą spowodowania kolizji.
Kierowca seata ewidentnie zaczął manewr wyprzedzania na lini P6 , jest to linia przerywana ostrzegawcza, a uprzedza o zblizaniu się do miejsca oznaczonego linią P3 lub  P4 lub do miejsca niebezpiecznego , popenił wykroczenie. Problem polega na tym ze 80% kierowców nie odroznia lini P1 i P6 ,baaa.... nawet nie wiedzą co oznacza ta linia i ze wogóle istnieje,  a P6 ewidentnie informuje o tym co za pareset metrów może nastąpić czyli albo będzie linia przez którą przejezdzanie jest zabronione albo jakieś miejsce niebezpieczne czyli zakręt itp.

Są też sytuacje gdzie linia P1 przeobraza się odrazu w P4 lub P3 ale w tym konkretnym przypadku ewidentnie była P6 i kierowca seata na niej rozpoczął swój manewr wyprzedzania.

Ogólnie w tej sytuacji obaj kierowcy do ukarania ze wskazanim winnego spowodowania kolizji kierowcy auta dostawczego.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 14:42:06 pm wysłana przez Sterciu »
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 22, 2014, 16:25:49 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To teraz jeszcze wytłumacz to jakoś KGB.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 23, 2014, 00:37:17 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
I może tym dogłębnym wyjaśnieniem kolegi Stercia zakończmy nieszczęsną dyskusję o busie i seacie.

Kolejne posty na ten temat będą nagradzane bananami.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 23, 2014, 12:16:39 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ale tematu nie zamykajmy, bo jest to ładne miejsce na pokazywanie różnych szalenie ciekawych sytuacji. Np tej:

- ktoś bezmyślnie omijał dziurę, ale kierowca tylnonapędowca pokazał klasę. :)

http://www.youtube.com/watch?v=K9VrntC7VKA


Takiego bezmyślnie omijającego sam spotkałem jadąc z Nieporętu do Warszawy. Na szczęście pomyślałem co zrobi i zacząłem hamować oraz zjechałem na pobocze wcześniej, więc mogłem go dość komfortowo ominąć, ale jego minę to warto było sfocić. Szczęka mu opadła, japę otworzył na maksa oczy wybałuszył - mogę się założyć, że zauważył mnie dopiero jak się zaczęliśmy mijać.  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 12:26:17 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 26, 2014, 11:16:24 am »

Offline fafik

  • ostroyebak okolosyberyjsky
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 855
  • Płeć: Mężczyzna
  • nASO DREAM TEAM
    • caro gld
    • http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
a zem sie rozpedzil :P
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 11:27:51 am wysłana przez fafik »
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
Mój polonez jest jak maybach- ręcznie składany :]
Gdyby w samochodach europosłów zamontować blokadę antydebilizmu z czujnikiem wykrywającym procent absurdu w procesie myślenia, musieliby wszędzie, biedactwa, zasuwać z buta.

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 30, 2014, 21:19:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6598
  • Płeć: Mężczyzna
Festiwal debilizmu:

https://www.youtube.com/watch?v=sZQ_QYihovM

Profesjonalne zabezpieczenie imprezy, gwarantuje że w razie gdyby samochód sobie odjechał, nic się nikomu nie stanie  :]
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2014, 21:21:15 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Kim są prawdziwi mordercy na drogach...?
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 31, 2014, 07:41:16 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jest dozwolone omijanie pojazdu stojącego przed skrzyżowaniem lub przejściem dla pieszych - tylko jeśli pojazd omijany nie zatrzymał się w celu ustapienia pierwszeństwa pieszemu :)
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2014, 07:44:59 am wysłana przez Stingerek »

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...