Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 52555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 05, 2022, 08:58:55 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Wczoraj pod wieczór mijałem Orlen - 2,96
Wracając krótko przed północą już 3,03
Zatankowałem kawałek dalej (ale po drodze) na BP za 2,99

żeby nie było, że niebawem popularna stanie się taka tematyka:
https://www.youtube.com/watch?v=8McUViPbh6M&t=1328s

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 05, 2022, 09:41:05 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
oni tankowali po srodowej cenie, a nawet czwartkowej lub wyzszej, wiec w stosunku do dzisiejszej to interesu zycia nie zrobili
Pomijając takich debili, którzy lali wtedy po 8 i 10 pln, bo podobno tyle sobie wystawili gdzieniegdzie (nie wnikam, czy fejk, czy nie) a na pewno po 7, to większość ludzi tankowała wtedy po max 6pln, bo takie ceny były u mnie i w okolicy, a benzyna poniżej 5,70, więc w stosunku do dzisiejszych, jest różnica w okolicy 1 pln na litrze, więc nie powiedziałbym, że nie oszczędzili. A już na pewno ci, co zlali na raz 3 tysiące litrów ON.
A co do dzisiejszych cen, to nigdzie nie byłem, ale kolega właśnie pisał, że na tym orlenie niedaleko mnie, przez noc ON poszło +20 gr z 6.79 na 6.99. W poniedziałek jak nic, będziemy mieć z 7.10-20 pln. No chyba, że przez weekend nie podnoszą cen.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 05, 2022, 12:01:37 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1947
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Wczoraj na trasie Wawa-Zwoleń ceny między (PB/ON/LPG) 6.20/6.50/2.79 - 6.30/6.89/3.11. Jesli chodzi o ON to najtaniej na wyjeździe z wawy. LPG najtańsze w okolicy Zwolenia. Na kilku stacjach puste banery z cenami ON i Pb - brak paliwa.

W Radomiu na jednym z Orlenów o 17 cena ON 6.49, o 20 już 6.64, czyli skok 15 groszy w 3 godziny.

LPG się jeszcze trzyma, na Lotosie tankowałem do Poloneza po 2.86.

Dolar, euro i frank biją rekordy, złotówka idzie na dno.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 05, 2022, 12:50:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dolar, euro i frank biją rekordy, złotówka idzie na dno.
wcale nie, przeczytaj wyzej jakie waluty sztytuja wzgledem tombaku - to nie jest kwestia wzrostu dolara, euro i franka, tylko pikowania pln, a to juz znacznie grubsza sprawa niz spadek wzgledem wybranych walut bogatych panstw,
wykresy wygladaja tak samo od pierwszego dnia, wiec to raczej nie jest kwestia wypowiadania przez pisiorow wojny https://www.youtube.com/watch?v=_DPwk2TiVXI
choc to na pewno nie pomaga,
po prostu skorygowali inflacje do prawdziwych ~25% zamiast medialnych ~9%

jedynym sposobem na zejscie z cenami paliwa ponizej 6pln jest chyba tylko to czym straszyl/obiecywal JarKacz, czyli "gdy Tusk bedzie rzadzil, to benzyna bedzie po 5pln" ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 05, 2022, 13:29:35 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
No chyba, że przez weekend nie podnoszą cen
No pewnie zależy od stacji, ale dzisiaj przejeżdżałem znów przy Orlenie i teraz mają 3.09

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 05, 2022, 23:29:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Że tak sobie pozwolę zaofftopować w wątku wyjątkowo na temat:

Aktualna cena paliwa na stacji w Dominikanie - cena jest podana za 1 galon w pesos dominikańskich:



Wysyłałem tego posta 5 minut, a zdjęcie 10, więc doceńcie poświęcenie  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 06, 2022, 00:15:43 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
taniej niz u nas, a ON za 4.75pln to marzenie posiadaczy mauzerow ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 06, 2022, 11:24:50 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Właśnie czytam na fejsie na farmer.pl, że miejscami ropka jest już po 7.40, a w hurcie ponoć 7.16. Ale z tego, co ludzie podają, to jest spory rozrzut cenowy, pomiędzy różnymi stacjami i miejscowościami, bo gdzieniegdzie jeszcze idzie kupić np. po 6,50, a w innym miejscu znów powyżej 7. Widać doskonale, jaka to jest wolna amerykanka i ile są warte zapewnienia Obajtka i jego kolegów. Teraz się niby z Iranem już dogadali co do dostaw ropy i już niby rynki "zareagowały" obniżką notowań, ale u nas, to raczej się nie przełoży na spadek cen. Przecież nasi zawsze jeszcze długo mają stare zapasy. A przynajmniej jeśli chodzi o obniżki, bo w drugą stronę, to zawsze szybko mają już z nowych.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 06, 2022, 12:35:24 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
U nas to jeszcze kwestia wartości naszego złotego. A to już wina nieudaczników u władzy.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 06, 2022, 15:08:31 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2234
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ja byłem jednym z tych którzy stali w kolejkach po benzynę i nie żałuję. Zatankowałem po 5.79 trzy auta do pełna. Mamie Toyote, z czego mama pracuje teraz głównie zdalnie więc od tankowania zrobiła z 20km. Poloneza, którym wyjechałem tylko po to, żeby zalać do pełna i wróciłem do garażu gdzie auto stoi nadal. Oraz punto które jest na lpg a benzyna potrzebna tylko do rozruchu, zrobiłem 300km od tankowania i zaraz trzeba będzie lać lpg, ale wskaźnik paliwa nadal pokazuje pełen bak. Mimo, że ludzie się śmiali to przy takim tempie wzrostu cen, uważam, że zrobiłem dobry interes i warto było się wystać

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 06, 2022, 17:09:27 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
bo jak teraz zabezpieczyc kase, chyba tylko kupujac rubla, bo ten na pewno kiedys odbije,
Nostradamus... Dziś rubel wrócił niemal do poziomu sprzed sankcji <lol> Także jakbyś zainwestował,  to byś zyskał blisko 50 %, tylko kto by teraz chciał odkupić ruble.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 06, 2022, 18:11:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
skad bierzesz notowania ? NBP w weekend nie publikuje,
wlasciwie juz zdecydowalem sie kupic ruble, ale nie ma gdzie np. cinkciarz nie handluje, w bankach cena o 10% wyzsza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 06, 2022, 18:18:19 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
bo jak teraz zabezpieczyc kase, chyba tylko kupujac rubla, bo ten na pewno kiedys odbije,
Nostradamus... Dziś rubel wrócił niemal do poziomu sprzed sankcji <lol> Także jakbyś zainwestował,  to byś zyskał blisko 50 %, tylko kto by teraz chciał odkupić ruble.

Jeżeli twierdzisz że wrócił, to znaczy że ktoś chce odkupić. Tak działa rynek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 06, 2022, 19:34:46 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ja byłem jednym z tych którzy stali w kolejkach po benzynę i nie żałuję. Zatankowałem po 5.79 trzy auta do pełna. Mamie Toyote, z czego mama pracuje teraz głównie zdalnie więc od tankowania zrobiła z 20km. Poloneza, którym wyjechałem tylko po to, żeby zalać do pełna i wróciłem do garażu gdzie auto stoi nadal. Oraz punto które jest na lpg a benzyna potrzebna tylko do rozruchu, zrobiłem 300km od tankowania i zaraz trzeba będzie lać lpg, ale wskaźnik paliwa nadal pokazuje pełen bak. Mimo, że ludzie się śmiali to przy takim tempie wzrostu cen, uważam, że zrobiłem dobry interes i warto było się wystać
I po trzech miesiącach to paliwo będzie nadawać się max do rozpalenia grilla ewentualnie mycia części, niestety ale jakość benzyny w tym kraju poraża marną jakością. Robiłem przez weekend serwis kosiarki która była tankowana w październiku i z gaźnika śmierdziało starym paliwem jak z auta które 20 lat stoi  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 06, 2022, 20:53:30 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Do jazdy tak średnio, ale do odpalania auta z lpg nadawać się będzie :)

Ja pierniczę, na wiosnę kończę remont iża... to sobie pojeżdżę, jeśli sytuacja się utrzyma. Przy takiej cenie to nie nad morze, jak planowałem, a na Pogorię co najwyżej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 07, 2022, 21:42:21 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
W Poznaniu aktualnie 3,22-3,30 - przynajmniej taki zakres cen widziałem

Benzyna 6,75
diesel 7,16

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 07, 2022, 22:17:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
LPG juz wczoraj +25gr i jest 3.25
ON -6gr = 6.92
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 08, 2022, 13:54:56 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A tu wieszczą , że niedługo będzie 7 a może nawet i 8 zł za litr ON. I jak tu żyć w tym kapitalizmie i demokracji.





Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 08, 2022, 14:24:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bena +36gr = 6.86
LPG +10gr = 3.35
ON +54gr = 7.44
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 08, 2022, 14:26:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A tu wieszczą , że niedługo będzie 7 a może nawet i 8 zł za litr ON
Chłopie, 8, to będzie promocja, jeszcze zobaczysz. Już jest ponad 7 miejscami, np. w moich okolicach ON jest po 7-7.30, a 8 pln jest prognozowane na przełom marca/kwietnia i to wszystko na 8% stawce Vat. Co będzie po powrocie do starej stawki, to nie muszę chyba pisać? Ruskim mają nałożyć embargo na ropę, USA teraz ma podjąć decyzję i kombinują z dostawami z tej złej, okropnej Wenezueli równie złego Iranu. Dla nas to i tak nic dobrego, bo trzeba to będzie dostarczać do nas tankowcami, bo rury stamtąd nie mamy. Radzę się już zacząć przyzwyczajać, bo chyba już nie będziemy mieć paliwa po 5 pln, tylko najmniej po 6. Teraz warsztaty montujące LPG chyba odżyją, bo im droższa benzyna, tym bardziej będzie się opłacał gaz, a przynajmniej tak już wszędzie piszą, tylko że jak to u nas, instalacje i montaż pójdą w górę, bo już niby drożeją.
bena +36gr = 6.86
LPG +10gr = 3.35
ON +54gr = 7.44
A już miałem pisać, że tanie masz to paliwo, a tu i ciebie skarało.