Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 52514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 09, 2022, 07:23:46 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
U nas we Włocławku ON jest po 8zł, ON verwa 8,30. Gaz 3,4zł. Benzyna 7zł.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 09, 2022, 08:01:46 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ale co się dziwić. Czołg pali od 500 do 1000 l/100km. Na ile taki mauzer starczy dla Kowalskiego... Jest popyt, jest drogo, jest ból ...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 09, 2022, 08:16:40 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jeśli dalej będzie taka tendencja na rynku paliw, po powrocie za 2 dni wrócę już na pewno do fabrycznej przepustnicy i miksera, żeby przydławić nieco dolot i wrócić do spalania o 2L LPG/100km niższego.
No, to już nie są żarty. Nie lubię tą Yariską jeździć, ale spalanie na poziomie tych 7 l/100 km LPG, nie jest jeszcze aż takie złe, a jednocześnie jest czym jechać i się toto zbiera, czego o polonezie ne można powiedzieć. Została mi tak nieco w spadku, bo siostra teraz pracuje w Krakowie i jej to zbędne tam, bo do roboty dojedzie autobusem, czy tam tramwajem, więc to by tylko stało i gniło pod blokiem, albo by jakiś debil porozbijał z nudów, a tak, to u mnie w garażu stoi i mi się przydaje. A planowałem sobie kupić kiedyś takie małe bmw serii 1, najlepiej jakąś benzynkę z gazem i by sobie jeździł wygodniej, a poloneza mieć jako drugie, lub całkiem sprzedać, ale teraz, to raczej nic z tego i jak kupować, to raczej chyba jakieś pierdzidełko, żeby mało paliło. W lecie można rowerem tu i tam jechać, gorzej w zimie, ale i rowerem się wszędzie nie pojedzie.
Ale w styczniu tego roku, po tych wszystkich lockdownach i dorżnięciu gospodarki, nie spodziewałem się, że najbliższy rok będzie jeszcze gorszy od dwóch poprzednich.
No to albo niesamowity optymista z ciebie, albo marzyciel, albo zwyczajnie się łudziłeś, jak większość ludzi w tym kraju. Ja już od jakiegoś czasu wszystkim mówię, że dobrze, to już było i choć ciężko w to uwierzyć, to będzie jeszcze gorzej. "Dobrobyt" nie może trwać wiecznie.
Rosja bez naszych pieniędzy sobie poradzi, ale my bez ruskiej ropy... No cóż... Okaże się, kto kogo bardziej potrzebuje. Jak zwykle, kosztem tych, którzy mają najmniej do gadania...
Dokładnie, śmieszą mnie ludzie z takimi gadkami, a już w ogóle ci, co to se te flagi ukraińskie na fejsie wstawiają. Żeby kiedyś nie płakali, jak się to wyklaruje nie tak, jak wszyscy zakładają, a tak może być. Putin znajdzie rynki zbytu gdzie indziej, np. w Chinach, a tam dużo potrzebują wszystkiego. Ci więksi w Europie tez sobie poradzą, tylko my jak zwykle oberwiemy, bo nic nie znaczymy dla nikogo, no może jako rynek zbytu io nic więcej. Bedzie bieda totalna i tak się skończy nasze rumakowanie. Ludzie się przyzwyczaili, że mają wszystko i nawet ci biedniejsi, jakoś dawali radę wegetować, ale teraz, to ja nie wiem. Ale muszę przyznać, że twardzi jesteśmy. Narzekamy na ceny, ale każdy płaci i tyle, jakby się łudzili, że będzie lepiej. Nie, nie będzie i to już widać.
U nas we Włocławku ON jest po 8zł, ON verwa 8,30. Gaz 3,4zł. Benzyna 7zł.
Uu, twardziele, ceny wręcz promocyjne. Ale gaz pięknie wypada na tle konkurencji. Kto by pomyślał, że człowiek się ucieszy z gazu powyżej 3 pln za litr. Jak widać, wszystko jest kwestią perspektywy. Mówi się, że diesle mało palą, no bo faktycznie, istnieją silniki, które palą np. do 5-6 litrów na 100, ale przy cenie 8-10 pln za litr, to i tak gówno daje i lepiej jeździć benzyną z gazem, która pali np 10.
Ale co się dziwić. Czołg pali od 500 do 1000 l/100km. Na ile taki mauzer starczy dla Kowalskiego... Jest popyt, jest drogo, jest ból ...
No, nawet czytałem, że te "nasze" Leopardy, to i 750 na 100. Interia takie rewelacje podawała, nie mam wiedzy, więc nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę. Ale co by nie było, to na wodę nie jeżdżą.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 09, 2022, 10:24:03 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1178
Kurcze. Wystarczy kliknąć dwie strony wstecz i róznica cen jest większa niż jakby się cofnąć do połowy wątku :)
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 09, 2022, 10:27:24 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Niestety stare azjatyckie złośliwe życzenie mówi "obyś żył w ciekawych czasach"... Czasem człowiek tęskni za tą nudą z przełomu wieków...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 09, 2022, 10:55:34 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pojebalo juz ich totalnie, to nie wynika z roznicy na kursie :

bena +19gr = 7.05
LPG +24gr = 3.59
ON +76gr = 8.20

a bede musial zaraz zatankowac, gdybym to zrobil w sobote, to bym placil mniej o 59gr,
chociaz tego nie wiem, bo jeszcze nie zatankowalem, benzyna zmienila cene z 6.99 na 7.05 w ciagu 10min, gdy przejezdzalem w obie strony
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 09, 2022, 11:31:43 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, ja sobie tej benzyny trochę wtedy zatankowałem, niby po 5.99, ale to i tak tanio w porównaniu do dzisiejszej ceny. Sporo mi idzie tego teraz, bo do piły potrzebuję, a zawsze to trochę spali, bo roboty jest sporo. Od jesieni, to pewnie ze 20 litrów poszło, jak nie lepiej. Do poloneza wtedy dolałem na 3/4 zbiornika, ale jak coś, to sobie upuszczę, bo to tylko w sumie na rozruch potrzeba. Ropy tez niedawno kupiłem 110 litrów jeszcze po 6.79, a w domu mam jeszcze 60 litrów z tamtego roku, to na razie mi w pole starczy, a potem się zobaczy. Najwyżej się zwinie interes, bo i to możliwe. Nawozy znów ostro do góry, saletra ponoć jest po 6000 tona, a pszenica w skupach max 1500. Zarabiają pośrednicy, jak zawsze, bo w portach jest już po 2000. Jak chleb będzie po 20 pln, to nie wina rolników, żebyście wiedzieli, kto zarabia na żywności. Zresztą, tak samo, ja i na paliwie i innych rzeczach. Pośrednik nabija kabzę. W sklepach warzywa itp. drogie, a jak się pojedzie na rynek hurtowy, to wszystko jest za grosze i nie ma kto kupić. Taki np. ziemniak jest teraz po jakieś 5-6 pln za 15 kg worek. Tak wyglądają ceny warzyw, a to co w sklepach, to marże pośredników i sklepów. Niestety, w tv tego nie powiedzą. I tak jesteśmy oszukiwani na każdym kroku i w każdej dziedzinie życia.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 09, 2022, 11:52:13 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W sobotę przywiozłem 500 kg pszenicy jeszcze za 1500 po starej cenie po znajomości. O marca już jest po 1600. Tir nawozów z 26 tyś poszedł na 82  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 09, 2022, 13:24:58 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ciekawi mnie tylko ile w tych podwyżkach jest faktycznie wynikiem "potrzeby" a ile jest "przy okazji". Znając polską "zaradność" obawiam się, że większość to ten drugi składnik.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 09, 2022, 15:07:45 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Wszystkie chwyty dozwolone jak się da zarobić.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 09, 2022, 15:54:04 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak już się bawimy to niech zmieniają na stacjach jak na giełdzie. Wczoraj było 130, dziś 120. Poproszę o 7% w dół. ON 7,4zł powinien dziś kosztować.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 09, 2022, 16:41:26 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Rząd i Obajtek czytają ten temat i Wasze prognozy cen, po prostu chcą spełnić życzenia Polaków i dlatego paliwo drożeje  <lol2>

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 09, 2022, 16:59:29 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Czyli reasumując to kapitalizm i demokracja to znów nie takie piękne twory gwarantujące sprawiedliwy byt dla ludzkości. Bo dobrobyt jednych jest kosztem coraz biedniejszych drugich. Bo chyba to kapitalizm i demokracja doprowadziły do tego, że dziennie na ziemi umiera 20 tyś ludzi z powodu głodu i pragnienia, a z drugiej strony rocznie cywilizowana kapitalistyczna część ludzkości wyrzuca na śmietniki 250 mln ton żywności. Ale jak to mówią niektórzy po nas choćby i potop, i drugie powiedzenie moja chata na skraju ja niciewo nie znaju. Ale patrząc na obecny zryw narodu do pomocy uciekającym ukraińcom to widać, że jeszcze w większości są pokłady empatii i chęci pomocy potrzebującym. Bo chyba rządzący jednak zaspali trochę temat i kombinują jak tu jeszcze zarobić i nie ponosić odpowiedzialności, wprowadzając odpowiednią poprawkę do uchwały o pomocy ukraińcom. Ależ doczekałem czasów. A ktoś w latach 70-80 tych wieszczył, że XXI wiek ludzkość przewita bez głodu, pragnienia , bezdomności i oczywiście wojen. Tylko chyba zapomniał, że jescze będzie kapitalizm i demokracja.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 09, 2022, 18:13:39 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Czyli reasumując to kapitalizm i demokracja to znów nie takie piękne twory gwarantujące sprawiedliwy byt dla ludzkości.
To nie do końca tak jest jak mówisz. W Europie nie ma czystego kapitalizmu (bo nie miałbyś ubezpieczeń społecznych, darmowej służby zdrowia etc.), tylko w zależności od kraju mniększą lub twardszą odmianę socjalizmu. Do kompletu przynajmniej w PL demokracja to taka pobożna mrząka, żeby się bydło nie rzucało, że żyje w niewoli. Zwłaszcza od momentu jak PISdy się przełamały i chamsko zaczęły przekupować ludzi coraz wyższym socjalem.
Socjalizm/komunizm to też taki ustrój jakiego świat nie widział... Na przestrzeni lat pochłonął ponad 100 mln istnień ludzkich, a ofiar cały czas przybywa (patrz Chiny i ich obozy dla Ujgurów). To w sumie więcej niż łączna liczba II WŚ, a przecież cześć ofiar II WŚ to też część ofiar komunizmu/socjalizmu.
Ustrój kapitalistyczny jest nazwijmy to ustawieniem domyślnym, wrodzonym - ja wykonam ci jakąś usługę/sprzedam jakieś dobro, ty zapłacisz mi za to jakimś produktem/pieniędzmi/usługą i tak to się kręciło odkąd małpy zeszły z drzew.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 09, 2022, 18:24:39 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
U nas babcia (71 lat, miłośniczka PiSu) od jakiegoś już czasu mówi że najgorsze co w komunizmie było to syrena,reszta jakoś się kręciła i byli w stanie z jednej robotniczej pensji dziadka wyżyć 5 osobową rodziną i budować dom bez kredytów. Teraz ma porównanie jak patrzy na swoje wnuki które są w tym wieku kiedy ona w latach 70 i dochodzi do wniosku że jednak ten kapitalizm nie do końca taki fajny jak 30 lat temu zapowiadali  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 09, 2022, 22:01:51 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ostatnią ratę tego dobronytu RP spłaciła dopiero w 2012 r... Niestety kasa nie bierze się znikąd, w kapitalizmie "dobra pensja" bierze się z wartości wykonanej pracy. W socjalizmie albo ze sprzedawanych państwom trzecim surowców naturalnych (patrz Szwecja, Norwegia, Rosja) albo z zagranicznych kredytów (patrz "ten bantustan"). Choć i tak trzeba Gierkowi przyznać, że te kredyty w sporej części przeznaczył na rozwój przemysłu, może prymitywnego i zacofanego względem reszty świata, ale jednak. Teraz kasa z kredytów idzie na pincetplusy i inne gówna, więc jest zwyczajnie przejadana. Nasze dziecka/wnuki będą dumne z dziadków/pradziadków.
Ogólnie to jak miałem wątpliwą przyjemność popracować chwilę na tej zasranej SKP to spotkałem ludzi z szerokiego przekroju społecznego. I wychodzi na to, że w Polsce jest sumie sporo ludzi, którzy trzebią na prawdę imponujące siano. Jedyne ale jest takie, że jeśli nie byli to pracownicy IT, lekarze czy temu podobnych dobrze płatnych branży, to do swojego majątku np. umożliwiającego założenie i rozkręcenie dobrze prosperującej firmy, doszli pracując X lat w cylwilizowanym świecie (DE, UK, FR ). "ch*"owa sytuacja zarobkowa w Polsce to wina bardzo wielu czynników i temat na nie jedną pracę naukową, ale moim zdaniem jednym z najważniejszych jest brak szacunku ludzi do własnej pracy. Godzenie się na siedzenie po godzinach za bezdurno, kasę pod stołem, wykonywanie czynności nie będących w zakresie obowiązków etc. W mojej opinii podstawą do tego, żeby w tym kraju było przynajmniej jako tako normalnie, jest wyjście z tego zaklętego kręgu, czyli gdy ludzie zaczną szanować samych siebie i swoją pracę.

ON - 7,99 zł/l
Bena - 7,19 zł/l
LPG - 3,46 zł/l
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2022, 22:12:34 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 09, 2022, 22:49:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
 szesnastej nowe ceny :

bena -5gr = 6.99
ON -21gr = 7.99
tylko o LPG zapomnieli skurwole = 3.59

darmowej służby zdrowia
jakiej qrwa ?
zaloz dzialalnosc i zobaczysz ile ta "darmowa" sluzba kosztuje, zwlaszcza od stycznia 2022,
a pozniej sprobuj z niej skorzystac w jakiejs nietypowej chorobie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 09, 2022, 22:56:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
jakiej qrwa ?
zaloz dzialalnosc i zobaczysz ile ta "darmowa" sluzba kosztuje, zwlaszcza od stycznia 2022,
a pozniej sprobuj z niej skorzystac w jakiejs nietypowej chorobie
...
Ty dla mnie nie musisz tego tłumaczyć,  bo to oczywiste że placi się za to niemałe siano. Ale statystyczny homosowietikus myśl, że skoro on jedyne za co placi w szpitalu/ przychodni to koperta dla lekarza, t SZ jest za free.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 10, 2022, 06:51:41 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
sytuacja zarobkowa w Polsce to wina bardzo wielu czynników i temat na nie jedną pracę naukową, ale moim zdaniem jednym z najważniejszych jest brak szacunku ludzi do własnej pracy
Po pierwsze - ci, którzy ciężko pracują, nie mają czasu na protesty, ponieważ są zmęczeni pracą i mają również inne sprawy na głowie, a środki do życia mają dzięki pracy, której nie mogą na długo porzucić - dlatego rząd cierpliwie przeczekał protest przedsiębiorców. Wiedział, że to nie są nieroby, które będą mogły sobie pozwolić na protestowanie w nieskończoność, i miały siłę robić jakieś rozróby, bo im manna z nieba nie spada - tupną nóżką, po czym wrócą do swoich zajęć. Nie jest to zatem grupa społeczna, z której zdaniem warto się liczyć. Taka smutna rzeczywistość...
Po drugie - trzymajmy się tematu, bo począwszy od odpowiedzi #232, tylko #236 do niego nawiązuje.

A wracając do tegoż - nie zauważyłem dziś wzrostów cen na stacjach w stosunku do wczoraj.

Jak już się bawimy to niech zmieniają na stacjach jak na giełdzie. Wczoraj było 130, dziś 120. Poproszę o 7% w dół. ON 7,4zł powinien dziś kosztować.
Zaraz Ci odpiszą "załóż własną stację i obniżaj ceny do woli!"  ]:-> <rotfl2>


Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 10, 2022, 10:28:19 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bena -0gr = 6.99
ON -23gr = 7.76
 LPG +16gr = 3.75 , wiem ze czolgi maja silniki wielopaliwowe, ale chyba nagle qrwa na LPG nie zaczely jezdzic,
i jeszcze nie zatankowalem wczoraj, bo liczylem na spadek ceny, to mam,
a rubla to juz nawet w kursach nie podaja, moze bylo za duzo pytan dlaczego nie da sie kupic ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.