Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 52473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 10, 2022, 12:48:39 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
KGB, Gdzieś czytałem że rafinerie zwiększyly 3x swoją marzę. Może dlatego
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 10, 2022, 15:56:25 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
bena -0gr = 6.99
ON -23gr = 7.76
 LPG +16gr = 3.75 , wiem ze czolgi maja silniki wielopaliwowe, ale chyba nagle qrwa na LPG nie zaczely jezdzic,
i jeszcze nie zatankowalem wczoraj, bo liczylem na spadek ceny, to mam,
a rubla to juz nawet w kursach nie podaja, moze bylo za duzo pytan dlaczego nie da sie kupic ;]
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/530433,czolg-na-gaz-lpg-bialystok-stag-ac-lpg-do-diesla.html.amp
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 10, 2022, 16:16:43 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
U mnie On 7.99, PB 6.99, LPG 3.59. Pięknie. Trochę na razie za zimno na rower. Jak jechałem, minął mnie jakiś mustang. Właściciel raczej nie narzeka na drogie paliwo. No chyba, że gaz tam ma.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 10, 2022, 16:46:38 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Gdzieś czytałem że rafinerie zwiększyly 3x swoją marzę. Może dlatego
tu np. o Lotosie
https://www.wykop.pl/link/6553513/marza-rafineryjna-lotosu-wzrosla-w-ciagu-miesiaca-o-690/

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 10, 2022, 18:00:14 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
No właśnie na wykopie chyba czytałem 😁
LPG na Auchan wola park (jedna z najtańszych stacji w wawie) 3,79 😐
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 10, 2022, 18:30:55 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co do LPG, to jeszcze 2 lata temu, byśmy się ostro wkurzyli na takie ceny, ale dziś, przy cenie tradycyjnych paliw 7-8 pln, przyjmujemy to jak zbawienie. Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 10, 2022, 18:47:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Co do LPG, to jeszcze 2 lata temu, byśmy się ostro wkurzyli na takie ceny, ale dziś, przy cenie tradycyjnych paliw 7-8 pln, przyjmujemy to jak zbawienie.
co ty pieprzysz !
poltora roku temu benzyne tankowalem taniej niz dzis jest LPG,
a 21lat temu, gdy zaczynalem jezdzic na gazie, to LPG kosztowalo 50% ceny benzyny (1.15 vs 3.20) a dzis LPG kosztuje 75% ceny benzyny (3.75 vs 7.00) - procenty wagowo, bo zuzycie liczy sie wagowo
a teraz nie dosc,ze LPG jest najszybciej drozejacym paliwem, to jeszcze wszystkie w "ch*" drogie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 10, 2022, 19:31:21 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak zwykle nie zrozumiałeś i jeszcze krzyczysz. Przecież nie napisałem, że 2 lata temu były takie ceny. W sumie to nie wiem, o co ci chodzi. Chodziło mi o to, że kiedyś sam narzekałem, jak gaz był po 2,60, a teraz, przy cenie praktycznie złotówkę wyższej, człowiek się zaczyna cieszyć, że jest "tylko" tyle, bo lepsze to, niż benzyna po 7 pln. To nie znaczy, że jestem z tego powodu szczęśliwy. A że gaz trzymał proporcje 50% ceny benzyny, to mi tłumaczyć nie musisz. U mnie dzisiaj benzyna była 6.99 a gaz 3,69. Ja wiem, że to już mniej, niż 50% różnicy, ale to w sumie groszowe sprawy, a jak znam życie, to zaraz ta różnica albo się wyrówna, albo jeszcze bardziej zmaleje i co zrobisz?

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 10, 2022, 20:32:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zrozumialem i wlasnie nie ciesze sie, tylko narzekam - jak zwykle nie zrozumiales,
teraz masz 25% oszczednosci na LPG ale przy takiej cenie, ze oszczednosc jest gowno warta z tak prostego powodu, ze jade tylko gdy musze, a nie dla wlasnej wygody, bo cena bezwgledna jest tak wysoka,ze nie moge sobie pozwolic na wygode
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 10, 2022, 21:02:03 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A myślisz, że mnie to nie boli? Ale co z tym zrobisz? Myślisz, że ja nie lubiłem sobie pojeździć dla czystej przyjemności jazdy? Nie dość, że mało jeżdżę, to teraz będę jeszcze mniej.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 10, 2022, 21:16:16 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2088
LPG będzie dramatem bo importowaliśmy go dużo z Rosji. Dlatego tak gwałtownie rośnie cena.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 10, 2022, 22:09:43 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak się zrobi zbyt mała różnica cenowa gazu względem benzyny, to chyba wyjmę mikser, to bestia odżyje i zacznę na czystej benzynie jeździć, to wyjdzie pewnie podobnie cenowo, a przynajmniej go nie będzie muliło tak. I pewnie przerzucę znów most z GSI. No bo póki co, to skoro tendencja wzrostowa gazu będzie się utrzymywać, a benzyna przystopuje, to po prostu przestanie się opłacać na nim jeździć. Jakbym miał dobrą sekwencję, to i osiągi by były lepsze i spalanie mniejsze, a tak, to swoje weźmie, a jechać za bardzo czym nie ma i tak, bo zdławiony na dolocie jest. Teraz i tak benzyna z gazem wychodzi najtaniej, bo diesel jest o 1 pln droższy, a tu zawsze to jeśli nie na jednym, to na drugim paliwie można jechać. Już niektórzy snują teorie, że poprzez takie ceny paliw, ludzie szybciej przesiądą się na elektryki, tylko ciekawe, którzy ludzie? Kogo stać?

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 11, 2022, 07:52:45 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Już niektórzy snują teorie, że poprzez takie ceny paliw, ludzie szybciej przesiądą się na elektryki
Póki nie będziemy wytwarzać prądu w el. atomowych (a najpierw trzeba je zbudować), to samochody elektryczne raczej nie staną się powszechne. Prąd też jest cholernie drogi.
Do tego cała infrastruktura do ładowania + problem z zasięgiem + sprawność aku w zimne dni.

Chyba łatwiej już się na etanol przerzucić :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 11, 2022, 09:36:55 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Chyba łatwiej już się na etanol przerzucić

Też jestem tego zdania. Etanol najtańszy: siedzę w domu, etanol na stole, nigdzie nie jeżdżę- inaczej znaczy - oszczędzam....

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 11, 2022, 11:57:30 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Etanol najtańszy: siedzę w domu, etanol na stole, nigdzie nie jeżdżę- inaczej znaczy - oszczędzam....
Nie myślę o problemach...
No, same korzyści...
Ale jak już jeździć, to obstawiam, że drewno będzie jednak najtańsze...
https://pomorska.pl/mam-samochod-na-drewno-foto/ar/6945217
Jak pomyślę, że to volvo było na allegro.pl za 2 tys. zł...

Jeżeli chodzi natomiast o ceny paliw z dystrybutorów, odnoszę wrażenie, że niektórzy właściciele stacji benzynowych resztkami sił trzymają się cen minimalnie  poniżej 7 zł dla 95 i 8 zł dla ON. Niektórzy już pękli i przekroczyli te bariery psychologiczne. Konsumenci i tak muszą się przyzwyczaić.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 11, 2022, 14:53:40 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W Cieszynie ON 8.29 a 30 km dalej w Bielsku na pierwszej stacji z brzegu 7.79
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 12, 2022, 02:11:08 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
Po co im ta informacja? Drona już ponoć kupili i będą latać nad kominami.

To kup wiatrówkę, na boku mocniejszą sprężynę i napieprzaj w drona śrutem diabolo z jakiegoś krzaka poza Twoją posesją.
Skończy się tak jak na trasie z Katowic do Krakowa przez Olkusz. Tak długo podpalano fotoradary, że z 15 ich liczba spadła do dwóch.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 12, 2022, 02:14:40 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
z drugiej strony rocznie cywilizowana kapitalistyczna część ludzkości wyrzuca na śmietniki 250 mln ton żywności.

O ile nie przewiduje tego osobny przepis, sieciom marketów opłaca się mieć straty na żywności, bo to im ścina podatek dochodowy. Za prawdziwego kapitalizmu nie było podatku dochodowego. W ogóle on się po raz pierwszy pojawił w trakcie I Wojny Światowej kiedy konsumpcja spadła z oczywistych względów i spadły wpływy z innych podatków.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 12, 2022, 02:17:10 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
KGB, Gdzieś czytałem że rafinerie zwiększyly 3x swoją marzę. Może dlatego
Oczywiście że tak.
Typowe PiSdzielskie zagranie. Tu VATcik obniżyli pod propagandę (do lipca), to urżną kasę gdzie indziej. Przecież tym wszystkim steruje Obajtek.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 12, 2022, 10:57:17 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
z drugiej strony rocznie cywilizowana kapitalistyczna część ludzkości wyrzuca na śmietniki 250 mln ton żywności.

O ile nie przewiduje tego osobny przepis, sieciom marketów opłaca się mieć straty na żywności, bo to im ścina podatek dochodowy. Za prawdziwego kapitalizmu nie było podatku dochodowego. W ogóle on się po raz pierwszy pojawił w trakcie I Wojny Światowej kiedy konsumpcja spadła z oczywistych względów i spadły wpływy z innych podatków.

Może nam opiszesz, w jaki sposób strata na żywności jest korzyścią dla marketu lub innego podmiotu?