Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 52473 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 16, 2022, 15:55:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie martw się,  w hurcie na lotosie już jest po ~7,30 zł/l przy tym spadku wartości złego 8 zł/l mamy jak w banku.  Qrwa złoty na prawdę stanie się tombakiem...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 16, 2022, 21:44:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W obliczu tego, że najwięksi szachraje i przestępcy w historii Polski każą nazywać siebie "Prawem i Sprawiedliwością", nazywanie gównianej waluty "złotym" wydaje się całkiem naturalne.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 16, 2022, 22:23:16 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A co szanowne grono chciało, przecież na te wszystkie plusy kasę trza mieć, na 13 i 14 emeryturę, na wszelkie dopłaty rolnikom i górnikom i klerom też kasa musi być. Na zakupy abramsów i innych super wynalazków wojennych też muszą być miliardy. Na swoje podwyżki też władza  ma mieć, na cpk też. Na utrzymanie ośrodków rządowych też,  na coraz nowsze auta dla rządzących też, na utrzymanie BORu też kasa ma być. No to z czego mają brać jak nie z podatków. A i przecie szczepionki były darmowe na Covid-19, jakieś tarcze osłonowe też były, to też kasa musiała być.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 17, 2022, 00:59:07 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4690
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A jeszcze niedawno śmiałem się z tego mema:



Cena baryłki ropy była najwyższa 3 marca, wynosiła prawie 130 dol/baryłka. w tym momencie 111dol/baryłka, na 9.05 101 dolarów. W 2008 roku dobiła aż do 150 dolarów. Przed wybuchem wojny kurs był na poziomie 93-95 dol/baryłka. Co jest do cholery? Jak spadnie na 100 i poniżej, to czym będą tłumaczyć takie ceny?

Kto wie, czy ceny nie dobiją do podobnych, jak wróci "stary", pełny VAT na paliwa? :/ I pomyśleć, że naród sam sobie wybrał taki los w zamian za "rozdawanie" forsy.

Dzisiaj tankowałem za 3,59 na najtańszej stacji, także na śląsku LPG oscyluje w okolicach ~~3,60 wzwyż. 
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2022, 01:08:44 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 17, 2022, 08:47:19 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
AMIC w  Lublinie  3.55 za gaz
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 17, 2022, 12:00:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No, za mną już kilkadziesiąt ładnych km na rowerku. Jeżdżę sobie dla przyjemności, co do niedawna realizowałem za pomocą samochodu, ale wszystko ma swoje granice. A poza tym, teraz  niejako "pauzuję" z pracą, bo prawie upierdoliłem sobie kciuka na pile, więc póki się trochę nie wygoi, to nie robię nic. No rowerze mi się daje jeździć, to korzystam. Teraz dopiero niedawno wróciłem z trasy, ale autem, bo byłem w szpitalu na kontroli, a tak, dla przyjemności, po okolicy, to rowerkiem. A żeby nie śmiecić w temacie, to u mnie wczoraj było bez zmian, a dzisiaj na jednej stacji typowo z samym gazem, widziałem za 3,57. Ogólnie, to po drodze ceny podobne, rozbieżność 2-3 groszy czasem i tyle. Ale aut na drogach za bardzo nie ubyło, a wręcz widzę coraz więcej "nowobogackich" w wielkich furach typu audi Q i wszelakie beemy X. Może w końcu doczekają się pustych dróg tylko dla siebie, jak to niektórzy się cieszyli, bo biedoty nie będzie stać. Jak to ten adwokacik tam niedawno coś pierdolił o trumnach na kołach. Będzie "elita" i "plebs"i nic pośrodku.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 17, 2022, 12:47:16 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wieści ze stacji, którą mam po sąsiedzku, z godziny szóstej:
95 - 7,22
ON - 7,21
LPG - 3,60

Tym samym, cena 95 przekroczyła cenę zarówno ON, jak i barierę dwukrotnej ceny LPG.
Corolla verso przeszła mi ostatnio badanie "po znajomości", bo jeżdżę do nich różnymi autami i czasami przymkną na coś oko, tym bardziej, że do następnego badania zwykle usterki usuwam. Tym razem - korozja elementów podwozia. Pojawił się pomysł puszczenia sprzęta w ludzi i niech ktoś inny, kogo to nie przerazi, się z tym bawi. Ale teraz już nie wiem - może jeszcze trochę doinwestować jedyne zagazowane auto, jakie posiadam. Chociaż, jak znam życie, zaraz i na gazie nie będzie się opłacało jeździć. I w ogóle na niczym. A władza ludowa, w swoich głoszących prawdę - no bo przecież nie propagandę - mediach, pocieszy mnie, że to "przez Putina", na wypadek wątpliwości, kto tak pięknie tym amerykańskim burdelem, zwanym Polską, zarządza.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 17, 2022, 21:13:37 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Kurde u mnie lpg jak zwykle najdrożej, 3,80 już od kilku dni.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 18, 2022, 03:53:37 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
We Francji na autostradzie ropa średnio 2.09Euro <jupi>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 18, 2022, 07:35:33 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A jeszcze niedawno śmiałem się z tego mema:



Cena baryłki ropy była najwyższa 3 marca, wynosiła prawie 130 dol/baryłka. w tym momencie 111dol/baryłka, na 9.05 101 dolarów. W 2008 roku dobiła aż do 150 dolarów. Przed wybuchem wojny kurs był na poziomie 93-95 dol/baryłka. Co jest do cholery? Jak spadnie na 100 i poniżej, to czym będą tłumaczyć takie ceny?

Kto wie, czy ceny nie dobiją do podobnych, jak wróci "stary", pełny VAT na paliwa? :/ I pomyśleć, że naród sam sobie wybrał taki los w zamian za "rozdawanie" forsy.

Dzisiaj tankowałem za 3,59 na najtańszej stacji, także na śląsku LPG oscyluje w okolicach ~~3,60 wzwyż.

Miłość do PIS niestety wymaga poświęceń 🙂

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #330 dnia: Maj 18, 2022, 10:19:19 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4690
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
We Francji na autostradzie ropa średnio 2.09Euro <jupi>


No to całkiem nieźle, przy ich średnich zarobkach ~10K PLN/miesiąc tak bardzo nie odczują. Może pożyczyliby paru od żółtych kamizelek? :D

Spojrzałem sobie z ciekawości na cenę LPG u nich, ok. 4,04zł za litr mi wyszło. https://www.mylpg.eu/pl/ceny-paliw/
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2022, 10:24:16 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 18, 2022, 11:15:47 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W poniedziałek tankowałem ropę przy autostradzie w Kassel 1.97 euro/litr,benzyna kilka centów droższa,butelka dobrej wódki smakowej 0.7 6.99 euro. Chcieli nam zrobić zachód i się udało,szkoda tylko że z cenami  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 18, 2022, 13:05:11 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Właśnie zatankowałe LPG po 3,35 PLN.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 19, 2022, 11:16:03 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
juz wczoraj +5gr i finalnie 7.25 za benzynke,
wczoraj ropa szczytowala, dzisiaj spadla, ale ceny na stacjach nie spadly - pewnie kupili wczoraj i musza drozej sprzadac,
 tydzien temu pewnie tez wczorajsza kupili ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 20, 2022, 01:06:53 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Pierwsza wicepremier – minister gospodarki Julija Swyrydenko poinformowała, iż Ukraina pozyska 25 tysięcy ton benzyny z polskich rezerw w celu uzupełnienia mocnych braków tego paliwa. Minister gospodarki wskazała, że przed rosyjską agresją dostawy płynów napędowych w 97% pochodziły z Rosji oraz Białorusi. Obecnie z wiadomych względów nie jest to możliwe, a oprócz tego Rosjanie zniszczyli rafinerię w Krzemieńczuku, dlatego rząd w Kijowie pilnie poszukuje alternatyw. Dostawy paliw mają rozpocząć się już na początku przyszłego tygodnia.


Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 20, 2022, 10:57:46 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czyli co znów za darmo a my z własnej kieszeni to sfinansujemy?  pewnie odbiją sobie skurwiele na podatku od nieruchomości w przyszłym roku bo jeszcze tylko to i akcyza im została żeby okraść ten naiwny naród
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 20, 2022, 12:07:34 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
LPG 3,49 na CK duzym

Bena i ropa teraz chyba idą łeb w łeb, 7,2x albo i więcej.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 20, 2022, 14:38:04 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Podjechałem na "bezetatową" stację - i tam 7,16 - najtaniej, jak widziałem w Białymstoku, ale rowerem, więc nie tankowałem. Trochę szkoda, bo może to była ostatnia okazja zatankować w tej cenie.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #338 dnia: Maj 20, 2022, 18:17:42 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4690
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
czyli co znów za darmo a my z własnej kieszeni to sfinansujemy?  pewnie odbiją sobie skurwiele na podatku od nieruchomości w przyszłym roku bo jeszcze tylko to i akcyza im została żeby okraść ten naiwny naród

Stać nas! Polska w końcu jest męczennikiem, Chrystusem narodów. Trzeba w końcu pracować na ich jachty i wille, ktoś musi.

 <bezradny>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #339 dnia: Maj 20, 2022, 18:25:03 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zapomniałeś o popychlach sługach ukraińskich...