Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 52607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 14, 2022, 20:16:22 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
He he, z 8,09 zeszli na 8,05 i tę cenę trzymają. Na stacji, gdzie tankowałem dziś 95, ON był poniżej 8 zł.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 14, 2022, 21:30:43 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
U mnie ON z 8.30 na 8.19, ale za to benzyna pięknie 6.99. Gaz bez zmian, 2.99.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 15, 2022, 08:28:45 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Gazu poniżej 3,20 dawno nigdzie w swoich okolicach nie widziałem... Odkąd piszecie o cenach rzędu 2,99 po ostatnich obniżkach, u mnie ledwie do 3,16 spadła na którejś stacji, a i to tylko na chwilę.
Na wspomnianej przeze mnie wczoraj - ON już po 8,07.
LPG zaliczyło spadek z 3,28 na 3,26 - widocznie podnieść już nie było na co. :d
95 stoi po 6,97.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 15, 2022, 10:06:02 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przed chwilą właśnie widziałem artykuł ze zdjęciem z Kościerzyny (pomorskie) ze stacji BP z ceną za diesla 8.70, więc jeszcze można dużo podnosić. A co do gazu, to od listopada znowu zmieniają proporcje (więcej propanu) więc cena z automatu ma iść o te 20 groszy do góry, a o ile do tego czasu wzrośnie tak w ogóle, to zobaczymy. Ja mieszkam w świętokrzyskim i to na "prowincji" to tu te ceny są, jakie są, ale w innych rejonach, to bywa różnie. Bliżej Nowego Sącza, jak jechałem niedawno, to była spora różnica, ale tam ludzie mają kasę. Wystarczy spojrzeć, jakie tam fury przeważają. Na wlotówce do miasta, od razu salon merca i bmw.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 15, 2022, 10:56:11 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
u mnie na bp gaz z 3.03 potaniał na 2,99 wczoraj tankowałem.Zobacze ile dzisiaj

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 17, 2022, 10:35:01 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13836
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sobote tankowalem LPG za 3.12,
benzyna 6.95, ON 8 z przodu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 18, 2022, 21:45:01 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Stan z wczoraj...

Ceny na Auchan, ul. Hetmańska:
ON: 7,99
95: 6,89
98: 7,43
LPG: 3,08 - bodajże najtaniej w Białymstoku; u nas w okolicy dawno nigdzie tak tanio nie było. Ceny LPG mało gdzie spadły lekko poniżej 3,20; przykładowo na prywatnej w Zaściankach nadal jest 3,26... He he; "tak tanio"... A jeszcze niedawno takie ceny były komentowane "gaz jeszcze nigdy nie był tak drogi". Przyjdzie czas, że i 4 zł/l będzie nas cieszyć. I raczej nie jest on zbyt odległy...

Ceny na bezzałogowej/automatycznej:
ON: 7,98
95: 6,88

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 18, 2022, 22:43:05 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To skandal. Trzeba napisać zawiadomienie do Biura Interwencji Obywatelskich na Szkolnej 17, 15-640 Białystok.

To jedyne, co Bolacy mogą zrobić; jak widać większość "łyknęła" narrację o drogiej ropie przez Putina.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 19, 2022, 06:10:19 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Po czym widać tę "większość"?
Z ludzi, których ja znam, mało kto wierzy w polskojęzyczną propagandę - a jeżeli wierzy, to nie chwali się tym (raczej mało prawdopodobne). Są oczywiście i tacy, którzy uważają, że drogie paliwo jest przez Putina. Oni zresztą uważają, że wszystko, co złe, jest przez Putina, a propaganda może być tylko rosyjska -  ale to są dosłownie jednostki.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 19, 2022, 12:19:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja nie znam nikogo (poza rodziną kumpla), kto by w to wierzył, ale to nic nie zmienia, bo obracamy się widocznie w kręgu osób, które mają minimum oleju w głowie i nie wierzą w bajki. Ale wystarczy pojechać na głębokie podkarpacie, żeby ujrzeć włączoną telewizornię z jedynym słusznym programem rządowym (bo to ostatni który został na "starym", dwuletnim dekoderze), i wierzą we wszystko co im kładą łopatą do głowy, a następnie jeszcze głoszą, że ten rząd taki dobry, bo jakby VAT-u na paliwo nie obniżył, to ropę do ursusa by kupowali po 12zł/litr.

Poza tym, przejeżdżając obok Orlenu widzę kolejki jak dawniej, nie widzę pustych dystrybutorów, mimo, że dookoła pełno innych stacji, więc stwierdzam, że większość wierzy w opowieści obajtka, skoro nie mają wstydu tankować i brać hamburdogów i energetyków (z których btw jest spora część marży stacji benzynowych) na tym molochu :)

Zdziś - LPG 3,09, centrum Katowic
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 19, 2022, 13:12:44 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Tylko zauważ że z tym tankowaniem sporo osób z tych które najwięcej szczekały na rząd się sprzedała za te śmieszne karty rabatowe na Orlenie które swego czasu były/są, przynajmniej w moim najbliższym otoczeniu . Ja zasady twardziel niż 10 przykazań,na Orlen tylko za potrzebą choćby 50 groszy na litrze dawali taniej  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 19, 2022, 13:23:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Szczerze to nie korzystałem z tego, poza tym teraz staram się tankować na stacjach "krzak", a tam LPG jest tańsze niż u obajtka :P A to nie było 30gr/litr?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 19, 2022, 18:28:22 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
z tym tankowaniem sporo osób z tych które najwięcej szczekały na rząd się sprzedała za te śmieszne karty rabatowe na Orlenie
Ja od dawna mam kartę biznes tank, przypisaną do określonego nr rejestracyjnego, i upoważnia mnie ona do rabatu 5 gr/l. Przynajmniej tak było ostatnim razem, gdy tankowałem na P.H. "Orlen" Daniel Obajtek, nieco ponad rok temu, zdaje się. Nawet nie pamiętam, czy to ten "biznesmen" już wówczas tym bajzlem zarządzał, ale mniejsza o to. Co chciałem napisać, nie potrzebuję dodatkowej motywacji pod postacią, jak słusznie określiłeś, śmiesznych kart rabatowych dla wyborców Partii Prezesa, zarówno tych dotychczasowych, jak i tych przyszłych, by tankować na stacjach P.H. "Orlen" Daniel Obajtek, gdzie jest zresztą drogo - ale o tym za chwilę... :) Niestety, czasami człowiek jest w pewnym sensie przyparty do muru - przynajmniej ja nie będę jechał kawałek dalej specjalnie po to, żeby zatankować gdziekolwiek indziej, bo to bez sensu. Czasami wolę dać zarobić tym zdziercom, bo przede wszystkim chcę ułatwić sobie, a nie utrudnić jakimś Obajtkom, czy innym kaczym majtkom... Jak jadę z Zaścianek do Supraśla i po drodze kończy mi się gaz, no to niestety, choć niechętnie,  zatankuję na Orlenie w Supraślu, bo tak jest po prostu najwygodniej.
Dzisiaj w Supraślu nie byłem, ale za to byłem na wylocie na Zabłudów, gdzie również jest stacja P.H. "Orlen" Daniel Obajtek... Oczywiście, nie zajeżdżałem tam, ale udało mi się podpatrzeć ceny na pylonie:
95: 6,99
ON: 8,07
LPG: 3,25
Mają tam również 98 oraz jeszcze coś, ale nie chciało mi się wkuwać cen. Te, które zauważyłem, wystarczająco mnie odstraszyły <lol2>

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 19, 2022, 19:38:47 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na tych innych stacjach to paliwo skąd niby jest?

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #514 dnia: Październik 19, 2022, 19:56:24 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Dziś wracając z okolic Bielska Podlaskiego, gdzieś chyba koło Drohiczyna albo Siemiatycz LPG 2.89 na Obajtku-po wjeździe w woj. mazowieckie od razu powyżej 3zł  <lol> Na szczęście w firmowym aucie firmowe paliwo, więc lanie "diesla" nie bolało :P

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 19, 2022, 20:19:24 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Na tych innych stacjach to paliwo skąd niby jest?
No, pewnie importowane z San Escobar, bo już na pewno nie ruska ropa (którą ponoć nadal po cichu przerabiają) z Orlenu. Czytam już pół roku te zachwyty, jak to ludzie na tankują na Orlenie, tylko np. na BP. czy tych "no name" i myślą, że to paliwo, to jest przerabiane bezpośrednio na tych stacjach, a nie gotowe z Orlenu.Wspomniane BP, to podobno dodaje jedynie swoje dodatki uszlachetniające do tych paliw premium, ale tak w ogóle, to samo paliwo jest z Orlenu, lub Lotosu (dziś, to jeden pies, jak wiemy).
A co do tematu, u mnie dziś paliwo bez zmian, jedynie ON lekko spadł (-9gr), ale to pewnie cisza przed burzą, bo już po necie czytam o podwyżkach i perspektywach na dwucyfrową cenę po nowym roku. I zapewne tak będzie, no bo niby czemu nie? Ktoś protestuje?

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #516 dnia: Październik 19, 2022, 20:49:10 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z tym nietankowaniem na Orlenie to bardzo często jest nie brak świadomości, o której piszecie, lecz niechęć do nabijania kabzy temu przedsiębiorstwu, zawłaszczonemu przez byłego wójta... Orlen w Polsce dyktuje warunki, ale prowizja właściciela stacji zostaje albo w Orlenie, albo gdzie indziej. To dość łatwo pojąć, mam nadzieję?

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 20, 2022, 00:03:18 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13836
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tylko zauważ że z tym tankowaniem sporo osób z tych które najwięcej szczekały na rząd się sprzedała za te śmieszne karty rabatowe na Orlenie
co to znaczy sprzedac sie za karty rabatowe ?
skorzystalem z tego raz, 41l benzyny kupilem - czy sprzedalem sie kupujac ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #518 dnia: Październik 20, 2022, 08:11:37 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Na tych innych stacjach to paliwo skąd niby jest?
No, pewnie importowane z San Escobar, bo już na pewno nie ruska ropa (którą ponoć nadal po cichu przerabiają) z Orlenu. Czytam już pół roku te zachwyty, jak to ludzie na tankują na Orlenie, tylko np. na BP. czy tych "no name" i myślą, że to paliwo, to jest przerabiane bezpośrednio na tych stacjach, a nie gotowe z Orlenu.Wspomniane BP, to podobno dodaje jedynie swoje dodatki uszlachetniające do tych paliw premium, ale tak w ogóle, to samo paliwo jest z Orlenu, lub Lotosu (dziś, to jeden pies, jak wiemy).
A co do tematu, u mnie dziś paliwo bez zmian, jedynie ON lekko spadł (-9gr), ale to pewnie cisza przed burzą, bo już po necie czytam o podwyżkach i perspektywach na dwucyfrową cenę po nowym roku. I zapewne tak będzie, no bo niby czemu nie? Ktoś protestuje?

A marża od sprzedaży paliwa, hotdożków, batoników, energetyków na stacji benzynowej dla kogo jest? :)

Na Śląsku stacje są dosłownie co chwilę (jak zresztą w całym kraju, pomijając "dziury"), mając wybór nie mam ochoty na wspieranie przestępców.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2022, 08:19:25 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #519 dnia: Październik 20, 2022, 09:44:51 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Co byś nie robił, to i tak ich wspierasz. Chyba że działasz w szarej strefie i robisz zakupy za granicą.