Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 52594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #780 dnia: Wrzesień 25, 2023, 22:39:17 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, u mnie dziś ON i Pb równiutko po 5.99, natomiast LPG 2.85. Byłem dziś w moim  mieście powiatowym i po drodze ceny podobne, choć różnice kilku, lub kilkudziesięciu groszy są. Pełen przekrój stacji, więc stąd różne ceny. Na jednej takiej prywatnej z samym LPG 2.99.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #781 dnia: Wrzesień 26, 2023, 09:50:18 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
W Pozku na Osrajtkach bena i ropa 5.99, za to lpg lekko w górę, 3, 0x

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #782 dnia: Wrzesień 26, 2023, 14:17:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pewnie u mnie też będzie 5.99 zaraz. W sumie, polacy są tak głupi, że to może zadziałać.  :d
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #783 dnia: Wrzesień 26, 2023, 22:03:26 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dziś w Białymstoku na Orlenie na Ciołkowskiego - ON i 95 - 5,99; LPG - 2,99 z rana, a po południu już 3,04.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #784 dnia: Wrzesień 26, 2023, 22:48:28 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
u mnie na obsrajtku tez gaz dzis podniesli na 3.03,
widac patola przesiadla sie juz na nowsze auta z bezposrednim wtryskiem, wiec ceny LPG nie nie sa targetem kampanii wyborczej jedyniezjebanej partii
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #785 dnia: Wrzesień 27, 2023, 10:06:05 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Pytałem typka prywaciarza który sprzedaje LPG, czemu benzyna tanieje a gaz idzie w górę. Powiedział że stacje LPG biorą bezpośrednio od dystrybutora, którym najwyraźniej nie jest orlen. Stąd wyższa cena. Czy tak jest naprawdę? Nie wiem, ale wydaje się prawdopodobne i by to zjawisko dobrze tłumaczyło.
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #786 dnia: Wrzesień 27, 2023, 20:19:35 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Shell Toruń: Pojawił się limit tankowania dla klientów detalicznych.



Być może ludzie nabijali kanistry wiedząc, co się szykuje po wyborach?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #787 dnia: Wrzesień 27, 2023, 20:36:19 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Daniel, wszedzie podobno jest ten limit. Na Esce dzis mówili o tym 😀 Czyli benzyny nikt nie chce 😆
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #788 dnia: Wrzesień 27, 2023, 21:09:24 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wszędzie nie. Na cyrklach normalnie tankujemu po 250l i nikt nic nie mówi. Limit powstał z tego, że w hurcie litr ON kosztuje na dziś dzień po 6.80 - 7.10zl a w detalu na stacji po 5.92-6.09zl. Wszyscy, którzy do tej pory mieli diesla z dowozem do dołka/bazy zaczęli tankowac na stacjach paliw. W efekcie 15tys litrow ON schodzi w ciągu 5 godzin: tak np jest na Moya w Suwałkach, tam dostawa jest 2 pełne cysterny na 24h.

Ja np w poniedziałek zawiozlem 13200l diesla do Lublina na cyrkla na turystycznej a dziś kolejne 12tys. Ogólna sprzedaż przez 48h wyszła blisko 20tys. W piątek jedzie tam prawie cała beczka oleju napędowego. Podobne sprzedaże są na Orlenach i Shellach, stąd nałożone limity. Nie ma kierowców to i braki na stacjach. A chętnych kierowców do jazdy na ADR nie przybywa. Warunki zatrudnienia i wysoka odpowiedzialność jest zdecydowanie wyższa niż to co oni płacą.

No i ta wysoka sprzedaż po takiej cenie też swoje robi.
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #789 dnia: Wrzesień 27, 2023, 21:16:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Daniel, wszedzie podobno jest ten limit.
Przypominają się stare czasy, jak Władek wszedł na UA, wtedy też się ludzie rzucili i wprowadzili limity, zdaje się 50 litrów jednorazowo.
Czyli benzyny nikt nie chce
Nie, że nie chce, ale zwyczajnie, zużywa się jej mniej, bo sporo osobówek jest zagazowanych, a cały transport, budowlanka i rolnictwo, są na ropę, więc nawet już samo to, robi wielką różnicę. Teraz już czas siewów, więc tym bardziej zużycie będzie rosło. A sam transport, to ile codziennie wypija paliwa? Niezliczone ilości. Zresztą, nasze jastrzębie jak zwykle namieszały i kończy się to również, jak zwykle. Wybory tuż tuż, to jakoś to przetrzymają, a później, to już niech sam stwórca ma nas w swojej opiece.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #790 dnia: Wrzesień 27, 2023, 22:46:15 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ciekawie się zmieniają te ceny...
Na prywatnej w Zaściankach przez kilka dni było:
ON: 5,95
95: 5,97
Wczoraj wyrównali w górę, tzn. do 5,97.
Dziś - oba paliwa na tej stacji - już po 5,99.
Za to na Auchan Produkcyjna - po 5,94.
Na wielu stacjach te ceny nawet na chwilę nie spadły poniżej 6 zł, i już pewnie nie spadną.
Tym, że LPG już nawet na Orlenach jest powyżej 3 zł, nikogo raczej tutaj nie oświecę...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #791 dnia: Wrzesień 28, 2023, 04:22:13 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
"nawet"? Orlen akurat gaz ma w moich okolicach w wysokiej cenie, taniej wychodzi np. amic, auchan. No ale orlen ma stacje doskonale widoczne, w idealnym miejscu na stacje paliw. Pewnie dlatego pozwalają sobie na więcej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #792 dnia: Wrzesień 28, 2023, 05:33:00 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Może to naiwne, ale ja wychodzę z założenia, że na więcej może sobie pozwolić właśnie Orlen, który - będąc głównym dystrybutorem, więc poniekąd potentatem - może swobodniej stosować dumping, a ci, którzy będą próbowali konkurować z nim cenowo, mogą zapomnieć o marżach. Tak to widzę.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #793 dnia: Wrzesień 28, 2023, 10:15:21 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Auchan 2,58
Orleny, BP, Shelle - 3,0x...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #794 dnia: Wrzesień 28, 2023, 12:50:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może to naiwne, ale ja wychodzę z założenia, że na więcej może sobie pozwolić właśnie Orlen, który - będąc głównym dystrybutorem, więc poniekąd potentatem - może swobodniej stosować dumping, a ci, którzy będą próbowali konkurować z nim cenowo, mogą zapomnieć o marżach. Tak to widzę.

Rzeczywistość (i wpisy innych) pokazują, że jednak jest inaczej. Pomijając już moje obrzydzenie do wspierania patologicznego molocha, wychodzi, że oni mają średnią półkę cenową, jeżeli nie drogą. U mnie jest to w tym momencie zupełnie losowe, na której stacji będzie najtaniej, i najlepiej wychodzi po prostu orientować się na bierząco - w lecie najtańsze były stacje circle K, teraz mają ~~20gr na litrze drożej niż np. amic. Już nie wspominając o tym, że stacja pod marketem (carrefour) zawsze przez lata była najtańsza, a teraz ma ceny wyższe, niż moja osiedlówka. W miarę stała jest stacja auchan, ale tam mam 20km i tankuję tylko przejazdem, pozostałe stacje mam na stałych trasach.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #795 dnia: Wrzesień 28, 2023, 13:21:09 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Dużo zależy od tego czy stacja jest flotowa czy prywatna/franczyza. Do tego należy pamiętać o fifo magazynowym i o tym ile dana stacja kupi paliwa po jednej cenie. Jeśli stacja kupuje np 80tys litrów na tydzień za cenę np. 5.10 brutto za litr to przez tydzień utrzyma jednakową cenę w sprzedaży. Jeżeli kupuje 200tys litrów to wiadomo, że cena jednakowa dłużej się utrzyma. To tak w skrócie.

Sa też marki np. Moya, która na wybranych naftobazach ma swoje zbiorniki, cenę reguluje np. wynikiem wartości dolara i ceny za baryłkę ropy. Tylko, że ostatnimi czasy osranybajtek tak miesza tym wszystkich, że sytuacja z tymi cenami, zasobami i limitami zmienia się z dnia na dzień a ludzie, którzy siedzą w paliwach bardzo długo sami już tracą cierpliwość do tego i sami już nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #796 dnia: Wrzesień 28, 2023, 20:44:58 pm »

Online ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 277
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Przedwyborczych paliwowych cudów ciąg dalszy, w mojej wsi jak i w najbliższej okolicy obowiązuje taka sama stawka za litr czy to gnojówy czy benzyny 5.99. Tylko dwie prywatne stacje, jak dwie wioski Galów w całej okupowanej Galii, dzielnie walczą trzymając ceny kilkanaście gr. powyżej 6zł. Jedyne różnice na pylonach to cena LPGT i paliwa premium. Jako że mieszkam w pobliżu granicy województw mazowieckiego i kuj-pom. dzisiaj tam się zapędziłem. Zwykle po przekroczeniu tej granicy administracyjnej, w kuj-pom. ceny paliwa były nawet do 50 groszy niższe, ale nie tym razem, wszędzie cena urzędowa 5,99. Za parę tygodni będzie z tego draka, ale ch..j, to jest warte mszy, tłumoki znowu zagłosują za jedynie słuszną partią, a jak nie to tak się policzy głosy żeby było dobrze dla tych pachołków putina...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #797 dnia: Wrzesień 28, 2023, 21:11:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
wszędzie cena urzędowa
W sumie, to bardzo dobrze to nazwałeś. Mamy tutaj książkowy przykład cen regulowanych odgórnie. Niby powinienem się cieszyć ale jak pomyślę, że później wydrenują ze mnie tą różnicę, to nie jest mi do śmiechu, a i tak tankuję tyle, ile muszę, a nie robię zapasów, bo paliwem się nie najem.
Ale żeby nie psuć tej radosnej przedwyborczej atmosfery, to dzisiejsze wieści z frontu. Moje Circle K.

Nigdy chyba nie wspomniałem, że to prywatna stacja na franczyzie, ale ceny mają chyba jak w całej sieci, no ale na tym to przecież polega. Ale muszę to oddać właścicielowi, że dzielnie się trzymał tyle lat, egzystując pod swoją własną nazwą (już nawet nie pamiętam jaką), a dopiero kilka lat temu "sprzedał się " Statoilowi, a dziś to Circle K. Przez długi czas, to była jedyna stacja w promieniu 10-15 km, a punkt ma dobry, bo przy skrzyżowaniu DK 79 i 73.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #798 dnia: Wrzesień 28, 2023, 21:30:46 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rzeczywistość (i wpisy innych) pokazują, że jednak jest inaczej.
Jak jest, wszyscy widzą. Mieć możliwości to jedno, a korzystać z nich to co innego.

Dzisiaj przytafiła mi się trasa, a tam... w Broku LPG 2,79. Jak na złość, jechałem dieslem. W stronę Łochowa - Sadowne, Ostrówek... też ceny poniżej 2,90. Trochę dziwnie one teraz wyglądają w zestawieniu z pozostałymi paliwami w cenie powyżej 6,00.


Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #799 dnia: Wrzesień 28, 2023, 21:49:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Teraz jest wszędzie totalny chaos. Nie ma co się sugerować pamięcią, jadąc na "ślepy traf" szybciej się złapie najniższą cenę, niż mając w pamięci zakodowane stacje, przynajmniej u mnie.

Teraz tylko, z wielką godnością i całkowitą pewnością o słuszności swojego postępowania, z majestatycznym
spokojem i skupieniem umysłu godnym medytującego buddysty, możemy czekać na kabaret, jaki się odbędzie, kiedy ci imbecyle dowiedzą się, do czego prowadzi komunistyczna szkoła ekonomii, a ludzie przeżyją szok cenowy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...