Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 52559 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #920 dnia: Styczeń 03, 2024, 17:52:09 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nic nie jest pompowane ani nikt nie dokłada osobnych zbiorników. Ewentualnie na stacjach, które posiadają po dwa zbiorniki benzyny mogą zrobić podział jeżeli mają osobne pompy. Żadna stacja nie wyprzedaje E5 do zera (chyba, że prywaciarz). Na instrybulbonizatorach naklejono nowe naklejki z napisem E10.Benzyna jest mieszana. Zanim się ujednolici trochę to potrwa, myślę że max 2 tygodnie. Do tego przypomnijmy iż E10 ma zawierać DO 10% etanolu. Wczoraj wiozłem benzynę z w/w zdjęcia a dziś już wiozę taka, która wedle świadectwa ma równe 5%. Mix tak czy siak tzw miękki, o ile w ogóle można to nazwać mixem.

Podobnie jest z ON. Naklejki na instrybulbonizatorach są B7 a wozi się B0+BIO xD
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2024, 17:57:26 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #921 dnia: Styczeń 03, 2024, 18:12:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Teraz tylko czekać na pierwsze wnioski z jazdy na nowym paliwie... Myślę, że kwestia cen przynajmniej chwilowo zejdzie na drugi plan. 😊

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #922 dnia: Styczeń 03, 2024, 19:44:08 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nic nie jest pompowane ani nikt nie dokłada osobnych zbiorników.
Miałem na myśli to, że najpierw trzeba pewnie wyprzedać nieco paliwo ze zbiornika, a czy do zera, by się nie wymieszało z tym nowym, czy też tylko tyle, ile zwykle, by można było zamówić transport, to nie wiem. Napisałem to słowo w cudzysłowie i nie sądziłem, że zostanie zrozumiane dosłownie. Ty siedzisz w paliwie, to napisałeś wszystko czarno na białym i chwała ci za to. Jeszcze niedawno pełno było na necie artykułów, jak to nie zaleca się mieszania starej benzyny z nową, A jak widać, nikt się tym zbytnio nie przejmuje i  w sumie, to ma sens, bo to to samo paliwo, tylko większa domieszka.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #923 dnia: Styczeń 03, 2024, 20:24:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
Nie trzeba bo norma jest "DO". Leją jak im wygodnie.

10% alkoholu to też raczej ponad możliwości planowania PiSlamistów, nawet jeżeli było o tym wiadomo od dawna, więc pod nalepką E10 pewnie długo jeszcze będzie bywało E5
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #924 dnia: Styczeń 24, 2024, 23:45:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nosz qrwa, juz ceny spadaly, jakby jakies wybory sie zblizaly,
bena byla po 5.97, a pozniej pyk do gory pare groszy, pozniej kilka, i 6.09 ,a dzisiaj 6.19 - i musialem dzisiaj zatankowac, na BP znalazlem za 6.13
LPG tez byl po 2.75, a dzis 2.84
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #925 dnia: Styczeń 24, 2024, 23:54:44 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
bena byla po 5.97
Gdzie takie ceny? U mnie przez ten cały okres od wyborów do dziś, nie spadła poniżej 6. Pięć dni temu, jak zajrzałem na stacje, to była po 6.21 i to jest chyb najlepszy wynik od długiego czasu.
LPG tez byl po 2.75, a dzis 2.84
Tu to samo. Do tej pory był u mnie koło trójki, przeważnie 2,9 z grosikami, ale ostatnio właśnie staniał na 2.85 i to jest chyba najniższa wartość ostatnimi czasy. Ciekawe, co jest dzisiaj, bo to prawie minął tydzień. Ogólnie, to straszą podwyżkami.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #926 dnia: Styczeń 25, 2024, 05:16:53 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie 95 - nawet tak naprawdę nie zbliżyła się cenowo do 6,00. 6,19 to chyba najtaniej, jak widziałem.
Jeżeli chodzi o LPG - 2,84, chociaż nie wiem, czy 2,79 mi gdzieś przez chwilę nie mignęło.
Ale o powyższych cenach tez mogę już pomału zacząć zapominać - wczoraj na jednej stacji zauważyłem skok z 6,28 na 6,37. Myślę, że na pozostałych jest podobnie...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #927 dnia: Styczeń 25, 2024, 14:38:50 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
U mnie tankowałem wczoraj moskwicza, cena LPG 2,72 :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 01, 2024, 13:32:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No, historyczna chwila - musiało minąć 47 stron wątku, żeby doczekać się wywiezienia na taczkach ustąpienia ze stanowiska kierownika od brudnej pały, za czasów którego tak się pokiełbasiło na rynku paliw, że musiał powstać taki temat. Ciekaw jestem bardzo, czy możemy liczyć na jakąś zmianę sytuacji odnośnie cen, czy to złudne nadzieje. Ale patrząc na to, jak bardzo napompowany był rynek cen względem rzeczywistej wartości ropy - jest pole do popisu, w tym również odbijające się na cenach żywności, transportu i inflacji. Jedno jest pewne, wierzę, że gorzej w tym temacie już nie będzie, przynajmniej przez jakiś czas.

Na dzień wczorajszy, LPG 2,82.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 01, 2024, 13:52:38 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Próżne nadzieje twe, mój ty rodaku. Wywalają teraz wszystkich po kolei (tych, których mogą) i obsadzają swoimi, jak każda nowa władza.
Paliwo nadal jest drogie i idzie do góry. U mnie w ciągu jednej nocy +20 gr. Gorzej, niż za pisiorów może i nie będzie (co jest marną pociechą, bo nie o to chodzi w wyborach), ale lepiej zapewne również nie będzie. Niestety, ale jeśli chodzi o drenowanie naszych kieszeni, to oni przeważnie grają do jednej (swojej) bramki. Wiesz, jak to mawiają, lepiej nastawić się, że będzie gorzej i pozytywnie się rozczarować, niż na odwrót. Czas pokaże, ale myślę, że ten temat nieprędko zniknie. A zresztą, to jest uniwersalny temat i może również służyć do opisywania kolejnych spektakularnych obniżek cen paliw.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #930 dnia: Luty 01, 2024, 14:22:54 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
to jest uniwersalny temat i może również służyć do opisywania kolejnych spektakularnych obniżek cen paliw
Ha ha! Kolega dzisiaj w dobrym humorze, jak widzę. 😁

A żeby dodać coś na temat... Mnie w tym tygodniu udało się zatankować 95 po 6,19. To chyba dość tanio, z tego co patrzę po okolicznych stacjach. 🤔
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2024, 14:24:46 pm wysłana przez mp79 »

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 01, 2024, 14:41:12 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ha ha! Kolega dzisiaj w dobrym humorze, jak widzę. 😁
To nie kwestia humoru. Daniel roztacza nam tu wizję rychłych obniżek cen paliw, no bo przecie pisiory kradły (bo kradły) i dzięki temu, ten temat miałby stać się niepotrzebny, więc jedynie uświadomiłem wszystkich zainteresowanych, że to temat do pisania o wszystkich cenach paliw, a nie tylko o tych wysokich.

Mnie w tym tygodniu udało się zatankować 95 po 6,19
To jak za darmo. U mnie przedwczoraj wszystko wyskoczyło o te 20 gr w górę, zarówno ON, jak i Pb. Pb było jakoś chyba 6.42, ON 6,59,a gaz skoczył z 2.85 na 2.92. Jak mówię, przez noc.
Zawrotne 10 gr zniżki na karcie wpadło, to se za to życie ustawię. 50 litrów ON i prawie 4 stówy, a zbiornik w ciągniku ma 70 litrów. Na szczęście, jest u góry pęknięty i nie muszę lać do pełna.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 01, 2024, 14:58:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie roztarczam wizji obniżek, raczej sam się zastanawiam (może naiwnie) na nie licząc, co się może stać. Za Bajtusa dostaliśmy najwyższe ceny od lat, i przekroczenie magicznej bariery 5, 6 a potem 7zł, na co żadna władza się do tej pory nie odważyła. Ja raczej liczę na powrót do okradania nas w mniejszym stopniu, niż to miało miejsce do tej pory. Nie spodziewam się, że zlikwidują akcyzę, jak to niektórzy myśleli entuzjaści wstawania z kolan, przypominając kaczyńskiego z kanistrem. Jednak wysokie ceny paliw szkodzą na dłuższą metę wszystkim, szczególnie napędzając rozdmuchaną inflację, którą obiecali obniżyć, a utrzymując wysokie ceny paliw, to będzie trudne. A jak wyjdzie, zobaczymy w praniu. W każdym razie, niech brudna pała spada ze stanowiska i przestanie zarabiać miliony, wcale mi go nie żal. Zasłużył sobie, pokazując, że można nas okradać jeszcze bardziej bezczelnie, niż miało to miejsce do 2020 roku.

W każdym razie, trochę optymizmu nie zaszkodzi, żeby całkowicie nie zamienić się w zgryźliwego tetryka.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 09, 2024, 13:34:35 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
U mnie na Auchan 2.70 za LPG a za 95 6.31. wydaje mi się że cena benzyny spadla, bo była cyja trochę droższa
Co do Daniela "brudnej pały" Obajtka, najgorsze jest to że jest od GROMA osób którzy uważają że to był świetny prezes bo Orlen zarabial kupę kasy. Nie wiem czy to tumany, czy nie tankowali samochodów, bo jeżdżą komunikacja miejską tylko i nie polaczyli tego z faktem, że cena za paliwo była po tyle po ile była i stąd te ogromne zyski Orlenu, czyli ich kosztem. Przerażające jacy ludzie są ciemni...
Oczywiście są ślepi na informacje o tym że np kupił sporooo taniej mieszkanie na Bemowie, itd.(nie wchodzę w szczegóły bo można poczytać o tym sobie samemu). Straszne to wszystko 😐
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 14, 2024, 05:19:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ostatnio zwracam uwagę głównie na 95, bo najczęściej właśnie takie paliwo zalewam. W wojnie cenowej między dwiema stacjami w rejonie wylotu na Warszawę, wyłonił się w końcu faworyt... Różnica między 6,35 a 6,46 świadczy o tym, że ktoś odpuścił w tym wyścigu. Tylko nieco dalej w stronę naszej pięknej stolicy, na automatycznej stacji na choroskich Nowosiółkach cena tego paliwa trzyma się poniżej  6,40. Wszędzie indziej jest już wyłącznie drożej; miejscami przekracza 6,60, a nawet 6,70...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 14, 2024, 23:20:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13835
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
od mojego ostatniego sprawozdania cena beny i LPG wystrzelila o 10gr w górę (jednorazowo) osiagajac 6.29 i 2.89 ,by po paru dniach spasc o 4gr na 6.25 i 2.85, ale to dlugo nie trwalo i jeb bena 10gr , a LPG 5gr w gore,
od kilku dni tak sie trzyma 6.35 i 2.90 , a obsrajtku, ktorego codziennie widze

to był świetny prezes bo Orlen zarabial kupę kasy. Nie wiem czy to tumany
to po prostu idioci - przynajmniej od razu widzisz z kim masz do czynienia
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2024, 23:22:16 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 14, 2024, 23:54:49 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
obsrajtku
Już możesz spuścić parę i zapomnieć o tym nieszczęsnym Don Orleone, bo od jakiegoś czasu, mamy innego nieszczęśnika, który "pełni obowiązki" szefa Orlenu.
https://businessinsider.com.pl/biznes/kim-jest-nowy-szef-orlenu-juz-kiedys-pracowal-w-paliwowej-spolce/mgst3ew
Cytat: -Marcin- w Luty 09, 2024, 13:34:35 pm

    to był świetny prezes bo Orlen zarabial kupę kasy. Nie wiem czy to tumany

to po prostu idioci - przynajmniej od razu widzisz z kim masz do czynienia
To trochę taki paradoks, bo z jednej strony, niby narodowa firma itd i wypracowują zysk dla skarbu państwa, ale jednak odbywa się to naszym kosztem i my tak naprawdę gówno z tego mamy, bo ponad połowa kasy jest "przeżerana"

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 15, 2024, 14:31:34 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Akurat rozumiem KGB, bo ciężko zapomnieć po paru latach regularnego rypania nas w tył o gościu, który za to odpowiada. A ktokolwiek by po nim nie był - cen tak chętnie nie obniży, bo przecież najłatwiej się podwyższa. A skoro już się ludzie "przyzwyczaili"... :P Orlen zostanie Obajtkiem jeszcze pewnie przez jakiś czas. Sam z przyzwyczajenia ciągle tam nie tankuję, choć już w teorii można.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 18, 2024, 14:47:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przeklejka ostatniego posta na temat po wywaleniu całego spamu:

Wczorajsze wieści z Auchan:
95: 6,46
98: 6,99
ON: 6,71
LPG: 2,84

Na pobliskiej samoobsługowej, gdzie była 95 po 6,35, wyrównali jednak do 6,46 😛

A tymczasem na Orlenie w Sokółce - 6,44...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 18, 2024, 14:49:18 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Drogo 😆 Auchan wola park Wawa
Pb95 (E10)
6,41 zł */1L

*Cena z: 17.02.2024 godz. 22:09


Pb98 (E5)
6,96 zł */1L

*Cena z: 17.02.2024 godz. 22:09


ON (B7)
6,63 zł */1L

*Cena z: 17.02.2024 godz. 22:09


LPG
2,70 zł */1L

*Cena z: 17.02.2024 godz. 22:09

to ja, byly Marcin#839