Autor Wątek: Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika  (Przeczytany 10637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2009, 20:09:48 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
A dlaczego wymieniał "katalizator" ?
Czy zapłacił jak za katalizator a dostał tłumik ?
Co stało się ze starym katalizatorem ?
Kto doradził wymianę ?
Kto wymieniał ?
Ile to wszystko kosztowało ?

Jeśli przynajmniej na dwa pytania jest ta sama odpowiedź i jest to przypadkiem ten sam "mechanik" co wymieniał most to już wiadomo kto jest oszustem i komu obić mordę...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2009, 20:44:25 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
I dlatego sam obrabiam swojego poldoroverka, jestem już po wymianie uszczelki pod głowicą/wielka pomoc artykułu Bociana operacja na otwartym sercu/ i samej głowicy.Dziś wymieniłem kolektor wydechowy na rurowy/niezła jazda była/, czekają juz resory trzypiórowe, bo tył siedzi.Most też doprasza sie wymiany/mam przygotowany drugi/.Bo jak pojechałem do mechanika z wielkim szyldem i poprosiłem o wymianę uszczelki pod głowicą to chętnie się zgadzali , ale jak mówiłem że to rover to szybko rezygnowali z zarobku.Co do tłumików to są dwa rodzaje, z wypełnieniem i bez.Czyli jedne maja watę szklaną lub wiórki metalowe w sobie i wtedy przy obstukiwaniu wydają głuchy odgłos pukania, a jak nie mają to walisz jak w wiadro/szybciej padają te puste/.

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2009, 21:05:36 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Krzysku92"
Czyli tata zamiast katalizatora kupił normalny tłumik I przelotowy ? (No bo był dziurawy, to poszedł do sklepu) i kupił I tłumik przelotowy zamiast katalizatora ?
Wszystko na to wskazuje.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 02, 2009, 21:14:40 pm »

Gosia i Marcin

  • Gość
Ja mam pytanie odnośnie początku wydechu. Mam do wymiany dwururkę bo zardzewiała i co mam jeszcze kupić dokładnie do wymiany? Jest tam podobno jakiś filtr? Nie wiem czy koleś w sklepie będzie zorientowany a niechcę latać po 5 razy do sklepu więc pytam Was. Jest to poldek z katem i lambdą.

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:32:04 pm »

FSO maniak

  • Gość
Ja o filtrze nie slyszalem, wiem natomiast, ze do wymiany bedzie potrzebne: nowa uszczelka na polaczeniu dwururka-kolektor i taka okragła walcowata uszczelka do pierwszego tlumika/kat. Licz sie ze ukrecisz sruby, lepiej miec w zapasie. Czasami polecaja wymieniac te sprezyny ktore niweluja drgania wydechu, na laczeniu dwururki z pierwszym tlumikiem, ale ja nie wymienailem, bo stwierdzilem ze jak nie popekaly, to sa dobre... ;) Obejrzysz od spodu, to bedziesz wiedzial o co chodzi...

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:41:19 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jeszcze możesz na tym zarobić :) sprzedaj kata, wstaw przelotkę z GLE.
Portki też  możesz włożyć z GLE bez sondy, a sonda... a niech se dynda kabel. Nic mu nie będzie.

A tak żeby być stricte poważnym, to jak śrub nie ukręcisz to tylko pierścień uszczelniający za 7zł i spokój.
Może jeszcze uszczelka pod kolektor wydechowy... jak nie dasz rady odkręcić portek od wygaru.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 05, 2009, 03:36:28 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Gorzej będzie jak policja w trakcie kontroli zajrzy pod auto i zajmie dowód za brak katalizatora... - W związku z czym ja bym go jednak zostawił.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:26:40 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
A ta policja już tam zaraz zna się na tym jak to ma wyglądać w polonezie i schylać się im akurat chce... A są takie tłumiki co udają katalizatory.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:36:31 am »

Gosia i Marcin

  • Gość
Kupiłem dwururkę, uszczelkę pol kolektor, siatkę na polącząnie dwururki z tłumikiem i pewnie w tygodniu będzie wymiana. Zobaczymy czy coś nie zabraknie. Śruby mój mechanik napewno jakieś ma.

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:18:46 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A tam zaraz policja i przeglądy.
GLI były w wersji  z katem i bez.
Swoja drogą nawet na przeglądzie diagności nie czepiają sie za wydech w miejscu kata.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:36:40 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ale nie 1996 roczniki były z katem i bez. Jak się trafi na konkretnego diagnostę to auto nie przejdzie przeglądu i już. Tak samo jak kontroli policyjnej ze sprawdzaniem składu spalin...

Aczkolwiek oczywiście jak się naprawdę chce dbać o środowisko naturalne to usunięcie katalizatora jest wręcz wskazane...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:08:40 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
MONTOWANY ! Kurde ludzie !

Analizator spalin.... gdzie bym na przeglad nie pojechał tylko raz mi się zdarzyło że podłączył.
Normy były przekroczone... a i tak przegląd podbiją.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 06, 2009, 16:07:43 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
zalezy gdzie podjedziesz i na kogo trafisz 8)
Powered by Lpg.

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 06, 2009, 18:13:12 pm »

Gosia i Marcin

  • Gość
Właśnie wruciłem od kolegi mechanika, jednak musiałem latać do sklepu bo niestety bo zdjęciu dwururki okazało się że nie ma do czego przykręcić nowej, pordzewiała była ta blacha to połączenia ( poniżej foto ). Stwierdziłem że niemam zamiaru i kupować katalizatora i wstawiliśmy normalny tłumik od GLE, nie ma różnicy w dzwieku silnika, chodzi cichutko, a do przeglądu jeszcze daleko więc będe się martwił później.
Teraz mam drugie pytanie, czy gdzieś można sprzedać tego kata? Może ma ktoś namiary na kogoś w okolicy Warszawy i mniej więcej ile za to płacą?


Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 06, 2009, 19:30:37 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Dźwięczy odgłos pierwszego tłumika
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 06, 2009, 19:53:44 pm »

Gosia i Marcin

  • Gość
Już dzwoniła małżonka i daje nam 100zł. Pytał o te numery na kacie, nie wiem czy mu sprzedać czy szukać dalej, może ktoś da więcej.