Autor Wątek: TŁUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania  (Przeczytany 7447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TŁUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« dnia: Luty 12, 2006, 18:49:41 pm »

Cycu_E30

  • Gość
witam na wstępie mówię odrazu UŻYWAŁEM SZUKAJKI , znalazłem jedno wielkie OT :!:
przechodz?c do tematu, mam kilka pytań odno?nie tłumika końcowego TEKLA MOTORSPORT :
1.Jakie brzmienie jest po zmianie z serii na niego (czy duża różnica itp.)
2.Wytrzymało?ć, i jeżeli kto? posiada fotke tego wydechu, nigdzie nie mogłem znale?ć,
Prosiłbym o w miare szczegółowe odpowiedzi , ponieważ zależy mi na tym.
 POZDRAWIAM :)

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2006, 22:21:54 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Nie uzywalem tego tlumika, ale slyszalem bardzo pozytywne opinie na temat TEKLI. Cena jakosc jest napewno satysfakcjonujaca.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2006, 22:44:27 pm »

KHADAFI1877

  • Gość
CyCu#1904, zmiany dzwięku praktycznie nieodczujesz  może będzie troszke bardziej basowo ale tylko na wolnych obrotkach. Co do wytrzymało?ci to niewiem ale zainwestuj raczej w co? lepszego ;)

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2006, 23:17:39 pm »

Rider

  • Gość
A osiagi ? Daje sie odczuc jakies zmiany czy juz lepiej zainwestowac w stara przelotowke ?

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2006, 23:53:34 pm »

KHADAFI1877

  • Gość
przy wymianie samego tłumika koncowego  osiagi sie niepoprawia może minimalnie ale chc?ć polepszyc osi?gi trzeba zainwestowac w cały układ wydechowy a nie tylko koncowy tłumik :mrgreen:

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2006, 23:56:10 pm »

Rider

  • Gość
Weglarski mowil ze w Caro wymiana samego koncowego tlumika na inny daje juz efekty.

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2006, 00:10:00 am »

KHADAFI1877

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Weglarski mowil ze w Caro wymiana samego koncowego tlumika na inny daje juz efekty.
uwiez mi  marne niespodziewj sie jakiego? kopa wiem to posobie bo miałem juz tyle kombinacji wydechu żę ho ho  hyba każd? możliw? :mrgreen:

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2006, 01:58:19 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ma co wsadzac ostatniego tlumika przelotowego (od starego poldaka/fiata)
wiem bo mam i dziek co prawda bardziej swiszczacy (na poczatku to jak stary podolot tak przy 2000 obr/min) ,ale teraz troche pordzewial i jest slabo

osiagow to nie poprawia - jedynie na wolnych obrotach wyraznie widac ,ze koncowka drzy ,a spaliny wychodza pierdnieciami
to efekt braku pojemnosci refleksyjnych ,czyli calego ukladu przelotowego (a mam katalizator ,wiec cos tam powinien zatrzymywac)
taki uklad moze dac efekt tylko przy najwyzszych obrotach ,czego nie dane mi bylo sprawdzic

teraz mam zamiar isc we wlasciwym kierunku - jezeli kupowac ostatni tlumik od Borewicza (za 20pln) to do przerobki na refleksyjny
wywalic katalizator i wstawic od gaznikowca absorbcyjny ,albo odrazu rezonator (zalezy jaka mi wyjdzie dlugosc rezonansowa)
srodkowy to absorpcyjny
a Borewicza mozna przerobic latwo na takie (polecam) 12 lub 17 rysunek od gory (nie liczac wzorow)
http://www.fiat-furious.pl/html/tuning_a/mod_wydech/mod_wydech.htm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2006, 06:45:53 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cycu| zrób tak jak Ci na pisalem, kup seryjny tlumik a ten co masz teraz delikatnie nawiertaj w odpowiednich miejscach.
Zakup tej TEKLI tez bedzie sluszny, takze jesli sie dobrze "wypali" tumik to bedzie przyjemnie burczec. Rozumiem, że zalezy Ci na takim pomruku. Co? innego jezeli dazysz to tego by sprawdzic powiedzenie: "Moc musi być słychać wiec im glosniej tym wiecej mocyyy!" :)


Cytat: "KHADAFI#1877"
Cytuj (zaznaczone)
Weglarski mowil ze w Caro wymiana samego koncowego tlumika na inny daje juz efekty.
uwiez mi  marne niespodziewj sie jakiego? kopa wiem to posobie bo miałem juz tyle kombinacji wydechu żę ho ho  Chyba każd? możliw? :mrgreen:

RuŁe od wentylacji załuż sobie bedzie się idealnie komponowac z reszta samochodu ;)
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2006, 07:26:05 am »

Cycu_E30

  • Gość
dzięki za wypowiedzi , mi zaelży na lekkim basowym pomruku :) , poprawy osi?gów nawet nie oczekuje  :roll:  , chodzi mi tylko o 2 rzeczy:
1.fajna końcówka  :mrgreen:
2.lekka zmiana dzwięku na niskich obrotach (do 3-3,500obr) na bardziej bassow?, pytałem się o tekle ponieważ wyczyutałem ze MA ONA TAKˇ SAMˇ BUDOWE jak MICHAEL , a 3 linijki dalej wyuczytałem ze Michael jest jak seria :?  :o  i dlatego nie wiedziałem :)

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2006, 08:04:47 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Zmiana samego końcowego w caro już da jakie? tam efekty. bo przecie ostatni tam jest komorowy. zmieniaj?c uzyskujesz układ przelotowy. Co się może poprawić hmm elastyczno?c silnika. I nie przesadzaj z tym basem bo na dłuższ? trase głowa jak baniak  :?  jak bede co? zakł?dac to tylko z wkładk? wyciszaj?c?

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2006, 10:52:56 am »

KHADAFI1877

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
RuŁe od wentylacji załuż sobie bedzie się idealnie komponowac z reszta samochodu
HAHAHA  mam juz zrobione trak jak chciałem i jest extra CyCu#1904, pomruk to  raczej niebędziesz miał jak zapalisz autko i zostawisz na wolnych obrotach to dzwięk będzie nieco bardziej basowy.

Cytuj (zaznaczone)
I nie przesadzaj z tym basem bo na dłuższ? trase głowa jak baniak
eee tam opowiadasz mi to nieprzeszkadza chociarz jak czasem jade to sie alarmy w autkach włanczaj? :mrgreen:

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2006, 12:18:21 pm »

Cycu_E30

  • Gość
hmmm to jakei rozwi?zanie proponujecie :?: i mam jeszcze jedno pytanie czy jeżeli bym kupił nowy ?rodkowy i go wybebeszył to czy dałoby to odczuwalny efekt :?: robił kto? już tak :?: tak jak juz wcze?niej mówiłem chce uzyskać efekt lekkiego basu i nie zalezy mi na przyo?cie mocy :)

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2006, 12:45:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "CyCu#1904"
hmmm to jakei rozwi?zanie proponujecie :?: i mam jeszcze jedno pytanie czy jeżeli bym kupił nowy ?rodkowy i go wybebeszył to czy dałoby to odczuwalny efekt :?: robił kto? już tak :?: tak jak juz wcze?niej mówiłem chce uzyskać efekt lekkiego basu i nie zalezy mi na przyo?cie mocy :)
jak mialem dziorawe portki w fso1500 to chodzil jakby mial 8 cylindrow - tylko ze po zmianie portek dowiedzialem sie co to znaczy elastycznosc :D

jezeli chcesz basowy dzwiek to wystarczy ze wywiercisz dziorke fi8 - tylko nie pamietam w ktorym tlumiku
oczywiscie dziorke przydaloby sie zabezpieczyc bo dosc szybko zacznie sie powiekszac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2006, 13:14:07 pm »

Cycu_E30

  • Gość
nie dziurawić nie chce  ;)  chce mieć co? ze tak powiem "porz?dnego" :P

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2006, 16:16:31 pm »

KHADAFI1877

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
nie dziurawić nie chce  chce mieć co? ze tak powiem "porz?dnego"
to kup sobie remusa tak jak ja i niepożałujesz bedzie extra efekt ewentualnie moge ci polecić mugena też daje dobry efekt

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2006, 18:22:48 pm »

Cycu_E30

  • Gość
brak funduszy :P jeszcze na przyciemnianei szyb i wmzacniacz musze zostawić :)

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2006, 18:34:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nom przyciemnione szyby by u ciebie pasowaly - najlepiej odcien niebieskiego
mam nadzieje ze nie zakleisz drzwi tylnych ,bo bedziesz wygladal jak karawan (bo przednich drzwi nie wolno niestety do kompletu oklejac)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2006, 19:50:33 pm »

Rider

  • Gość
A ja mam pytanie : Da rade w miare sprawnie wymienic koncowy tlumik w Caro na zamiennik typu Tekla (Plug And Play) bez kanalu ?

TłUMIK KOŃCOWY TEKLA MOTORSPORT <--- Pytania
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2006, 19:53:20 pm »

KHADAFI1877

  • Gość
CyCu#1904 może w następnym tygodniu bede miał co? dobrego niemieckiego w podobnej cenie ale dzwiek będzie 1000 razy lepszy i wytrzymało?ć . odezwij sie do mnie pod koniec nastepnego tygodnia. :roll: