GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Mechanika

łącznik elastyczny wydechu - Tuning

(1/5) > >>

diodalodz:
Cześć
Mam taki problem, że układ wydechowy wpada w rezonans i hałasuje na końcu auta.
To już 2 układ wydechowy, wszystko powieszone na nowych wieszakach, nic nie pręży, nowa uszczelka kolektor - katalizator, nowe sprężyny i nowe śruby. Problem nieco zelżał ale wibracje nadal są.
Może ktoś z was montował łącznik elastyczny na rurze między katem a środkowym tłumikiem ?
Wszystko się dzieje w Caro plus 98 GSI
główny rumot robi jak zejdzie na obroty ok 2000 obrotów i próbuje się przyspieszać.

Buźka:
Jakość dostępnych tłumików jest taka sobie, więc niema się co dziwić.U mnie tłumik końcowy wali o amortyzator i też to wszytko trochę drży. Planuję wstawić plecionkę pomiędzy kolektorem a pierwszym tłumikiem i pomiędzy środkowym, a ostatnim.Wszystko oczywiście skręcane, na uszczelkach.Wtedy układ będzie "pływający" a nie taki sztywny.Poza tym, pierdzi mi na tym pierścieniu przy kolektorze i mam już tego dość.Trzeba fabrykę poprawić.W roverach jest plecionka i zachowuję się to wszystko znacznie lepiej.

Maćko:
Sprawdź czy uszy ostatniego tłumika nie uderzają o karoserię, zamienniki często mają ten problem że trzeba im przycinać te uszy bo są za długie.

qziok:
Robiłem takie coś w GSI, jutro wstawię zdjęcia.

diodalodz:
uszy skróciłem o ok 1 cm ale w sumie moge jeszcze dla bezpieczeństwa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej