Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317147 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #960 dnia: Grudzień 27, 2013, 14:04:33 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Mało tego. Oni tam nadal wytwarzają Nexię i szykują się do modernizacji. Chcą wsadzić 2xairbag, ABS i ESP do Nexii. Do konstrukcji roku 1984. Wow.

Poza ESP to takie wyposażenie było dostępne.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #961 dnia: Grudzień 27, 2013, 16:44:21 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Aha. No tak, faktycznie Nexia miała airbagi i abs. Przeoczyłem to. Najwidoczniej w Uzbekistanie produkowano Nexie bez tego wyposażenia. No, ale inwestowanie we wdrożenie ESP do dinozaura - szacun.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #962 dnia: Styczeń 23, 2014, 00:48:00 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #963 dnia: Luty 05, 2014, 12:22:51 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #964 dnia: Czerwiec 29, 2014, 22:14:19 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wygląda na to, że to mój ulubiony wątek... :P


http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16238400,General_Motors_wzywa_do_naprawy_kolejnych_setek_tysiecy.html?biznes=warszawa#BoxBizTxt

Liczby są oszałamiające - teraz 400 000 aut, dzień wcześniej inne tysiące, a niedawno 3 500 000 pojazdów. :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #965 dnia: Lipiec 02, 2014, 17:14:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tak a propo tego co wyczyniają z jakością i szeroko rozumianą żywotnością produktów, to mi agent doniósł że już nawet rezonanse magnetyczne mają skracaną żywotność, w ostatnich latach o 50%.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #966 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:55:39 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Wygląda na to, że to mój ulubiony wątek... :P


http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16238400,General_Motors_wzywa_do_naprawy_kolejnych_setek_tysiecy.html?biznes=warszawa#BoxBizTxt

Liczby są oszałamiające - teraz 400 000 aut, dzień wcześniej inne tysiące, a niedawno 3 500 000 pojazdów. :D
Kia Sportage i Soul mogą mieć walnięty napinacz pasa lewego
http://virt-5-6.alladyn.wp.pl/kat,55194,title,Kia-Sportage-do-naprawy,wid,16657189,wiadomosc.html?ticaid=113033
Tylko 3838 w Polsce, więc nie jest źle. Jak to ujęto: "mogą być niebezpieczne dla użytkowników"
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #967 dnia: Lipiec 03, 2014, 18:48:33 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Brakuje jeszcze tylko akcji serwisowej Mercedesa SLS w której okazałoby się, że umieszczone w dachu ładunki wybuchowe do awaryjnego otwierania drzwi, "mogą być niebezpieczne dla użytkowników" <rotfl2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #968 dnia: Lipiec 12, 2014, 19:25:08 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
niebezpieczne.... okazuje się, że cała ta zas-rana wygoda jest niebezpieczna

weźmy takie audi Q7, które odwiedziło warsztat mojego znajomego - z kompletnie spalonym środkiem

wiecie co było powodem zajarania według wniosków biegłych?

głupie 2 złote, które wpadło w prowadnice przesuwania fotela kierowcy. Wygoda Q7 zakłada, że przy każdym wyłączeniu silnika fotel kierowcy przesuwa się w tył w celu lepszego umożliwienia kierowcy wyjścia z pojazdu. Gdy wchodzimy do auta wkładamy kluczyk/lub klikamy zapłon na przycisku start-stop, fotel czyta pamięć ustawienia i automatycznie dopasowuje się do zapamiętanego programu- (przesuwa się w przód) przy wysiadaniu gościowi wypadło z kieszeni 2 złote, które jakimś cudem dostało się od strony tunelu w prowadnice fotela do tego stopnia że zablokowało całkowite odsunięcie się fotela w tył przy wychodzeniu. Facet wyszedł zamknął drzwi a silniczek fotela się grzał aż doszło do przepalenia styków i wytworzenia iskry. Bezpiecznik wyskoczył ale źródło ognia już powstało i smażyło piankę fotela a następnie wykładzinę pulpit i całą resztę- proces palenia/topnienia skończył się na podsufitce. Złożenie takiego środka na nowy z używanych części kosztowało ponad 60tyś

to samo nowa mazda 6 wchodzę do auta przekręcam kluczyk a fotel przesuwa mi klatę pod samą kierownice bo akurat tak był zaprogramowany przez drobną właścicielkę(moją koleżankę). Wszystko ok. ale weźmy pod uwagę konkretnego dzwona, w którym przerwane zostało zasilanie i auto nie ma prądu. W starszym samochodzie dwoma paluszkami pociągnę pałąk w dole fotela i w mig wyjadę cały w tył a przy elektronice pozbawianej prądu jak? ....
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #969 dnia: Lipiec 13, 2014, 09:58:38 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Identyczna sytuacja z automatycznym blokowaniem drzwi. W przypadku dzwonu teoretycznie mają się odryglować, a jak braknie prądu?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #970 dnia: Lipiec 28, 2014, 17:52:29 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie ma prądu = nie ma niczego. Młotek trzeba ze sobą wozić mając nadzieję, że się będzie w stanie pozwalającym na machnięcie nim...

W którychś Citroenach (nie wiem jak w innych autach) nie ma nawet połączenia między kierownicą a kołami tylko kierownica działa jak taka do gry na komputerze, a kołami porusza komputer z użyciem siłowników. W razie zwarcia jedziemy tam gdzie ostatnio mieliśmy koła ustawione...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #971 dnia: Lipiec 28, 2014, 20:09:46 pm »

Offline ADAM84

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ ATU 1.6 ROVER ORI LIMITED :D
Infiniti Q50 też nie ma bezpośredniego połączenia kół z kierownicą Ciekawe co będzie gdy coś się zepsuje
Moja fioletowa niunia i jeszcze dwa skarbeczki :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #972 dnia: Lipiec 28, 2014, 23:19:35 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ciekawe co będzie gdy coś się zepsuje

Przywołanie na akcję serwisową :) A w przypadku pierwszego który zdiagnozuje, pogrzeb.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #973 dnia: Lipiec 28, 2014, 23:50:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
oj tam, oj tam - w samolotach tez polaczenie sterow jest elektryczne i jakos lataja i sie nie rozwalaja .... a nie czekaj ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #974 dnia: Lipiec 29, 2014, 17:36:42 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Samochody w przeciwieństwie do samolotów nie mają zwielokrotnionych układów sterujących, poza tym w takim Boeingu po wyłączeniu komputera czy padnięciu elektryki można sterować mechanicznie.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #975 dnia: Lipiec 29, 2014, 18:09:00 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
oj tam, oj tam - w samolotach tez polaczenie sterow jest elektryczne i jakos lataja i sie nie rozwalaja .... a nie czekaj ;>
W sumie masz rację, ale taki choćby F-22 Raptor przywalił w pas startowy z powodu błędów w oprogramowaniu, faktem jest, że był to prototyp.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #976 dnia: Lipiec 29, 2014, 23:38:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A niedawno wszystkie były uziemione z powodu błędów w oprogramowaniu komputera sterującego silnikiem.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #977 dnia: Lipiec 30, 2014, 01:14:53 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
poza tym w takim Boeingu po wyłączeniu komputera czy padnięciu elektryki można sterować mechanicznie.
sterowac  boingiem mechanicznie - masz fantazje chlopie :]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #978 dnia: Lipiec 31, 2014, 14:59:31 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Fantazję i owszem mam. Ale mam też wiedzę na temat samolotów. Cytuję:


Boeing 767 jest samolotem o konstrukcji klasycznej, z klasycznym - mechanicznym układem sterowania, jednak wspomaganym komputerami, podobnie jak w Boeingu 757.
A to o 737:
Skrzydła.
 Skrzydła o konstrukcji metalowej, dwudźwigarowe. Zbudowane w systemie fail safe ( bezpieczne w razie awarii ). Profil skrzydła opracowany przez firmę Boeing. Skos skrzydła wynosi 25 stopni, wznos 6 stopni, kąt zaklinowania 1 stopień. Średnia grubość profilu wynosi 12,89 %. Lotki wykonano z kompozytu węglowego. Napędzane są przez dwa niezależne układy hydrauliczne z możliwością przejścia na sterowanie ręczne.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #979 dnia: Lipiec 31, 2014, 15:13:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wlasnie wrzuciles cytat, ktory mowi o tym,ze nie ma sterowania mechanicznego ,tylko zdublowane hydrauliczne ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.