Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317750 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #980 dnia: Sierpień 03, 2014, 19:45:07 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czy teraz widać wyraźnie?


Boeing 767 jest samolotem o konstrukcji klasycznej, z klasycznym - mechanicznym układem sterowania,
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #981 dnia: Sierpień 03, 2014, 20:20:03 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie znam się na samolotach, ale do takiego sterownia potrzebny jest jednak prąd. Skoro jest hydraulika, muszą być też rozdzielacze i pompy. Pompy mają raczej napęd elektryczny, no bo chyba nie z silników.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #982 dnia: Sierpień 04, 2014, 12:43:45 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie - są tam tradycyjnie linki i bloczki. Niestety w najnowszych samolotach Boening zaczął od tego odchodzić i szkoda bo była to zasadnicza różnica między nimi, a całkowicie opartymi na elektronice Airbusami.

A wracając do tematu, to do sąsiadki przyjeżdża koleś czymś co brzmi jak dostawcze Iveco a jest BMW kabrioletem... Już parę razy niepotrzebnie wyjrzałem przez okno bo myślałem że to kurier... :P
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #983 dnia: Sierpień 04, 2014, 16:35:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no tak, wrzuciles kilka zdan o roznych modelach ,ktore nazywaj sie 7x7 i liczysz,ze ktos sie nie nabierze,
w kazdym razie bardzo dobrze,ze zastapili linki nowoczesniejszym ukladem ,bo linka ocierajaca sie o setki krazkow jest najbardziej niebezpiecznym ukladem transmisji - jak sie urwie to pizdziec,
dwa rownolegle uklady hydrauliczne lub elektryczne sa latwiej diagnozowalne i daja wieksza pewnosc dzialania,
to ze potrzebuja pradu (hydraulika od biedy nie potrzebuje) to zaden minus ,bo metody wytwazania i przechowywania energii elektrycznej juz dawno opanowalismy w stopniu wystarczajacym

co do aut, to osobiscie wole linke do sprzegla niz inny uklad sterujacy ,a przekladnie kierownicza pozostawilbym z fizycznym polaczeniem mechanicznym ,bo nie mam sztabu elektro-mechanikow sprawdzajacych mi fure przed kazda jazda jak ma to miejsce w samolotach,

a co do diesla w BMW ,to cos jest nie tak z silnikiem (chyba ze to swap 1.7/2.5 TDS do e36 cabrio) ,bo nowe diesle w bmw jednak brzmia zdecydowanie kulturniej niz w dostawczach (no chyba ,ze to JTD)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #984 dnia: Sierpień 04, 2014, 18:15:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Nie - są tam tradycyjnie linki i bloczki. Niestety w najnowszych samolotach Boening zaczął od tego odchodzić i szkoda bo była to zasadnicza różnica między nimi, a całkowicie opartymi na elektronice Airbusami.

Przyczyna przechodzenia z mechaniki, a nawet hydrauliki na elektronikę jest następująca: piloci cywilni są po prostu słabo wyszkoleni i jest większa szansa że pilot przeciągnie samolot, niż to że padnie komputer który ma filtrować głupie działania pilota. Zresztą nie tylko cywilni, przecież nasze orły z Tupolewa podchodzili do lądowania na autopilocie...

Co do mechaniki to ona i tak potrzebuje prądu: Już przy 500km/h przy bardzo prostym sterowaniu i małej lotce, pilot Spitfire'a miał ciężkie problemy żeby sterować samolotem- dlatego zaczęto wprowadzać wspomaganie hydrauliczne napędzane przez silnik. W odrzutowcu nie masz jak mechanicznie napędzić pompy- potrzebny jest prąd.

W sumie masz rację, ale taki choćby F-22 Raptor przywalił w pas startowy z powodu błędów w oprogramowaniu, faktem jest, że był to prototyp.

Nie bój nic: mój znajomy ma 10 letniego Mercedesa E w którym mechanicy zrobili taki rozpierdol w elektryce że auto codziennie ma inną moc, inne spalanie i zużywa do zna 100 Ah prądu. Jak się wezmą za to Infinity...

A niedawno wszystkie były uziemione z powodu błędów w oprogramowaniu komputera sterującego silnikiem.

Mówisz o drive by wire, a tu się okazuje że Toyota przestała ogarniać już najbardziej podstawowe mechaniczne sprawy. Kilka lat temu wzywali auta do serwisu bo się urywały drążki kierownicze. A teraz wyszła seria samochodów z pękającymi śrubami kół. Wszystkie śruby potrafią się urwać przy przykręcaniu na 100-110N.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #985 dnia: Sierpień 13, 2014, 22:59:46 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wszyscy się już producenci ze wszystkim gubią. Zamiast w którymś momencie przyhamować i przestać starać się coraz więcej zarabiać, to wszystkie części robią coraz gorsze... W efekcie niedługo nie będzie w ogóle używanych sprawnych aut na rynku.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #986 dnia: Sierpień 13, 2014, 23:30:00 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
O to im chodzi.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #987 dnia: Sierpień 13, 2014, 23:32:52 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
no tak, wrzuciles kilka zdan o roznych modelach ,ktore nazywaj sie 7x7 i liczysz,ze ktos sie nie nabierze,
w kazdym razie bardzo dobrze,ze zastapili linki nowoczesniejszym ukladem ,bo linka ocierajaca sie o setki krazkow jest najbardziej niebezpiecznym ukladem transmisji - jak sie urwie to pizdziec,
dwa rownolegle uklady hydrauliczne lub elektryczne sa latwiej diagnozowalne i daja wieksza pewnosc dzialania,
to ze potrzebuja pradu (hydraulika od biedy nie potrzebuje) to zaden minus ,bo metody wytwazania i przechowywania energii elektrycznej juz dawno opanowalismy w stopniu wystarczajacym

co do aut, to osobiscie wole linke do sprzegla niz inny uklad sterujacy ,a przekladnie kierownicza pozostawilbym z fizycznym polaczeniem mechanicznym ,bo nie mam sztabu elektro-mechanikow sprawdzajacych mi fure przed kazda jazda jak ma to miejsce w samolotach,

a co do diesla w BMW ,to cos jest nie tak z silnikiem (chyba ze to swap 1.7/2.5 TDS do e36 cabrio) ,bo nowe diesle w bmw jednak brzmia zdecydowanie kulturniej niz w dostawczach (no chyba ,ze to JTD)

Linka w tych samolotach jest ekstra. Na co dzień jej się nie używa, ale można w każdej chwili ręcznie do tego układu powrócić. Nikogo nie nabieram. Nie chciało mi się tego szukać po necie, to wkleiłem dwa kawałki o dwóch różnych samolotach będąc pewnym, że każdy to zauważy. :D
Odłączanie w samochodzie kierownicy od kół to moim zdaniem jest proszenie się o problemy - tak samo jak te pojazdy co bez podłączenia komputera nie można w nich maski otworzyć (to pomysł z USA).
 Co do BMW to moi sąsiedzi też mylą je z dostawczakiem mimo, że oboje są motofanami i to nie jest raczej e36, bo ma tylko dwa miejsca i długą maskę...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2014, 23:36:32 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #988 dnia: Sierpień 14, 2014, 01:24:41 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w samochodzie pozbycie sie przekladni kierowniczej to przede wszystkim znaczne skomplikowanie ukladu, ktore wlasciwie nie daje zadnych korzysci - nie ma nic prostszego do kierowania kolami niz listwa zebata ,na dzien dzisiejszy najlepiej ze wspomaganiem elektrycznym ,bo mozna prosciej zrobic niz hydrauliczne,

nie ma za duzo bezdachowcow do wyboru w bmw,
cabriolety sa 4 osobowe ,roadstery sa 2 osobowe , nie bylo Z3 z dieslami ,chyba Z4 tez nie bylo,
wiec to musi byc cabrio 4 osobowe,
ale nie bylo e36 cabrio w dieslu ,za to byly e46 ,ale te mialy juz diesle o wyzszej kulturze pracy,
chociaz pewnie takie 320Cd zmeczone eksploatacja to moze klekotac jak stary traktor
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #989 dnia: Sierpień 14, 2014, 02:07:09 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie - to jest dwuosobowy roadster z dieslem. Nie ma żadnego tylnego siedzenia, wnętrze kończy się za przednimi fotelami, a z przodu jest długachna maska. Nie wmawiaj mi 4 miejsc skoro widuję to auto regularnie z odległości paru metrów.  <rotfl2>

Może ktoś sobie sprowadził przerobione auto? Hałasuje jak normalny dostawczak, aż się parę razy nabrałem, a z tego co widzę na zagranicznych forach, to pakowanie diesla do roadstera jest dość popularnym pomysłem i nawet podobno można taką przeróbkę zamówić w firmie tuningowej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2014, 02:32:36 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #990 dnia: Sierpień 14, 2014, 08:57:41 am »

Offline ADAM84

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ ATU 1.6 ROVER ORI LIMITED :D
Sąsiad ma e46 i cały czas myślę że podjeżdża starym golfem II diesel
Moja fioletowa niunia i jeszcze dwa skarbeczki :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #991 dnia: Sierpień 14, 2014, 12:43:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie wmawiaj mi 4 miejsc skoro widuję to auto regularnie z odległości paru metrów.  <rotfl2>
i nie potrafisz rozpoznac modelu, ani nawet przeczytac co ma napisane na znaczku  ;-| ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #992 dnia: Sierpień 15, 2014, 08:45:17 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Prawdę mówiąc widuję go głównie z boku, więc widzę że ma dwa miejsca i długą maskę. Popatrzyłem na zdjęcia w necie i to jest na moje oko któreś Z. Nie interesował mnie jakoś szczególnie, więc nie przyglądałem mu się zbyt szczegółowo. Uwagę zwracam wyłącznie na Polonezy i auta naprawdę nietypowe. Np niedawno był u nas na ulicy piękny, dwukolorowy, na żółtych tablicach Citroen Traction Avant. Tego to i owszem obejrzałem dokładnie. Fantastyczny. 

Jak będzie znowu to mu się przyjrzę bliżej. Chociaż dla mnie sporo ciekawsza jest Mazda mająca po 1,5 drzwi z obu stron. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2014, 08:48:10 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #993 dnia: Sierpień 15, 2014, 20:55:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ani Z3 ani Z4 nie wyjezdzaly z fabryki z dieslem ,wiec  obejzyj tego rarytasa,
a mazda ma normalne 4 drzwi, tylko tylne otwieraja sie inaczej,ale juz takie auta byly w przeszlosci produkowane,
chodzi o mazde RX8 jak mniemam
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #994 dnia: Sierpień 17, 2014, 05:25:19 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Miałem problem z ustaleniem jakie to auto, bo BMW to ja rozpoznaję gdzieś do modelu 850, a potem to już wszystkie są dla mnie niemal takie same. :P Niemniej dziś się przyjrzałem temu czemuś dokładniej i to jest Z4 e89.
A co do zamontowania diesla, to odkąd widziałem Mercedesy 600SEL i 450 SLC, Chevroleta Camaro (nówka!) i Jaguara tankujące na stacji LPG to już nic mnie nie zdziwi...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #995 dnia: Sierpień 17, 2014, 10:40:24 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
A co do zamontowania diesla, to odkąd widziałem Mercedesy 600SEL i 450 SLC, Chevroleta Camaro (nówka!) i Jaguara tankujące na stacji LPG to już nic mnie nie zdziwi...
Zdrowe podejście.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #996 dnia: Sierpień 17, 2014, 12:52:04 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
a może to nie był diesel, tylko hydro tak klepało?
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #997 dnia: Sierpień 17, 2014, 20:14:23 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
To hydro tak klepie jak diesel?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #998 dnia: Sierpień 26, 2014, 21:58:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Fajnie pojechali Golfa GTI na Interii. Samochód sportowy o mocy 230KM ze wszystkimi istniejącymi systemami bezpieczeństwa, automatycznym ręcznym dla nieumiejących ruszać pod górkę, i automatycznym parkowaniem dla nieumiejących parkować:

http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/testy/news-vw-golf-gti-z-karykaturalnym-opisem,nId,1488750
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #999 dnia: Sierpień 26, 2014, 22:56:05 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
tapicerka wzięta z Golfa I nie pasuje zupełnie do tego golfa :D
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D