Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317155 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1280 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:39:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Masz strasznie dużo takich niebezpiecznych sytuacji, a najeżdżasz na mnie że przy 200km/h trzymam kierownicę jedna ręką.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1281 dnia: Grudzień 15, 2016, 11:09:39 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ciekawi mnie Kolego Utek co usiłujesz udowodnić? Że cała technika jest do bani? Czy, że ponieważ producenci uznali że będą coś montować - to jest to absolutnie niezbędne?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 11:17:44 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1282 dnia: Grudzień 15, 2016, 11:39:16 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Dużo?!
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1283 dnia: Grudzień 15, 2016, 15:56:35 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ciekawi mnie Kolego Utek co usiłujesz udowodnić? Że cała technika jest do bani? Czy, że ponieważ producenci uznali że będą coś montować - to jest to absolutnie niezbędne?

Ja nie usiłuje niczego udowadniać, tylko próbuje zrozumieć dlaczego jesteście takimi przeciwnikami wyposażenia auta, które w niczym nie przeszkadza. Zirytowanie alkoholika któremu zamontowano alkomat w aucie jestem w stanie zrozumieć, bo utrudni mu w jakiś stopniu korzystnie z auta. Ale taki ABS?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1284 dnia: Grudzień 15, 2016, 19:54:50 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Ktoś kto potrafi jeździć doceni systemy a umiejętnie z nich korzystając w ekstremalnych warunkach zajedzie do celu szybciej niż bez nich.Prawdą jest to że umożliwiają jazdę kaleką które jeździć nie powinny,sadzę że obowiązek posiadania np ABS jest przez takie sieroty,pozwolę sobie zwątpić też w wszystkich super rajdowców   jeżdżących 5 tyś z pulsującymi pedałami w krytycznej sytuacji.Jedni nauczą się tego szybciej inni wolniej a większość nigdy. Jedyne co mogę zarzucić nowej motoryzacji to jej  papierowość kiedyś dało się skonstruować auto mające 150 km z systemami,wyposażeniem i robiące przebieg 500 tyś bez problemu dziś auta konstruują ludzie znający się na ekonomi i finansach a nie inżynierowie.Na własnej skórze perzyłem 2 wypadki których sądzę udało by się uniknąć albo przynajmniej zminimalizować szkody gdyby miały systemy a tak to raz skończyło się na dachu a raz na barierce wiadomo że umiejętności są najważniejsze ale jak ma się jedno i drugie to działa zdecydowanie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 20:06:24 pm wysłana przez Marek94 »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1285 dnia: Grudzień 16, 2016, 06:43:31 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Chodzi o to, że ktoś, kto doskonale radzi sobie bez ABS, w chwili zakupu nowego auta ma ten system w pakiecie, wliczony w cenę. Czyli w sumie przepisy zmuszają go do zapłacenia haraczu. Co prawda, samochód może trafić później w ręce mniej doświadczonego i opanowanego kierowcy, który jednak (nawet niekoniecznie świadomie) korzystałby z tego systemu; ale co ma być, to będzie. Wypadki były, są i będą; jakoś nie widać statystyk, które mówiłyby o zmniejszeniu ich liczby po wprowadzeniu obowiązkowości ABS. Tak, jak powyżej napisano - ten system nie zawsze jest fajny - często wręcz przyczynia się do bezpośredniego kontaktu z przeszkodą. Wiem to nawet z doświadczenia...  <do bani>

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1286 dnia: Grudzień 16, 2016, 16:43:58 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Pamiętam jak paredziesiąt lat temu wioska obok, chłopaczek miał Megane. Jeździł bez pasów bo przecież ma 5 gwiazdek w EURO NCAP. Pewnego dnia, miał kolizje, twarz mu pół roku składali, poduszki zadziałały ale wybuchły za blisko twarzy :P Więc wniosek taki że za bardzo zaufał technologi ale nie wiedział jak z niej korzystać bo zapomniał o archaicznym wynalazku, pasach. To samo jest z systemami ABS, kto wie jak jak jeździć to wsiądzie do poloneza i do nowego audi. Młodym ludziom na kursach i testach wmawia się ze ww systemy robią wszystko same, więc później jest "z niewyjaśnionych przyczyn samochód..." ignorują wszystkie znaki na niebie i ziemi że zbliża się niebezpieczeństwo bo przecież komputer pomoże. Tutaj może tkwi problem.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1287 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:01:50 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
ten system nie zawsze jest fajny - często wręcz przyczynia się do bezpośredniego kontaktu z przeszkodą. Wiem to nawet z doświadczenia...  <do bani>
Znaczy że ABS wydłuża drogę hamowania, tak?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1288 dnia: Grudzień 17, 2016, 14:04:47 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Żadne systemy nie pomogą jak debil siedzi za kierownicą.Takich debili niestety co raz więcej.  Zajęty wszystkim tylko nie obserwacją tego co się dzieje dookoła jego samochodu.A już za pisanie smsów w trakcie prowadzenia samochodu powinni łamać ręce i palce.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1289 dnia: Grudzień 17, 2016, 15:52:13 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
ten system nie zawsze jest fajny - często wręcz przyczynia się do bezpośredniego kontaktu z przeszkodą. Wiem to nawet z doświadczenia...  <do bani>
Znaczy że ABS wydłuża drogę hamowania, tak?
Nie wiem, od czego to zależy, ale czasami - dokładnie tak.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1290 dnia: Grudzień 17, 2016, 21:53:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Już mówiłem, ABS mi niepotrzebny. Mam wytrenowane do odruchu hamowanie na granicy przyczepności, a nawet jak popełnię błąd i mi się koło zablokuje to w ułamek sekundy poluzuję. Gdybym miał ABS to bym musiał się uczyć odruchu deptania pedału do podłogi i nie tańczenia na pedale czyli to by było utrudnienie dla mnie, a nie pomoc. A ABS przeszkadza. Tzn. mnie przeszkadza, gdybym we Fiacie i w Polonezie miał ABS to Fiat by wylądował w stawie, a Polonez rozwalił pakę Forda Transita.
Jak już mówiłem, nie narzekałbym na ESP ale chciałbym do niego wyłącznik całkowity.

jeżdżących 5 tyś z pulsującymi pedałami w krytycznej sytuacji

Chcesz to się przejedziemy i zobaczysz.
A subiektywnie to się nie pulsuje, tylko hamuje z wyczuciem. Może być momentami tak że się naciska trochę mocniej, trochę słabej, a może być tak że pedał zostaje w jednej (odczuwalnie) pozycji, bo podłoże na całej drodze hamowania trzyma tak samo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 21:59:44 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1291 dnia: Grudzień 17, 2016, 22:13:17 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Żadne systemy nie pomogą jak debil siedzi za kierownicą.Takich debili niestety co raz więcej.  Zajęty wszystkim tylko nie obserwacją tego co się dzieje dookoła jego samochodu.A już za pisanie smsów w trakcie prowadzenia samochodu powinni łamać ręce i palce.
Żeby było śmieszniej to z badań w UK wynika iż najwięcej wypadków powodują osoby posiadające właśnie takie "superbezpieczne" samochody. Czują się tak bezpiecznie iż popełniają skrajne idiotyzmy bo są święcie przekonani, że komputer i tak za nie wszystko załatwi.


Ja nie usiłuje niczego udowadniać, tylko próbuje zrozumieć dlaczego jesteście takimi przeciwnikami wyposażenia auta, które w niczym nie przeszkadza. Zirytowanie alkoholika któremu zamontowano alkomat w aucie jestem w stanie zrozumieć, bo utrudni mu w jakiś stopniu korzystnie z auta. Ale taki ABS?
Niektórzy z nas przedkładają swobodę decyzji ponad wygodę. :) Zwłaszcza gdy nie wpływa to w ogóle na bezpieczeństwo. :) Komputer, który koryguje moje decyzje psuje mi całą przyjemność z jazdy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2016, 22:19:21 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1292 dnia: Grudzień 17, 2016, 22:33:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Jak ktoś zauważył, gdyby zamiast poduszek powietrznych instalowano granaty odłamkowe to kierowcy by jeździli znacznie ostrożniej.

A pardon, wypuszczono na rynek samochodu z 34 milionami granatów odłamkowych zamiast poduszek powietrznych, tylko że kierowców nie uprzedzono tym fakcie dopóki nie zaczęli ginąć:

http://auto.dziennik.pl/garaz/artykuly/490867,wadliwe-poduszki-powietrzne-takata-w-34-mln-samochodow.html
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1293 dnia: Grudzień 19, 2016, 10:50:32 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To coś jak z karą śmierci. Ktoś slusznie gdzieś napisał, że kara za poważne przestępstwa powinna być taka, żeby sprawca srał w gacie ze strachu na samą myśl o niej.
Tylko że sprawcy wypadków drogowych rzadko działają z premedytacją. Ostrożność nie zawsze da się należytą zachować, a już na pewno nie da się pogodzić tzw. szczególnej ostrożności z nietamowaniem ruchu podczas jazdy w cyklu miejskim.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1294 dnia: Grudzień 19, 2016, 11:05:02 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Tylko że sprawcy wypadków drogowych rzadko działają z premedytacją
Pisanie sms-ow czy gapienie się w ekran w smartfona zamiast na drogę ciężko inaczej nazwać jak premedytacja tak samo jak jazda po kielichu czy narkotykach.Wymuszanie pierwszeństwa,wyprzedzanie samochodu który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych,przejazd na czerwonym świetle,nie zatrzymywanie się na stopie,wyprzedzanie na zakazie.Można mnożyć przykłady...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 11:06:50 am wysłana przez Grizli »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1295 dnia: Grudzień 19, 2016, 19:17:45 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy tak nie robił.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1296 dnia: Grudzień 20, 2016, 00:32:24 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trzy ostatnie mozna zrobic bezpiecznie ,pozostalych nie da sie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1297 dnia: Grudzień 20, 2016, 06:45:31 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nigdy nie gapiłem się w smartfona w czasie jazdy, nie prowadziłem po narkotykach, po alkoholu jechałem dokładnie jeden raz żeby sprawdzić jak to działa i od tej pory jestem zbyt przerażony by to zrobić jeszcze kiedykolwiek. Nie wymuszam pierwszeństwa - wręcz wolę ustąpić wymuszającym i mieć całe auto. Całej reszty też nie robię - czy mogę sobie wybrać kamyk? ;)

Popatrzcie na to - to dopiero jest "kapitalny pomysł". https://www.facebook.com/bmwvideos24/videos/711009619058304/?hc_ref=NEWSFEED Filmik widać bez logowania się.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1298 dnia: Grudzień 20, 2016, 11:50:38 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tylko czekać aż ktoś zhakuje  <lol>

Natomiast samo włączanie silnika z pilota jest popularne w USA od wielu lat.
W sumie nie wiem dlaczego... czy do nagrzewania, czy do sprawdzania czy ktoś pod stacyjkę nie podłączył bomby?  <lol>

Pamiętam też, jak kiedyś na TVP czy na Polsacie leciał program nakręcony jeszcze w latach 80, czy wczesnych 90 (myślę że oglądałem go między rokiem 97 a 2000 ale auta były bardzo kanciaste) gdzie pokazywali już samochody sterowane głosem, typu "sygnał lewy" czy "otwórz bagażnik".
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1299 dnia: Grudzień 20, 2016, 12:43:53 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak