Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317846 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1300 dnia: Grudzień 20, 2016, 13:44:23 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Zgodnie z przepisami samochód nie może mieć włączonego silnika bez kierowcy w środku.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1301 dnia: Grudzień 20, 2016, 19:02:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie może mieć włączonego silnika również z kierowcą w środku i pracować na postoju powyżej jednej minuty, ale nie czepiajmy się szczegółów.To i tak jest jak dla mnie, niepotrzebny do niczego bajer.Nikomu się tym nie przyszpanuje, bo nowe auta, to nie takie cuda mają, a do rozgrzania auta na postoju w zimie, służy webasto.Polonez jest dobrym autem, bo nie posiada takich debilnych wynalazków, jak niektóre dzisiejsze fury i niech tak pozostanie.O ile przyklasnę każdej przeróbce polegającej na wzmocnieniu karoserii, czy wymianie silnika/mostu/skrzyni/hamulców na wytrzymalsze, to takie coś, jest zbędne.Ale każdy ma jak widać inne priorytety.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1302 dnia: Grudzień 20, 2016, 20:09:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
Nikomu się tym nie przyszpanuje

Polonez potrafi ruszyć bez dodania gazu, więc jak zostawisz go na pierwszym biegu to po wyposażeniu w taki układ anty-zamachowy, możesz przyszpanować samochodem samojezdnym :p
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1303 dnia: Grudzień 20, 2016, 21:36:25 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Właśnie tak robił kiedyś mój GLE, że potrafił ruszyć z 3, bo podobno jak gaznik jest dobrze wyregulowany, zawory i zapłon to poldeczek ruszał spokojnie nawet właśnie z trójki bez dodawania gazu.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1304 dnia: Grudzień 20, 2016, 22:04:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ha ha, kiedyś słyszałem, że w kamazach same się biegi potrafiły włączać i auto ruszało, więc to nie jest aż tak nowy patent  :P
Ale mówiąc poważnie, to rzeczy typu "autonomiczne" czy zdalnie sterowane auto, to jest już kompletna paranoja.Autem ma kierować żywy człowiek, siedzący za jego kierownicą, a nie gdzieś za biurkiem, cz gdziekolwiek.Ja bym się nie zgodził, żeby ktoś wsadził mnie w auto, bez żywego kierowcy, choćby nie wiem jak bezpieczne było.Przecież w końcu wprowadzą auta-drony, np w komunikacji miejskiej, taki "kierowca" siedział by przy komputerze (czy tam czym) i sterował sobie tylko pojazdem, który przewoził by żywych pasażerów.O ile drony, czyli maszynki służące głównie jako "niepasażerskie" wykorzystywane do zwiadów/bombardowań, można zrozumieć, bo to bezpieczniejsze, niż wysłanie żywego pilota, o tyle, w sektorze motoryzacyjnym, na coś takiego się nie zgadzam.To wszystko idzie w złym kierunku, bo jest postęp i jest "postęp"

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1305 dnia: Grudzień 20, 2016, 22:37:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
Z jednej strony bezpieczniejsze dla pilota, z drugiej dehumanizuje wojnę.

Dawno temu, kiedy żołnierzy uczono strzelać do tarczy, to żołnierze byli od walczenia, a nie od mordowania się nawzajem. Jeszcze w IIWŚ, oddział który nie był mocno ostrzelany, albo skrajnie przerażony, strzelał ogólnie w kierunku wroga, przeważnie nad głowami. Ba, jeszcze w Wietmanie zauważono te fenomen, że cały oddział strzelał do jednego faceta gdzieśtam śmigającego i wszystkie kule szły w powietrze. Więc zaczęto uczyć strzelania do sylwetek ludzkich.

Teraz są drony, i operator ma wrażenie strzelania w grze komputerowej. Naród też tak wojny nie przeżywa, bo nie traci żołnierzy, ot gdzieśtam latają roboty. A to jest niebezpieczne, podwójnie, bo odzwyczaja się też od ponoszenia strat, a z tego co najmniej dwie groźne konsekwencje wynikają.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1306 dnia: Grudzień 20, 2016, 22:57:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Złudne poczucie bezpieczeństwa, nigdy nie jest dobre.To tak, jak z tymi super hiper systemami w autach, zresztą, było tu pisane.Jak się nie nauczysz jeździć normalnie, tylko zaufasz elektronice, to się kiedyś możesz zdziwić.Niby wszystko przydatne, ale nie zwalnia z myślenia i nauki jazdy tak, jak by tego w ogóle nie było, bo niech się coś zepsuje w stresowej sytuacji, to dupa zbita.
Ale żeby tak z humorem  :P
https://www.youtube.com/watch?v=z4Utm5VJCZE
Ile taka zabawka, z "pińcet"?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1307 dnia: Grudzień 20, 2016, 22:59:15 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ok. 100k za egzemplarz w sensownym stanie. Młoda igiełka ok. 200k.
Ale wrażenia z jazdy tym autem są niesamowite.  :d :P
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1308 dnia: Grudzień 20, 2016, 23:12:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No ba, w kocu betka.Nie jestem fanem nowych bryczek, ale akurat bmw zachowało jeszcze w miarę sensowny, spójny kształt, oczywiście mówię tu o w miarę pospolitych autach, nie jakichś super sportowych.Ale czy tak, czy siak, to gdybym był na tyle bogaty, żeby pozwolić sobie na taki samochód, to pewnie raczej szukał bym jakiegoś amerykańskiego, mustanga, czy czegoś.Może te nowe też już udziwniają po trochu, bo niestety, takie czasy, ale jednak zawsze mi się niektóre ich bryczki podobały.
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mustang-automat-v8-magnetic-pakiet-premium-ID6yHrG9.html#311cc40f70
Nie aż taki drogi 421KM, to nawet już coś tam kółkiem można zakręcić.A orientuje się ktoś, czy amerykańce też montują cały alfabet systemów, jak w u nas, czy jednak auta nadal zostały przy klasycznym napędzie, bez wspomagaczy? Czyli but w podłogę, wir w baku i dym z kół? Auto z tyłu takie sobie, udziwnione, ale przód niezły.Trochę Astonem zalatuje.U nich też auta przechodzą ewolucje.Jak to teraz jest? na rynek europejski sprzedają całkiem inne wersje, niż u siebie, czy już wsio rybka? dawniej te i tamte sporo się różniły, choćby silnikami i wyposażeniem.Mam gdzieś katalog samochody świata i tam nawet głupi focus, wyglądał całkiem inaczej w wersji amerykańskiej.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1309 dnia: Grudzień 20, 2016, 23:34:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Auta "europejskie" w USA często wyglądają inaczej. W drugą stronę to nie działa. Inne będą ewentualnie reflektory, tylne lampy, kierunkowskazy. U nich z przodu mogą być pomarańczowe pozycyjne, światła są symetryczne, z tyłu czerwone kierunkowskazy i brak przeciwmgielnych.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1310 dnia: Grudzień 21, 2016, 04:48:28 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A niektóre Fordy w ogóle nie mają nic wspólnego z europejskimi tylko pochodzą od Mazdy. :) Tzn czasami są to w ogóle jej modele z logo Forda, a czasami tylko płyta podłogowa, a nadwozie jest już amerykańskie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2016, 04:50:44 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1311 dnia: Grudzień 21, 2016, 06:32:24 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nigdy nie gapiłem się w smartfona w czasie jazdy, nie prowadziłem po narkotykach, po alkoholu jechałem dokładnie jeden raz żeby sprawdzić jak to działa i od tej pory jestem zbyt przerażony by to zrobić jeszcze kiedykolwiek. Nie wymuszam pierwszeństwa - wręcz wolę ustąpić wymuszającym i mieć całe auto. Całej reszty też nie robię - czy mogę sobie wybrać kamyk? ;)
Jeżeli nigdy nie przekroczyłeś dopuszczalnej prędkości, to tak; nawet głowę nastawię. :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1312 dnia: Grudzień 26, 2016, 19:25:32 pm »

Offline romoo

  • Mod samochodowy
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 108
  • Elektrocars - elektronika samochodowa
    • ------------
    • http://www.romoo.republika.pl
Natomiast samo włączanie silnika z pilota jest popularne w USA od wielu lat.

To ci powiem że  w stanach 99 procent wozideł jest w automacie i możesz se  do woli odpalać i grzać duże silniki benzynowe, bo tam Webasto i Ebesparcher praktycznie nie istnieją.
Modyfikacje i naprawy prądu w sprzęcie jeżdżącym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1313 dnia: Grudzień 26, 2016, 20:48:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja tego nie napisałem.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1314 dnia: Styczeń 02, 2017, 12:46:00 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czyżby podobnie jak ze spalaniem konstruowali auta dające sobie radę na testach, a nie w rzeczywistości?

http://www.auto-swiat.pl/porady/crashtesty-a-rzeczywistosc-80-km-h-zabija/gf7z4q#fp=as
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1315 dnia: Styczeń 02, 2017, 13:21:58 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
Test ma wpływ na sprzedaż, więc w organizacji gdzie kryterium motywacyjnym od najniższych dyrektorów, po zarząd, są wyniki finansowe, to czego można się spodziewać?

Polonez był w swoich czasach wyjątkowo bezpieczny, bo FSO szukała wozu na lata i nie potrafiła przewidzieć kierunków rozwoju motoryzacji. Dlatego po wprowadzeniu NCAPa, okazało się że część aut zachodnich dopędziła Poloneza dopiero w XXI wieku. Wcześniej nikt na to co się stanie po zderzeniu nie patrzył.

Osobną sprawą jest, czy da się zrobić auto które da sobie radę przy takim przyrżnięciu w drzewo. Rajdówka z klatką da sobie radę, ale tam kierowca jest przypięty do specjalnego fotela specjalnymi pasami, i bezpieczeństwo polega na tym że albo da"ch*"esz i energia idzie w obrót, albo taranujesz kolejne przeszkody. Jeżeli auto nagle się zatrzyma bo nie zdoła się przebić przez to co walnie, to kierowca ryzykuje już tym że dozna uszkodzenia mózgu na skutek przeciążenia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1316 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:05:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1317 dnia: Styczeń 02, 2017, 19:04:26 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Przecież piszą, że to prowokacja.  <lol2>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1318 dnia: Styczeń 02, 2017, 20:35:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale udana,bo glupie posuniecie w styu kupienia linii dostawczaka od szmelcwagena z szeregiem obostrzen to polski chleb powszedni,
tak jak z pociskami od hamburgerow kupionych dwa razy drozej (6mln $/szt) niz np. Australia kupila , z zasiegiem 400km i mozliwoscia uzycia tylko po zezwoleniu z U$A,

przy czym, dostawczaki to sa takie proste konstrukcyjnie paździerze, ze nie potrzeba zandej licencji, zeby produkowac dobrego dostawczaka bez bajerow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1319 dnia: Styczeń 02, 2017, 21:18:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przecież Tymiński chciał robić "dostawczaka bez bajerów" to wszyscy darli mordy, że paskudny.Nie ma klimy, nie ma ABS-u, archaiczna konstrukcja zawieszenia, drogi itd. Podejrzewam, że nawet, gdyby go wycenił na 50 tysiaków brutto  oczywiście minus jakieś indywidualne rabaciki, to pewnie kupili by tylko jacyś konserwatyści, w liczbie kilkunastu sztuk, bo reszta by wolała zachodnie trzy razy droższe.Tak to już u nas jest.Jak by był tani, ale marnie wyposażony, to by było, że zachodnie droższe, ale przynajmniej ładne i bogato wyposażone.Jakby znowu był full wypas, ale drogi, to by było, że zachodnie prawie tyle samo kosztują i są tak samo wyposażone, ale to jednak uznane firmy, a nie nie wiadomo co.
To samo jest na rynku maszyn rolniczych.Czasem jest coś dobrego, polskiego, ale i tak wybierają zachodnie, bo cena podobna, ale tamto, to światowa, uznana marka no i w ogóle lepsze i nie wstyd się sąsiadowi pokazać, a tak, to nawet mu gul większy skoczy.