Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317100 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1520 dnia: Kwiecień 26, 2017, 19:24:11 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Już nawet na własnym przykładzie możemy to zaobserwować. Jaki teraz jest dostęp do różnych informacji, a jaki był kiedyś. Ktoś z wypowiadających się tutaj, w ogóle wyobraża dziś sobie całkowity brak internetu choćby przez miesiąc? I pomyśleć, że jeszcze w dniu swoich 20 urodzin nie miałem pojęcia, co to jest internet i nie był mi do niczego potrzebny. A znam ludzi, którzy pół życia spędzają przed komputerem i wiedzą tylko, kto z kim piłkę kopie, niewiele ponad to.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1521 dnia: Kwiecień 26, 2017, 22:37:22 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Hmm, ja sobie wyobrażam życie bez internetu, bo po pierwsze, mam go dopiero od siedmiu lat, a po drugie, przez większość swojego życia go po prostu nie miałem i wychowywałem się w czasach, gdy najpopularniejszym medium, była tv (gdy jeszcze coś tam było sensownego) Dzisiejsze młode pokolenie, niejako ma internet od urodzenia, smartfony z internetem, laptopy, w szkołach też jest powszechny na lekcjach (informatyka), więc gdyby nagle im to zabrać, to by była dla nich tragedia, bo nie znają życia bez niego.Poza tym, dzisiejsze czasy idą w kierunku coraz powszechniejszej "informatyzacji" w każdej dziedzinie życia i tego się już nie odwróci.Od przyszłego roku, nawet wnioski o dopłaty bezpośrednie, będą obowiązkowo składane w formie elektronicznej (co już wcześniej było możliwe, choć dobrowolne) i powoli inne rzeczy też przejdą na ten system.Jedni ludzie sami stosują tego typu udogodnienia, bo chcą, a inni są niejako przymuszani do tego, ale ogółem, to do niczego dobrego to nie doprowadzi.Odszedłem od tematu, ale całkowicie skomputeryzowane samochody, nad którymi kierowca ma tylko symboliczną kontrolę, mogą kiedyś doprowadzić do tragedii, o ile już się tak nie dzieje.Nie zapominajmy o możliwości zhakowania takiego pojazdu.Elektronika nie jest zła, ale z umiarem, jeśli ogranicza się tylko do kontroli pracy silnika.Skomputeryzowanie systemów odpowiadających a prowadzenie samochodu, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, a tym bardziej,jeśli ludzie zbytnio jej ufają, będąc pewnym, że ma to być niezawodne i skoryguje wszystkie błędy kierowcy.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1522 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:00:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Odszedłem od tematu, ale całkowicie skomputeryzowane samochody, nad którymi kierowca ma tylko symboliczną kontrolę, mogą kiedyś doprowadzić do tragedii, o ile już się tak nie dzieje

Dzieje się, bo dwóch idiotów w autonomicznych Teslach zignorowało fakt że komputer który nimi steruje jest w dalszym ciągu niesamowicie głupi, a w ogóle po nowym produkcie można się spodziewać chorób wieku dziecięcego. No i ich te Tesle zabiły. Jedna np. na autostradzie w Chinach uderzyła z pełną prędkością w ciężarówkę, bo właściciel nie obserwował drogi, a samochód nie rozpoznał ciężarówki stojącej po lewej stronie jezdni. System nie był nauczony że taka wyjątkowa sytuacja może mieć miejsce i zawadził o ciężarówkę.

zapominajmy o możliwości zhakowania takiego pojazdu.

W 1985 roku nawet mainstreamowe programy rozrywkowe o tym wiedziały
https://youtu.be/DS_DKkLPG-M?t=1m26s
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1523 dnia: Kwiecień 27, 2017, 01:53:10 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Policja w Niemczech oficjalnie zażądała żeby producenci umieścili w nowych autach możliwość zdalnego wyłączenia silnika i zatrzymania. Cóż za wspaniałe pole do nadużyć!  <do bani>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1524 dnia: Kwiecień 27, 2017, 02:21:35 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No co, taki Wojciech Galeński dorobi sobie pilota i jeśli naruszysz o 0,5mm przestrzeń pieszego, czy rowerzysty to staniesz na amen i jeszcze będziesz na youtube.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1525 dnia: Kwiecień 28, 2017, 19:41:37 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
O ile z wypasem w autach nie do końca się zgadzam to z tym że przez te całe internety i wygodnictwo elektrotechniczne głupieją to tak.Pamiętam jak za dzieciaka wieczorami były pełne młodzieży,dzieci itp dziś ta sama ulica nawet na wakacjach wygląda jak by wymarła wszyscy siedzą i klikają na głupkowatym fejsbusiu mimo że mają di sienie 300 m.Nikt nie pali ognisk jak dawniej bo to nie modne i wymaga trochę wysiłku a nie wymalowania ryja i robienia z siebie szmaty na imprezie.Zanikają takie umiejętności jak rąbanie drewna czy inne umiejętności manualne bo to niebezpieczne tamto ci rękę urwie itp jak to pokolenie dostało by się na czas naszych ojców to popełniło by seppuku po 20 minutach.Oni nie chcą pracować oni chcą mieć bo im się należy tak zostaje im to wpajanie od dziecka.Ale świat kiedyś musi się skończyć i myślę że właśnie w taki sposób.Bo o ile samochód z czujnikiem deszczu cie nie zabije to barak jakichkolwiek umiejętności życiowych w razie potrzeby tak.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1526 dnia: Kwiecień 28, 2017, 22:31:12 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tępą masą łatwiej się steruje, bo nie zadają pytań.Byłby problem, gdyby im zabrali internet.Ja w internecie znalazłem świetną odskocznię od głupiej tv i (co tu ukrywać) za dzieciaka tego nie miałem, tylko dopiero na "stare" lata.Oprócz siedzenia na PTK i czasem jeszcze gdzieś, to używam go głównie do "pobierania" (jak chyba większość) i trochę przy okazji poczytam, co się gdzie dzieje.Tyle.Żadne fesiki chu*e muje i inne takie, to nie dla mnie.Ale trzeba przyznać, że można się naoglądać różnych idiotów.Czasem mam wrażenie, że ludzie pozbywają się tu hamulców i mają iluzję bezkarności.
A co do reszty, to dzisiaj są takie czasy, że nic nie wolno.Spróbuj zapalić gdzieś ognisko, to Cię zaraz dojadą harcerze z miejskiej, albo błękitni.To samo z innymi rzeczami.Dzisiejsze dzieciaki i młodzież, bezpowrotnie utraciły to, co mieli ludzie wychowani w latach 90-tych i wcześniej.Nastały inne czasy, zmieniła się mentalność ludzi, no i przede wszystkim, więcej jest źródeł, które kreują taki, a nie inny obraz świata, łatwo przyswajalny przez młodzież.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1527 dnia: Maj 02, 2017, 00:11:21 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Dopiero teraz przyjrzałem się nowemu Tipo i zauważyłem że ma dach typu Double Bubble. Fajny akcent w aucie budżetowym. Tylka klapa też ciekawie wyprofilowana. Ciekawe tylko co będą spalać silniki Euro 6. Pewnie własne tłoki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1528 dnia: Maj 02, 2017, 01:27:22 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ciekawe tylko co będą spalać silniki Euro 6
paliwo spalaja i to wcale nie ubogo, wiec o co biega ?
norma euro6 dla benzyniakow jest taka sama jak euro5,
dla diesli obcina NOx ,wiec moze dadza wiecej paliwka,zeby wzbogacic mieszanke ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1529 dnia: Maj 02, 2017, 09:19:06 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Dopiero teraz przyjrzałem się nowemu Tipo
Auto fajne, ale brakuje diesla 2.0 takiego jaki był w Bravo.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1530 dnia: Maj 02, 2017, 12:06:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
paliwo spalaja i to wcale nie ubogo, wiec o co biega ?

A to się nie znam.

Auto fajne, ale brakuje diesla 2.0 takiego jaki był w Bravo.

Przy przodzie tego kształtu to bym widział motor którego nie da się zmieścić pod nisko poprowadzoną maską- to tylko stylistyka niestety, ale ten dach i tył mi się podobają. Tak jak z Mazdą 6, gdzie poprowadzili maske jakby tam 7.0 siedziało, a więcej niż 2.0 nie montują.

Ale tymczasem, list i odpowiedź z Motoru 13/2017:

"Jak wymontować akumulator z VW Touarega? Ten wóz to koszmar, po 5 dniach stania nie da się go uruchomić!

Żeby dostać się do akumulatora, trzeba odkręcić dwie śruby mocujące fotel kierowcy z przodu, następnie zdjąć osłony szyn z tyłu, odchylić fotel i odpiąć pokrywę akumulatora. Do odkręcenia pozostaje jeszcze dolne mocowanie akumulatora. Dobrze jest podpiąć podtrzymanie napięcia w ramach dbałości o elektronikę"

No normalnie brakuje jeszcze kodów nuklearnych z Waszyngtonu.  <lol>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1531 dnia: Maj 02, 2017, 22:58:01 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
poszukaj akumulatora w fiacie freemont :) nie dość że glupio, to jeszcze drogo.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1532 dnia: Maj 03, 2017, 00:14:10 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Przerobiony Chrysler.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1533 dnia: Maj 03, 2017, 10:42:17 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
poszukaj akumulatora w fiacie freemont :) nie dość że glupio, to jeszcze drogo.
Poszukaj w osobowej Gelendzie. :)
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1534 dnia: Maj 18, 2017, 00:05:46 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
A nie ma tam czasem możliwości podpięcia lewego prądu do odpału bez dochodzenia do akumulatora jak np w ducato ?.Wiem że do ładowania i tak trzeba ale w dzisiejszej erze akumulatorów bezobsługowych które nawet przy mega dbaniu wytrzymują 5 lat tak wydaj mi się to niepotrzebne,szkoda że z zniknięciem akumulatora z pod maski miejsca pod nią nie robi się więcej.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1535 dnia: Lipiec 17, 2017, 16:55:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Ford Mustang po raz pierwszy jest oficjalnie dostępny w Europie. Na Starym Kontynencie dostępne są wersje 2.3 turbo "EcoBoost" i 5.0 V8 (GT), a w USA 3.7 V6, 2.3 EcoBoost, 5.0 V8 (GT) i GT350. Proporcje sprzedaży są jednak odwrotne niż można by oczekiwać.
Najpopularniejsza jednostka w USA to 2.3 turbo "EcoBoost", a w Europie największą sprzedaż (ponad 70%) stanowi wersja GT, z silnikiem V8.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1536 dnia: Lipiec 21, 2017, 04:28:17 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
najtańsze V8 jakie można mieć w europie

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1537 dnia: Lipiec 29, 2017, 17:14:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tymczasem Tesla:

http://www.bbc.com/news/technology-40762328

140 kafla za elektrycznego kompakta. Nawet nie dali mu tablicy przyrządów i guzików tylko walnęli jeden ekran dotykowy bo taniej  <lol2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1538 dnia: Lipiec 29, 2017, 19:49:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
banned z choinki sie urwales i modelu S wczesniej nie widziales ?
jest dotykowy ekran, bo to taki gadżet nowoczesnosci i nabywcy modelu 3 tego wlasnie oczekuja : chca miec mniejszy model S, bo na ten wlasciwy ich nie stac, badz nie jest im potrzebny,
sam tez wolalbym mniejszy,
a wiec dostaja mniejszy model za polowe ceny wiekszego,

w tym aucie i tak nic mlotkiem i przecinakiem nie zrobisz (chyba ze blache wyklepiesz) ,wiec mechaniczne sterowanie wentylacja i ogrzewaniem nie bedzie trwalsze i prostsze,
robienie sztucznych pokretel i przyciskow byloby komplikacja ukladu i zrodlem potencjalnych awarii,
ekran i tak jest potrzebny, bo komputer przekazuje z jego posrednictwem duzo informacji,
i tak jest dotykowy,bo trzeba jakos te informacje "przewijac"
wiec taka koncepcja jest po prostu lepsza - porownaj sobie do idiotycznej galki w BMW, przemysl i powiedz szczerze ktore rozwiazanie jest lepsze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1539 dnia: Lipiec 29, 2017, 20:18:00 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
porownaj sobie do idiotycznej galki w BMW
Jak dla mnie wcale nie jest idiotyczna, wygodnie się z niej korzysta. A w Tesli żeby cokolwiek przestawić, zmienić trzeba zapewne przechodzić przez kilka ekranów. To jest porażka, a nie samochód.