Autor Wątek: Wałek rozrządu DUET  (Przeczytany 13099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2017, 00:04:05 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czytając te posty o wałkach współczuję wam i chyba wyleczyłem się z montażu bloku silnika GSI w moim abimexie... Faktycznie żenada, zeby tak prostej części nie dało się kupić zaledwie kilkanaście lat po zakończeniu produkcji samochodu, a dostępne na rynku były aż tak fatalnej jakości  ;-|. Na pocieszenie mogę dodać, że jakość nowych części do polskich motocykli (np. WSK) jest jeszcze gorsza.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2017, 10:09:52 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Przeglądając na allegro wałeczki rzucił mi się w oczy ten. To jest ten osławiony Duet tyle, że sprzedawca nie napisał firmy, czy może faktycznie to oryginał ? http://allegro.pl/nowy-wzmocn-walek-rozrzadu-polonez-1600-hydraulika-i6681184243.html
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2017, 10:35:58 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
dioda - daj fotki popychaczy. Ciekawy jestem jak wyglądają po objechaniu krzywek.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2017, 20:55:44 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Panowie mam okazję kupić podobno ORYGINALNY z końca produkcji wałek rozrządu do GSI. Czy da się odróżnić oryginał od podróby ? Czy po prostu są jakieś cechy szczególne, które odróżniają oryginał od osławionego Dueta czy innych producentów ? Czy pozostało mi się modlić i kupić ten w nadziei, że to oryginał Daewoo-FSO ?  <mysli>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 29, 2017, 10:23:19 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Na Allegro jest w tej chwili ogółem koło 40 szt. wałków do OHV hydro.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2018, 07:00:28 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Panowie nie chcąc otwierać nowego tematu zatem pytanie tutaj, które poniekąd z tematem się bardzo łączy.

Czy lepiej dać do regenerowania i późniejszego azotowania stary wałek (jeżeli ktoś się podejmie regeneracji) czy szukać nowego wałka oryginalnego ?

Jeżeli nowy i oryginalny to macie jakieś złote rady jak odróżnić rzemiosło typu Duet od fabryki ? Znajomy w moim mieście ma ze starych zapasów wałek natomiast nie jestem pewien czy to oryginał czy podróba. Są jakieś cechy charakterystyczne ?

Pytanko drugie... Oddaje stary wałek do regeneracji, czy po niej mogę go założyć na tych samych panewkach co jeździł (rzecz jasna jak będą dobre) ? Na logikę chyba tak, bo czopy wałka nie były przecież szlifowane (dajmy przykład).
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2018, 10:30:56 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
u mnie duet przejechał 7 tyś km i opiłki zatarły pompę oleju, wał, panewki i panewki wałka. Przy okazji pozacierało też nowe tłoki.
Był założony komplet kolbensmith szklanki + wałek duet.

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2018, 10:58:49 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
u mnie duet przejechał 7 tyś km i opiłki zatarły pompę oleju, wał, panewki i panewki wałka. Przy okazji pozacierało też nowe tłoki.
Był założony komplet kolbensmith szklanki + wałek duet.

Tyle się już naczytałem takich opowieści jak Twoje, że po prostu grzechem by było pójść na łatwiznę i wstawić Kolbenschmity czy rzemieślniczy wałek  do wyremontowanego silnika który planuje poskładać.
Poluję właśnie za wałkiem (hydroszklanki już mam) i nie potrafię odróżnić rzemiosła od oryginału (a nie zawsze wysoka cena oznacza oryginalność) więc mam plan awaryjny w postaci regeneracji starego wałka. Dzwoniłem dzisiaj rano do Świątka i taka orientacyjna cena (są duże widełki w zależności w jakim stanie będzie ten wałek i czy w ogóle da się go zregenerować) to 320-350zł w tym azotonasiarczanie.

Pytanie brzmi co o tym sądzicie ? Regenerować stary wałek czy kupić nowy za podobną a nawet troszkę niższą cenę ? Jeżeli nowy no to jak oryginał od rzemiosła odróżnić ? :P
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2018, 11:35:56 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
Świątek ma dobre opinie więc moim zdaniem jest pewniejszy niż rzemiosło. Robiłem u niego głowicę i wałek do Polo 6N2 i jak narazie prawie 10 tyś km i spokój.

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2018, 14:00:14 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Wałek DUET + popychacze FAI wbite już mają u mnie ze 40kkm. Pali niewiele, rozpędza się do 160, więc zdaje się być ok. Możliwe, że silnik w tym lub przyszłym roku będzie rozebrany na potrzeby pisania przez brata inżynierki to będę w stanie stwierdzić, czy nastąpiło zauważalne zużycie wałka.
Drugi silnik składamy też na wałku DUET, ale popychacze już kolbensmith.
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 05, 2018, 14:25:06 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
A te popychacze fai jaki mają nr. ?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2018, 14:45:13 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Optuję za robieniem na wałku Świątka

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2018, 15:50:03 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Tylko, że Świątek z tego co pamiętam to do hydrauliki nie robi.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2018, 16:13:56 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
A te popychacze fai jaki mają nr. ?

numerów 100% pewnych nie mam, brałem z tego sklepu:
http://www.gorian.pl/?379,popychacz-popychacze-polonez-16-mpi-hydrauliczne

ale 3 lata temu, jak ojciec zamawiał około rok temu, to były już tylko kolbenschmidt, które podobno pod poloneza są w jakiś sposób przerabiane.
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2018, 01:24:32 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
też brałem z Goriana. Życzę dużo zdrowia i czekam z niecierpliwością na relację.
Mój kolega wsadził duet z używanymi szklankami i też było ok. Ja wsadziłem zestaw z Kolbenshmitem i 7 tyś i gnój ...
Niektóre szklanki się rozbiły tak, że dało się je wyjąć tylko od strony miski .

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2018, 09:14:35 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Tylko, że Świątek z tego co pamiętam to do hydrauliki nie robi.

Właśnie też to słyszałem, że hydraulicznych nie chce widzieć na oczy, dlatego zadzwoniłem i od dziwo powiedzieli, że zrobią, pod warunkiem, że wałek będzie w stanie który umożliwi regenerację.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:49:21 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Odkopuje ponownie temat.  <lol>

Panowie, czy to jest na 1000000% oryginalny wałek rozrządu do hydrauliki produkcji Daewoo-FSO ? Nie jest za... tani ?
Nie chce się nadziać na dziadostwo jak niektórzy tutaj. Bardzo delikatnie mówiąc mocno bym się zirytował kiedy do całkowicie wyremontowanego silnika dałbym taki wałek a ten po 5-10k km zrobiłby mi opiłkami rozpierduchę w silniku. ;>

http://allegro.pl/polonez-walek-rozrzadu-nowy-oryginal-hydraulika-i7273163384.html

Pomożecie ?  ]:->
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 13, 2018, 16:50:14 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
Panowie, czy to jest na 1000000% oryginalny wałek rozrządu do hydrauliki produkcji Daewoo-FSO ? Nie jest za... tani ?
Nie chce się nadziać na dziadostwo jak niektórzy tutaj. Bardzo delikatnie mówiąc mocno bym się zirytował kiedy do całkowicie wyremontowanego silnika dałbym taki wałek a ten po 5-10k km zrobiłby mi opiłkami rozpierduchę w silniku.

http://allegro.pl/polonez-walek-rozrzadu-nowy-oryginal-hydraulika-i7273163384.html

Pomożecie ? 

"Jak sie nie wywrócisz to sie nie nauczysz "  <lol> Tego nikt Ci nie zagwarantuje z daleka , a wygląda na oryginał ? kilka lat temu kupiłem na zapas nowy wałek do hydro z wyprzedaży DAOWO ,tak gościu sie reklamował .cena ? śmiesznie niska ,dałem tylko 80 zł ,bo miał ich tam b.durzo ,  myślałem że mi ten pierwszy szybko zdechnie ! ale nie zdechł i ma się dobrze do dzisiaj  <lol>  do dzisiaj też  leży w piwnicy zakonserwowany i czeka sobie na wymianę hehe  <lol> ten prezentowany kosztuje nie co więcej tylko 110 zł  i też może jest z wyprzedaży ? więc ja bym zaryzykował i go kupił  <spoko>
A póki co dzisiaj ponownie swój wzmocniłem bez wyjmowania   <lol> ,wlewając  CERAMIZER !! także je 150 tys. no i do kolejnych przynajmniej 100 tys. hehe  <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <lol>
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 13, 2018, 18:35:17 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Zgadza się ze zdjęcia wiele nie wyciągnę.

Ciągle liczę, że znajdzie się ktoś kto potrafi odróżnić fabrykę od rzemiosła, w sensie jakiś charakterystyczny nadlew czy coś. Boję się kupować kota w worku bo cena tutaj większej roli nie gra 110 zł za taki czy 350 zł za ew. regenerację u Świątka (powiedział, że to orientacyjna cena jeżeli da się zregenerować; tak, do hydro nie zwykły). Bo powiedzmy sobie szczerze jak ktoś chce zrobić kapitalkę silnika z krwi i kości to nie będzie żydził 240 zł za coś porządnego, zgadza się? Ale jednak zawsze nowe to nowe. :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wałek rozrządu DUET
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2018, 20:21:29 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Ktoś tu wspomniał wcześniej, że jest sporo na allegro wałków obecnie. Chyba wszystkie nie są dueta, ktoś sprawdzał, dzwonił?