Autor Wątek: Jak montuje się centralny zamek?  (Przeczytany 59513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 07, 2008, 20:07:14 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
marcij, zazwyczaj i tak masz diodę i syrenę. A podpięcie kierunkowskazów zazwyczaj jest problemowe. Ja nawet jak mam central to i tak łapię za klamkę do sprawdzenia.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 07, 2008, 20:10:21 pm »

enter000

  • Gość
Cytat: "matucha"
nawet jak mam central to i tak łapię za klamkę do sprawdzenia

 hehe, też mam że muszę każde drzwi sprawdzić po dwa razy (no może trochę żartuje) a nie mam zamiaru kilometr od auta drzwi zamykać :P i będę słyszał że się zaryglowały, po co mi mruganie :P

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 08, 2008, 00:03:52 am »

marcij

  • Gość
A na cholere komu syrena i dioda. Mi kierunki sa o tyle przydatne , ze  po nacisnieciu pilota dwa razy mruga kierunkami, a dopiero potem zamyka drzwi, wiec wiem , ze jak zacznie mrugac to w koncu kiedys te drzwi zamknie. A jak nie to tez tragedii nie bedzie ;] I to byla taka moja uwaga , bo tez nie mialem zamiaru podpinac kierunkow , ale w koncu to opoznienie w zamykaniu mnie lekko przymusilo.

JAk podłączyć centralny zamek
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 26, 2008, 00:28:53 am »

Locco

  • Gość
Witam.
Stałem się posiadaczem Poloneza Caro plus i pierwszą rzeczą jaką chciałbym zrobić jest założenie centralnego zamka
kupiłem na allegro oryginalny
Centralny Zamek
samo założenie nie stanowi problemu pytanie mam jak podłączyć elektrykę poprowadzić przewody gdzie najlepiej schować centralkę.
Chciałbym to zrobić żeby wyglądało jak fabrycznie.
No i drugi problem jak zrobić żeby zamek otwierał się z pilota wiem że potrzebuje dodatkowo alarm lub sterownik radiowy.
Jaki alarm polecacie może da się gdzieś zdobyć fabryczny.
To mój pierwszy post i pierwszy polonez prosiłbym o wyrozumiałość jeśli pytam o banały i oczywiście o pomoc.

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 26, 2008, 18:57:50 pm »

Offline Marel

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Locco centralny który kopiłeś jest z pilotami i będzie działa bez alarmu czy dokupywania czegoś innego, z montażem nie ma problemu tylko troszkę z tym schodzi - głównie tylne drzwi. Kable trzeba pochować i kawałek auta trzeba rozkręcić ja centralkę mam koło bezpieczników i dalej kable pociągnięte pod wykładzinami. Podłączałem pierwsze od kierowcy potem prawy przód prawy tył i lewy tył i na te lewe tynie brakło troszkę kabelka :) Ogólnie to jeden dzień schodzi na wszystko - jak się człowiek nie spieszy oczywiście.

P.s jak byś miał jakieś pytania pisz śmiało.

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 02, 2009, 17:42:01 pm »

Locco

  • Gość
Paczka przyszła szkoda że instrukcja jest jakaś uniwersalna i nic sie nie zgadza mam tylko pytanko
 cytat: (przykręć przewód czerwono czarny  za bezpiecznikiem do +12V wydajność prądowa min 20 A) czyli gdzie do świateł czy może lepiej pod zapalniczkę

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 02, 2009, 18:29:53 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
najlepiej prosto z aku., chyba, że lubisz wymieniać popaloną instalację elektryczną.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 02, 2009, 19:08:27 pm »

marcij

  • Gość
Nie przesadzajmy , wystarczy pod zapalniczke.

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 02, 2009, 20:22:02 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ogólnie jak się ma zamiar grzebać w aucie, to dobrze sobie jeden gruby przewód do kabiny pociągnąć. Do centrala, do elektrycznych szybek, do CB itd. Przyda się na "zaś".
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 03, 2009, 11:31:36 am »

Locco

  • Gość
no mam zamiar trochę poprawić fabrykę gruby przewód tzn jaki 1,5 2,0 w instalacji chyba są 0,75 lub 1,0 mam dostęp do garażu więc i tak zdejmuje deskę i wplatam się w oryginalną instalację więc jeden kabelek nie sprawi mi problemu

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 03, 2009, 13:08:20 pm »

Piotrekk

  • Gość
jak ja bym miał ciągnąć to conajmniej 5mm przekrój... ;)

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 03, 2009, 13:50:58 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Cytat: "Piotrekk"
jak ja bym miał ciągnąć to conajmniej 5mm przekrój... ;)


3 to ja mam do bagażnika do wzmacniacza. 1mm^2 na 10 A prąd, taka zasada. Wg. mnie 5 to zadużo. Ja miałem od centralnego bezpiecznik 15A i przewody 1,5, (mam MR91) podłączyłem sie pod pierwszy bezpiecznik.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:37:31 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Piotrekk"
jak ja bym miał ciągnąć to conajmniej 5mm przekrój... ;)


Też bym tak zrobił. Później koledze zachce się CB, dalekosiężnych, oświetlenia do wysiadania czy coś i będzie jeszcze jeden ciągnął. To nie są aż tak duże koszta.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:43:45 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
A no chyba że dalekosiężnę :wink:
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:05:53 pm »

Piotrekk

  • Gość
Lepiej raz a pożądnie... Pewnie tego się nie wykorzysta ale kabel się nie będzie grzał itp itd... same zalety.. koszta małe...

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:55:59 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "matucha#1931"
dalekosiężnych


Cytat: "Maxiu1991"
A no chyba że dalekosiężnę


tej elektryki a po kiego grzyba zasilanie od dalekosiężnych w kabinie? wytłumaczy mi ktoś;> bo na razie to jest mała bzdura... chyba, ze będzie sobie świecił tymi dalekosiężnymi w kabinie!
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:06:15 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
jimo#1921, nie wiem jak Ty, ale ja mam w aucie porządek i wszystkie przekaźniki są koło siebie ;) Przekaźnik rozruchowy też i do tego im grubszy tym lepszy :)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:18:55 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "matucha#1931"
jimo#1921, nie wiem jak Ty, ale ja mam w aucie porządek i wszystkie przekaźniki są koło siebie ;) Przekaźnik rozruchowy też i do tego im grubszy tym lepszy :)


No ja mam elegancko przekaźnik od dalekosiężnych pod maską przymocowany do fartucha. Pytanie jest takie - po co ciągnąć bezsensownie kable. Toż dążymy do prostoty układu, minimalizacji skomplikowania i nakładów. U mnie wszystko od dalekosiężnych siedzi pod maską i ma się dobrze.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:24:43 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ale wtedy i tak musiałbym ciągnąć do centralnego, do autoalarmu, do elektrycznych szyb i do CB radia i do przekażnika rozruchowego ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:38:19 pm »

gucio

  • Gość
gdy zakupiłem alarm i centralny to na przewodach były bezpieczniki. podpiąłem to pod aku (bez dodatkowych przewodów) i wszystko działa bez problemu