Autor Wątek: Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą  (Przeczytany 25268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2010, 22:30:26 pm »

Offline Dj. Illusion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polski Fiat 125p 1980 zwany Boguś
Ja mam akuś chyba OXIDE czy coś w ten deseń. 43 Ah i używam go od listopada 2009.
Polonez wymaga miłości! Mści się jeśli jej nie dostaje!
Był FSO 1500 85 r swap na 1.6 GLI
Był FSO Polonez Atu 96 1.4 GLI
Był Pushapek 1.4 GTI 16V

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2010, 23:00:38 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Cytat: "Dj. Illusion"
Ja mam akuś chyba OXIDE czy coś w ten deseń.


Chyba EXIDE. Bardzo dobre moim zdaniem akumulatory.

Ja mam 90 Ah firmy Power. To realowa wersja naszej Centry Standard. Kontroluję poziom i gęstość elektrolitu jak zaglądam pod maskę co miesiąc i bardzo go sobię chwalę. Kupiłem zeszłej zimy i sprawuje się świetnie. No i jest potężny zapas prądu.

Nie chciał się zmieścić w uchwyt to uciąłem bok tegoż uchwytu boszką i pomalowałem. Rura od dolotu ledwo się mieści (OHV mono) :)

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2010, 07:01:13 am »

Artur 1990

  • Gość
CENTRA PLUS 45AH/330A juz mi słuzy 4 lata i nigdy niezawiudł mnie :D

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2010, 08:46:03 am »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Cytat: "misiek_staszic"
Chyba EXIDE. Bardzo dobre moim zdaniem akumulatory.


Moim zdaniem są bardzo dobre bo już blisko i 8 latek mu stuknie(EXIDE 60AH)..nie wiem czy są jeszcze produkowane ale kupie EXIDE jako następny.Po tylu latach mam podłączone wzmacniacz 1200W z tuba 850W Śmiało mogę mieć głośno muzę przez długi czas ! Polecam!
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:35:17 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Cytat: "danieldeni20"
Cytat: "misiek_staszic"
Chyba EXIDE. Bardzo dobre moim zdaniem akumulatory.


Moim zdaniem są bardzo dobre bo już blisko i 8 latek mu stuknie(EXIDE 60AH)..nie wiem czy są jeszcze produkowane ale kupie EXIDE jako następny.Po tylu latach mam podłączone wzmacniacz 1200W z tuba 850W Śmiało mogę mieć głośno muzę przez długi czas ! Polecam!


Exide nadal są produkowane. Fiat daje je na pierwszy montaż, w Pandzie jak i w Iveco mam akumulatory tej firmy. Exide połączył się z Centrą, w sklepach z bateriami Centra możesz nabyć Exide. Kupujesz obsługowy, zwykły, z korkami. Kontrolujesz poziom jak i gęstość elektrolitu, dbasz by był naładowany zawsze, i cieszysz się naprawdę długooo.

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:32:08 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
No nie wierzyłem ojcu że to bardzo dobre aku bo tak mi mówił..po nazwie myślałem sobie "shit" ;D Mi się wydaje ze centry aku mogą być nawet mniej wytrzymałe ;) Brat ma nowa Centre ..sie zobaczy jak posłuży..Byłem z 7 sklepach jak szukaliśmy dla niego aku i żadnego EXIDE ;( to wzięliśmy centre 59AH chyba co koło tego nie pamiętam dokładnie..Musieliśmy przedłożyć + bo prawy + w AKu ;P
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:00:31 am »

Offline GRAND

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
Moja Centra po 10 latach zaczyna wykazywać oznaki przemęczenia.
Przymierzam się do Centry Standard - baaaaaaardzo dobre akumulatory. :)

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:11:30 am »

Offline Pastor

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLi
Ja posiadam Centrę Futurę 55Ah  430A, kupiłem ją jakoś w marcu tego roku i na razie nie narzekam. W drugim aucie też mamy taką Centrę ma około 5 lat i odpala bez problemu po dłuższym postoju, nawet na solidnym mrozie. :D

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:19:10 am »

Offline Dj. Illusion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 535
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polski Fiat 125p 1980 zwany Boguś
Mała aktualizacja, nie mam akumulatora EXIDE jak pisałem wcześniej. Mam ZAP 43Ah, 340 A. Póki co w największe mrozy kręcił troszkę słabiej, ale to normalne. Jestem z niego bardzo zadowolony.
Polonez wymaga miłości! Mści się jeśli jej nie dostaje!
Był FSO 1500 85 r swap na 1.6 GLI
Był FSO Polonez Atu 96 1.4 GLI
Był Pushapek 1.4 GTI 16V

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 04, 2010, 13:15:57 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Przymierzam się powoli do zmiany akumulatora, moglibyscie poradzic który z dwóch warto wybrac, w takiej samej cenie mam Centra Standard 70Ah albo Centra Plus 62Ah?
Poldek Caro z alternatorem od Plusa 70A, dosc sporo dodatkowej elektryki i raczej zimą krótkie dystanse.

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2010, 14:50:52 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja zawsze kupuję akumulatory z Piastowa. Wytrzymują po ok. 6 lat ciężkiej eksploatacji.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 05, 2010, 18:19:30 pm »

Offline gerfur

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Psuj
    • BMW E46
Polecam centre standard. Sam posiadam taki. W firmie był do trucka kupiony centra futura 53 Ah straszna kicha nie wytrzymał 3 miesięcy jak się pierwszy raz rozładował pote to już nie trzymał nawet wyciągnięty z samochodu po 7 miesiącach eksploatacji (ze 3 miesiące stał na hali przez zime żeby go szlak nie trafił w samochodzie, oczywiście raz na jakiś czas był podłączany jak trzeba było gdzieś jechać a nie było innego samochodu) został wymieniony w ramach gwarancji, no i polecam Akume ma dość dobre akumulatory posiadałem taki w atu jak go kupiłem ale miałem w poprzedznim 3 miesięczną centre i wolałem ją zostawić w samochodzie bo na gwarancji. Akuma trafiła do wujka do audi 1.8 b2 i bez problemu daje rade nawet przy żrącym radiu.
Był Caro `95 abimex L-122
Był Caro `97 abimex L-146
Był Atu+ `98 boschowtrysk L-74E --> 1.4 GTI Rover ltd

Jest BMW E46`98 2.5 Pb/LPG Cosmoshwarz

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 06, 2010, 17:30:37 pm »

punisher

  • Gość
Panowie, doradźcie jaki akumulator (wielkość) kupić aby pasował do Poloneza i do był na wszelki wypdek do fiata Uno? Czy 45 Ah wystarczy na Poloneza? Bo raczej zmieści się do Una.  U siebie mam 55Ah i jest naprawdę duży.

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 06, 2010, 22:43:07 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Cytuj (zaznaczone)
Panowie, doradźcie jaki akumulator (wielkość) kupić aby pasował do Poloneza i do był na wszelki wypdek do fiata Uno? Czy 45 Ah wystarczy na Poloneza? Bo raczej zmieści się do Una. U siebie mam 55Ah i jest naprawdę duży.


45 Ah za Mały.. Moze być problem z odpalaniem zwłaszcza jak aku straci szczytowa formę.Polecam Aku Firmy EXIDE i nie mniej jak 55Ah  :roll:
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 06, 2010, 22:50:42 pm »

Offline centurion

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "danieldeni20"
Cytuj (zaznaczone)
Panowie, doradźcie jaki akumulator (wielkość) kupić aby pasował do Poloneza i do był na wszelki wypdek do fiata Uno? Czy 45 Ah wystarczy na Poloneza? Bo raczej zmieści się do Una. U siebie mam 55Ah i jest naprawdę duży.


45 Ah za Mały.. Moze być problem z odpalaniem zwłaszcza jak aku straci szczytowa formę.Polecam Aku Firmy EXIDE i nie mniej jak 55Ah  :roll:


Jakoś w swoim poldolocie miałem aku 45 chyba Jenox, auto stało w zimę na zewnątrz, Ta zima była nawet mroźna i nigdy nie miałem z nim problemu. W Scenicu mam 65 Ah sprawdzę jaka firma nowy od lipca, a w Golfie kończy żywot włożony przez fabrykę Bosch Silver 55 Ah w 2003r.
Caro minus odbudowa na wypasie. Części na stanie czas na pakowanie.

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 06, 2010, 22:51:19 pm »

Lukasz

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
45 Ah za Mały.. Moze być problem z odpalaniem zwłaszcza jak aku straci szczytowa formę.Polecam Aku Firmy EXIDE i nie mniej jak 55Ah :roll:


EXIDE kojarzy mi sie z jakimis tanimi akumulatorami z auchanu albo innymi tesco.

mam autocrafta - taka okoliczna produkcja - 3 zima sie zbliza na razie prostownika nie widzial

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 07, 2010, 07:54:56 am »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Cytat: "Lukasz"

EXIDE kojarzy mi sie z jakimis tanimi akumulatorami z auchanu albo innymi tesco.


te niby rynkowe EXIDE mi smiga 8 rok 62Ah
Ta firma jest teraz połaczona z Centra i jest Centra Exide ;) Poczytaj wyzej ;]
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 07, 2010, 09:23:38 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Pamietajcie ze akumulator to nie tylko lata wytrzymałości się liczy ale tez przebieg.Jak auto robi bardzo duzo kilometrów rocznie (powiedzmy 100~150kkm) to akumulator siła rzeczy krocej wytrzyma niż w aucie które 10~20kkm rocznie bedzie robiło, lub jeszcze lepiej 5~10kkm . U nas teraz w sprinterze jednym padł EXIDE kupiony w 2006 roku. Padła jedna cela , auto przejechało na nim może ze 100kkm. Teraz własnie nie wiem co kupić,musze jakiś 92~100Ah nabyc.

Tak mysle aby wybrac coś z pomiędzy tych :

http://allegro.pl/akumulator-panasonic-100ah-760a-gliwicemontazgrat-i1226476820.html

http://allegro.pl/wwwmotohurtcom-100-ah-japan-p-moll-adac-1-w-wa-i1259012049.html

Centry średnio wytrzymują u nas 2~3 lata więc odpadają , najdłuższą zywotnośc miały DELPHI ale po kłopotach fabryki w USA ich akumulatory znikły z rynku...
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 07, 2010, 16:27:44 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Ja Ci kolego mogę tylko odradzić choć nie koniecznie dobrze bo szef miał panasonic tylko coś kolo 70Ah w galaxy 1.9tdi 90 i po 4 latach nocy nie wytrwał  a on robi 30 tys rocznie około.Co do drugiego to nie miałem z nim styczności także się nie wypowiem.

Ps a jak się robi rocznie 100k-150k to wypada go co jakiś czas rozładowywać by nie przeładowywał się ciągle a tego raczej żaden aku nie wytrzyma choćby się zesr...;)
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Jakie mamy Akumulatory i ile czasu już nam służą
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 07, 2010, 19:08:35 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
U nas srednio aku wytrzymują  5 lat (bo dłuzej aut nie trzymamy :P, więc do sprzedazy zawsze aku sprawny jest i nie wykazuje ze może paśc zaraz) w busach, w kazdym busie są po dwa aku ze względu na wyposazenie dodatkowe typu webasto itp( te drugie akumulatory dodatkowe padają szybciej zwykle jak te głowne), ale kazde z aut robi 100-120km rocznie. Panasonic`a mielismy w Ducato i do tej pory nasz pracownik który od nas go odkupił i jezdzi u nas w firmie nim  ma nadal i to juz bedzie drugi rok i jest sprawny.  Jezeli wytrzymalby około 4-5  lat to byłoby super. Nam więcej nie trzeba. A co do akumulatorów Moll to chyba najlepsze dostepne na rynku , ale niestety i jedne z najdroższych...  W nowym modelu sprintera fabrycznie  Moll`a jest wkładany teraz poniewaz we wczesniejszym były z logiem mercedesa ale pisało w rogu Product by Delphi.

Niestety my czekać dlugo nie możemy bo auta są w ruchu ciąglym  więc dziś w sklepie kupiłem Moll 100Ah bezobsługowy. Najgorsze w tym wszystkim ze drugi 72Ah dodatkowy akumulator tez powoli zaczyna dogorywać  a w zeszłym roku w grudniu nowa Centa Futura była wsadzona :evil: .

A co d oprzeładowywania sie to raczej akumulatory ciągle niedoładowane są niż przeładowywane....
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.