Autor Wątek: Jaka firma ubezpieczeniowa?  (Przeczytany 42661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« dnia: Październik 02, 2008, 12:32:48 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Czy ktoś z Was miał jakieś przygody z ubezpieczycielami innymi niż PZU? Muszę ubezpieczyć auto i zastanawiam się nad czymś tańszym. Chociaż nie wiem, czy się będzie opłacać. Jednak w razie czego to w PZU laweta za darmo i darmowy pakiet Assistance przy zakupia AC. Mam znajomego, który w konkordii się ubezoieczył. Stuknął autem i w związku z tym że swoich rzeczoznawców w Polsce jak na lekarstwo auto stało tydzień. Ja niby auta nie potrzebuję, ale nie chciałbym że gdy już się coś stanie to czekało miesiąc na wymianę drzwi chociażby.

No i jeszcze jedno. Żeby honorowali zniżki współwłaściciela pojazdu. Auto zarejestrowane na moją dziewczynę, a ja jestem współwłaścicielem z raji moich 60% zniżek.

Ktoś miał jakieś doświadczenia Allianz? Liberty Direct, Commercial Union? Link4 z racji że nie ma ani przedstawicielstwa ani nic to mnie jakoś odrzuca. Assistance niekonieczne z racji, że tankując na Shell mam darmowe Shell assistance.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2008, 12:45:55 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
zwracaj uwage glownie na to ile traci sie znizek w przypadku dzwona - np w allianz 2 klasy czyli 20%

najlepiej idz do brokera :] powiesz czego wymagasz itd ii Ci dobierze sam :)
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2008, 12:53:39 pm »

Inka

  • Gość
jeżeli auto masz starsze jak 10 lat to ac Ci nie dadzą tylko assistance. Wykupiłam to sobie kiedyś w PZU i jak mi się sprzęgło spaliło to mi zaśpiewali 100zł za 25km lawety. Z tego co ja się dowiadywałam to wszystkie ybezpieczalnie honorują zniżki współwłaściciela a z wszystkich ubezpieczalni to PZU jest chyba najtańsze i najmniej w kulki leci w razie stłuczki/wypadku.

tak jak Joker mówi... idź do Brokera. On Ci do porządku doradzi, wytłumaczy itp

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2008, 12:59:31 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
Cytat: "Inka"
a z wszystkich ubezpieczalni to PZU jest chyba najtańsze i

pffffff w pzu mi przyszlo 1000zl, poszedlem do brokera i polecil w mojej sytacji PZMoto i teraz mam 677zł (z NW) mala roznica nie?  :roll:

[ Dodano: 02 Paź 2008 13:00 ]
Cytat: "Inka"
najmniej w kulki leci w razie stłuczki/wypadku.


tylko ze to nie TY sie z nimi bedziesz uzerac, tylko ten do kogo wjedziesz np
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2008, 13:02:26 pm »

Inka

  • Gość
Joker, bo masz zwyżkę za wiek za pewne... jak ja nie miałam jeszcze 25 lat skończonych i przepisywałam ubezpieczenie na siebie to całość ubezpieczenia wynosiła 460zł + 33zł NW. Mama miała 60% zniżek i jest właścicielem samochodu a mnie zrobili współwłaścicielem. W tej chwili całościowa kwota ubezpieczenia z NW wynosi 653zł OC + 79zł NW. (podatek Religii wszedł w tym roku od 1 kwietnia)

Joker a co do użerania się... kumpel ma swoje auto ubezpieczone w firmie innej niż pzu. Wjechał do niego facet ubezpieczony w PZU. Cała procedura naprawy samochodu i zapłaty za naprawę przez ubezpieczalnie plus zapłacenie za przegląd plus zapłata za nową tablice rejestracyjną trwała niecały miesiąc...

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2008, 13:03:37 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Można powiedzieć wiele dobrego o PZU, ale na pewno nie to, że jest najtańsze. Jeżeli zależy Ci na wysokości składki to wybierz lepiej coś z tych, które wymieniłeś. Każde z nich jest pewnie tańsze od PZU. Jeżeli chodzi o sposób obsługi klienta i wypłacalność to PZU raczej przoduje. Oczywiście, tez chcą płacić jak najszybciej i jak najmniej, ale przynajmniej masz wszędzie przedstawicielstwo i wiesz do kogo się udać w razie potrzeby walki o swoje. Nie musisz godzinami wisieć na telefonie i rozmawiać z jakimś konsultantem, a jeżeli nawet to na infoliniach PZU siedzą raczej kompetentni ludzie... Przedstawicielstwo HDI, Liberty Direct może sobie otworzyć każdy i wcale nie musi być ekspertem w tej dziedzinie :roll:
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2008, 13:06:38 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
A z ciekawości - to w PZU kosztów holowania/naprawy nie pokrywa ubezpieczyciel? Myślałem, że płaci się tylko za części. Tak jest w Shell Assistance do kwoty 1500 zł.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2008, 13:10:02 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Polecam AXA - wszystkiego dowiesz sie na ich www.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2008, 13:14:10 pm »

Inka

  • Gość
matucha, tak jak mówiłam... masz auto starsze jak 10 lat to Ci nie dadzą AutoCasco tylko Asistance a wtedy hmm... nie wiem co tam jest darmowe ale wydaje mi się, że nic. tylko jak masz AC to masz np darmowe holowanie w razie wypadku. W assistance musisz za to zapłacić niestety ;/ przekonałam się na własnej skórze. Szkodę swojego samochodu w razie kolizji, której Ty byłeś sprawcą pokrywa właśnie AC. Tak samo jest w razie spalenia się samochodu (przykład Rudolfa). Jak masz kolizje nie z Twojej winy to naprawiasz auto z OC sprawcy i tyle

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2008, 13:19:51 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Mi w PTU do OC dodawali holowanie za darmo - niezaleznie od tego kto byl sprawca.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2008, 13:21:32 pm »

Inka

  • Gość
z tym holowaniem to i tak jest wszystko zależne od ubezpieczyciela... jedni każą sobie płacić inni mają gratis..

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2008, 13:22:04 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Lupo#1891"
Mi w PTU do OC dodawali holowanie za darmo - niezaleznie od tego kto byl sprawca.


Tak samo jest w PZU.

A Auto o które mi chodzi ma 5 lat. Poldek 7 jeszcze nie skończył ;)

[ Dodano: 02 Paź 2008 13:30 ]
AXA wyliczyła mi na 1649zł AC/OC/NNW/Assistance maxi

PZU nie ma kalkulatora  :?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2008, 13:54:37 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Z ubezpieczalniami jest róznie z tym honorowaniem znizek. Trzeba sie dobrze w regulaminy wczytac poniewaz są w niektórych klauzule o których rzadko kto wie bo zwykle sie regulaminów nie czyta ;). Ubezpiecza ubezpieczalnia  i zniżki wezmą współwłaściciela mającego najwiecej znizek ale podczas dzwona jezeli jechał tym autem współwłaściciel nie posiadający znizek bedzie trzeba dopłacic przed przyjazdem rzeczoznawcy równowartoś która pozostała odciąganieta od podstawowej stawki ubezpieczenia z racji znizek. Są tez kwiatki takie ze jak auto ma dwóch współwłaścicieli posiadjacych pełne znizki ( nie zawsze współwłasciciel jest dlatego ze ma znizki ;) , moze byc tak jak u mnie ze musze miec auto z wpisanym ojcem jako współwłasciciel aby miec auto na firmę której on jest włascicielem) i wtedy przy kolizji potrafią zabrac obu współwaścicielom zniżki , na to tez trzeba zwracac uwage.

Takze dobrze sie trzeba podowiadywac.

Z ubezpieczycieli moge polecic Compense , nigdy nie ma problemów z wypłaceniem odszkodowania , ani z OC sprawcy ani nawet z naszego AC. Zniżki tez po spowodowoaniu kolizji nie lecą duze. Rzeczoznawca zwykle jeszcze w ciągu tygodnia od zgłoszenia szkody (wszystko zalezy od ilosci roboty ile mają) przyjezdza. Ogólnie od momentu zgłoszenia szkody do wpłyniecia kasy na moje konto mineło równo 17dni.

Mam ubezpieczone auta tez w UNIQA , nie są drodzy ale podobno zanizają strasznie wartości i kwoty wypłacanego odszkodowania. Jezeli tylko OC sie u nich wykupuje to nam to wsio ryba , jezeli AC to trzeba wziąsc to pod uwage. Z tym ze OC moze byc w innej firmi i AC w innej firmie ubezpieczone . Mam tak auta i nie ma problemu nigdy.

Miałem w Link4 poldka ubezpieczonego i pózniej Carine , ale jak za poldka co roku płaciłem wiekszą stawkę tak i za carine to samo a wiec uciekłem z tamtąd jak szybko sie dało i nie chce miec z ta firmą nic wspólnego juz.

Z PZU bym troche polemizował ze jest najlepsze , potrafią tez przyciac w.... (nie powiem co ;) ).  PZU zaniza wartosci czesto i gęsto i czasem sprawa sie głupiego obtarcia boku potrafi ciągnąc nawet ponad 2 miesiące. Takze w tym momencie Compensa wygrywa.

mBank a dokładniej BRE , stawki maja niskie ale znów tylko osobowe ubezpieczają . jak ubezpieczałem Corolke to wyszło mi taniej niz w UNIQA , jak znów Carine ubezpieczałem to wyszło mi taniej w UNIQA niz w BRE.

Ja mam na jedno auto OC i AC w Compensie i z nich jestem najbardziej zadowolony , z tymze składki tez nie mają niskie,

Auto 10 letnie mozna ubezpieczyc na AC bezproblemu ale warunkiem jest że jest ciagłośc AC , czyli jezeli od nowosci co rok było płacone to nadal mozna ubezpieczac. Co innego jak zostało przerwane to niestety ale AC juz nie da rady wykupić. Ja mam Carine z 1994 roku i co rok płace za nią OC+AC+NW ale auto od 1996 roku ma ciągłośc AC.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2008, 19:34:52 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Ja mam polda w AllianzDirect. Stawka na blachy warszawskie wyliczona 443zł za pojemność 1600ccm3, przy full zniżkach, nie interesuje ich drugi właściciel, wszystko szybko i bezproblemowo się odbyło. :] W sumie ubezpieczyłęm w ciągu godziny samochód.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2008, 21:40:12 pm »

Offline Cyneq

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p '79
od kiedy zobaczylem ile moge płacić za OC na stronie mbanku, żadne PZU ani brokerzy mnie nie interesiją. PZU proponowalo ponad 700, brokier mi wmaiwal ze najtaniej bedzie za 600, a przez mbank juz drugi rok płące 85 zł kwartalnie! I naprawde nie interesuje mnie czy przez dzwona podniosa mi 10 czy 20%, bo to ciagle jest pol mniej niz PZU.

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 02, 2008, 22:05:48 pm »

Marek K80

  • Gość
Spróbuj jeszcze może MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe mtu.pl. U mnie to teraz będzie OC 594,54zł (w tym -10% za bezszkodowość), AC zakres autocasco 100,98zł, AC ryzyko kradzieży 17,60zł. Na temat holowania itd. nie wypowiadam się bo nie wnikałem. Mam więcej niż 25lat.

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2008, 08:21:00 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2612
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
odgrzewam temat. gdzie najtaniej ubezpieczyć Poloneza z 1993r. teraz jest w PZU.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2008, 08:26:33 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
PTU lub AXA polecam.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2008, 08:27:35 am »

Ntav

  • Gość
Ja bym Ci proponował iść do biura ubezpieczeniowego "Progres" i się pytasz jaką mają najtańszą ofertę :P

Ojciec w PZU przy pełnych zniżkach za Vectrę B 99" 1.6 16V dostał 650 zł za cały rok, a poszedł do progresu facio zaproponował mu jakąś tam firmę (już nie pamiętam jaką) i ma teraz za 400 zł OC z NNW :)

Zmieniłem też ubezpieczyciela na tego na swojego piździka, poprzednio miałem 128 zł z NNW (cały rok) teraz mam 34 zł  8)

Wiesz co oznacza skrót PZU ?
Nie to Ci powiem, Polscy Złodzieje Ubezpieczeniowi  :mrgreen:

Jaka firma ubezpieczeniowa?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2008, 08:27:48 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
nie ma sensu pytać bo co miasto to inna stawka - poszukaj w necie kalkulatorów na stronach ubezpieczycieli, ja w zeszym roku po kilku teelfonach zdecydowałem się na CU Direct bo mieli najtaniej (brałem tylko OC)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )