Autor Wątek: Nuklearne pozdrowienia  (Przeczytany 42437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 26, 2011, 16:10:30 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Z tym nie można nic zrobić.

Składować trzeba... Przyszłe pokolenia też mogą składować, w końcu to promieniowanie zmniejsza się cały czas... :)

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2011, 16:40:15 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
dlatego mamy ten plus że inni mieli ten problem i go rozwiązali, np. Francuzi składują zużyte pręty w specjalnych bunkrach, i posypywane (już sam nie wiem czym), wszystko pokryte zielenią i dzięki ciągłym konserwacją można kontrolować by nic się nie stało. Niektóre zużyte pręty zostawia się w elektrowni, po paru latach znowu nadają się do użytku.


Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 26, 2011, 16:47:47 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Miałem się nie wypowiadać, ale:
1. w kwestii zużytego paliwa, to odbiera je ten od kogo kupujemy technologię, czyli mamy to gdzieś,
2. jeśli którakolwiek elektrownia u naszych sąsiadów "pierdolnie" to mamy tak samo przewalone jakby to stało się u nas - w razie czego.

Jeśli o mnie chodzi to moge mieć taką elektrownię nawet u mnie na wsi. Do wielu osób nie dociera że technologia jest bezpieczna, mało tego z takiego obiektu są potężne pieniądze dla gminy. Najlepszym przykładem jest gmina Stepnica koło Szczecina, 100% mieszkańców chce atomu u siebie w tej gminie, bo rocznie zarobią na tym 100 mln złotych, nikt tam się nie sprzeciwia jak w Żarnowcu. Poza tym jest tysiące miejsc pracy przy budowie i póżniejszej eksploatacji takiej elektrowni.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 26, 2011, 17:01:48 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
No ale do puki ludzie będą na słowo "atom" reagować "Czarnobyl" to my nowej Polski nie zbudujemy.
To co napisał Bartek#1925 to o tym nikt nie mówi, sam mieszkam na wsi a za oknem mam kopalnie węgla, bloki, kanalizacje, infrastrukturę, dworzec PKP i PKS, 7 różnego rodzaju placówek szkolnictwa a to wszystko już 20 lat temu, kopalnia już nieczynna ale gmina nadal dostaje ogromne pieniądze od Kompani Węglowej, ale media o tym nie mówią.

Ale ludzie to jedno, drugie to ci nieszczęśni ekolodzy.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2011, 17:03:10 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zastanawia mnie skąd to założenie, że ta technologia jest bezpieczna? To, że media nie piszą o awariach naprawdę nie oznacza że ich nie ma.

Nie jestem żadnym ekologiem. Jestem po prostu człowiekiem zorientowanym w temacie. Mam znajomych fizyków pracujących w ośrodkach badawczych na całym świecie, o katastrofie w Czarnobylu wiedziałem zanim w ogóle ktoś o tym w Polsce mówił i niestety wiem co w praktyce oznacza "energetyka jądrowa". Wymyślono ją w USA żeby społeczeństwu się atom nie kojarzył wyłącznie z bombą, ale niestety nie oznacza to, że elektrownie jądrowe są bezpieczne i tanie w eksploatacji. Nawet w USA większość cały czas dostaje na funkcjonowanie pieniądze od rządu - i tylko dlatego koszt energii może być konkurencyjny. Polskie oficjalne wyliczenia jaki to będzie dla nas zysk to czysta fikcja.

Tu macie linka do artykułu o polskim programie: http://www.energetyka.e-bmp.pl/program-polskiej-energetyki-jadrowej,3138,art.html

A tu ze strony o elektrowniach atomowych: http://www.elektrownieatomowe.info/15_wiadomosci/41_Energia_jadrowa_Energia_atomowa/9100_Zanim_kupimy_atomowa_konewke.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 17:12:05 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2011, 17:23:13 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2612
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie istnieją technologie bezpieczne w 100%, nawet przy wycinaniu łapci z lipowego łyka można się zarżnąć. media nie piszą- to coś nowego. o awarii w Czarnobylu i w Japonii dowiedzieliśmy się więc, z plotek.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2011, 17:27:20 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Media piszą wyłącznie o tym czego się nie da zataić, a i tak minimalizują skalę wydarzeń.

I jeszcze dwie rzeczy.
Po pierwsze jestem pod wrażeniem jakie wielu z Was ma zaufanie do zachodnich koncernów, które "na pewno przyłożą się do roboty." - Jak uczy historia ostatnich lat, to zachodnie koncerny raczej będą usiłowały wszelkimi metodami wyciągnąć od nas maksymalną kasę, a sprzedać nam złom atomowy, bo co ich obchodzi elektrownia gdzieś w Polsce?

Po drugie jestem też pod wrażeniem jakim obdarzacie nasze władze. Samoloty bojowe okazały się być porażką, samoloty transportowe od USA też. Przez lata nie udało się znaleźć inwestora dla FSO, FSM zostało oddane niemal za darmo, tak jak i inne zakłady przemysłowe, itd itp... Naprawdę myślicie, że władze nagle nabiorą umiejętności i podpiszą z kimś sensowną umowę? :lol:
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2011, 18:07:50 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Poniżej znajdziecie zestawienie informacji z różnych źródeł nt. walnięcia elektrowni. Ciekawa lektura, zwłaszcza zestawienie danych o promieniowaniu, paliwie MOX i ilości tego świństwa które prawdopodobnie wyleciało w powietrze.

http://www.globalnaswiadomosc.com/fukshimaklamstwa.htm
komentarze pod artykułem rzondzom!!!
Cytuj (zaznaczone)
illu_laminat:
Dziekuje Andrzej,nigdy nie bylo w mojej intencji,negowania Twoich Artykulow .Doceniam trud przez Ciebie wlozony!
Pozdrawiam serdecznie
illu_laminat
@VuriOn - moze byc,ze Ameryka jest chroniona,tarcza termiczna czy czyms tam podobnym.
Illuminaci dysponuja technologia,ktora pozwala podroze w czasie.Kto wie czym jeszcze....
Pozdrawiam
illu_laminat
no co jeszcze, może pakt z kosmitami? :lol:
ten wielce oświecony pan laminat chyba zapomniał, że ameryka północna posiada pasmo górskie wzdłuż całego zachodniego wybrzeża.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 26, 2011, 18:10:50 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
bo co ich obchodzi elektrownia gdzieś w Polsce?

Z całym należnym Ci szacunkiem, ale co Ty chłopie pieprzysz :?: postaw się po stronie Francuzów, jak kupimy technologię od nich i coś pieprznie, to oni też to odczują, uwierz mi będzie im zależeć żeby taki reaktor działał jak należy.

Popieram słowa Włodka, nie istnieją technologie bezpieczne na 100%, zawsze zawodzi człowiek.
Jednak z takim podejściem to lepiej zacznij kupować świeczki na zapas, bo za kilkanaście lat przy tym tempie wzrostu zużycia prądu, po prostu go nam zabraknie.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2011, 19:04:51 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wcale niekoniecznie musi im zależeć żeby działał jak należy. Narażanie nas na katastrofę, to co innego, a powtarzające się wiecznie usterki co innego. Nie wiem skąd w ludziach taka wiara w dobre intencje firm...


A tak przy okazji - przeczytałeś może linki, które wkleiłem? Jest tam też o szacunkowym wzroście zapotrzebowania na prąd.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 19:06:46 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 26, 2011, 19:39:36 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2612
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
więc co proponujesz? zbiorowe samobójstwo? bo rząd nas oszukuje, tamci nas zrobili w konia a ci zrobią nas w bambuko. w tej sytuacji jedynym wyjściem jest śmierć. a może wróćmy do kurnej chaty z łuczywem. zaproponuj coś.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2011, 19:44:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja pierdziu ,co za panika,
technologia znana od kilkudziesieciu lat ,kazdy nowy reaktor budowany jedynie wg najnowszych standardow, kilku grubych wykonawcow i podwykonawcow, by zachowac max. bezpieczenstwa ,
drogie to jak chlolera ,ale i oplacalne - niestety ,ale to jest najczystsza forma pozyskiwania energii elektrycznej o mocy kilkuset MW

gdyby mieli stawiac reaktor jądrowy to mozna miec jakies obawy ,bo to nowy wynalazek, ktory jest w fazie testow i moze zrobic buumm,
nie badzmy caly czas 100 lat za murzynami - wystarczy ,ze rosna u nas lasy krzyży ,
jakos pod Otwockiem (taka dziora pod Stolcem) od lat 50-tych funkcjonuje szkoleniowy reaktor atomowy i Ghulami nie jestesmy (choc jak na niektorych patrze to mam watpliwosci :lol: )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 26, 2011, 20:14:27 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
więc co proponujesz? zbiorowe samobójstwo? bo rząd nas oszukuje, tamci nas zrobili w konia a ci zrobią nas w bambuko. w tej sytuacji jedynym wyjściem jest śmierć. a może wróćmy do kurnej chaty z łuczywem. zaproponuj coś.
Czytałeś linki co dałem?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 26, 2011, 20:23:11 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Ja odpuszczam, bo widzę że niektórzy to żyją teoriami spiskowymi i myślą że każdy chce ich wydymać :lol:

ja pierdziu ,co za panika,technologia znana od kilkudziesieciu lat ,kazdy nowy reaktor budowany jedynie wg najnowszych standardow, kilku grubych wykonawcow i podwykonawcow, by zachowac max. bezpieczenstwa ,drogie to jak chlolera ,ale i oplacalne - niestety ,ale to jest najczystsza forma pozyskiwania energii elektrycznej o mocy kilkuset MW


w pełni Kolegę popieram i idę stąd ;)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 26, 2011, 20:45:56 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Z tego co wiem to elektrownie mogła by postawić PGE ale oni teraz kończą budowę nowego bloku w Bełchatowie, a po drugie już piszę po raz kolejny, w budowie Elektrowni Atomowej nie ma fuszery i kelnerów za pulpitem sterującym. Opierając się wydarzeniami z przed 20 lat to trochę kompromitujące bo technologia poszła do przodu a standardy wzrosły. Budowa musi być droga bo bezpieczeństwo kosztuje.

Powiem jeszcze raz, ponad 1000 reaktorów na świecie 2 awarie (nie liczę Japonii) w ciągu 50 lat, Panowie to nie cud, TO TECHNOLOGIA I DYSCYPLIN PRACY.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 26, 2011, 20:50:00 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Też jestem za elektrownią atomową ale ciut przeraża mnie to, że jedna awaria może zrobić taką masakrę. To prawda - w Japonii było trzęsienie ziemi = nam to nie grozi. Czarnobyl to inna bajka więc też nam to nie grozi. A jeśli tak to szansa aby u nas elektrownia padła ot tak jest raczej nierealna.

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 26, 2011, 21:17:00 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Zastanawia mnie skąd to założenie, że ta technologia jest bezpieczna? To, że media nie piszą o awariach naprawdę nie oznacza że ich nie ma.

Ciekawa sprawa. Jesli masz dojscie do takich wiarygodnych zrodel, to ile takich powtorek z Czarnobyla zostało ostatnio przemilczane?

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2011, 21:27:45 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Ja tam nic nie mam przeciwko takim elektrownią ale jakiś czas temu ( rok -półtora ) słuchałem ciekawej audycji w radiu
i wypowiadało się w niej kilku profesorów. Mówili że u nas nie ma to sensu bo mamy bardzo dużo węgla a spaliny mogą być bardzo czyste przy zastosowaniu odpowiednich filtrów... Dzięki temu sporo pieniędzy zostaje w kraju bo zarobią nasze kopalnie i nasza kolej...
Elektrownie atomowe to nie nasza technologia, nie nasze wykonanie, paliwo też nie nasze

Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2011, 21:35:12 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zastanawia mnie skąd to założenie, że ta technologia jest bezpieczna? To, że media nie piszą o awariach naprawdę nie oznacza że ich nie ma.

Ciekawa sprawa. Jesli masz dojscie do takich wiarygodnych zrodel, to ile takich powtorek z Czarnobyla zostało ostatnio przemilczane?
Czarnobyl to nie awaria tylko katastrofa.  Jak się pokopie w necie, to można znaleźć mnóstwo informacji o awariach, o których nie słyszeliśmy. Na ogół wszystkie określane są jako "niegroźne".  W Japonii też na początku się upierali, że zagrożenie jest minimalne i na co wyszło?

Nie jestem ani zwolennikiem teorii spiskowych, ani nawiedzonym ekologiem. Po prostu wiem jak to w praktyce działa i jak mało wiadomości jest na ten temat rozpowszechnianych. Chciałem zauważyć, że w Japonii to nie tsunami odpowiada za katastrofę elektrowni tylko ludzie, którzy odwlekli o 3 lata termin jej wyłączenia.

Bardzo chętnie się zgodzę na budowę elektrowni jak będziemy mieli metody usuwania szkód powstałych w wyniku katastrof.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 21:54:32 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Nuklearne pozdrowienia
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2011, 21:39:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ja tam nic nie mam przeciwko takim elektrownią ale jakiś czas temu ( rok -półtora ) słuchałem ciekawej audycji w radiu
i wypowiadało się w niej kilku profesorów. Mówili że u nas nie ma to sensu bo mamy bardzo dużo węgla a spaliny mogą być bardzo czyste przy zastosowaniu odpowiednich filtrów... Dzięki temu sporo pieniędzy zostaje w kraju bo zarobią nasze kopalnie i nasza kolej...
Elektrownie atomowe to nie nasza technologia, nie nasze wykonanie, paliwo też nie nasze
ale pomysl tak ,ze paliwa kopalne sie koncza ,
moze byc mozliwosc uzyskiwania paliw weglowodorowych z wegla kamiennego  - szkoda by go bylo ladowac w komin
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.