GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Szybkie pytanie / odpowiedź

Atu 1,8 GTI nie pali po długim postoju

<< < (4/5) > >>

Multec:
Sprawdzane było na komputerze czy sterownik widzi obroty wału korbowego? Bez sprawdzenia tego to żadne podmienianie nie ma sensu, chyba, że czujnika położenia.

Tomekk:
W końcu odpalił. Okazało się że przyczyna jest tak oczywista że aż wstyd. Po zawiezieniu auta lawetą do mojego elektronika, okazało się że do plusa akumulatora prowadzi wtyczka która zasila część odbiorników w aucie, w tym zapłon i wtryski. Wtyczka wypięła się, prawdopodobnie podczas wyciągania akumulatora na zimę (była spięta z jednym z przewodów). Po wciśnięciu wtyczki odpalił od razu. Przy okazji zleciłem regenerację rozrusznika gdyż trochę się zawieszał na tulejkach i miał utlenione przewody. Wieczorem odebrałem auto, pojechałem do "eskape" na przegląd. Diagnosta ze sprzątaczką (dawne ASO FSO) cmokali i podziwiali. Wieczorny powrót do domu, tankowanie świeżej benzyny,  rondo zaliczone pełnym bokiem na dwa razy, banan na twarzy bezcenny  <ok> <lol> <lol> <lol>, ależ to 1,8 GTI się wkręca :)

BialySC:
I most to wszystko wytrzymuje ?

Multec:
Ja swoim 1.8 (157KM / 171Nm) nakręciłem już 30tyś km i po za tym, że minimalnie jest głośniejszy to nic się nie dzieje. A i tak w porównaniu do innych Polonezów to jest jeszcze cichy. :)

damian6819:

--- Cytat: BialySC w Marzec 09, 2018, 22:29:59 pm ---I most to wszystko wytrzymuje ?
--- Koniec cytatu ---
Wytrzyma, do póki na suchym nie będzie upalania, wtedy satelity szyyybko się "kruszą" :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej