Autor Wątek: poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb  (Przeczytany 5113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2007, 00:49:40 am »

Linek

  • Gość
a ja mam taki problem ze w moim poldzie przerobione zostaly korby na elektryke poniewaz mam taki ten mechanizm jak w tym temacie jest foto http://www.fsoptk.pl/forum/viewtopic.php?t=14652 i strzelil ten sprzet ktorym silnik napedzal kolo i sprezyne. czy wystarczy przelozyc ta czesc od innego mechanizmu na korbke czy tam jesc cos innego? bo niemam jak sprawdzic czy w korbie jest to samo.

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2007, 20:20:41 pm »

FM

  • Gość
Witam, no i stało sie, niestety zębatka która napędza "sprężynę" rozleciała sie  :cry: , szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to sie moglo stać, nie wiecie gdzie taka zębatkę można dostać, może podpasuje od czegoś innego?? czy czeka mnie wymiana całego silnika??

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 21, 2007, 01:31:02 am »

Linek

  • Gość
mam chyba ten sam problem, mozesz strzelic foto tej pogruchotanej czesci i silniczka?

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 22, 2007, 15:15:41 pm »

FM

  • Gość
cała przekładnia wygląda tak:



a trybek który napędza "sprężynę" wygląda tak:



silnik oczywiście dokładnie tak samo wygląda jak na zdjęciu kolegi powgreg#1843 trzy posty wyżej.

U mnie wyłamały się 2 zęby, nie wiedzieć czemu, może zmęczenie materiału?? i właśnie poszukuje takiego trybu, tryb ani przekładnia nie pasuje z ręcznych podnośników, tamte są inne, poki co nie widzę sensu kupować całego używanego zestawu podnośników szyb dla jednego trybu  :? , w przyszłym tygodniu pojeżdżę po serwisach AGD może coś podpasuje  :? , myślałem że ktoś już miał taką awarie i wie od czego może podejść tryb, ale widzę że dopiero przecieram szlak  :wink:

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2007, 19:07:16 pm »

vdo77

  • Gość
W polonezie można zrobić solidniejszą instalację elektryczną do szyb ale i tak należy pamiętać o rodzaju zastosowanej przekładni w mechaniźmie. Jest to moim zdaniem przekładnia slimakowa i to powoduje ze ten mechanizm pracuje tak wolno. Może czas najwyższy wyczaić z jakiego samochodu można bez większych problemów zaadoptować mechanizm do poloneza

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2007, 22:11:02 pm »

Radecki Marcin

  • Gość
Mam pytanie dziś stałem się posiadaczem elektruycznych szybek z diesla 1.9 z 95 roku w zamian za zwykłe. I teraz pytanie wykręciłem całe mechanizmy plus przełączniki z wiązką idącą do zapalniczki tak były fabrycznie podłączone. Czy do caro plusa z roverkiem mogę podłączyć je też pod zapalniczkę ???????? I jeszcze jedno w tamtym aucie była poprzeczka do której były przymocowane silniczki i centralny a jej niemogłem wyciągnąć bo tam musiał zostać centralny. Jak przymocować silniczki w plusie ??????????

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 04, 2007, 09:59:47 am »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "Radecki Marcin#227"
czy do caro plusa z roverkiem mogę podłączyć je też pod zapalniczkę ????????

Mozesz, ale jak masz plusa to poszukalbym fabrycznej instalacji pod elektryczne szybki - moze jest i bedzie latwiej/szybciej/lepiej.

Cytat: "Radecki Marcin#227"
I jeszcze jedno w tamtym aucie była poprzeczka do której były przymocowane silniczki i centralny a jej niemogłem wyciągnąć bo tam musiał zostać centralny. Jak przymocować silniczki w plusie ??????????

Luzem - przykrecasz prowadnice a silniczek lezy luzem (i tak jest dosyc sztywno).
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 04, 2007, 15:53:48 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "Lupo#1891"
Radecki Marcin#227 napisał/a:
czy do caro plusa z roverkiem mogę podłączyć je też pod zapalniczkę ????????

Mozesz, ale jak masz plusa to poszukalbym fabrycznej instalacji pod elektryczne szybki - moze jest i bedzie latwiej/szybciej/lepiej.


instalacja w plusach jest w postaci szczatkowej, a mianowicie gotowej kostki przylaczeniowej z wyprowadzonym zasilaniem dla szyb

znajduje sie ona za zegrami.... o ile dobrze pamietam to po prawej stronie
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 04, 2007, 18:36:00 pm »

Radecki Marcin

  • Gość
Na jednym z zdjęć u góry silniczek jest odpiety od mechanizmu i mam pytanie czy te mechanizm można kupic sam czy moze od recznych będzie pasowal chodzi o te 2 zdjęcia u góry bo jedna elek. szybka smiga w drugiej złamał sie mechanizm i dlatego jak daje szybe do góry o mi silniczk wypycha zamiast szybe wiecie o co chodzi chyba :)??????????????????????????

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2007, 00:02:15 am »

mrobin

  • Gość
Podepnę się do tematu.
Czy taki zestaw można zamontować w Polonezie 1.6 GSI 2000, tzn. czy ktoś już takie coś montował u siebie??

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 07, 2007, 00:04:18 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
mozna je zamontowac w KAZDYM polonezie (no moze poza truckiem i coupe, chociaz tego nie wiem :mrgreen: ) .
to ja, byly Marcin#839

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2007, 08:18:05 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
mrobin, naturalnie
  • Jef
  • Czaku

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 08, 2007, 19:09:18 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
W miarę jedzenia, apetyt rośnie.............. :mrgreen:

Zastanawiam sie nad elektrycznymi szybami z tyłu. przeszukując forum nie natknąłem sie na jakąś konkretną wypowiedź.
Jakie by podeszły z niewielkimi przeróbkami? (tylko nie uniwersalne).
pozdrawiam  :)
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 08, 2007, 21:17:28 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
rozmaiwaj z Czakiem,on kiedys pisał ze przymierzał mechanizmy z jakiegos Renault na tył i podobno pasowały bez wiekszych przeróbek
  • Jef
  • Czaku

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 09, 2007, 14:15:05 pm »

mrobin

  • Gość
przepraszam coś nie wyszłohttp://www.fsoptk.pl/forum/templates/fsoptk/images/ranks/icon/icon12.gif
http://www.fsoptk.pl/forum/templates/fsoptk/images/ranks/icon/icon12.gif
miało być to: http://allegro.pl/item210914702_uniwersalne_szyby_elektryczne_4_7p_promocja_.html

czy ktoś montował to już u siebie??

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 09, 2007, 18:51:55 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
www.szukaj.pl  :roll:
  • Jef
  • Czaku

poprawa jakosci dzialania elektrycznych szyb
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 12, 2007, 13:24:46 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
Panowie, naprawdę nikt  nie montował elektrycznyh szyb w poldku???
(od Czaka nie dostalem odpowiedzi) :cry:

[ Dodano: 10 Sie 2007 18:13 ]
Przypomnę sie :) dalej męczę mnie te elektryczne szyby.....

Mam tylko po jedej sztuce drzwi, więc nie chcę narazie w ciemno eksperymentować :)
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams