Autor Wątek: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele  (Przeczytany 8256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 26, 2011, 17:07:15 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
zastanawiam się nad zasadą działania czegoś takiego:http://allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-czujnik-plynu-spryskiwaczy-i1596814469.html
a o elektrolizie kiedyś kolega słyszał?

I nadmiar wodoru wężykiem do wtryskiwacza:)

Widzialem kiedys taki pomysł, podpiąc taki czujnik jakos pod obwod silniczka spryskiwacza. Wtedy co prawda kontrolka bedzie sie swiecic tylko kiedy pompujemy plyn, ale za to elektroliza nie będzie zachodzic caly czas. Ewentualnie kilka sekund po przekręceniu kluczyka, itp.

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 26, 2011, 17:21:53 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Chodzi po prostu o to że gdy mamy płyn to przez niego płynie prąd i zwiera te dwa styki a jak nie ma płynu to jest przerwa i wtedy powinna sie zaswiecic kontrolka, z kolei tamte inne czujniki działają na zasadzie że mają powietrze w sobie i w zależności czy jest czy nie ma płynu ta ruchoma część jest w górze albo opada i tak samo zwiera i rozwiera styki.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 17:30:27 pm wysłana przez Trojan »

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2011, 19:28:06 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Nie łatwiej zamontować zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego i zbiorniczek na spryskiwacze od innego auta ale z czujnikiem? Ja będę u siebie montować kilka bajerów podczas blacharki, na pewno będzie normalny plastikowy zbiorniczek płynu spryskiwaczy schowany za zderzakiem, będzie z czujnikiem i rurą wychodzącą na zewnątrz [coś jak w plusie], ponieważ ten woreczek wygląda przeokropnie. Co do wyrównawczego płynu chłodzącego, to narazie się wstrzymam, gdyż nie jest to tak pilne ;)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2011, 21:02:08 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Nie łatwiej zamontować zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego i zbiorniczek na spryskiwacze od innego auta ale z czujnikiem?
Oglądałem z passatów b5 zbiorniki spryskiwaczy i z bmw ale żadne nie podeszły, no i druga sprawa nie dam za zbiornik od spryskiwaczy 50 czy więcej złoty.

U mnie podszedł z mazdy, dokladnie wg sprzedawcy "MAZDA 626 GD (87-91) i GV (87-94)", drogi tez nie byl. Ze skody felicji tez da sie wsadzic miedzy akumulator a lampe, ale nie wiem czy z czujnikami byly.

Bardzo podobny, albo moze nawet identyczny jak ten http://allegro.pl/zbiornik-spryskiwacza-mazda-626-rok-90-i1627919206.html .
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 21:03:44 pm wysłana przez Maurer »

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 27, 2011, 20:03:26 pm »

knrdlvn

  • Gość
Dzięki sta_1416, próbowałem cyjanopanem ale nie robił wrażenia.
 Co do czujnika płynu spryskiwacza to w minusie zamiast worka moczowego zamontowałem plusowy zbiorniczek z czujnikiem z BMW. Czujnik to pływak z magnesem, w obudowie kontrakton.

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2011, 20:07:55 pm wysłana przez knrdlvn »

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2011, 09:42:45 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
a o elektrolizie kiedyś kolega słyszał?

Kolega się bardziej zastanawia czy do takiego czujnika jak podesłałem będzie mi potrzebny jeszcze jakaś elektronika która to wysteruje, dlatego pytałem czy ktoś się orientuje. :P Wolałbym worek na mocz zostawić póki co. ;)

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2011, 23:40:30 pm »

Offline Paweeeł69

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • ATU GLI 1997r.
Witam, a czy widział kto kiedyś aktywną kontrolkę za wysokiej temperatury płynu chłodzącego? Jeśli tak to w jaki sposób była sterowana?

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 29, 2011, 00:00:12 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Sterowana jest masą, i zmostkowana z kontrolką STOP, i nie wiem czy nie jest to kontrolka niskiego poziomu plynu - bo kontrolke wysokiej temperatury mr93 ma obok wskaznika.

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 29, 2011, 00:37:50 am »

Offline Paweeeł69

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • ATU GLI 1997r.
Sterowana jest masą, i zmostkowana z kontrolką STOP, i nie wiem czy nie jest to kontrolka niskiego poziomu plynu - bo kontrolke wysokiej temperatury mr93 ma obok wskaznika.

Źle mnie kolego zrozumiałeś Ty opisałeś sposób sterowania kontrolką niskiego poziomu płynu znajdującej się w "strefie kontrolek" po prawej stronie, a mi chodziło właśnie o tą obok wskaźnika temperatury po lewej stronie.

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2011, 01:15:30 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Wybacz. A to nie wiem czy ona w ogole dziala:) Morawski w opisie schematu elektrycznego podaje, ze jest to lampka "dla wersji", a na samym schemacie nie jest połączona z niczym na złączu do zegarów. Poza tym, u mnie w ogole nie bylo tam zarowki, ani oprawki na zarowke, tylko zaslepka bez styków.

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2011, 12:07:07 pm »

Offline Paweeeł69

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • ATU GLI 1997r.
Właśnie u mnie w morawskim nic nie pisze o wersji przyszłościowej w odniesieniu do tej lampki. Jako wersja przyszłościowa pisze tylko o grzaniu foteli, za niskim poziomie płynu chłodzącego i spryskiwaczy. Chyba podłączę ja pod drugi czujnik chłodnicy.

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2011, 13:45:08 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
U mnie w schemacie dla 1,5 i 1,6 od MR93 jest tak:

77. Lampka sygnalizacyjna minimalnego poziomu płynu chlodzącego (dla wersji).
...
94. Lampka kontrolna niebezpiecznej temperatury płynu chlodzącego (dla wersji).

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2011, 09:41:44 am »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
może w jakiś prototypach to było podpięte. ja u siebie mam kontrolkę płynu chłodzącego podpiętą pod wentylator chłodnicy :)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2011, 09:44:12 am »

kodzik

  • Gość
Michau jak podpiąłeś to do licznika. 

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2011, 10:10:40 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
może w jakiś prototypach to było podpięte. ja u siebie mam kontrolkę płynu chłodzącego podpiętą pod wentylator chłodnicy :)
Ja mam podobnie tylko poszedłem na łatwizne, przewierciłem osłone żarówki na wylot do styków przylytowałem kable, odgiąłem te blaszki dotykające styków licznika i kontrolka jest niezależna od licznika i mozna było podpiąć wiatrak, minus jest jedynie taki że trzeba wyjmować tą żarówke przy wyjmowaniu licznika :)

Odp: Wyposażenie opcionalne - czujniki i fotele
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 20, 2011, 21:13:30 pm »

nethero

  • Gość
Wiem, że to trochę przerost formy nad treścią, ale ja w minusie dla worka na spryskiwacz zrobiłbym
taki patent:


Na to zakładamy cienki wężyk i zanurzamy wężyk w worku. Sam czujnik może być poza workiem.
Do tego jakiś najprostszy mikrokontroler typu AVR, który by ten pomiar przetwarzał i załączał progowo
obwód żaróweczki. Wartość progową dla wygody ustawiać małym potencjometrem montażowym  :]

Nawet nie.. tak teraz patrzę, że dają one napięcie proporcjonalne do ciśnienia, więc bez mikrokontrolera,
prosty układ w formie komparatora wystarczy.