Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1657333 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8040 dnia: Listopad 23, 2021, 07:25:51 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Faktycznie, widać ze inspirowany pony mk1 <lol>

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8041 dnia: Listopad 25, 2021, 11:38:39 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Taki zestaw wczoraj przewiózł dwa iże jupitery 4 - mojego i kumpla, do remontu 300km dalej. Uno 900 w gazie kumpla. Pewnie się spodoba Gomulskiemu  :-) Prowadziłem ten zestaw ze 20 kilometrów, i powiem szczerze, że daje radę jak na 39KM.

No i miałem niezły mindfuck - okazało się, że przyczepa, którą pożyczyliśmy, to SAM który zbudował mój dziadek, i był u nas w rodzinie jakoś do 2010 roku. Jest tylko nieco przebudowana, bo wcześniej burty były drewniane, światła tylne miała z żuka/syreny, no i miała czarną rejestrację LUX. Widziałem ją pierwszy raz od 10 lat, myślałem, że już nie istnieje  :]



« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2021, 11:46:06 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8042 dnia: Listopad 25, 2021, 12:04:36 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Jakie wartości O1 i O2 ma to Uno w dowodzie? DMC przyczepy? :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8043 dnia: Listopad 25, 2021, 12:56:21 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jakie wartości O1 i O2 ma to Uno w dowodzie? DMC przyczepy? :)

Wystarczające  <spoko>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8044 dnia: Listopad 25, 2021, 13:27:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
z tym DMC to paranoja jest jednak :
kupilem ostatnio Neptuna, jak wszyskie nowe jednoosiowki maja gleit na 750kg ,chociaz sama wazy ~110kg ;]
pytam w obi (przed kupnem), czy zmienia mi DMC na nizsze, to koles odpowiada, ze moze to potrwac tydzien lub dluzej, bo wysylaja papiery do producenta,a ten szykuje nowe na  625kg czy 650kg,
mowie,ze chcialbym 500kg (zeby ciagac Polonezem) ,to sie zdziwil, ze o tyle jeszcze nikt nie pytal i to raczej musieliby zamowic taka przyczepke cala - oczywiscie bylalby taka sama, ale z innymi papierami,
spieszylo mi sie, bo przyczepki drozaly, wiec mysle pies to sral,
i w ten sposob mam przyczepke, ktorej nie moge ciagnac nie tylko "filigranowym" Polonezem, ale rowniez "krowiastą" Evanda, bo ona ma na haku 700kg,
nie moge jej ciagnac nawet pustej,a juz kilka rzeczy przewiozlem, najciezej bylo na niej ze 150kg, bo dalej podskakiwala jak pileczka pinpongowa - skutki praktycznego braku zawieszenia, bo ten drazek skretny to zacznie pracowac chyba dopiero, gdy wrzuce tam pol tony
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8045 dnia: Listopad 25, 2021, 13:51:22 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Daniel#1984, OK, ale tak chciałem porównać chociażby z Fav --> tam było 400kg bez hamulca.

z tym DMC to paranoja jest jednak
Po to powinno być RMC a nie DMC, bo teraz co inne auto to różne wartości i by trzeba mieć kilka przyczep - każda do innego samochodu :)

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8046 dnia: Listopad 25, 2021, 14:51:24 pm »

Online Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
z tym DMC to paranoja jest jednak :
kupilem ostatnio Neptuna, jak wszyskie nowe jednoosiowki maja gleit na 750kg ,chociaz sama wazy ~110kg ;]
pytam w obi (przed kupnem), czy zmienia mi DMC na nizsze, to koles odpowiada, ze moze to potrwac tydzien lub dluzej, bo wysylaja papiery do producenta,a ten szykuje nowe na  625kg czy 650kg,
mowie,ze chcialbym 500kg (zeby ciagac Polonezem) ,to sie zdziwil, ze o tyle jeszcze nikt nie pytal i to raczej musieliby zamowic taka przyczepke cala - oczywiscie bylalby taka sama, ale z innymi papierami,
spieszylo mi sie, bo przyczepki drozaly, wiec mysle pies to sral,
i w ten sposob mam przyczepke, ktorej nie moge ciagnac nie tylko "filigranowym" Polonezem, ale rowniez "krowiastą" Evanda, bo ona ma na haku 700kg,
nie moge jej ciagnac nawet pustej,a juz kilka rzeczy przewiozlem, najciezej bylo na niej ze 150kg, bo dalej podskakiwala jak pileczka pinpongowa - skutki praktycznego braku zawieszenia, bo ten drazek skretny to zacznie pracowac chyba dopiero, gdy wrzuce tam pol tony
Jak producent na etapie homologacji nie przewidział innych wariatów masowych tylko przyjął max to co może dla kategorii o1, to nie może wyplenić coc dla innej masy. Strzelił sobie w stopę
A wartość na haku to od 4 do 10 procent dmc przyczepy ale to określa producent. Więc może mylisz pojęcia.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8047 dnia: Listopad 25, 2021, 21:33:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A wartość na haku to od 4 do 10 procent dmc przyczepy ale to określa producent. Więc może mylisz pojęcia.
skrot myslowy kolezko, wystarczy wstawic jeden zwiazek frazeologiczny  "uciąg DMC" i juz nie masz sie do czego doczepic - ale nie pomyslales
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8048 dnia: Listopad 25, 2021, 22:04:40 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Szwagier ma takiego Neptuna i często ją pożyczam,po wrzuceniu na to powyżej 500 kg strach że to się rozjeździe na wszystkie strony świata. Dwa miesiące temu kupiłem od kumpla z firmy lekką Wiolę po spotkaniu z ciężarówką dla samych papierów i będę coś tworzył jak stal pójdzie w dół  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8049 dnia: Listopad 25, 2021, 22:19:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Uno 900 w gazie kumpla. Pewnie się spodoba Gomulskiemu
Moje haka niestety nie miało i to była jego największą wada, zaraz po braku lpg. Do tego to bynajmniej nie jechało, nie skręcało i hamowało strasznie nieprzewidywalnie.
Dziś zostało wyrejestrowane i co tak powiem strup zszedł z głowy.

Jakie wartości O1 i O2 ma to Uno w dowodzie?
MMC odpowiednio 800 i 400 kg.
będę coś tworzył jak stal pójdzie w dół  <spoko>
To witam w klubie :) ja sobie specjalnie zostawiłem tylna ośkę z Uno, żeby zrobić sobie od nowa przebudować swoją czyczepkę, ponieważ jej aktualne rozmiary są niewystarczające, pasowałoby, żeby chociaż ze 2-3 ojropalety sie na nią bez bólu zmieściły.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2021, 22:27:59 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8050 dnia: Listopad 27, 2021, 03:12:18 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6606
  • Płeć: Mężczyzna
To auto ma jakiś bardzo niski współczynnik oporu powietrza, 0,26 bodajże.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8051 dnia: Listopad 30, 2021, 13:48:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2021, 13:56:34 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8052 dnia: Styczeń 06, 2022, 18:37:30 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Odwiedził mnie znajomy dziś zakupionym ATU +

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8053 dnia: Luty 01, 2022, 14:20:43 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jeszcze do jutra jeżdżę tym  <lol> Śmiesznie się tym manewruje, a mina faceta, którym tym podjechałem po łóżko do sypialni, bezcenna:

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8054 dnia: Luty 01, 2022, 14:23:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To jest "ch*". Jeden kolega tu z forum, to takim do panny jeździł. Wyobraź sobie miny sąsiadów.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8055 dnia: Luty 03, 2022, 03:25:27 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6606
  • Płeć: Mężczyzna
Jordan Peterson wspominał że robili kiedyś badanie nt. czytelniczek książek z serii Harlequin i wyszło im że jednym z pięciu najatrakcyjniejszych mężczyzn w tych książkach jest wampir. Więc może to taki podryw był, że niby śpi w trumnie...

Poza tym w średniowieczu była taka metoda antykoncepcyjna, że brali drzazgę z trumny i kładli pod prześcieradłem. Może łóżko przywiezione karawanem działa podobnie?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8056 dnia: Luty 13, 2022, 09:39:01 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Świeżo wyremontowana ulica w Sosnowsi, 500 metrów od mojego bloku, otwarta dla ruchu od paru tygodni:



Nadmienię tylko, że na ulicy prowadzącej bezpośrednio do moich garaży jest potężna wyrwa od pasa do pasa (ciężko to nazwać dziurą), i obstawili ją barierkami. Barierki ukradli, i regularnie wszyscy w nią wpadają, ja już na pamięć omijam ją slalomem  <rotfl2>
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2022, 09:44:09 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8057 dnia: Luty 13, 2022, 12:04:35 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To chyba nie jest końcowa warstwa.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8058 dnia: Luty 13, 2022, 12:33:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dlaczego nie, teraz takie nawierzchnie robia, zwlaszcza jako miejskie/wiejskie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #8059 dnia: Luty 13, 2022, 17:59:21 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Nie jest końcowa widać to po jej strukturze i kraweznikach. U mnie też robili latem droge i na tej ostatniej warstwie przed końcowa taka dziure wywaliło, po paru dniach, załatali i wylali końcową. Teraz pytanie ile to wytrzyma i czy na koncowej nie wywali tam dziury :P