Autor Wątek: 1,6GLI (BOSCH) DŁAWI SIĘ  (Przeczytany 2104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1,6GLI (BOSCH) DŁAWI SIĘ
« dnia: Marzec 29, 2017, 23:01:30 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Potrzebuję pomocy, w moim F125p mam następujący problem, jest zamontowany silnik 1,6 GLI na BOSCH u , jak jest zimny i go uruchamiam ma nierówną pracę silnik ,jak się rozgrzeje pracuje równo sonda pokazuje prawidłową mieszankę ,gdy jadę delikatnie jest w miarę znośnie ,natomiast gdy wcisnę gaz do podłogi przestaje jechać dławi się sonda wskakuje na bogatą mieszankę muszę odpuścić gaz i jedzie dalej, musi być bogata mieszanka bo świece są czarne (zakopcone),zamontowane są nowe świece CHAMPION nowa cewka i nowy wtryskiwacz,co może być powodem że go tak zalewa,coś z komputerem ?

Odp: 1,6GLI (BOSCH) DŁAWI SIĘ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2020, 12:53:28 pm »

Offline szps2811

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI
Udało się rozwiązać problem? Jaka była przyczyna?

Odp: 1,6GLI (BOSCH) DŁAWI SIĘ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2020, 17:00:50 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Udało się rozwiązać problem? Jaka była przyczyna?

tak, na początku gdy zamontowałem silnik założyłem do tego GLI  aparat zapłonowy i gaźnik, i auto jakoś jeździło, lecz denerwowało mnie używanie ssania i praca na gaźniku była taka sobie, więc postanowiłem zamontować wtrysk gdyż silnik wcześniej był na wtrysku BOSCH, po zamontowaniu wtrysku zaczęły się problemy z nierówną pracą i dławienie, co się okazał gdy składałem samochód i montowałem zbiornik użyłem przewodów elastycznych do paliwa w miejscu gdzie zbiornik przylega do podłogi to przewód powrotu paliwa się zacisnął co powodowało wysoki ciśnienie paliwa , dużą dawkę że silnik nie przepalał.

Odp: 1,6GLI (BOSCH) DŁAWI SIĘ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2020, 18:32:20 pm »

Offline szps2811

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI
dzięki za odpowiedź