Autor Wątek: Stukanie w skrzyni biegów, blokowanie się skrzyni  (Przeczytany 1632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stukanie w skrzyni biegów, blokowanie się skrzyni
« dnia: Kwiecień 04, 2007, 08:10:22 am »

jawiem69

  • Gość
Wczoraj jechalem sobie i nagle cos zaczelo mi stukac w skrzyni biegow, stukanie bylo i podczas jazdy i na postoju jak stal na wlaczonym silniku na luzie. Wstawilem auto do garazu, wyciagnalem uszkodzona skrzynie i wsadzilem inna, strasznie wyjaca ale przynajmniej auto jezdzi  :? . W uszkodzonej skrzyni jak krecilem obojetnie z ktorej strony walkiem to ze skrzyni wydobywa sie stukanie i momentami sie potrafi zablokowac, usterka powstala nagle podczas spokojnej jazdy, wczesniej zauwazylem tylko ze biegi mi coraz ciezej wchodza  :? , co to moglo mi sie posypac?? czy oplaca sie naprawiac uszkodzona skrzynie?? w weekend postaram sie poszukac co w niej sie rozlecialo... a puki co chcial bym wiedziec czy w ogole jest sens... bo i tak musze jakas inna skrzynie zalatwic lub naprawic stara bo ta co teraz mam zamontowana wyje okrutnie  :?

Stukanie w skrzyni biegów, blokowanie się skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:22:57 am »

Koval_STM

  • Gość
Obstawiam łożysko wałka sprzęgłowego (duże kulkowe).
Koszt łożyska 50-80 zł, plus 30 min. roboty ;)

Zdejmij dzwon i zobacz, czy przypadkiem nie poleciał wieniec i kulki się nie wysypały.

Stukanie w skrzyni biegów, blokowanie się skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2007, 09:27:20 am »

JAGOS

  • Gość
oooohhh ja mam podobny problem tyle ze jak jechalem tak spokonie 130 po trasie to nagle czuje zapach palonego oleju i skrzynia zaczela mi dzialac jak szliwierka......jak dalem gazu to nie ale te brzeczenie zaczynalo sie jak juz popuszczalem pedal gazu i na poczatku jak dodawalem.......dojechalem do stacji i wysiadam a skrzynia goraca jak diabli.....upilem HIPOL i wlalem.  Teraz troche ciszej brzeczy ale po trasie nadal!!!!!!!!!! Co to moze byc?? moze przegrzalem skrzynie....??

Stukanie w skrzyni biegów, blokowanie się skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2007, 12:29:51 pm »

jawiem69

  • Gość
no u mnie to nie bylo to co u ciebie, u mnie posypalo sie tylne lozysko walka glownego, zabralo ze soba jeszcze jedne widelki, zostaly zjechane prawie na noz, koszt czesci wyniosl okolo 200zl, bo wymieniam wszystki lozyska kulkowe bo mialy juz matowe bierznie, na jednym byl wzer i jedno sie posypalo, wymieniam tez simeringi i te jedne widelki... dzisiaj bede to wszystko skladal do kupy :D jak zmontuje calosc to bedzie jak noweczka :D i znowu nastanie bloga cisza wewnatrz auta :D

Stukanie w skrzyni biegów, blokowanie się skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2007, 18:19:43 pm »

JAGOS

  • Gość
No mi ze skrzynia sie pogarsza......mam problem......... nie dosc ze glosno chodzi skrzynia to teraz 3 wchodzi na wpol a czesem wogole nie zaskoczy i musze mulic na 4. Czasem jest tak ze wejdzie do konca ale to juz zjawisko paranormalne hehehe:P....... Co to moze byc?? Czy sam dam rade to naprawic?? Co to moze byc?? przypomne jeszcze raz bolaczki skrzyni

1-strraszne wycie przy dodawaniu gazu i odejmowaniu(ale gdy dodaje leciutko  
   gazu,      
   dam wiecej to nie brzeczy, podobnie jak odejmuje gazu ale gdy prawie do konca  
   popuszcze pedal (odglos szlifierki)

2-nie zawsze wskakuje 3 a jak wskoczy to do polowy