Autor Wątek: brak ładowania?? 1.6 gsi  (Przeczytany 765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brak ładowania?? 1.6 gsi
« dnia: Luty 10, 2009, 21:23:23 pm »

fazer151

  • Gość
witam miałem niemiłe przezycie otoz zajechalem na CPN zalalem za 60 zl benzyny zapłacilem i chcem odpalic samochod a tu za 1 razem troche pokrecil a za 2 juz nawet rozrusznik nie krecil... na pych z kolegą odpalilismy... zmienilem akumulator i pojechalem sobie do miejscowosci oddalonej o 100 km... po drodze NIE PALIŁA SIE KONTROLKA ŁADOWANIA .... gasł mi na luzie a gdy zgasł to sie paliła.. na zapłonie kontrolka ładowana... obrotomierz przestał działać.... światła działały ciut ciut.. a pod koniec juz jak dodawałem gazu to niereagował i stanał .. nawet na popych niechciał odpalić... musialem 3 aku brac od znajomego... a wiec pytanie podobno jakas wsówka od alternatora mogla sie wysunąć ojciec mi mowil ale niewiem gdzie ona jest ... i moze wy mi powiecie co jest przyczyną juz jak wracalem to palily sie kontrolki silnika immobilaisera...

brak ładowania?? 1.6 gsi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2009, 21:40:32 pm »

Offline pawlack

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 231
  • Płeć: Mężczyzna
    • 850 2.5 TDI
Miałem podobne przygody wracając deszczową nocą do domu z trasy. Zaczęło się od tego, że radio zaczęło się wyłączać gdy naciskałem hamulec, potem padły mi wycieraczki wiec miałem do wyboru albo światła w nocy albo wycieraczki, następnie padł obrotomierz i na końcu zapaliła się kontrolka od hamulców i awarii silnika, do domu dojechałem tylko dlatego ze jechałem jechałem na gazie, pompa paliwa padła ok 70 km przed celem końcowym z powodu braku napięcia. Oczywiście miałem podobnie, że kontrolka ładowania w czasie jazdy się nie świeciła. Regulator napięcia był sprawny. Posypały się szczotki w alternatorze, przy okazji zmienić łożyska dla świętego spokoju. Sprawdź na klemach napięcie jak silnik jest wyłączony oraz jak pracuje. Wtedy będzie widać czy masz ładowanie.
Istnieją tylko trzy obiektywne przyczyny, by nie kupować samochodu: nie jest bezpieczny, jest absurdalnie drogi, jest Oplem Astrą.

brak ładowania?? 1.6 gsi
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2009, 07:15:41 am »

fazer151

  • Gość
ok bo te same objawy bo wycieraczki tez mi nie dzialaly i obrotomiez

[ Dodano: 11 Lut 2009 09:28 ]
i chyba masz racje bo wszystko jest dobrze do altka podlaczane teraz pytanie do wymiany szczotek musze zdjac altka?? i pasek?? czy jak go wykrece?? tylko fast bo snieg pada a chcem to zrobic

[ Dodano: 11 Lut 2009 09:49 ]
dobra jutro stary przyjedzie to pomoze mi zrobic poki co pzdr

brak ładowania?? 1.6 gsi
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2009, 14:58:45 pm »

szczepan

  • Gość
Będę obserwował ten temat, ponieważ zauważyłem że  pogorszyło się ładowanie w moim poldku , lecz kontrolka ładowania działa bez zarzutu. Myślę że 120tyś km uzasadnia wytarcie się szczotek alternatora. Szkoda tylko ze trzeba wymienić cały regulator napięcia, bo można kupić gorszy tyle że z nowymi szczotkami. Zobaczę jak -fazer151- się z tym upora. Liczę że pochwali sie  swoimi spostrzeżeniami

brak ładowania?? 1.6 gsi
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2009, 15:29:11 pm »

fazer151

  • Gość
szczotki byly całe co mnie zdziwiło nie były w złym stane ale po wymianie regulatora napiecia wszystko ładnie gra