Autor Wątek: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady  (Przeczytany 155328 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #480 dnia: Kwiecień 18, 2012, 23:54:15 pm »

Offline Marki89

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 311
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6 GSI
Znajomy mam Abimexa z przebiegiem bliskim 300tyś i autko nie miało żadnego remontu, raz UPG, olej pochłania w ilości okolo litra na 10tyś km, wazne żeby olej wymieniać a silnik się odwzajemni zywotnością, co do kręcenia ohf to znajomy raczej go nie oszczędza.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #481 dnia: Kwiecień 22, 2012, 10:01:19 am »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Kiedyś na allegro widziałem Atu minusa z przebiegiem ponad 800 tys. :D licznik był 6cio cyfrowy a silnik drugi, czyli wychodzi silnik na 400 tys. bo w sumie kto by kręcił licznik do przodu ;)

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #482 dnia: Maj 04, 2012, 10:20:24 am »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
ja ostatnio obcinam spalanie jak mogę, przy załadowanym samochodzie  (trzy osoby plus bagaże po dach) w trasie wawa lublin spalił mi niecałe 10l. Na pusto jak jeżdżę to tak koło 8 mi wychodzi. Co dziwne po regulacji zaworów i zapłonu całego na zregenerowanym parowniku chleje mi po mieście (70% czasu - korki) ok 10 max 11l.
Aż sam się dziwię żę tak mało bo był czas kiedy brał ponad 15.
Zamontowałem wakuometr i pojeżdżę trochę patrząc na waku i obroty tak jak mówicie. Czekam z niecierpliwością ile mi teraz wyjdzie ;)
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #483 dnia: Maj 05, 2012, 07:42:25 am »

Offline strowger#1983

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Heavy User
    • Polonez, Fiat, Chevrolet, Toyota
OHV bez remontu?? IMPONUJĄCE :D jak tam sprężanie wygląda ?

Nie mam zielonego pojęcia. Nigdy nie sprawdzałem. Od nowości olej mineralny, zużycia brak, zmiana mniej więcej co 10 kkm. A jak to chodzi możesz zobaczyć tu: http://www.youtube.com/user/strowger79/
Silnik niczym nie różni się w dynamice od drugiego mojego GSI z przebiegiem 90 tysięcy.
Było:Polonez C+ 1.6GSI '99 - 437kkm - bez remontu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/69918
Jest:Polonez C+ 1.6GSI '01/02 - 216kkm: klimatyzacja
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, 2007, 216kkm: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chevrolet/Lacetti/147971
Toyota Auris 1.6, 2015, 93kkm
http://www.youtube.com/user/strowger79

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #484 dnia: Maj 15, 2012, 22:02:51 pm »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
12,5 litra a pedału gazu nie oszczędzałem, boki, 160km/h, kręcenie do ponad 5 tys itd., teraz będę sprawdzał opcję ekonomiczną.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #485 dnia: Maj 15, 2012, 22:21:46 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
Przy prędkośći jakieś 130 max w cyklu mieszanym w caro plusie wyszło nam 9litrów LPG na 100km ;-) Myślę że to nawet dobry wynik
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #486 dnia: Maj 16, 2012, 23:19:49 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Nie wiem dlaczego ale albo gaz ktory tankuje jest nie halo albo moj polonez. Dodam ze tankuje caly czas na tej samej stacji. Czesto tankuje za 50zl wiec wychodzi okolo 18-19litrow gazu. Dwa tygodnie temu zatankowalem go i zrobilem 130km!! O dziwo zatankowalem tydzien temu i za te same pieniadze na tej samej stacji zrobilem 230km. Zdazylo mi sie to juz ktorys raz aczkolwiek wiecej jest sytuacji gdzie robie do 140km na 18 litrach. Przyznam ze samochod wiecej niz 2.5k obr nie widzi a predkosc maxsymalna to 90-100km/h. Wczoraj zmienilem dostawce i specjalnie zatankowalem 10 litrow i mam nadzieje ze zrobie na tym chociaz 100km. Ktos mial taki przypadek? Tankuje sie na Bliskiej

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #487 dnia: Maj 17, 2012, 09:44:05 am »

Offline michal17abc

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
    • Nie Polonez :)
Bliska ma gówniany gaz. (wracając z trasy byłem zmuszony zalać) i nie czułem takiej mocy jaka powinna być...
Nie Polonez  <3 SDI :P

Tak po mojemu - parodia ... Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;/

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #488 dnia: Maj 17, 2012, 14:24:12 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Bliska ma gówniany gaz. (wracając z trasy byłem zmuszony zalać) i nie czułem takiej mocy jaka powinna być...
wszystkie stacje maja taki sam gaz ,bo z jednego zrodla,
poza tym Bliska nalezy do Orlenu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #489 dnia: Maj 17, 2012, 17:42:27 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
wszakże według danych gaz u nas z każdym rokiem coraz lepsiejszej jakości podobnież ;) zaś paliwa tradycyjne się pogarszają :)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #490 dnia: Maj 17, 2012, 21:10:23 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
I niestety wszysytko z roku na rok drożeje  ;-|
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #491 dnia: Maj 17, 2012, 21:15:20 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Bliska ma gówniany gaz. (wracając z trasy byłem zmuszony zalać) i nie czułem takiej mocy jaka powinna być...

Na forum OCP jeden koleś uważał znów, że Bliska ma lepszy gaz niż Orlen. <lol2>

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #492 dnia: Maj 17, 2012, 22:38:16 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
wszystkie stacje maja taki sam gaz ,bo z jednego zrodla,
poza tym Bliska nalezy do Orlenu

Trzeba było to powiedzieć moim dwóm pompom paliwowym wymienianym w ciągu jednego dnia po jeździe na ekstrakcyjnej lub innym badziewiu udającym 95tkę z Bliskiej. Bliska to gnój i nic nie pomoże im to, że należy do orlenu, gówno dają i tyle. O gazie tylko słyszałem, że lubią auta dziwnie się zachowywać po Bliskiej, sam nie wiem bo tylko przez 3 miesiące jeździłem autem z gazem i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby tam zatankować.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 22:40:06 pm wysłana przez RzR »

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #493 dnia: Maj 17, 2012, 22:51:08 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mamy uwierzyć że paliwo zepsuło Ci dwie pompki paliwowe?

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #494 dnia: Maj 17, 2012, 22:58:38 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
No wybacz, to że jedna padła po 15 latach ok, ale dlaczego druga zatarła się w ten sam dzień, choć nie stanęła na amen ale auto gasło?

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 17, 2012, 23:07:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Niektórzy potrafią przejechać setki kilometrów bez kropli w baku i jeszcze pompka funkcjonuje, a tobie zatarłaby się od paliwa w którym pływa trochę biododatku, w dodatku tłustego.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 17, 2012, 23:13:19 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Mmm, widzę doskonale wiesz co było w tej "benzynie". Widać los tak chciał :D. Po wymianie pompki na trzecią i zalaniu prawdziwego paliwa przeszło mu i jakoś jeździ 4 rok na tej samej pompie. Biododatkiem nazywasz wodę czy ekstrakcyjną? Bo ani jedno ani drugie nie jest tłuste.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 17, 2012, 23:19:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W takim wypadku miałeś chrzczone paliwo (wcześniej pomyślałem że stosowane dodatki na Bliskiej są niezdrowe), a takie raczej nie powinno trafić na Bliską. A jak trafiło to już pewnie ta stacja nie jest Bliską.

Nie pisz więc źle o sieci stacji (bo paliwa wyjściowo są te same co na Orlenie, a wiec i połowie innych stacji pozostałych koncernów), tylko o konkretnym przypadku, gdzie jakiś biznesmen Cię oszukał.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 23:20:40 pm wysłana przez utek »

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 18, 2012, 01:10:22 am »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Co do paliwa to wydaje mi sie ze maja gowniane bo juz 2 raz mialem wode w baku  <mysli> I o dziwo za kazdym razem wypompowalem 3 litry wody...
Wracajac do tematu macie jakies pomysly dlaczego takie roznice w spalaniu posiadam? Robie te same trasy z taka sama predkoscia.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 18, 2012, 09:10:57 am »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
Nie wiem dlaczego ale albo gaz ktory tankuje jest nie halo albo moj polonez. Dodam ze tankuje caly czas na tej samej stacji. Czesto tankuje za 50zl wiec wychodzi okolo 18-19litrow gazu. Dwa tygodnie temu zatankowalem go i zrobilem 130km!! O dziwo zatankowalem tydzien temu i za te same pieniadze na tej samej stacji zrobilem 230km. Zdazylo mi sie to juz ktorys raz aczkolwiek wiecej jest sytuacji gdzie robie do 140km na 18 litrach. Przyznam ze samochod wiecej niz 2.5k obr nie widzi a predkosc maxsymalna to 90-100km/h. Wczoraj zmienilem dostawce i specjalnie zatankowalem 10 litrow i mam nadzieje ze zrobie na tym chociaz 100km. Ktos mial taki przypadek? Tankuje sie na Bliskiej
Ja mam tak, że jak tankuję na stacji w "swoim mieście" to za 30zł zrobiłem wczoraj 40 km... żeby było śmieszniej, testowałem jazdę na emeryta