Autor Wątek: z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki  (Przeczytany 9929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2006, 23:19:23 pm »

Russell

  • Gość
mam tak ze postojowe to hamulcowe na jednej fazie + zwykłe postojówki. nowe hamulcowe to p.mgielne, no i p.mgielne jako stare hamulcowe na drugiej fazie.  
policja sie nie przyczepi bo wszystkie swiatła s?.   Fotosa postaram sie zrobic jutro, bo dopiero wróciłem do domu.

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2006, 11:01:18 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Russell, no to rozni nas jedno p.mgielne :mrgreen:

a policja nie moze sie dowalic bo wszystkie swiatla sa, tak mi powiedzieli znajomi policjanci

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2006, 13:24:46 pm »

Russell

  • Gość
Moje skromne uwagi.   Szkoda ze klosze dolnego pasa nie s? jednakowe, bo fajnie by było miec postojowe na 6 żarówkach. niestety hamulcowe i p.mgielne za mocno swiec?. dzis nie dam rady ale jutro obiecuje popodł?cz?c żarówki w róznej konfiguracji to sobie rozpatrzym, bo u mnie to kwestia tyko 10sek przełożenie styku.

bo np jak mamy postojowe + jedna faza hamulcowych, a do tego hamulcowe w tradycyjnym miejscu, to w dzien nie widac ze hamujemy. znowu 6 zarówek w dolnym pasie sprawia ze p.mgielne na swiatłach postojowych swięc? tak mocno jak tradycyjne hamulcowe. itd. trzebaby dac cos co zawsze swieci z tak? sam? sił?, niezależnie od kształtu klosza to by było git.

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 02, 2006, 14:00:50 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
no bo klosz z p.mgielnego jest wewnatrz pochromowany i stad ta roznica

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2006, 14:16:51 pm »

Drobek

  • Gość
To cza se kupic akwarium i wygl?dałoby tak:  
lampki tył akwarium

[ Dodano: 2006-04-02, 14:23 ]
w tym przypadku jest prosta sprawa bo lampe mozna rozebrac czyli lekko przyciemnic przeciwmgielny i wszystko ładnie wygl?da, # żrówki dwu włóknowe (dla tych co nie wiedza takie jak w 126p ), Przeciwmgielne w tym momencie sa odciete bo po co maja byc? co moze słabo widac i podczas mgły jest słabiej widoczny? Jezdziłem tak przez 3 lata i kilka razy policja zatrzymała mnie i widziała jak swieca swiatła ale do niczego sie nie doje...

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2006, 14:32:59 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Drobek, twoj samochod mial date produkcji przed 86 (nie mowie tutaj o dacie budy :mrgreen: ) a wtey nie bylo wymagane swiatlo p.mgielne tylne

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2006, 15:10:49 pm »

domin1

  • Gość
przepis mówi że nie mówi że ?wiatła np.postojowe w poldku maja znajdować sie z tyłu podka w lampach w np dolnym prawym rogu w lampie.przepis mówi że ?wiatło stopu ma byc z tyłu pojazdu ma mieć barwe czerwonai przepis mówi że wszystkie ?wiatła jakie pojazd ma założone musz? byc sprawne.czyli powiem krótko G.T.ma swoja robotę wykonan? zgodnie z przepisami ruchu drogowego i ministerstwa godpodarki wodnej i l?dowej i żadna pała mu nic za to nie zrobi bo jesli by miała by co? zrobić to wszystkim   osobówkom które posiadaja obrysówki np na zderzakach też powinni zabrać dowódy rejestracyjne bo przepis nic nie wspomina o obrysówkach w pojazdach nie przekraczaj?cych długo?ć 3m.

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2006, 15:18:23 pm »

Russell

  • Gość
panowie, ale tu nie ma o czym mówic. wszystko jest ok.    jedyny "problem" to za mocno swiec?ce hamulce i za słabo p.mgielne.   ale skoro to tylko sprawa chromu na kloszu to praktycznie można tylko zdj?c obudowe tak by nie pękła i siuwaksem (metalizerem jakims) ten nowy klosz pomazac.

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 02, 2006, 15:57:30 pm »

Lajka

  • Gość
Co? mało wyobra?ni w tym planie. :smile:
Gdybym szukał oryginalno?ci poszedłbym np w kierunku pod?wietlenia z dwóch stron...listwy ozdobnej na tylniej klapie.
Nie wiem czy jest to wykonalne - ale spróbowałbym ...jaki efekt da laserek czy dioda przyłożona z boku i ?wiec?ca  do ?rodka.
Ogólnie diody ładnie pod?wietlaj? pleksi czy plastiki - więc efekt mógłby być ciekawy. ;)
A co do lamp starszego modelu - hmmm ta "różowa" przej?ciówka...może i by fajnie wygl?dała...gdyby wła?ciciel poszedł krok dalej i usunał np ?cianki wewn?trz lampy(odgradzaj?ce poszczególne ?wiatła) i zastosował jedn? ukierunkowan? odpowiednio żarówke.
Ot tak sobie pogdybałem przed obiadem. :mrgreen:

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 02, 2006, 16:07:31 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Lajka"
Co? mało wyobra?ni w tym planie. :smile:
Gdybym szukał oryginalno?ci poszedłbym np w kierunku pod?wietlenia z dwóch stron...listwy ozdobnej na tylniej klapie.
Nie wiem czy jest to wykonalne - ale spróbowałbym ...jaki efekt da laserek czy dioda przyłożona z boku i ?wiec?ca  do ?rodka.
Ogólnie diody ładnie pod?wietlaj? pleksi czy plastiki - więc efekt mógłby być ciekawy. ;)
Widzialem taki bajer i bardzo fajnie to wygladalo. Mam pomysl zeby sobie takie cos zrobic.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 02, 2006, 16:43:30 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Widzialem taki bajer i bardzo fajnie to wygladalo. Mam pomysl zeby sobie takie cos zrobic.
i obys zdazył to zgasic przed kontrola...
  • Jef
  • Czaku

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 02, 2006, 19:21:25 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
To wygladalo tak jak "zwyczajne"diodowe swiatlo stopu tylko bylo umieszczone w tej blendzie. A to nie legalne takie? Szkoda...

Mniej wiecej tak to wygladalo:

Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 02, 2006, 23:07:45 pm »

Arnold

  • Gość
ja wczoraj gadałem z kolesiem któremu na mijania pal? się wszystkie 3 tylne u dołu jednocze?nie  :D  A przy hamowaniu zewnętrzne mocniej i 3 stop. Jechałem za nim, potem mu powiedziałem że ma zwarcie a on mi na to że to taki patent  :mrgreen:

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2006, 10:15:14 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Kiedy? widzi?łem plusa w którego blendzie było ze 30 diodek czerwonych zapalaj?cych się ze stopem. Ciekawe ale za bardzo punktowe ?wiatło.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 06, 2006, 14:27:04 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Ja kminilem zeby w blendzie wykorzystac neona. Kupic taki z rolki powiedzmy ze 3 metry, pojechac w czerwonej czesci blendy po obwodzie, zapodac inwerter 12 voltowy i podpiac pod stop. Jak myslicie?
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2006, 14:37:50 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
dowod poleci

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2006, 16:02:35 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Dlaczego? przecież samochód może mieć trzecie ?wiatło stop, a kształt jego chyba nie jest okre?lony ;) więc czemu ma polecieć ? Ja gdybym miał u siebie błende też bym cos z ni? pomy?lał a żeby miała ona jakie? zadanie :D

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2006, 16:56:11 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
element rozpraszajacy uwage innych uzytkownikow drogi dlatego tez nie mozna miec neonow pod podwoziem itd

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2006, 17:10:21 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
za kolorowe podswietlenie tablicy tez jest po dowodzie...
  • Jef
  • Czaku

z cyklu CHWALE SIE , przerobilem troszke tylne lampki
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2006, 17:21:02 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
to prawo to masakra  :mad: