Autor Wątek: Materiały do budowy repliki Analoga  (Przeczytany 9784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Materiały do budowy repliki Analoga
« dnia: Luty 17, 2010, 23:14:22 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Witam poszukuje informacji, zdjęć, rysunków, itp o Analogu, konkretniej chodzi o ramę i podzespoły zawieszenia, napędu. Jeśli ktoś posiada takowe info będę wdzięczny za pomoc. W sieci nie na za wiele informacji. Mogę się przejechać do Wawy i jeśli władze muzeum pozwolą pomierzyć i porobić zdjęcia ich analoga, to tez wyjście ale dopiero jak wrócę wyjazdu za granice.

Powstał plan zbudowania repliki, i co najważniejsze znalazł się sponsor który udostępni garaż  sprzęt i dołoży się finansowo.

Mateusz
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2010, 08:07:11 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
to jak znajde chwilke podrzuce co nie co :) bo temat juz byl opracowywany. szukaj trucka bo na tym najlepij bedzie to zrobic (i zarejestrowac bo niektore analogi maja truck w dowodzie)

problematyczna- skrzynia subaru leone (nieosiagalna) flansza laczaca silnik z ta skrzynia. chyba ze bawisz sie w rwd

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2010, 09:39:12 am »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
27go bedzie prelekcja w Muzeum na Filtrowej-przyjedz ,posluchasz,poogladasz ,porozmawiasz z konstruktorem poogladasz dwa egzemplarze
Cytat: "Van#1860"
bo niektore analogi maja truck w dowodzie

maja normalnie Polonez Analog i RW w nr VIN ,pierwsze konstrukcje byly jedynie opracowane na bazie trucka
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2010, 17:49:24 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
No zgadza się będą da egzemplarze muzealny i PiotrkaDJ z FSO AK.. jak coś to wpadaj przed prelekcją do biura będę tam to porozmawiasz z inżynierem Raczko będzie miał on przy sobie wszystkie plany pozdro..

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2010, 19:25:53 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
po FSO plany sie jakies ostaly?? kiedy jak gdzie??

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2010, 21:07:06 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytuj (zaznaczone)
27go bedzie prelekcja w Muzeum na Filtrowej-przyjedz ,posluchasz,poogladasz ,porozmawiasz z konstruktorem poogladasz dwa egzemplarze


tego dnia wyjeżdżam do niemieć :( na 2 miesiące.

Cytat: "Van#1860"
szukaj trucka bo na tym najlepij bedzie to zrobic


tez tak myślałem, ze najlepsza wersja będzie 5 osobowy trak z 4 drzwiami.

Cytuj (zaznaczone)
No zgadza się będą da egzemplarze muzealny i PiotrkaDJ z FSO AK.. jak coś to wpadaj przed prelekcją do biura będę tam to porozmawiasz z inżynierem Raczko będzie miał on przy sobie wszystkie plany pozdro..


Jeśli uda ci się zdobyć jakieś informacje prosił bym Cie o podzielenie się nimi. Przekaz mu ze kilku wariatów pozytywnie nakręconych  chce zbudować replikę :)

[ Dodano: 18 Lut 2010 21:11 ]
Cytat: "Van#1860"
problematyczna- skrzynia subaru leone (nieosiagalna) flansza laczaca silnik z ta skrzynia. chyba ze bawisz sie w rwd


z tym nie mam problemu znajdzie się coś w Niemczech na komisach u turasów albo u holendrów a jak nie to w mojej okolicy jest cale leone do sprzedania, tylko cena trochę zaporowa :( z tym można poczekać najważniejsze to zbudować ramę i osadzić ja na zawieszeniu,  ze strony Kyllan#567 wiem jak to wygląda ale przydały by się wymiary...
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2010, 11:34:33 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
to zobaczymy co z tymi planami bo kilka lat wstecz jakoś nikt ze starej gwardii FSO nie miał bladego pojecia o tym czy one jeszcze gdzieś są

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2010, 12:12:43 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
bo niebylo jakiego takiego "bumu" i szału jaki sie teraz raptownie zrobil na temat tych aut,jakby stara gwardia wiedziala ze smigaja takie okazy wkolo nich, to te cenne okazy z Fabryki w wiekszosci by nie przepadly/trafily w nieodpowiednie rece ,raczej watpie,ze inż.Raczko da te materiały do upublicznienia
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2010, 19:13:48 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytat: "SeBa"
raczej watpie,ze inż.Raczko da te materiały do upublicznienia


tez tak sadze, ale kto wie....

zaprzyjaźnieni szrociarze zostali poinformowani ze poszukujemy trucka roy-a lady niwy i subaru leone...
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2010, 20:20:12 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
W Analogu Piotra DJ jest przekładnia kierownicza z Samary.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2010, 20:27:20 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
tak się zastanawiam i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie przedniego zawieszenia i układu kierowniczego z subaru i wykorzystując elektronikę subaru do blokowania różnicówki w skrzyni., z tylu wahacze wleczone na sprężynach i amorkach a most z lady nivy tak zęby miał blokadę mechanizmu różnicowego.

[ Dodano: 20 Lut 2010 18:01 ]
a ma ktoś adres strony z fioletowym analogiem??? nie mogę nic znaleźć na sieci chyba ja usunięto :(

[ Dodano: 22 Lut 2010 13:39 ]
wiece z czego pochodzi most z tego analoga???

http://www.kyllan.waw.pl/polonez/analog/index.html
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2010, 18:43:19 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
taka dygresja:
Zawsze można napisać do FSO.
Jak pisałem prace mgr to korespondowałem z jednym z głownych inżynierów fso. Udostępnił mi potrzebne materiały. Można spróbować i w tym przypadku..
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2010, 20:00:29 pm »

Offline kobza14

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 50
Cytat: "Daro"
taka dygresja:
Zawsze można napisać do FSO.
Jak pisałem prace mgr to korespondowałem z jednym z głownych inżynierów fso. Udostępnił mi potrzebne materiały. Można spróbować i w tym przypadku..


Powiem Ci że jest teraz oto dosyc ciężko z kilku przypadków wiem że plany niektórych aut zostały zniszczone później sie okazało że istnieją nadal ale w prywatnych rękach podaje przykład mój kolega robiąc pożadek usiebie w starym drewnianym domu który szedł do rozbiórki odnalazł kopie planów pojazdu FSO OGAR. Więc możliwe że niektóre plany pozostały w FSO a niektóre znalazły się w prywatnych rękach z przyczyn ochrony przed ich zniszczeniem. Właśnie inżynier Raczko mówił mi że część planów Poloneza Analoga została zniszczona przez władze FSO a częśc została uchroniona przed tym incydentem.
Pozdrawiam

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2010, 22:33:25 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2010, 23:00:40 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Jakoś dzwięku słaba.
Kombiak analog hmm ciekawa koncepcja

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2010, 19:40:24 pm »

Offline Ślimak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 16V, Polonez Atu 1.6 16V
Taki wozik jak analog dla mnie jest po prostu marzeniem...

Napewno są tu chętni na tym forum by stworzyć replikę, więć możę połączyć siły i starać się zdobyć jak najwięcej ocalałych matieriałów, dokumentacji tego poloneza i go odbudować....
Polonez 1.4 16V DOHC

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2010, 14:41:36 pm »

krzysiek349

  • Gość
witam wszystkich miłosników fso analoga    mam takiego  przerobionego z roya rame sam zrobiłem według planów fso rysónków zdięc itp skrzynie biegów mam od leone  zawieszenie od samary    jest identyczny jak oryginał dużo pracy ale sie opłacało

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2010, 14:43:00 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
krzysiek349, jeśli możesz to wrzuć jakieś zdjęcia tego cudeńka, chętnie zobaczymy jak wygląda. Może jakaś mała relacja z budowy pojazdu?
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2010, 15:26:31 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A jakbyś nie potrafił wrzucić fotek, to mi wyślij - ja je umieszczę na forum. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Materiały do budowy repliki Analoga
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2010, 15:22:19 pm »

Offline Ślimak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 16V, Polonez Atu 1.6 16V
Wstawiaj fotki chopie :mrgreen:
Polonez 1.4 16V DOHC