Autor Wątek: zmiana biegu z 4 na 5  (Przeczytany 1906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmiana biegu z 4 na 5
« dnia: Czerwiec 07, 2008, 15:19:19 pm »

Aris_1990

  • Gość
Witam
Mam parę problemów z polonezem.
Problemem jest zmiana biegu z 4 na 5. Zamiast zmniejszenia sie obrotów to one idą w górę około 1000.Co może być powodem tego i jaki koszt tego mógłby wynieść za naprawę.
Proszę o poradę. Z góry dziękuje

zmiana biegu z 4 na 5
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2008, 15:32:14 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Hmmm..., może ślizgające się sprzęgło.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

zmiana biegu z 4 na 5
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2008, 16:39:48 pm »

Meyron

  • Gość
Jaki masz silnik? GLE czy może GLI,GSI,MPI.Bo jerzeli to gażnik to raczej usterka natury mechanicznej.Natomiast pozostałe to oprócz tego dochodzi jeszcze awaria elektroniki-komputery i te sprawy,a w tym przypadku mogą dziać się cuda.

zmiana biegu z 4 na 5
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2008, 16:47:01 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
silnik wyje a samochód zwalnia, czy jak? co to znaczy obroty wzrosły, jeżeli szybkość też wzrosła, to masz dobry silnik. a jeśli spadła, to masz sprzęgło do regulacji lub naprawy. za mało konkretów podałeś.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

zmiana biegu z 4 na 5
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2008, 17:10:20 pm »

Meyron

  • Gość
ARIS_1990-Witam
Mam parę problemów z polonezem.
Na początek gdy dodaje gazu odczuwam jakby silnik rył, świst cały czas występuje.
Poldek ma silnik 15, gaźnikowy na gaz i przejechane 144 tys. Każdy mechanik mówi co innego od panewek i zaworów sie zaczęło a doszło do skrzyni biegów.
Co może być powodem tego i jaki koszt tego mógłby wynieść za naprawę.
Proszę o poradę. Z góry dziękuje

Ten opis ARISA skopiowałem z tematu o silniku,kolega rozpisał się po całym forum.Myślę,że może mieć coś wspólnego z w/w userką.Jak dla mnie to chyba skrzynia.

zmiana biegu z 4 na 5
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2008, 16:19:10 pm »

Aris_1990

  • Gość
Aha dzięki wielkie