Autor Wątek: Spięcie: Nie działają lampy kierunków, bzycza przerywacze  (Przeczytany 768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spięcie: Nie działają lampy kierunków, bzycza przerywacze
« dnia: Marzec 24, 2010, 19:23:52 pm »

punisher

  • Gość
Witam Szanownych forumowiczów. Kolega obiecał dać mi książkę Morawskiego ale dotrze dopiero pojutrze a chciałbym zająć się problemem z elektryką. Przeglądnąłem archiwum bo widzę że ten dział jest zawalony postami ale nie widzę takiego problemu jak mam.

Proszę doradźcie: rozkręcałem konsolę środkową, tam jeden z kabli skręcony i lepiony przez poprzedniego właściciela który ruszyłem wywołał śpięcie - zaiskrzyło w nim i zaśmierdziało stopioną izolacją.

Przestały działać światła kierunkowskazów, pali się cały czas lampa kierunkowskazów na zegarach a właczenie prawego lub lewego kierunku powoduje że brzyczy przerywacz kierunkowskazów (chyba tak się to nazywa po lewej stronie kierownicy pod deską przy nawiewie).  Pewno muszę sprawdzić wszystkie bezpieczniki (wiecie może który) co jeszcze mogło paść? Jakieś sugestie?

Spięcie: Nie działają lampy kierunków, bzycza przerywacze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2010, 20:18:21 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "punisher"
Proszę doradźcie: rozkręcałem konsolę środkową, tam jeden z kabli skręcony i lepiony przez poprzedniego właściciela który ruszyłem wywołał śpięcie - zaiskrzyło w nim i zaśmierdziało stopioną izolacją.
przede wszystkim rozplątać izolacyjną "radosną" twórczość poprzednika, a przed tym odłączyć akumulator.
Poprzecierane/poskręcane kable odpowiednio połączyć (kolorami z użyciem lutownicy lub skręcanych kostek elektrycznych).
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Spięcie: Nie działają lampy kierunków, bzycza przerywacze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2010, 20:42:27 pm »

punisher

  • Gość
OK. Rozkręcę je i zlutuję na nowo. Jeśli problem będzie ten sam, mam zabierać się za bezpieczniki?

[ Dodano: 25 Mar 2010 13:08 ]
Polutowałem podejrzane kable na nowo. Sprawdziłem też bezpieczniki i widzę strzelił jeden pierwszy bezpiecznik "A" nr. 1 25A. Wymiana na nowy rozwiązała problem z kierunkowskazami.