Autor Wątek: Abimex problem z elektryką.  (Przeczytany 1645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abimex problem z elektryką.
« dnia: Grudzień 17, 2011, 20:46:33 pm »

yakuzo

  • Gość
siemka.Sprawdziłem dziś ładowanie i bez obciążenia wynosi 14,29v natomiast z załączonymi światłami, radiem, nawiewem, długimi i halogenami 12,79v myślę, że ok.Ale po krótkim postoju na awaryjnych akumulator  rozładowuje się.Silnik nie pracuję równo i po załączeniu nawiewu z 1100rpm spada do 700rpm :lol: Pa za tym podczas kręcenia rozrusznikiem kontrolki gasną i po odpaleniu się zaświecają, a żaden bezpiecznik nie jest spalony. :lol: Co to może być?

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:02:17 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
A w jakim stanie masz akumulator ??

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2011, 23:11:28 pm »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
Ja też myśle że to akumulator, sprawdz ile v masz na aku gdy masz wyłączony zapłon i o ile spadnie gdy włączysz pare odbiorników, np światła, halogeny, radio i nawiew. Jak drastycznie spadnie mamy winowajce. U mnie też coś jest nie tak, muszę znaleść "złodzieja" bo po nocy aku nie daje rady nawet raz zakręcić rozrusznikiem, ale jeśli odłącze go od klem i rano podłącze kręci jak głupi.
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:56:09 pm »

szerszeń ;D

  • Gość
U mnie jest to samo co u yakuzo, ale akumulator  mam sprawny bo w poprzednim poldku chodził bardzo dobrze.

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:21:22 am »

Offline Kris_phone_xp

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu'96 GLI Only PB WhiTe & RoSt & Omega A'92 + LPG with BLOS
proponuje sprawdzic kalelek od rozrusznika taki cienki czerwony z wtyczka czy nie jest gdzieś naderwany lub cos podobnego. P.S. A u mnie złodziejem  okazała się lampka w bagażniku- krancówka się zawiesiła w pozycji świecenie. W święta samochód stał 3 dni nie ruszany, 4 dnia psztyk i pojechał:P
"Koło jest okrągłe i ma dwa końce"hahahah

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 19:02:38 pm »

szerszeń ;D

  • Gość
Lampka jest ok po zamknięciu klapy wyłącza się, ale dzisiaj przekręcam kluczyk zapalam jest ok.Potem chce odpalić drugi raz kontrolki gasną zegarek się wyłącza i gdziesz mam zwarcie, ale nie wiem gdzie, a kabel od rozrusznika jest ok bo w poniedziałek wymieniałem rozrusznika, ale to było też przed wymianą.

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:38:23 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Klemy czyste?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:27:16 am »

szerszeń ;D

  • Gość
Tak kleme plusową mam nową, ale dla pewności wymienie jeszcze minusową bo to koszt ok 5 zł.

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2012, 13:01:29 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Wepnij amperomierz pomiedzy kleme i akumulator i zobacz jaki jest pobor pradu na postoju jezeli ok 0,01A to jest ok jezeli wiecej to znaczy ze cos ciagnie prad, wyjmuj po kolei bezpieczniki az prad spadnie i bedziesz wiedział gdzie szukac, zacznij od radia i alarmu bo to one najczesciej sa winne
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: Abimex problem z elektryką.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2012, 19:06:56 pm »

szerszeń ;D

  • Gość
Ok spróbuje tak jak mówiesz, ale narazie deszcz pada wiec odpada.Mam jeszcze jeden problem jak zapalam samochód to kontrolki gasną dopiero po odpaleniu się zaświecają dlaczego tak sie dzieje?Czy to może mieć coś wspólnego z brakiem ładowania?