Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 51915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« dnia: Grudzień 25, 2021, 15:19:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pan Prezes Daniel, obiecał obniżyć ceny paliwa, to czymś trzeba sobie to zrekompensować  <lol2>
A właśnie, jak u was paliwko? U mnie ( Circle K) 95 była ostatnio po 5.99, gazik 3,37, a gnojowica jakoś chyba 6,03. Jest pięknie, nie? A pamiętam, jak marudziłem na gaz po 2,50-2,70  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2021, 16:53:01 pm wysłana przez Daniel#1984 »

Odp: Odp: Humor II
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2021, 15:32:37 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja tankowałem przedwczoraj na jakiejś stacji "Karina" przy wjeździe na S7 za 3,27, na ceny PB i ON nie patrzyłem. Na samej ekspresówce ceny ofc odpowiednio wyższe.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: Humor II
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2021, 15:39:38 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Na Orlenie na początku Wawy (Okęcie) 3,10zł za LPG, na Shellu kawałek dalej 3,08zł.

Bena już nie pamiętam nawet, ale na pewno poniżej 6zł.

Odp: Odp: Humor II
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2021, 15:59:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
3,10zł za LPG, na Shellu kawałek dalej 3,08zł
Kurde, bajka. U mnie to tak lekko przytaniało, ale to dosłownie grosze, bo było chyba już 3,40, ale to i tak tylko kosmetyczna obniżka. Zobaczymy, co będzie w styczniu. Zima zimą, podwyżki gazu, zwiększone zapotrzebowanie, tradycyjne paliwo też drogie, ale na wiosnę to by pasowało, żeby to wróciło do poziomu max 2,80 za litr, ale jeśli benzyna nadal będzie po 6 lub więcej, to raczej nie ma co liczyć.

Odp: Odp: Humor II
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2021, 16:15:11 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wczoraj tankowałem audi na crabie,diesel już zszedł na 5.62 a gaz nadal stoi na 3.30. Jak cyrki z ogrzewaniem dalej się będą utrzymywać to lpg straci jakikolwiek sens
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Odp: Humor II
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2021, 16:32:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ekologia w polskim wydaniu. Najbardziej czyste z paliw robią najmniej opłacalnym, siłą pchając ludzi w stronę zakupu diesli. :]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2021, 16:34:30 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: Humor II
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2021, 16:50:47 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
a gaz nadal stoi na 3.30
U mnie na crabie już spadło do 3.10 :d

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2021, 17:35:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
siłą pchając ludzi w stronę zakupu diesli
Raczej w stronę elektryków, ale to jeszcze chwilę. Najpierw trzeba się pozbyć "blachosmrodów" Co za pojebany świat. A pamiętam, jak wchodziło lpg ile było zachwytów, jakież to nie jest dobre i ekologiczne. Ale wtedy nie było takich głupot jak dzisiaj, że sobie coś ubzdurali i jadą z koksem. Jest dosyć sporo aut na gaz, no to trzeba troszkę dokręcić śrubkę i wycisnąć z nich ile się tylko da. To samo będzie kiedyś, gdy tych elektryków będzie na tyle sporo, żeby na nich też żerować. Z autami spalinowymi było o tyle dobrze, że ludzie nauczyli się kombinować ile się da, a to opałówkę, a to olej z biedronki, a to od "zaprzyjaźnionego" kierowcy tira, a to od sąsiada ze wschodu i się jakoś kręciło. Z prądem będzie nieco gorzej, bo skąd go brać, poza tradycyjna siecią "państwową"?
A właśnie, ponoć i przeglądy w końcu mają pójść do góry? 200 pln za podstawowy przegląd samochodu bez lpg? Stacje kontroli ponoć przymierają głodem.Jak mówi klasyk, od kilku lat już dokładają do interesu  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2021, 17:38:23 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2021, 19:08:05 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A właśnie, ponoć i przeglądy w końcu mają pójść do góry? 200 pln za podstawowy przegląd samochodu bez lpg? Stacje kontroli ponoć przymierają głodem.Jak mówi klasyk, od kilku lat już dokładają do interesu 
Nic nie pójdzie w górę, przynajmniej do czasu aż OBT będzie faktycznie Okresowym Badaniem Technicznym, a nie obecną kpiną i fikcją -  w skrócie przeglądem, tak zapowiedział naczelnik DTD (Depratamet Transportu Dorogwego) w Mienisterstwie Infrastruktury. A stanie się tak... No właściwie to "ch*" wie kiedy, patrząc na przebieg prac legislacyjnych projektu obejmującego te zmiany stanie się to nie wcześniej jak w przyszłym roku (2023), ale wtedy są wybory i bardzo możliwe, że populiści z *** podobnie jak w 2018r. przeciągną ten projekt na następne 4 lata, ponieważ nie spodziewam się żeby przy tak rozbudowanym aparacie propagandy przegrali kolejne wybory.
Co do rętowności stacji, jeśli ktoś jeszcze nie zwinął tego interesu to na bank nie przymiera głodem. "Branża" bardzo szybko oddziela ziarno od plew i na placu boju zostają tylko plewy, tzw. "fajne chłopaki", a fajne chłopaki nie pierdolą się z przeglądem po 30-40 min. tylko w najgorszym razie 15 min. i kolejkę przed SKP mają praktycznie non stop.Chwilę się tym gównem parałem to na przykładzie kilku znanych mi SKP mogę śmiało powiedzieć, że jeśli stacja jest "przychylna" klientowi (czyt. podbiją wszystko co ma DR i o własnych siłach wtoczy się na linię) to jej miesięczny dochód spokojnie przebija 10 tys. zł.

Co zaś do cen paliwa, w hurcie litr benzyny bezołowiowej kosztuje 5,36 zł/l. Ostatnio najtaniej co widziałem to 5,68 zł/l, u mnie 5.70-5.79 zł/l. Gaz od 3.32-3.40 zł/l.  Nie wiem o ile oni obniżyli tą akcyzę, ale jakoś wybitnie nie przełożyło się to na ceny paliw.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2021, 19:14:56 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2021, 19:32:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
No bo na gaz jest coraz to większy zbyt, ludzie non stop się budują montując ogrzewanie gazowe więc i proste że tak czy siak zapłacą byle mieć ciepło. W przypadku benzyny/ropy lista odbiorców jest wciąż ta sama a też w razie draki technologia moich dieselków jest jeszcze taka że przegryzą wszystko byle było tłuste  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2021, 19:34:58 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 25, 2021, 23:43:43 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1679
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
udzie non stop się budują montując ogrzewanie gazowe więc i proste że tak czy siak zapłacą byle mieć ciepło.
Chwilę, ale to w większości przypadków nie jest zasilanie gazem ziemnym?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2021, 23:44:46 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Zacznijmy od tego, że przy takim wzroście cen, nawet obniżając dowolny podatek o kilka % ma i tak wyższe dochody.
To akcja czysto propagandowa, tak samo jak z obniżką VATu do 0%.

W Polsce podstawowa stawka VATu to 23%. W UE minimalna to 15%, więc mógł obniżyć VAT nie pytając nikogo o zdanie. To chwyt propagandowy, i dziwi mnie że nawet wyborcy PiSu, czyli w 70% ludzie nie pracujący (czytaj; demencja starcza, eks. pracownicy w komunie i nieroby) dają się na to nabrać. W normalnym kraju od nawału latających cegieł nawet pancerne szyby by pisdzielstwu nie pomogły.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2021, 23:47:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
udzie non stop się budują montując ogrzewanie gazowe więc i proste że tak czy siak zapłacą byle mieć ciepło.
Chwilę, ale to w większości przypadków nie jest zasilanie gazem ziemnym?

No właśnie jest zasilane gazem ziemnym czyli CNG, a nie LPG.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2021, 23:58:15 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
udzie non stop się budują montując ogrzewanie gazowe więc i proste że tak czy siak zapłacą byle mieć ciepło.
Chwilę, ale to w większości przypadków nie jest zasilanie gazem ziemnym?
Jakieś 80-90% leci na ziemnym. Ci co nie mają możliwości dołączenia się do sieci, lecą na płynnym

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2021, 00:02:08 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
udzie non stop się budują montując ogrzewanie gazowe więc i proste że tak czy siak zapłacą byle mieć ciepło.
Chwilę, ale to w większości przypadków nie jest zasilanie gazem ziemnym?

No właśnie jest zasilane gazem ziemnym czyli CNG, a nie LPG.
CNG to sprezony metan,
rurami do domow plynie po prostu metan, tzn. jest oczywiscie sprezony, ale nie do tego stopnia, by byc CNG (~200bar),
ale to tak w kwestii formalnej,

ogrzewanie domow LPG jest bardzo malo oplacalne, praktycznie na poziomie oleju opalowego,
wiec trzeba miec specyficzne potrzeby i warunki, zeby pchac sie w LPG,
lepiej isc w pompe ciepla,
w przypadku metanu to inna bajka, bo metan jest/byl dwa razy tanszy od LPG (nie sledze nowych cen, wiec stosunek mogl sie zmienic)


tak samo jak z obniżką VATu do 0%.
W Polsce podstawowa stawka VATu to 23%. W UE minimalna to 15%, więc mógł obniżyć VAT nie pytając nikogo o zdanie.
pinokio liczyl na to,ze UE nie zgodzi sie i bedzie lawirowal miedzy pierdoleniem, jaka to unia zla i on nie moze,ale zrobi (ale nie zrobi),
tez myslalem,ze UE nie zgodzi sie, bo niby czemu mieliby sie zgodzic,
ale wywineli mu numer i sie zgodzili : szach mat drewniaku ;>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2021, 00:04:40 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2021, 17:04:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Właśnie zatankowałem plusa. Gaz 3,19 a benzyna i ropa 5,75. Czyli nieco przy taniało. Spalanie tego gazu mi wyszło poniżej 10 na setkę, ale ciężko powiedzieć dokładnie, bo jeździłem trochę na tam m moście, no i trochę się go po testowało na postoju itd. A dzisiaj parę boczków lekkich porobiłem. Ale i tak on nie będzie palił jakoś dużo, a na pewno mniej, niż GSI.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2021, 07:25:01 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Wczoraj tankowałem na stacji moya benzyna 98 jest za 6,16 a wcześniej była 6,25 więc mała obniżka, ceny innych paliw nie wiem po ile są. Nie tankuję ich to nie zwracam uwagi. Ale rzuciło mi się w oczy że 95 na pewno było poniżej 6zł

Odp: Tankowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2021, 19:23:02 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
3,02 --> Circle K Express (na zwykłym Circle K 3,07; a np. u Osrajmajka 3,18).
O dziwo nie było kolejek i bójek przy dystrybutorze :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2022, 12:02:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Narzekacie że benzyna po 6zł, a tu zaraz chleb może kosztować 12 zł bo gaz podrożał o 400%.

https://biznes.interia.pl/finanse/news-piekarze-za-moment-pieczywo-bedzie-towarem-delikatesowym-pig,nId,5769628
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2022, 15:43:11 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja słyszałem, że na jesieni może kosztować i 20 pln. Tak więc te 12 to będzie promocja.