Autor Wątek: Warto kupić lampy przednie WESEM ?  (Przeczytany 7720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« dnia: Październik 16, 2019, 16:16:38 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Witajcie
Warto kupić przednie lampy wesem czy lepiej ratować za wszelką cenę oryginalne ?
Przyszły mi właśnie wesemy udające zelmoty i generalnie jakość na 1 rzut oka jest gorsza. W moich oryginałach lekko zaczynają złazić lustra i rozpadły się spinki.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2019, 16:22:12 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Opisz jak to wygląda,mają na dupie napisane zelmot i z przodu na szkle logo fso? Bo chciałbym do swojego kupić nowe lampy i tez mam dylemat

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2019, 16:40:23 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
maja napis zelmot ale to wesem
Klejone na szary nieprzeźroczysty silikon, na tyłach lamp odlewy jak by przygotowane do świateł dziennych.
Nieco inne spinki wewnątrz i kwadratowe osłony żarówek w ocynku, a nie jak w oryginale okrągłe lakierowane na czarno.
Tu masz moją ocenę na allegro i zdjęcia
https://allegro.pl/oferta/fso-polonez-91-reflektor-lampa-nowa-l-p-kpl-8297467836

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2019, 17:08:20 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Bo chciałbym do swojego kupić nowe lampy i tez mam dylemat
A co poszukujesz? Ma być oryginał czy po prostu działać?

Ja na takich Wesemach zrobiłem 120 000 km i było spoko, nie narzekałem a dużo się jeździło porą nocną. Niestety Młody przy wyjmowaniu silnika zyebał sprawę i piecyk zerwał się na belkę, tłukąc przy okazji lampy. Na zapasie miałem stare Zelmoty więc je zamontowaliśmy. I w sumie różnicy w jakości oświetlenia ja nie widzę (poz tym, ze oczywiście spinki są pozrywane...)
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2019, 20:27:31 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
Kupiłem 3 lata temu i nie narzekam
Wesem ale na szkle jest logo FSO czyli oryginał,
A też chciałem zrobić sobie 'dzienne' w tych łezkach ponoć były takie wersje robione na Skandynawie w tamtych czasach.
ale na kloszu nie ma  wybite że może być jako dzienne i dałem sobie spokój.
Przy moich przebiegach to mogę jeździć cały czas na /krótkich/ .
Na pewno w upały cierpią lustra i się szybciej zużywaja ale trudno wytrzymam.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2019, 21:14:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale po co kupować ten szmelc z WESEMu, który ma gorszą optykę, jak są dostępne jeszcze oryginały z Ełku? Porównywałem WESEMy i oryginały, nie ma porównania w jakości oświetlenia drogi. W przypadku 125p optyka jest tak skopana, że używany, stary zelmot świeci lepiej, niż nowe wesemy.

Najlepiej dzwońcie prosto do producenta, kolega załatwiał pół roku temu ich reflektory i nie było problemu:

Sungsan-ZEM Polska Sp. z o.o.
Siedziba firmy
Adres: Generała Józefa Bema 2, 19-300 Ełk
Telefon: 87 610 52 41

A jak już nie robią, to na allegro też się trafiają, tylko trzeba poszukać: https://allegro.pl/oferta/nowa-lampa-przednia-prawa-polonez-caro-91-93-8456853721
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2019, 21:17:29 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2019, 22:58:47 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ma być oryginał czy po prostu działać?
Może być wyprodukowane w bantustanie,tylko zależy mi na tym aby plama i odcięcie światła było takiej jak w oryginalnych lampach. Mam teraz hybryde lamp,czyli tył opisany jako zelmot,a szkła oryginalne fso i to jest jakiś dramat. Światła niebrakuje,ale linia odciecia światła nie istnieje,a na drodze jest jakaś nieregularna plama światła z czarnymi nieoświetlonymi plamami

były takie wersje robione na Skandynawie w tamtych czasach.
Głupszej legendy już dawno nie czytałem

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2019, 23:06:05 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
wesemy udające zelmoty
Co to właściwie ma znaczyć? Zelmot to marka kupiona lata temu przez Wesem  <cwaniak2>

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2019, 23:53:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Światła niebrakuje,ale linia odciecia światła nie istnieje,a na drodze jest jakaś nieregularna plama światła z czarnymi nieoświetlonymi plamami

Tak właśnie świeci wesem. :) Dlatego nie warto się w nie bawić.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2019, 07:25:42 am »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Kupiłem 9 lat temu przez ich stronkę jak jeszcze prowadzili sprzedaż detaliczną. Bardzo dobrze świecą, nie mam zastrzeżeń. Na ekranie pomiarowym też mają bardzo dobre parametry. Możliwe że kupiliście przez allegro podróbki wesemów, to jest badziewie.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2019, 11:08:31 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
podróbki wesemów ;) ... do poloneza ... Boki zrywać.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2019, 11:31:14 am »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
podróbki wesemów ;) ... do poloneza ... Boki zrywać.

A jak wyjaśnisz to że producent sprzedaje u siebie lampy w cenie 180 zł, a a na allegro łudząco podobny produkt jest za 120? Nie słyszałem żeby firma prowadziła fundacje charytatywną dla właścicieli polonezów. Tak, wiem zamówienie hurtowe taniej itd, ale to nie tłumaczy takiej przebitki.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2019, 11:48:43 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wesem po prostu nie bawi się od niedawna w detal i daje wysokie ceny, sami przez telefon radzą kupować u pośredników... 

Jak ktoś nie ma wymagań i wymieni rozwalone, stare lampy bez spinek na wesemy, to nie mając porównania można uznać, że świecą dobrze. Ale postaw obok auto z oryginalnymi lampami, to się zdziwisz. Na ekranie pomiarowym stacji diagnostycznej byle co będzie świecić dobrze, jaja się zaczynają przy większych odległościach od reflektora, a to jest przecież istotne.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2019, 11:50:18 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2019, 14:13:32 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Dziwna sprawa z reflektorami Wesem. Ogólnie firma ta robi niezłe produkty. Halogeny są bardzo dobre zarówno przeciwmgłowe jak i dalekosiężne.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2019, 20:21:11 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
założyłem te wesemy i faktycznie maja czarną plamę w świeceniu. Muszę dopracować na 100% elektryczną regulację bo brakuje mi 1 % spadku by było idealnie. Ogólnie oryginalne lampy wydawały mi się lepsze. Ale wesem do karoserii pasuje, kierunek się trzyma. Jedynie nie mogłem jednej żarówki zapiąć bo oczko opierało się o otwór  reflektora.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2019, 23:03:07 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
podróbki wesemów ;) ... do poloneza ... Boki zrywać.

A jak wyjaśnisz to że producent sprzedaje u siebie lampy w cenie 180 zł, a a na allegro łudząco podobny produkt jest za 120? Nie słyszałem żeby firma prowadziła fundacje charytatywną dla właścicieli polonezów. Tak, wiem zamówienie hurtowe taniej itd, ale to nie tłumaczy takiej przebitki.

Tak nawiasem mówiąc, to na Allegro funkcjonuje oficjalne konto Wesemu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 18, 2019, 01:25:24 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
założyłem te wesemy i faktycznie maja czarną plamę w świeceniu. Muszę dopracować na 100% elektryczną regulację bo brakuje mi 1 % spadku by było idealnie. Ogólnie oryginalne lampy wydawały mi się lepsze. Ale wesem do karoserii pasuje, kierunek się trzyma. Jedynie nie mogłem jednej żarówki zapiąć bo oczko opierało się o otwór  reflektora.

Taka jakość wykonania. Generalnie wymiarowo są w porządku, tylko sam odbłyśnik musi być fatalnie wykonany, bo kupując do wueski reflektor od ursusa i wymieniając szkło reflektora na oryginalne, poprawa świecenia była niewielka. Oczywiście przy H4 jest różnica na plus w porównaniu do oryginalnego reflektora na żarówkę bodajże Ba20d, ale postawiony obok i podłączony do zasilacza reflektor od ursusa, jeszcze produkcji zelmot z PRL, daje zdecydowanie lepszy snop światła, bez ciemnych plam, ma też lepszy zasięg. W 125p to samo, wymieniłem w 2007 lampy na nowe wesemy i porównując do zelmotów H4, które miałem w zielonym polonezie, jest jakaś żenada. W obu autach to samo napięcie na kostkach, te same żarówki (osram silverstar), a różnica w jakości oświetlenia drogi prawie jak w maluchu z H4 w stosunku do malucha z R2. Ciekawe, swoją drogą co aż tak mogli skopać - geometrię lustra?

Będziesz się musiał przyzwyczaić do takiego świecenia, lub kupić oryginał. Na pocieszenie, chińskie zamienniki reflektorów do nissana czy hondy są jeszcze gorzej wykonane.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2019, 01:26:57 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 18, 2019, 02:00:56 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
do Polo 6N2 Depo było tak źle zrobione, że wypolerowałem i polakierowałem stare reflektory. Te zamienniki były nie do ustawienia. albo lustro strzelało i totalny brak gemoetrii.
Lampy do seicento musiałem opiłować flexem bo szkło się słabo zamknęło w formie i wystawały takie grady na brzegach grubości 0,4mm.
Ogólnie jak słyszę słowo zamiennik to bolą mnie zęby.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2019, 20:32:02 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Mam nowe wesemy u siebie w ATU bardzo ładnie świecą w miejscu nadlewu mam mocne ledy na światła dzienne . Jedyne co denerwuje to jadąc po poboczach widać że przez inny odbłyśnik z przodu (ten kapturek wsadzony w odbłyśnik) widoczne są na poboczach jak by takie pasy a nie równe światło widać że przez kwadratowy kapturek światło jest inaczej odbijane . Da się to w bardzo prosty sposób naprawić ale trzeba rozkleić lampy i wymienić kapturki kwadratowe na oryginalne okrągłe . Nie licząc tego mankamentu lampy o wiele lepiej wykonane odbłyśnik główny minimalnie większy przez co daje więcej światła a spinki w reflektorach inaczej skontrowane bardziej masywnie niż te w oryginalnych lampach .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2019, 20:41:59 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
dzisiaj założyłem tuningowane siłowniki elektryczne do lamp. Dawca matiz.
Zostało mi tylko dolepić wiązkę.