Autor Wątek: Nie działa mi pompa paliwa  (Przeczytany 7747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie działa mi pompa paliwa
« dnia: Listopad 01, 2009, 23:53:21 pm »

kzarczyn

  • Gość
Witam
Może mi ktoś pomoże bo mi już się pomysły kończą.
Po zgaszeniu samochodu nie dało się go już uruchomić. Nie było słychać pompy paliwa.
Po sprawdzeniu okazało się że do pompy nie dochodzi napięcie. Po podpięciu na krótko pompa pracuje ale się nie wyłącza, samochód dalej nie odpala.

- czy pompa wyłączy się po osiągnięciu ciśnienia czy jest zewnętrzny czujnik który odetnie zasilanie gdy zostanie osiągnięte odpowiednie ciśnienie?

Znalazlem przekaźnik odpowiedzialny za włączanie pompy, + pojawia się po przekręceniu kluczyka na kontrolki, masy na przekaźniku nie ma. Po podpięciu masy na przekaźnik pompa pracuje po przekręceniu kluczyka na kontrolki ale się nie wyłącza i samochód nie odpala.

Tam gdzie na przekaźniku powinna być masa to odchodzi żółty kabel z czarnym paskiem.
Gdzie szukać początku tego kabla?

Ma ktoś może dokładny schemat instalacji elektrycznej, bo w książce instalacji od pompy paliwa w ogóle nie znalazłem.
pozdro

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2009, 17:44:05 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
przekaźnik sterowany jest przez komputer silnika . Sprawdź jeszcze wyłączniku udarowy pod maską . Kwadracik z czerwoną gumką .

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2009, 18:22:38 pm »

kzarczyn

  • Gość
A od czego jest ten wyłącznik udarowy?

Czy pompa paliwa wyłączy się sama jak osiągnie odpowiednie ciśnienie czy jest inny czujnik ciśnienia paliwa?

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2009, 19:06:22 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Nie ma czujnika ciśnienia. Pompa działa non-stop, a ciśnienie reguluje regulator ciśnienia.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2009, 15:29:05 pm »

kzarczyn

  • Gość
A jak przekręci się kluczyk na kontrolki to pompa się odzywa i po chwili się wyłącza. Po odpaleniu chodzi chyba cały czas. To wyłączenie pompy na kontrolkach to robi komputer? Mierzy czas czy ciśnienie?
Czy nic się nie stanie jak podepnę pompę na krótko aby chodziła cały czas jak jest na kontrolkach?

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2009, 16:06:11 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Nic się nie stanie. Komputer mierzy czas.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2009, 16:14:52 pm »

kzarczyn

  • Gość
A czy we wszystkich modelach był montowany wyłącznik udarowy?
Nie mogę go znaleźć u siebie, a samochód był kupiony od szarlatana i nic w nim nie jest tak jak powinno.
Ewentualne do czego jest podpięty ten wyłącznik udarowy (do komputera, do których pinów), nigdzie na schematach go nie widać.

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2009, 16:38:58 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
w plusie i w roverku jest na 100 % tutaj :

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2009, 17:14:53 pm »

TooSlow

  • Gość
W GLI, a takiego Trucka zapewne masz nie spotkałem się z wyłącznikiem udarowym, choć również szukałem. W związku z tym i informacją z Trzeciaka, gdzie pisze w części poświęconej silnikowi GSI o wyłączniku udarowym śmiem twierdzić, iż w Trucku go nie uświadczysz, chyba że masz silnik GSI ( czyli ten ze zdjęcia powyżej).

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2009, 22:23:11 pm »

kzarczyn

  • Gość
No ja mam GLI i takiego ustrojstwa tam widocznie nie ma.
To wracamy do punktu wyjścia. Skąd idzie masa na przekaźnik pompy? Według schematu masa tam po prostu jest, a u mnie ewidentnie skądś pochodzi.
Ewentualnie co musi być zasilone aby silnik odpalił, bo widocznie coś jeszcze jest odpięte skoro po podpięciu pompy na krótko silnik dalej nie odpala.

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2009, 00:04:36 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
hm w komorze silnika na lewej podłużnicy mniej więcej na wysokości 1/2 długości bloku jest masa przykręcona pod śrubę m6 . Zobacz czy się nie urwała . jest to główna masa skrzynki przekaźników . Sprawdź czy masz zasilanie na cewce zapłonowej . Tylko ustal jeszcze czy masz boscha czy abimexa . jeśli bosch to komputer jest pod maską .

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2009, 00:30:52 am »

kzarczyn

  • Gość
Masa w skrzynce bezpieczników ogólnie jest. Brakuje jej tylko w przekaźniku od pompy.
Mam BOSH-a, komputer pod maską z lewej strony. Ja nic nie znajdę to w wolnej chwili bede chyba wypruwał kable po kolei, problem musi gdzieś być.

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2009, 01:03:54 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
zacznij od sprawdzenia czy do cewki dochodzi napięcie i czy masz iskrę . To podstawa zanim zaczniesz ryć instalację . w podobnych latach bosch w mono (np w VW) robił sterowanie przekaźnika masą , więc w polonezie pewno jest podobnie .

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2009, 19:26:21 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja tak sobie patrzę na schemacie, że sterowanie przekaźnika pompy paliwa odbywa się z drugiego przekaźnika, który nawiasem mówiąc jest zasilany razem w wtryskiwaczem przez jeden bezpiecznik. Sprawdź, czy jest na nim napięcie ( najlepiej od spodu skrzynki ).
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2009, 12:51:28 pm »

kzarczyn

  • Gość
Sprawdziłem elektrykę i nic mi się ze schematem nie zgadza.
Pompa paliwa jest zasilana przez przekaźnik. Masa przekaźnika jest połączona bezpośrednio z komputerem.
Nie pali mi się również kontrolka silnika po przekręceniu kluczyka.
Na razie komputer leży na piecu, może pomoże.
Czy komputer może paść tak sam z siebie?

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2009, 15:00:58 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
kzarczyn, sprawdź, czy po przekręceniu kluczyka masz zasilanie na wtryskiwaczu ( zasilanie jest cały czas, a komputer załącza tylko masę ).
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2009, 17:58:57 pm »

kzarczyn

  • Gość
Wtryskiwacz to to coś pod filtrem powietrza, do czego dochodzi 4 kable?
Jeśli tak to nie ma tam zasilania.
Rozbebeszyłem komputer, wygląda ładnie w środku ale po podpięciu do instalacji EPROM nie ma zasilania więc ewidentnie jest niesprawny.
Dalsze testy jak znajdę inny komputer.
Czy dysponuje ktoś schematem do wtrysku BOSH-a?




PS. Komputer jest oparty o intel 80, a program bierze ze zwykłego EPROM-a, który jest w podstawce. Bawił się ktoś może w chipowanie Poloneza lub w zmianę oprogramowania w EPROM-ie?

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 14, 2009, 23:52:16 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "kzarczyn"
Bawił się ktoś może w chipowanie Poloneza lub w zmianę oprogramowania w EPROM-ie?
gra nie warta swieczki przy ohv
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 26, 2009, 16:23:30 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Tyle, że z tego przekaźnika wychodzą 2 przewody z tyłu. Drugi jest do zasilania czegoś tam. I bez tego nie odpali. Jak wyjmiesz puszkę, to zobaczysz, że 2 przewody są. Sprawdź, czy napięcie jest na tym drugim też.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Nie działa mi pompa paliwa
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2009, 21:29:12 pm »

TheGosu

  • Gość
Mam jeszcze jedno pytanie co oznaczaja kody błedu 85 i 71
licze na szybka odpowiedz