Autor Wątek: Atu+  (Przeczytany 7311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Atu+
« dnia: Kwiecień 23, 2016, 17:48:45 pm »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
Witam wszystkich.
W tym temacie będę opisywał poloneza Atu plus którego buduje do wyścigów na 1/4 mili.
Jak pewnie wiecie jest to jeden z najłatwiejszych sportów samochodowych, niestety nie ma za wielu polskich aut na tej scenie wiec postanowiłem ja coś zbudować. Mial być maluch ale już są dwa sensowne projekty które dają rade w swoich klasach wiec padło na poloneza, trucka, ale po obejrzeniu kilku sztuk zrezygnowałem, pracowały i są wyeksploatowane do granic możliwości. I ze przy zakresie prac jaki planuje nie ma dla mnie większego znaczenia który model będę przerabiał wiec padło ze szukam jak najlepszego stanu.
Baze udało mi się kupić w Krakowie po nie za długich poszukiwaniach, rocznik 97' 1.6 na boschu, z wypasów tylko wspomaganie, przebieg 37000, stan idealny. Może i szkoda ciąć i można wrzucić gaz i jeszcze jeździć i jeździć, ale zbudowałem już kilka samochodów i nie ma to jak zdrowa blacharsko buda, pchanie się w remonty nie ma sensu.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2016, 18:05:06 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
silnik trafi centralnie jak w golfie ? :D
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: Atu+
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2016, 18:50:49 pm »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
Silnik na początek będzie klasycznie, R36 vag. Chciałem V8 ale nie wejdzie niestety.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2016, 01:26:00 am »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
Jeżeli ten Polonez ma wgniecenie na lewym tylnym błotniku,przy tylnej klapie i kupiłeś go od Roberta to miałem okazje przy nim pracować :)
Oby służył jak najdłużej
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2016, 11:19:30 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
o nastepny zdrowy plus zostanie pociety, normalnie swietnie,
przy duzym zakresie prac z nadwoziem zdecydowanie latwiej sie przezynac przez rdze niz zdrowa blache ,wiec pitolisz farmazony,
lepiej bys juz tego trucka pocial,bo tam blacharki znacznie mniej do ogarniecia,a w razie potrzeby to i duzy silnik mozna z tylu zapakowac i to bardzo latwo,bo do dyspozycji jest rama

Oh jej. Równie dobrze ten Plus mógłby pójść na złom, bo i takie auta ludzie oddaja. Ten będzie miał dobrze, bo i na pewno o nim usłyszymy za jakiś czas, patrząc na projekt Golfa. ;)
Ogólnie widzę ze zawsze najwięcej mają przeciwko i dużo gadają Ci co w praktyce nic ciekawego nie zbudowali. Wiedzę KGB masz dużą, przyznam, ale z tym akurat zgodzić się nie mogę.
Kibicuje projektowi. :D
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Atu+
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2016, 13:35:11 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cóż, ja gówno wiem w temacie, więc napiszę tylko tyle, że JEŚLI rzeczywiście autor tematu nie jest jakimś zwykłym, za przeproszeniem, pętakiem i wie co robi, a także ma doświadczenie na tym polu i nie potnie bezsensownie ładnego auta, żeby potem wywalić go na złom i napisać, że nie dał rady, to  jestem w sumie na tak.Jeśli by nikt tego poldka i tak nie kupił i trafił by na złom, to może lepiej niech ktoś coś z niego zrobi, ale jak mówię, z głową, a nie jak niektórzy tutaj, wielkie projekty robili, a skończyło się tradycyjnie

Odp: Atu+
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2016, 14:08:26 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Jak na razie z tych wielkich projektów forumowych to jeździ jeden. Z silnikiem F20C Elltryego. Z tym że też w dużej mierze wykonany przed "podwykonawcę", a nie przez samego właściela. Także napada mnie pusty śmiech, jak ktoś hejtuje Rovera (mimo że 160KM to w sumie śmieszna wartość), że gówno i że się psuje. Tylko że ja jeżdżę autem codziennie, wsiadam, odpalam i jadę, nie zaglądam pod maskę. A większość tych forumowych projektów to nie nadaje się żeby jechać w trasę. O ilości kilometrów bezawaryjnie to nie wspominam, bo większość z nich to garage queen.
A patrząc na projekt założyciela tematu - mianowicie Golf V8, o którym można poczytać na racingforum to zapowiada się bardzo ciekawie i trzymam kciuki żeby wyszło podobnie, jak nie lepiej z Polonezem.

Tyle w temacie. Pozdrawiam ;)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Atu+
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2016, 15:09:57 pm »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
arek1995 tak to ten.
Akurat ten Polonez został odkupiony ze szrotu, wiec można powiedzieć ze dostał druga szanse.
Jeszcze dodam ze to będzie typowy samochód do dragu a nie do głaskania w garażu. Bedzie cięty i udoskonalany, no i ma być szybki na tyle żeby z powodzeniem konkurował z innymi maszynami w swojej klasie. 
Pomysł i wszystkie patenty są moje, część roboty wykonam sam, większość narazie zlecam Syr garaż. Zostały wstawione drzwi od trucka, aktualnie w aucie robi się klatka. I wymyślam większe hamulce.
A czy projekt ukończę, hmm, chęci są, budżet jest, doświadczenie jest, pomocni ludzie są, zobaczymy. 

Odp: Atu+
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2016, 16:09:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Akurat ten Polonez został odkupiony ze szrotu
Ooo, to widzę dało się  :-) A ponoć się nie da.W takiej sytuacji, to nawet nie ma co pisać w temacie "niszczenia ładnego auta" itd. skoro go wyciągnąłeś niemal spod prasy.Czyli nawet, jak finalnie potniesz i wywalisz, to i tak na jedno wyjdzie, a tylko swój czas stracisz, więc nie widzę sensu bezproduktywnych dyskusji w tym temacie.Działaj.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2016, 16:16:04 pm »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
Udało się go wyciągnąć ze szrotu bo kolega Robert  kupił auto przed zniszczeniem tablic i dokumentów.
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2016, 19:16:52 pm »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
Swoja droga to aż dziwne ze auto w takim stanie trafiło na szrot.



























Odp: Atu+
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2016, 22:38:35 pm »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
W dyskusje ideologiczne nie będę się wdawał. Jedna tylko uwaga odnośnie parchów, niestety u nas jest taki trend ze auto do upalania nie musi wyglądać tylko zapierdalać. Nie zgadzam się z tym, owszem zapierdalać musi ale jak wygląda to jeszcze lepiej. Nie będę pudrował trupa naklejkami.
A kupiłem go za 2K + 100zl na szczęście, a jak kontaktowałem się ze sprzedającym ogłoszenie wisiało już miesiąc. Także każdy miał szanse.
Prac ciąg dalszy, krytyka mile widziana.
















Odp: Atu+
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2016, 22:48:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gdzies Ty znalazl pare zdrowych drzwi do Trucka i to jeszcze w tym samym kolorze ?
powinienes zajac sie wynajdowaniem zdrowej blachy na handel ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2016, 00:46:01 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
wspomnien czar:-)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Atu+
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2016, 16:52:46 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Proponuję na Borka prototyp atu zrobić. Argument za borkowym przodem to najlepsze dostępne w poldku  chłodzenie. Wszystkie obrowe rajdówki tak miały. Minus to aerodynamika kredensu kuchennego...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2016, 22:27:16 pm »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
Drzwi na olx znalazłem, słupki tez kupiłem niestety nie nadawały się wiec będzie rzeźba.
Borewiczowy front kiedyś jak najbardziej, narazie zostanę przy tym co jest.
A takie będzie kolo z tylu...

Odp: Atu+
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2016, 23:46:26 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
spora oponka :D jaki most wrzucasz ?
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: Atu+
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2016, 00:17:26 am »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
Zawieszenie tył mercedes ML jako podstawa.
Czyli ze mostu i archaicznego zawieszenia nie będzie, tylne kolo będzie przesunięte tak żeby maksymalnie zwiększyć rozstaw osi.

Odp: Atu+
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2016, 03:19:17 am »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
sztywny most chyba lepszy do dragu, ale robisz jak uważasz ;)
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: Atu+
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 26, 2016, 15:58:12 pm »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
olozwirski Na początek R36 Vaga a docelowo? no i fajnie że Coupe się buduje :] trzymam Kciuki <ok>